Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no i po kolejnej wizycie...miałam dzis dokładne badanie usg...malutka juz na 100% ona ...urosła sporo...waży dokładnie 2240g i jest to również dokładnie koniec 33tygodnia...planowany termin porodu według usg 24marzec...malutka zdrowa i silna i na dodatek juz ułożona prawidłowo ..główka w dół...a w środę jeszcze była pośladkowo...niezła z niej gimnastyczka...jeżeli chodzi o skurcze to mam brać nospe forte i jeszcze jakiś tam lek którego nazwy z recepty nie mogę niestety odczytać...cóż ten typowy charakter pisma lekarzy mi to utrudnia...jak wykupie to sie dowiem ...wiem że mam je brać w momencie silniejszych i częstszych skurczy...łożysko na ścianie przedniej i Istopień dojrzałości ...więc raczej porodu mam sie nie spodziewać na dniach...bo jeszcze nie czas!!!ale wiadomo różnie może być więc mam o siebie dbać...pić melisę i sie nie denerwować...hahaha ciekawe jak niby mam to zrobic ale no dobra spróbuję...serduszko ,mózg i wszystkie pozostałe narządy Martynki są jak najbardziej ok...więc w sumie jestem bardzo szczęśliwa.... 😉malutka prawidłowo powinna pozostać w brzuszku jeszcze z 4tygodnie więc postaram sie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny czy już kupiłyście materacyk do łóżeczka? Dostałam łóżeczko, ale wiadomo że llepiej jak materac nowy.
Zastanawiam się nad gryka - pianka - kokos, ale słyszałam wiele negatywnych opinii. Jeżeli dzidziuś jest alegrikiem to specjalnie się nie poleca, dodatkowo ciężko się pierze takie pokrowce, bo one niestety mają już wszytą grykę.
Może znacie jakieś oppinie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoonCia gratuluję dasz radę skończyć szkołę i nie dopuszczaj do siebie myśli, że mogloby być inaczej 🙂
Salamandra ja bym skończyła w psychiatryku, albo na wózku, gdybym się sama nie leczyła mało tego na bank moja córcia byłaby niedorozwinięta, pół roku chodziłam po lekarzach, bo się tak okropnie czułam, ale myśleli, że wymyślam, bo sie pracować nie chce, a przy swojej działalności nie zależalo mi na chorowaniu, bo dostawałabym 900 zł i straciła to zo zdobywałam przez prawie 12 lat i prywatnie porobiłam sobie badania wydałam 2000 i okazało się, że mam niedobór wit b12, a dla lekarzy to przeciez tylko witaminka, a poczytaj sobie w google co powoduje jej niedobór i do końca życia będę na zastrzykach, bo po operacji tarczycy mój organizm jej nie wchłania z pożywienia, chociaz występuje w mięsie, a je jadłam głownie mięso, więc już nie ufam lekarzom i widzę, że to tylko biznes, a nie powołanie;

