Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Salamandra niestety większość kosmetyczek klamie i nie powiedzą, że coś niszczy paznokcie, albo jest szkodliwe, staram sie tego nie robić i jak najdokładniej wytłumaczyć, tak samo odmośnie aktulu są środki, że moczysz rękę i niby schodzą, a czasami zerwać nie idzie więc jak miałyby same odpaść, albo, że warstwa żelu wzmacnia paznokcie nie wierzcie w te bzduru;
każdy taki zabieg działa negatywnie na płytkę owszem jest bardzo wygodny i trwały, ale przy chęci pozbycia się ja zawsze doradzam zostawienie go i tylko skracanie paznokcia, ewentualnie delikatne wypilowanie odrostu i w taki sposób nie zniszczesz płytki, a kazde na siłę mechaniczne zrywanie powoduje zniszczenie paznokci, no i musi być dobry produkt, bo czasami nie zdążą odrosnąć, a już odpadna 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak tak czytam te wasze posty to ja jestem okazem zdrowia mimo tych plamień wyniki badań mam w porządku .. Na wypisie ze szpitala pisze '' Poród fałszywy - przed ukończeniem 36 tygodnia ciąży'' a potem '' Poród przedwczesny - zagrażający '' .. To to nie wiem do końca co znaczy bo jak zawsze małolatom w ciązy po jaki grom mają mówić co się z nią dzieje ;|

Dzisiaj całyy dzień od 9 rano próbowałam się uczyć i jest godzina 20 a ja dalej nic nie umie .. A jutro mnie czeka egzzamin z całego semestru ;(( W ogóle się nie umiem na tym skoncetrować a strasznie się denerwuje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi - z tego co wiem to ojcowski urlop przysługuje zawsze 🙂 ale na 10 dni . 😉 Kwestia dogadania się z szefem co i jak trzeba donieść 🙂 Przypuszczam że akt urodzenia małej albo coś w tym stylu :P Ja mialam nadziję że Piotr dostanie ten urlop w Holandii ale niesttety tam prawo jest zupełnie inne:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCia nie martw się ja chodze prywatnie płacę kupę kasy, a mój lekarz też mi nic nie mówil i ostatnio powiedziałam jemu co o tym myślę i od razu zmiana i nawet zniżkę mi dal, bo już nie mogłam wytrzymać, że za karę tam musi siedzieć i odbębnić swoje;
ucz się ucz żebyś nie była zalezna od faceta i zawsze będą Cie szanować pamiętaj, więc chwilę odpocznij i wracaj do nauki jak dzidzia będzie to będzie jeszcze trudniej;
ale nie martw się ja zawsze jak miałam się uczyć to nawet kopanie w ogrodku bylo fajniejsze , ale jak przerwiesz naukę i będziesz chciała później się uczyc to będzie jeszcze trudniej, a ile kasy trzeba wydać, ale ja też tego nie nawidziłam, a póżniej zglupiałam jeszcze bardziej i uczyłam się łącznie 20 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fizyka - tu wszystko jest o tym samym, każda regułka jest podobna i mi się to fandzoli wszystko .. Masakra .. Ale jak mi to dyrektorka powiedziała ' Ty będziesz potraktowana bardziej ulgowo niż zawsze ' .. Wiesz ja sobie tej 3-eciej klasy nie wyobrażam będę miała 4 dni praktyk +sobota i tylko jeden dzień szkoły. Ciekawe kto z małym będzie siedział jak mama pracuje na zmiany a brat się uczy :| Zastanawiam się coraz bardziej nad Liceum Zaocznym ale nie mam znajomych którzy tam chodzili i nie wiem jak to jest potem.. Prócz tego że wiem że szkołe bym miała co drugi weekend przez trzy lata..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi u nas jest tak,ze od momentu narodzin moj maz ma 2 tygodnie platnego tacierzynskiego 🙂Wiec pomoc w domu bede miala.MoonCiaa tu tez lekarze nigdy nic nie mowia.A jesli chodzi o egzamin,to nie martw sie,napewno zdasz.Ja mam egzaminy w poniedzialek i wtorek i tez nie wiem,jak to bedzie,bo ostatnie na co mam ochota to nauka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pracowałam kiedyś w zakladzie fryzjerskim i dziewczyna urodziła też w 3 klasie i dogadala się z szefową swoją, że będzie chodziła np 2 razy w tygodniu, a miała umowę przedłużoną o kilka miesięcy, szkole skończyla w terminie, a egzamin zdawała w następnym roku, może byś się też w taki sposób dogadała, a zawsze uczyla byś się max rok dłużej a nie 3, a wierz mi, że nie będzie Ci się chcialo jeszcze bardziej chodzić wieczorami, albo w wekendy,
Pamiętam jak na praktyce ta dziewczyna ściągała sobie pokarm i mama na spacerze odbierała, myślę, że to kwestia zdrowego podejścia szefa, bo przecież każdemu sie może zdarzyć, a dziecko jest najważniejsze i może pójda Tobie trochę na rękę więc spróbuj porozmawiać 🙂 narazie nie podejmuj pochopnych decyzji, a zaczekaj jak na prawdę nie dasz sobie rady to wtedy szukaj rozwiązania, w końcu to tylko rok, a dziecko rośnie i będzie troche łatwiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edi81 to dobrze robisz, myślę że konsultacja to najlepsza decyzja, obyś tylko trafiła na dobrego lekarza

