Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie martw się ja miałam taki silny ból i twardy brzuch i dosłownie w dwa dni taki mi brzuch wyskoczył i był to chyba ból powiązany z rosnacym brzuchem, ja w ciągu tygodnia miałam trzy razy większy brzuch, 3 tygodnie temu nie było nic widać, a spojrz na zdjęciu

zwróć uwagę może u ciebie też tak jest i więzadła się rozciągają, a jest to dość mocny ból, skoro nie masz krwawienia i jest już tak wysoko to jest małe prawdopodobienstwo powikłan jeżeli nie robiłaś nic bardzo wysilkowego czy stresującego,

to moje pierwsze dziecko więc jak przez jakiś czas nie czuje ruchów to tak molestuje brzuch,żeby ją obudzić,że się boję żeby siniaków jej nie narobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
i w moim przypadku mam przechlapane, bo mam łożysko ułożone na przedniej ścianie macicy i dziecko rozpycha i kopie mnie do wewątrz i czuję bardzo słabo ruchy tylko łaskotania czasami większy kopniak, ale za to żołądek i pęcherz to sie śmieję, że jej oddam jak się urodzi
ale boję się, że będę panikowac jak będzie trzeba liczyć ruchy, a ja nie będę wiedziała czy jest ich mało czy ich nie czuję
😞
dlatego u mnie tak późno brzuch wyskoczył, a później wiązało się to z nieprzyjemnym bólem, ja sie denerwuję, ale staram sie zawsze uspokoić i nie dzwonię do lekarza, odczekam i jak minie to jest ok
🙂 🙂 🙂
czy któraś z Was też ma takie ułożenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 ja mam ułożenie łożyska na ścianie przedniej i w dnie jak to opisał mi lekarz...ogólnie mamy taka sama sytuację...ale co do tych ruchów to ja je raczej czuje dość mocno szczególnie po jedzeniu...i wieczorem oraz jak jestem głodna co ostatnio jest częstym u mnie objawem bo niestety święta za pasem a ja jak co roku ogrom roboty...cała rodzinka męża zjeżdża się do nas na święta bo mieszkam w rodzinnym domu męża po jego rodzicach więc wiadomo że tradycja była taka od lat że wszyscy pozostali spędzają święta w tym domu więc mam co robić ...właśnie kroje sałatkę jarzynową...piecze mi się mięsko w piekarniku...pierogi robiłam wczoraj ..jeszcze barszczyk..ryba ..rany ale mam roboty... 🤢...uśmiałam się jak przeczytałam jak budzisz malutka jak długo nie kopie ja robię tak samo a mój mąż powtarza w kółko ciekawe co ja bym czuła gdyby mnie ktoś tak budził bez powodu...no może trochę w tym prawdy ale wiadomo nasz niepokój jest silniejszy...aaa kurczaki malowane zapomniałabym o tym że jeszcze dziś choinkę muszę ubrać z pomocą mojego dwulatka będzie to na 100% nie lada wyczyn...ale akurat ten fragment przedświątecznej krzątaniny lubię najbardziej... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey Dziewczyny.Ja jutro z rana wybywam i wroce dopiero w poniedzialek.Dlatego tez chcialam Wam moje mamuski zyczyc zdrowych,spokojnym i szczeslwych Swiat Bozego Narodzenia 🙂A jesli chodzi o budzenie malenstwa,to ja robie to samo 😁 😁 Ale widze,ze kazda z nas tak ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam dzisiaj na usg 4d i co prawda dzidzia nie chciała za bardzo współpracować, ale na 100 % jest zdrowa, wszystko na swoim miejscu, waży 910 g, na 95% dziewczynnka - trzecie potwierdzenie, ale niestety nie na 100% więc wątpliwości zostają 🙂
wytykała do nas język, mlaskała i caly czas się śmiała, ale wygląda jak mała kosmitka w internecie widziałam ładniejsze ujęcia i spodziewałam się troszkę więcej po tym badaniu, ale wiem jeszce,że ma długie nogi i pyzate poliki za mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam dzisiaj na usg 4d i co prawda dzidzia nie chciała za bardzo współpracować, ale na 100 % jest zdrowa, wszystko na swoim miejscu, waży 910 g, na 95% dziewczynnka - trzecie potwierdzenie, ale niestety nie na 100% więc wątpliwości zostają 🙂
wytykała do nas język, mlaskała i caly czas się śmiała, ale wygląda jak mała kosmitka w internecie widziałam ładniejsze ujęcia i spodziewałam się troszkę więcej po tym badaniu, ale wiem jeszce,że ma długie nogi i pyzate poliki za mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś mi się zawiesiło

chciałam Wam życzyć dzewczyny zdrowych, spokojnych, radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia 🙂
nie objadajcie sie za dużo, bo nam skali na wadze zabraknie i dużo odpoczywajcie
cieszcie się pierwszymi świętami z naszymi skarbami, na pewno posmakuja potraw wigilijnych i będa z nami ucztować

pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija
już tym razem z naszymi kochanymi maluszkami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........_/|_
........>,"< . .....♥ WESOŁYCH
._/|_ ........._/|_
.>,"<........>,"< ............ŚWIĄT ♥..
" . " + . " + .
" + . " +' . + . " . +.
" .+. +. +. +. +' . + . " + . " + .
___________________$$$$$$$♥
________________$$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$$$
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$$____$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$$________$$$$$$$$$$$$$
_$$________$$$$$$$$$$$
__$$__________$$$$$$$
____$____#♥#♥__$$$$
_____$$__##♥#__$$$$
________$$________$$
__________$$$$____$$
______________$$$$$$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też Wam życzę spokojnych i rodzinnych Świąt :* najważniejsze, że następne święta spędzać będziemy z naszymi raczkującymi już Maleństwami hehe 🙂 , a na razie musimy nacieszyć się że to pierwsze święta z dziećmi w brzuszkach... Super 🙂 Buziaki kochane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny po świetach 🙂 jak tam pojadłyscie duzo? Ja starałm sie nie objadac ale wiadmo jak to jest zwasze zje się więcej smakołyków niz w normalny weekend 🙂
Miałas racje Edi co do tych bólów o twardnien brzuszka u mnie to tez było związane z rosnącym brzuszkiem bo po dóch dniach tesciowa jak mnie zobaczyła to stwierdziła ze teraz już widac 🙂 Jutro ide do lekarza i mam nadzieje ze potwierdzi ze nic złego sie nie dzieje i były to tylko wiązadła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniafam ja tam wole na wage nie wchodzic,bo cale swieta sobie nie zalowalam 😁Niestety u nas swieta przebiegly w nieciekawym nastroju,bo Wigilie zmarl meza dziadek i caly urok swiat znikl.No i jutro czeka na lot do Polski A jak tam u was po swietach?Dziewczyny czas sie przeniesc na 28 tydzien 😁 Jeszcze chwilka i juz trojeczka z przodu bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniafam napisał(a):
Witajcie dziewczyny po świetach 🙂 jak tam pojadłyscie duzo? Ja starałm sie nie objadac ale wiadmo jak to jest zwasze zje się więcej smakołyków niz w normalny weekend 🙂
Miałas racje Edi co do tych bólów o twardnien brzuszka u mnie to tez było związane z rosnącym brzuszkiem bo po dóch dniach tesciowa jak mnie zobaczyła to stwierdziła ze teraz już widac 🙂 Jutro ide do lekarza i mam nadzieje ze potwierdzi ze nic złego sie nie dzieje i były to tylko wiązadła...


aniafam napisz jak po wizycie u lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Lauritta..Wszystko na szczęscie w porządku. szyjka jest długa i zwarta ma ok 4,5 cm i ani na troszke sie nie otwiera...Dzidzia dosc nisko była wyczuwlana niby ale lekarka nic nie mówiła zeby było to cos złego i nie bardzo wiedziała z czym skojarzyc boje bóle i skórcze bo tearz jest wszystko miękkie i w porządku. Mała wazy ok 900 gr i wymiarami pasuje tak na 26tc i pare dni 🙂 Przepisła jeszcze no-spe forte w razie czego bo tabletki któe na takie skórcze są często przepisywane u mnie mogły by znów niebezpiecznie podwyzszac poziom cukrów.Kolejną wizyte mam na 15,01 i wetdy najprawdopodpbniej da mi już L4 i koniecznie wysyła mnie na badania do Katowic te w 30 tc ale dowiedziałam sie ze nie jest to lekarz połoznik tylko kardiochirurg dziecięzy zeby dobrze zbadali mi serce maleństwa (300zł) Mam watpliwosci czy na nie jechac czy nie bo na dwóch poprzednich prenatalnych wszytsko z serduskziem było oki a tearz mi mói zebym tam pojechała zebym była spokojna...A ja akurat żadnych watpliwosci co do stanu zdrowia małej nie mam i niczym sie nie przejmuje wiec nie wiem czy nie ejst to jakas koleżanka pani doktor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniafam napisał(a):
Witaj Lauritta..Wszystko na szczęscie w porządku. szyjka jest długa i zwarta ma ok 4,5 cm i ani na troszke sie nie otwiera...Dzidzia dosc nisko była wyczuwlana niby ale lekarka nic nie mówiła zeby było to cos złego i nie bardzo wiedziała z czym skojarzyc boje bóle i skórcze bo tearz jest wszystko miękkie i w porządku. Mała wazy ok 900 gr i wymiarami pasuje tak na 26tc i pare dni 🙂 Przepisła jeszcze no-spe forte w razie czego bo tabletki któe na takie skórcze są często przepisywane u mnie mogły by znów niebezpiecznie podwyzszac poziom cukrów.Kolejną wizyte mam na 15,01 i wetdy najprawdopodpbniej da mi już L4 i koniecznie wysyła mnie na badania do Katowic te w 30 tc ale dowiedziałam sie ze nie jest to lekarz połoznik tylko kardiochirurg dziecięzy zeby dobrze zbadali mi serce maleństwa (300zł) Mam watpliwosci czy na nie jechac czy nie bo na dwóch poprzednich prenatalnych wszytsko z serduskziem było oki a tearz mi mói zebym tam pojechała zebym była spokojna...A ja akurat żadnych watpliwosci co do stanu zdrowia małej nie mam i niczym sie nie przejmuje wiec nie wiem czy nie ejst to jakas koleżanka pani doktor 🙂


