Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Edi ja tez mam ten sam problem.Rano wstaje i jest ok,a wieczorem to musze obraczke na noc sciagac,bo tak mi palce strasznie puchna.Rozmawialam o tym z polozna i ona tez mowila,ze to jest jak najbardziej normalne i ze po ciazy przejdzie.I kazala mi jak na ironie pic jak najwiecej wody,bo to podobno pomaga i wtedy tyle wody w organizmie nie zostaje.A jesli chodzi o bole kregoslupa i krocza,to niedlugo bede mogla juz ksiazke o tym napisac 😉Ale nie ma co sie zalamywac kochane,juz 3 trymestr sie zaczal,coraz blizej do spotkania z malenstwem i to teraz jest dla mnie najwazniejsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To lepiej nie zakładaj, ja w piątek rozcinałam pierścionki, bo z dnia na dzien tak mi spuchły, że nie bylo szans zdjąć,
co do twardnienia brzucha często sie martwiłam, ale zauważyłam, że zdarza się to często jak chce mi się siusiu i później schodzi więc pewnie jest tam już mniej miejsca i sie wszystko napina 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tym razem bez opuchnięć...przynajmniej jak do tej pory...ale wiem jak to jest cieszcie sie dziewczyny ze to zima a nie środek lata bo ja ten koszmar przezywałam w pierwszej ciąży w lipcu i sierpniu.... 🤢....ostatnio zauważyłam że moja dzidzia dość energicznie reaguje np na odkurzacz...kopie że ho ho...to samo jest jak słucham muzyki...zastanawiam sie wtedy czy sie jej podoba czy tez nie bo jak wyłączę to przestaje... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny jakie wy juz macie duze brzuszki 🙂 A u ciebie Edi jak tez szybko urósł???? Gdzie ta moja niunia sie w takim razie schowała 🙂 Strasznie mi twardnieje brzuch w ostatnich dniach.. i to całymi praktycznie dniami tak mam nawet lezenie nie pomaga bo zaraz jak wstaje mam to samo 😞 Chyba będę musiała wybrac się jzu na L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
ale Ci dobrze.ja nie czuje żadnej rączki czy nóżki,tylko wiem ze się rusza.
a poza tym macie już wyprawkę?ja miałam nie kupować jeszcze ale...przypadkowo w Realu była promocja po 4-6 zł body i kupiłam parę.bo takie słodkie.niby bawełna.na razie same body.tylko niech mi ktoś powie:w czerwcu chyba lepiej więcej z krótkim rękawem czy wszystko z długim?bo nie wiem kompletnie co mam zabrać do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że z Agnieszka91 mamy ten sam termin porodu :-). Choć u mnie z tym terminem to jakaś lipa. Zawsze miałam nierówne cykle. Ostatnią miesiączkę miałam 5 września i wtedy wychodzi termin porodu 14 czerwca. Ale wszyscy lekarze, z którymi miałam do czynienia wpisują w sprzęcie usg termin ost.miesi. jako 18 września i wtedy termin porodu to 25 czerwca. Czarna magia jak dla mnie. Ale wiem, że szykować do porodu będę się od połowy maja, a nóż :-). My już mamy wszystko poza wózkiem, łóżeczkiem i art. higienicznymi. Laktatory, wkładki, gatki jednorazowe, koszule i staniki do karmienia i wszystkie te inne pierdólki już są. Nawet termometr-kaczuszkę do mierzenia temperatury wody do kąpieli :-) Tak to jest, siedzę w domku od samego początku i zamawiam w necie :-)
Co do ciuszków... do szpitala... dla dzieciątka bierzemy jednak długi rękawek. W szpitalu są przeciągi mimo lata, a dzidzia u nas w brzuszku ma dość ciepło, więc u nas ciuszki do szpitala to: trzya czapeczki, dwie pary niedrapek, dwa body wiązane (długa rączka, krótka nogawka), 3 kaftaniki wiązane (długi rękaw), 1 półśpioschy (długie), 2 komplety śpiochy długa nogawka+kaftanik długi rękaw.Wszystko rozmiar 56 + jedne śpochy 62 w razie gdyby klocek się urodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki za szczegóły wyprawki bo się zastanawiałam co i jak.co do miesiączki to ja miałam cykle od 30 dni do paru miesięcy. okres miałam 7 września ale termin porodu wylicza mi tylko z usg.i tak mam na 27 czerwca termin porodu więc aparat usg wpisuje wtedy inną datę miesiączki bo głupie jest liczenie tygodni ciąży od okresu jakby każdy miał regularny.lepiej by było od owulacji, która właśnie nie zawsze jest 2 tygodnie po ostatnim okresie tylko czasem dużo później jak ktoś ma takie wahania.przecież kurna przed owulacją nie ma jeszcze dziecka ani zapłodnienia to bez sensu jest liczenie tych dwóch dodatkowych tygodni jako tygodnie ciąży.ale niestety tak jest i już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak dla mnie to ten termin tez jest czarną magią... 🙂 tyle że ja miałam regularnie okres więc niby wychodzi 25 czerwca 🙂 jakby nie było to już się doczekać nie mogę 😆
Wczoraj byłam u lekarza i mój mały rośnie i przybrał też na wadze... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😆 no a po za tym dziewczęta jak się czujecie w tym tygodniu? jakieś dolegliwości??