Najgorsze jest to że ten lakier jest czarny i juz widac odrosty, hihi do marca odrośnie akurat połowa i do szpitala trafię z pół na pół pomalowanymi 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCiaa dasz rade każdy przez to przechodził, na pewno sie uda 🙂
Staraj sie nic nie odkładać bo potem jest tylko trudniej
....a kopanie ogródka jest w ogole fajne, a napewno fajniejsze od fizyki 😜

Te 10 dni to przysługuje na dziecko (jak jest chore) czy na żonę po porodzie? Coś mi się obiło o uszy że to chyba tylko po cesarce.... ale to nic pewnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoonCiaa napisał(a):
Jak tak czytam te wasze posty to ja jestem okazem zdrowia mimo tych plamień wyniki badań mam w porządku .. Na wypisie ze szpitala pisze '' Poród fałszywy - przed ukończeniem 36 tygodnia ciąży'' a potem '' Poród przedwczesny - zagrażający '' .. To to nie wiem do końca co znaczy bo jak zawsze małolatom w ciązy po jaki grom mają mówić co się z nią dzieje ;|

MoonCiaa nie martw się, ja też tak miałam napisane za każdym razem na karcie wypisu ze szpitala, na początku pisali zagrażające poronienie, a po 20 tygodniu ciąży zagrażający poród przedwczesny. Jak to przeczytałam to zdziwiłam się, ale wydaje mi się że jak coś się dzieje z ciążą (nawet nic groźnego) to oni tak wpisują na wypisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie chyba szykuje się cesarka, moja córeczka ma położenie miednicowe, na dodatek ostatni lekarz powiedział że pępowina jest krótka. Więc są małe szanse że może się obrócić, a na dodatek to ma mało miejsca w brzuszku i jest taka biedna ściśnięta.
Pytałam lekarza czy to źle jak jest krótka pępowina i powiedział że przy cesarce nie ma to większego znaczenia. Wyczytałam też że przy naturalnym porodzie zbyt krótka pępowina może się za szybko oderwać i dzidziuś w trakcie porodu może się udusić. więc chyba nich zostanie przy takim położeniu i bezpieczniejsza będzie cesarka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
Dziewczyny u mnie chyba szykuje się cesarka, moja córeczka ma położenie miednicowe, na dodatek ostatni lekarz powiedział że pępowina jest krótka. Więc są małe szanse że może się obrócić, a na dodatek to ma mało miejsca w brzuszku i jest taka biedna ściśnięta.
Pytałam lekarza czy to źle jak jest krótka pępowina i powiedział że przy cesarce nie ma to większego znaczenia. Wyczytałam też że przy naturalnym porodzie zbyt krótka pępowina może się za szybko oderwać i dzidziuś w trakcie porodu może się udusić. więc chyba nich zostanie przy takim położeniu i bezpieczniejsza będzie cesarka 😞



mam identyczną sytuacje...ale musimy podobno czekać...więc czekam!!!a decyzjijescze co do sposobu porodu nie znam miała być cesarka ...później mówił mi że naturalnie ...teraz to juz nie wiem sama!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak Salamandra jestem z Piły, ale tej miejscowości nie znam;