Capslocc cieszę się, że Martynka zdrowa i duża ja tez z usg mam na 24 termin choć nie ukrywam, ze marzę, żeby to bylo wcześniej od wczoraj mam podwyższone ciśnienie, ale chciałabym dotrwać jak najdłużej, żeby mieć poród naturalny, bo mi zależy no ale chcieć sobie moge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laurita ja kupiłam używane łóżeczko wraz z materacem kokosowym, jest prawie nowe i wydaje mi się, że teraz dzieci tak nie zniszczą, bo raczej śpią z mamami, a w lóżeczku bardzo krótko, a jak będzie taka potrzeba to kupię nowy, tymbardziej, że do pół roku mam kołyske do spania w mojej sypialni, a póżniej będzie spała w swoim pokoiku i zobaczymy jak długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku capslocc gratulacje dużą dziewczynkę nosisz...hehe 🙂 dobrze że wszystko ok. Ja usg mam za 2 tygodnie dopiero - już doczekać się nie mogę...
ja łóżeczko kupowałam nowe, mieliśmy dostać od znajomych no ale nie wyszło.... więc mój mąż się zdenerwował i stwierdził że nie będziemy sie nikogo prosić i kupiliśmy nowe... a jeżeli chodzi o materac to całkowicie nie mam pojęcia z czego on jest wykonany bo kupował go mój mąż - wiem tylko tyle że kosztował 200zł, ale jaki jest to nie mam pojęcia... i nie sprawdzę na razie bo wszystkie takie większe rzeczy przewieźliśmy do domu mojej siostry bo oni tam mają dużo miejsca, przed porodem je zabierzemy 🙂
Mi jeszcze brakuje: sterylizatora, nawilżacza powietrza (kurcze to wszystko jest takie drogie) karuzeli na łóżeczko, maty edukacyjnej, termometru i leków dla dziecka i zastanawiam się czy są jakieś "prześcieradła" do wózka, bo nie wiem na czym się kładzie takie maleństwo w wózku... Macie dziewczyny jakieś pomysły? A Wy już wszystko macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena wyslalam Tobie linka do sterylizatora z termometrem byla aukcja 69 zł to nie dużo, myślę, ze do wózka nie trzeba prześcieradła, ale jakbyś bardzo chciala to są z frotki na gumce ja mam takie do kolyski, a wózku mam wyjmowany wkład z materacykiem, który można wyprać na zatrzaski, może u Ciebie też jest, wyprałam w Loveli, włożylam pościej i tyle,
musisz szukać prześcieradła do kolyski i jest ono owalne więc powinno pasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie muszę poczekać na przelew z pracy 🙂 bo wyczyściłam się doszczętnie... nowe zakupy rozpocznę z nową wypłatą... myślę że chyba poszukam takiego prześcieradełka... może się przyda/ te grubsze zakupy zrobie po 15 lutym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewuszki.Ale tu ruch dzisiaj 😁
MonCiaa moje gratulacje.Mowilam ci,ze napewno zdasz.I jestem pewna,ze w zyciu ci sie wszystko dobrzeulozy.Z czasem wszystkie twoje problemy sie rozwiaza.
Edi ciesze sie,ze lepiej sie czujesz.A co do lekarzy to prawda.Same koniowaly sa,wiekszosc bez zadnej wiedzy 😁
Capslocc bardzo sie ciesze,ze wszystko jest z MArtynka w porzadku.Widze,ze tez kawal baby pod serduszkiem nosisz hihi.I jak ma nam byc lekko 😁 Ja mam usg w srode i tez juz sie nie moge doczekac ile moje slonko juz wazy 🙂 No a 15mam wizyte i wyznacza mi date wywolania porodu.Chociaz ja czuje,ze Julka sobie nic z tego nie zrobi i sama wczesniej wyjdzie 😁 Dobra ja lece do kuchni przygotowywac jedzonko,bo maz ma urodzinki i jutro pare osob wpadnie.Zabieralam sie za gotowanie od rana,a tu caly czas goscie do mnie przylaza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
zastanawiam się czy są jakieś "prześcieradła" do wózka, bo nie wiem na czym się kładzie takie maleństwo w wózku... Macie dziewczyny jakieś pomysły? A Wy już wszystko macie?

NIby tak, poza szafkami w łazience 🙂 Przescieradło do wózka mozna kupic samo bez kompletu na gumkę, koszt około 10-20 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta napisał(a):
dziewczyny czy już kupiłyście materacyk do łóżeczka?

Ja też mam łóżeczko od koleżanki ale materacyk kupowaliśmy nowy, bo niby od używania się zniekształca, kobieta w sklepie doradziła nim (była bardzo ogarnięta) materacyk kokos pianka kokos - koszt chyba 70 zł w hurtowni w Babicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
no i po kolejnej wizycie...miałam dziś dokładne badanie usg...malutka już na 100% ona ...urosła sporo...waży dokładnie 2240g i jest to również dokładnie koniec 33tygodnia...planowany termin porodu według usg 24marzec...malutka zdrowa i silna i na dodatek już ułożona prawidłowo