faktycznie dziwna sprawa z tym skierowaniem. Może spróbuj tam najpierw zadzwonić i zapytać szczegółowo o takie badanie. Czy większość kobiet robi je czy tylko we wskazanych przypadkach. Jak już cokolwiek się dowiesz to koniecznie daj znać. Przyznam że sama jestem ciekawa. W 20 tc byłam prywatnie na prenatalnych i lekarz gin. szczegółowo badał serduszko mojej kruszynki (ale on ma ponoć bardzo dobry sprzęt), na kolejne takie szczegółowe badania prenatalne wybieram się w 30 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie dziwna sprawa z tym skierowaniem. Może spróbuj tam najpierw zadzwonić i zapytać szczegółowo o takie badanie. Czy większość kobiet robi je czy tylko we wskazanych przypadkach. Jak już cokolwiek się dowiesz to koniecznie daj znać. Przyznam że sama jestem ciekawa. W 20 tc byłam prywatnie na prenatalnych i lekarz gin. szczegółowo badał serduszko mojej kruszynki (ale on ma ponoć bardzo dobry sprzęt), na kolejne takie szczegółowe badania prenatalne wybieram się w 30 tc.

Wiesz co ja tam dzwonilam już jakis zcas temu zeby sie juz zapisac i wteyd pytałam pielegniara która robi zapisy powiedziała mi tyko ze takie badania zaleca sie wszytskim kobietom a w szczególnosci takim jak ja czyli chorych na cukrzyce, bo wtedy jest ryzyko ze serce dziecka moze się zle rozwinąc. Zapisujac sie tam powiedziałm ze chce badania prenatalne w 30tc natomiast wczoraj ta kerująca powiedziała mi ze tamtanie nie jest ginekologiem a jedynie kardiochirurgiem dziecięcym najlepszym na sląsku. Ja naprwde etraz nie wiem co mam robic bo wiem ze te trzecie badania prenatalne są szczegółowe ale nie ze tylko serduskzo dziecka badają. Jak wczoraj zpaytałm czy tylko serce bedzie wpobec tego badac to usłyszałm: nie no pani doktór zawzse spojrezy etz na dziecko. Odpowiedz troche mało precyzyjna uwazam jak na 300zł 🙂 Tym barzdiej ze w sumie obwa chyba nie mam bo na drugim prenatalnym badali pzreciez doakłdnie serduszko i wyszło ze komory są wszystkie oki, zastawki etz dobrze pracują , wszytskie przepływy i co tylko i sama mi powiedziała (tyle ze był to inny osrodek) że jakby byla jakas wada to by juz teraz czyli w 20tc była widoczna....zadzownie tam jeszcze do tych katowic i dopytam jakie dokałdnie badania robią za te 300zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
U mnie wszystko bez zmian, choć nie mogę ostatnio spać, Mała bezustannie daje o sobie znać, już nie kopie ale bardziej przesuwa się w brzuchu z boku na bok i rozciąga. Jak patrze na brzuch z góry widzę dokładnie gdzie leży, po której stronie. Kolejne usg mamy w 32 tygodniu, nie robimy co wizytę, ciekawa jestem ile już waży i mierzy, i jak wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasieńka w 26 tygodniu pisałaś że spożywasz żurawinę i masz szczawiany.kiedyś czytałam kilka artykułów na temat przeciwskazań stosowania żurawiny. wklejam linka
http://vitalia.pl/index.php/mid/3/fid/2/diety/dieta/article_id/363/offsetk/0
na końcu jest o przeciwskazaniach.
i pytam reszty osób, może ktoś ma farmację skończoną lub w zielarskim sklepie pracuje może wie coś więcej na ten temat..tak tylko na marginesie dodaje. bo może pogarszasz sobie sprawę mimo błogosławieństwa żurawiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak dla tematu do rozmowy: dziewczyny ile ważą wasze maleństwa?
zaczynam:mój synek wczoraj ważył 900 gram bez dwóch 🙂
ps.zastanawiacie się jak to możliwe że w brzuszku zmieści się 55 cm dzidziuś?biedny maluszek musi się bardzo skulić.
ja ostatnio sobie pomyślałam że maluszkowi tam w brzuszku jest nudno.wiecznie jest sam.nie widzi mnie, nie mogę go dotknąć, wiecznie te same zabawy z pępowiną.i tak tyle miesięcy.nie mam o czym myśleć to głupoty wymyślam. 🙂
ps.jakie pampersy kupujecie? pampers, huggies, happy bella?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...