Laurita ja z kolei mam za długą pępowine więc nie ma co się denerwować na zapas, a lekarze pewnie w ostatniej chwili podejmą decyzję, bo oni stawiaja na poród naturalny i w ostateczności robia cesarke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie ma sie co martwic na zapas.Mi tez powiedzieli,ze na 100%bedzie cesarka,a tu z kazdym dniem jej widmo coraz bardziej sie oddala.Edi a wiesz gdzie jest Sepolno Krajenskie?Kawalek jest do Pily,ale swego czasu tam bywalam 😁 A tu macie super filmik na poprawe humorkow 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=7LduDVpjpdA&feature=player_embedded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja synka urodziłam po przez cesarkę prawie 2,5roku temu...i ten moj lekarz(przyznam że mnie ostatnio nieźle denerwuje)sam nie wie jaką decyzję podjąć...ja raczej tez myślałam że będe miała cesarke już nawet nie z samego faktu że ja miała poprzednio ale ze względu na moje dwie przepukliny na brzuchu powstałe po pierwszej ciąży...we wrześniu 2010 miałam je operować i chirurg jednoznacznie wykluczył u mnie naturalne porody w ogóle ale ten mój doktorek twierdzi inaczej..i sama nie wiem kogo mieć bardziej na uwadze...chirurga czy ginekologa?umówiłam sie jeszcze do jednej lekarki gin. i mam nadzieje że ona mi pomoże w ostatecznej decyzji...zobaczę co powie jeżeli i ona zaleci poród naturalny to nie ma problemu a jeżeli cesarkę to niech zapomni mój doktorek że mnie zmusi do porodu naturalnego...wyszczekana to ja raczej jestem i ostro stawiam na swoim jak trzeba wiem jak mi ciężko było z dwoma przepuklinami przez ostatnie dwa lata i niech nie myśli że pozwolę na powiększenie tego problemu tylko po to aby podnieść statystyki naturalnych porodów... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jeżeli chodzi o urlopy to mam najnowszy kodeks pracy własnie w łapkach i wyglada to tak:
od roku 2010 nalezy się tydzień urlopu tacierzyńsiego( a od roku 2012 bedą to dwa tygodnie gdyby kogos interesowało).Urlop ten jest 100% PŁATNY i co ażne mozna go wykorzystac w ciągu 12 miesięcy od urodzenia dziecka.Przysługuje praconikom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę.(Ktos kto sam prowadzi działalnosć takiego prawa nie ma)Urlop ojcowski nie przysługuje z automatu, trzeba o nieg pisemnie poprosic pracodawcę i trzeba taki wniosek złozyc nie póxniej niż 7 dni przed rozpoczęciem planowanego urlopu. Co ważne 🤢zef nie może odmówić!Warto wiedziec ze męszczyzna ma prawo wykorzystania tego urlopu w tym samym czasie kiedy kobieta przebywa na macierzyńskim.
Gdyby interesowało was jak napisac taki wniosek:
Na podstawie art.182 par.2 kodeksu pracy proszę o przyznanie mi tygodnia urlopu ojcowskiego w terminie od....do.... moje dziecko urodziło się.......
Gdyby was interesowały dokałdnie sprawy naszych urlopów macierzyńskich to piszczie służe pomocą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czuję się duzo lepiej, ale już nie wierze tym lekarzom, którzy mówią , że wszystko ok po ciąży minie, robie sobie badania i chcę mieć wyniki w normie, a nie złe a dla lekarzy dobre, bo w ciązy mogą byc gorsze, skoro mam niedobory to tylko będą wzrastać później od karmienia itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...