SUPER, ale duża, moje gratulacje, ja czekam do środy, cieszę się że w końcu dobre wieści przynosisz 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się rozpisałyście...super uwielbiam was czytać!!!! 😜

MoonCiaagratulacje może w siebie wątpiłaś ale my z góry wiedziałyśmy że dasz radę!!!w końcu teraz w nas siła podwójna!!!! 😜

edi81napatrzeć sie nie moge na twoje szafeczki...no nie powiem ale nie próżnowałaś...sama tez bym tylko kupowała ale muszę pamiętać i o drugiej pocieszce Michałku...on tez rośnie mi jak na drożdżach...poza tym super że sie już lepiej czujesz...a co do lekarzy to naprawdę konowałów nie brakuje...ja swojego gina też tak dziś potraktowałam że musiał ratować swój tyłek ...no i tu mnie zaskoczył bo był w końcu naprawdę konkretny i rzeczowy... 😮
co do tych prześcieradełek to ja takie do łóżeczka kupowałam w SMYKU za grosze...12zł...różne kolory i z materiału frote...sprawdziłam je za pierwszym razem i są naprawdę super...a jeżeli chodzi o wózeczek to ja często podkładałam synkowi pieluszkę flanelową...sprawdza się jak nic innego... 😉

kasjalena2 ja tez czekam na przelew a to dopiero 10 ...bo już tyle rzeczy obserwuje i dlatego czekam na swoją pensję -mąż nie może o tym wiedzieć bo by mnie chyba udusił...potem powiem że dostałam jakby co... 😉 hmmm ale ze mnie wstręciucha no ale cóż takie sa baby 😁

dziewczyny napiszcie ile wasze maluszki ostatnio ważyły...porównam sobie...lekarz powiedział że malutka jest jak najbardziej w normie jak na prawie 34tydzień...moja waga nie zmieniła się przez miesiąc podobno ja straciłam a dzidzia przybrała...ściąga z mamusi no i dobrze...poza tym powiedzial że nie mam w ogóle tłuszczyku na brzuszku dlatego swoja niunie mogę głaskać po pupci i łapać za nóżki czy rączki...bo jest tak jakby pod sama skórą...z synkiem tak nie miałam... 😉a czkawka jaką niby ma malutka to trening płucek i podobno dzieciaczki bardzo to lubią i robią to celowo!!!wiele rzeczy dziś mi mój gin wyjaśnij...no powiedzmy że w końcu zaskoczył mnie swoja wiedzą... 🤪a i wyobraźcie sobie nawet radę mi dał czym smarować skórę wokół pępka aby rozstępy byly mniejsze(no bo mam juz straszne) nie zgadniecie nawet ..kremem nivea ale tym klasycznym w biało -niebieskim opakowaniu...jest najtłuściejszy i najlepiej podobno uelastycznia...no od dzis to sprawdzę 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie duzo czytania bylo tak sie rozpisalyscie 🙂

ja mialam usg w 32 (1,5 tyg temu) i moja niunia wazyla 1808g i moj gin mowil ze miesci sie w normie (sama do tej pory przytylam 6kg i nie wiem czy to nie za malo), także Capslocc gratuluje dorodnej coreczki 🙂, a wszystkim innym dziewczynom zdanych egzaminow, lepszych wynikow i samopoczucia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zawsze marzyłam o drugim dziecku ale też i o tym aby było mniejsze od pierwszego...no gdybym wiedziała na bank że będe miała cesarkę to bym może tak sie nie bała ale mój lekarz jak do tej pory stawia na poród naturalny...no zobaczymy... 😠im to jest łatwo powiedzieć ale kto cwany niech spróbuje wypchnąć arbuz przez dziurkę od klucza...to zrozumie!!!mój synek miał 59cm długości i ważył prawie 4,5kg i niech mi nikt nie mówi że mam ponownie próbować urodzić takiego kolosa..bo już się kładę i umieram!!!mój synek po porodzie wyglądał jak 3mc bobas...więc chyba na dietę przejdę... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...