bo ja po za tym że co chwila mam jakąś zachciankę to nic mi nie dolega 🙂 no chociaż... dziś w nicy obudził mnie skurcz łydki 😞 bolesna sprawa... ale podobno to normalne w ciąży... też czasem macie??
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak na razie odpukać. Zero skurczy, opuchnięć itd. Praktycznie co dzień jesteśmy na dłuższym spacerze. Jutro czeka mnie badanie na tę krzywą cukrową. Czeka mnie trzykrotne pobieranie krwi, o masakra, bo ja po jednym mdleje. Poza tym u nas wszystko gra, w poniedziałek kolejna wizyta u lekarza. Poza wózkiem i łóżeczkiem wszystko gotowe, Tylko poprać, poprasować i urodzić :-). Mam do Was pytanie, czy pojawiły Wam się już jakieś rozstępy, mnie jedynie popękały troszkę naczynka na udach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na rozstępy mogę polecić krem mustella z podwójnym działaniem. Dośc drogi, ale dośc wydajny i mnie jak na razie nie pojawily się rozstępy a skłonności mam. Rano smaruje się nivea a noc mustella. Mam tylko stare rozstępy z czasów jak szybko schudłam. Piersi jak mi urosły w pierwszyn trymestrze tak już nie rosną na razie. A na skurcze to chyba magnez biorą dziewczyny lub żelazo. Warto brać te witaminy. Ja biorę Falvita Mama - komplet witamin, żelazo na niską hemoglobinę i cyklo3fort na pękające naczynka i uniknięcie hemorojdów bo te też lubią do mnie wracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opinii na necie wyczytałam że najlepsze opinie ma ...taniutki kremik na rozstępy ziaji dla kobiet w ciąży.i chyba sobie go kupię.jak też masło karite które jest podobno też dobre no i na zmianę z oliwką dziecięcą.dopiero zaczynam dbać o te sprawy.na razie nie mam żadnego rozstępu z powodu ciąży.tylko wcześniejsze sprzed 10 lat 🙂 co do skurczy to magnez i potas.jednak z potasem lepiej i bezpiecznie (sercowe sprawy)w formie naturalnej czyli bananki np 🙂 a magnez to jaką dawkę masz w tych witaminkach? ja teraz biorę 100 mg w ciągu dnia(rano 50 i wieczorem 50) i zero skurczy.
Kasieńka weź sobie lekturę jakieś gazetki lub kompana do rozmów na tą krzywą cukrową bo schodzi 2 godziny i trzeba siedzieć, nie wolno łazić zbytnio by nie spalić glukozy bo wyniki by były inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nom to prawda... wynudziłam się na tych badaniach niemiłosiernie... jak teraz pójdę do lekarza to muszę mi się zapytać czy jakiś witamin dodatkowo nie muszę wziąć... sama nie wiem... a powiedzcie mi dziewczyny... bo na początku ciąży lekarz mi zapisał kwas foliowy... ale nie mówił ile mam go brać... ostatnio jak byłam to z nerwów zapomniałam się zapytać... i nie wiem czy go się bierze przez całą ciąże czy jak to wygląda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biorę męża na badanie :-). Bo ja lubię mdleć, więc dobrze żeby był obok. Fakt, z tymi kremami trzeba dobrać najlepszy dla siebie. Z tym kwasem foliowym to różnie bywa, różnie lekarze radzą ale generalnie najczęściej przepisują do końca pierwszego trymestru i tak było ze mną. To na co ma wpływ kwas foliowy rozwija się chyba do czwartego miesiąca, tak mi koleżanka położna tłumaczyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...