Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wujek Google prawdę Ci powie :P Oto co znalazłam na forum otopr.pl
"...
łożysko typu II jest to łożysko gotowe do porodu, najczęsciej
występuje ono od 38-42 tyg. ciąży, łożysko typu III jest to łożysko
rozkładające się, zdarza się ono gdy ciąża jest przenoszona i nie tylko
wtedy

ja okreslilabym za moim lekarzem, ze lozysko typu III to lozysko
starzejace sie ;-)
i masz racje, ze ten typ wystepuje nie tylko wtedy gdy ciaza jest
przenoszona
ja bylam na usg w koncowce 35 tygodnia o juz mialam lozysko typu II/III
urodzilam tydzien pozniej ;-) i moze dobrze, ze sie tak stalo. bo skoro
lozysko sie starzalo to pozniej dzidzius moglby byc niedotleniony itp
..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, mnie lekarz powiedział że 2300 w 34 tygodniu to bardzo duże dziecko i ze jak bedzie mala tak rosła to cesarką skończymy, a między nami jest tylko tydzien różnicy. Więc ja się przejęłam ze za duża Ty że za mała, ach ci lekarze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sens mi powiedział ze jest mała,ale zdrowa. i jak tu byc madrym i jak im wierzyc.ja chyba tez bede miec cesarke tak na 99% chocaz ostanio moj lekarz stwierdzil ze jeszcze nie wie jaki bedzie sposob rozwiazania,w kazdym razie mala jest juz główka w dól 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze nie miałam ktg... nie wiem czemu - nie ukrywam że bym chciała... dziś wieczorkiem mam wizytę z usg i z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej trochę się denerwuję co tam dziś usłyszę i jak malutka...
Dziewczyny szkoda że nie wymieniłyśmy się np. z edi nr telefonami - tak to byśmy wiedziały jak tam ona i jak jej Marelinka... a tak to musimy czekać... mam nadzieję, że da jakoś znać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisz Madziu po wizycie ile waży Twoja coreczka. Mamy ten sam termin to bedzie porównanie. Ja sie przejełam bo mi lekarz powiedział że w tym tempie to jak do 40 tyg. donosze to do 4 kg. może dojść. Kasi powiedział dziecko małe a tylko kilka dni rożnicy. Szału mozna dostac. Pominę fakt ze na kazdym usg wychodzi inaczej i sie można sporo zdziwic przy porodzie i to w obie strony hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sens bo to jest waga przyblizona wyliczana na podstawie wymiarow malenstwa.Po porodzie moze sie okazac,ze waga jest zupelnie inna.Nie ma co sie stresowac bez powodu.Najwazniejsze,ze dzidzia jest zdrowa 🙂Kasjalenko nie denerwuj sie,napewno wszystko bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia87krk napisał(a):
aniak1980 kazdy gin mowi inaczej,ale tez nie ma sie co zamartwiac skoro Dzidzi jest zdrowe, przeciez to najwazniejsze 🙂

Kasiu mam do Ciebie pytanko: pisałas kiedys ze ze wzgledu an cukrzyce miedzy innymi przewiduja u Ciebie sesarke? Czy dobrze pamietam? Chciałabym wiedziec bo mój lekarz na razie mi nic na temat porodu nie mów jak kiedys pytałam to powiedział ze jezcze na to czas....

Ja byłam dzis u lekarza i robili mi piersze ktg macie dziewczyny rację super uczucie jak słychac serduszko malutkiej a najlepsze było jak akurat udało jej się kopnąć w te słuchawke na brzyszku hiihihihi najpierw było niby przyspieszone tętno ale potem sie wyrównało i pani doktor powiedziła ze chyba sie mamusia na poczatku przestraszyła i dlategoa 🙂 ale potem było juz oki czyli 140
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniafam dobra masz pamiec 🙂 a u Ciebie tez jst cukrzyca ?? ze wzgledu na cukrzyce i nisko usadzone łożysko mam miec cesarke ale ostanio tez gin i powiedzial ze jeszcze jest czas zeby zdecydowac, takze juz zglupialam bo nie wiem co myslec,nie chce sie a nic nastawiac zeby potem sie nie rozczarowac. czekam do wtorku i dowiem sie wszystkiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to ja mam wskazanie do cc ze względu na położenie miednicowe i są raczej bardzo małe szanse że moja niunia się obróci, mam mało wód płodowych.
Ostatnio oglądałam na szkole rodzenia jak wygląda cc i wcale nie jest to takie fajne. Oglądałam filmiki na you tube ale tam nie ma tak szczegółowych ujęć. 🥴 Zaczynam powoli się bać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lauritta przeczytałam ten artykuł, pwiem Ci ze j tez juz sie naczytałam i naogladałam filmików o cesarkach i te sie bardzo boje 😞 w końcu to jest poważna operacja 😞 boje sie bardzo bolu, pamietam jak kiedys ze wzgledow estetyczych posanowilam usunac sobie żylaka, balam sie i plakalam prze i po zabiegu, boje sie ze teraz bedzie tak samo 😞 poprostu co ma byc to bedzie.nie chce myslec negatywnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nie ma co sie zamartwic.Co ma byc to i tak bedzie.Ja dla odmiany bede miala wywolywany porod za 2 tygodnie za pomoca prostaglandyny.Taki porod jest duzo bardziej bolesny niz normalny i czesto i tak konczy sie cesarka.Sklamalabym mowiac,ze sie nie boje.Ale pocieszam sie faktem,ze porod trwa maksymalnie 24h a moja coreczke dzieki temu bede miala juz na cale zycie 🙂 🙂Z reszta jesli chcemy miec nasze malenstwa,to jakos przeciez musza sie wydostac no nie 🙂Tak wiec kochane glowa do gory.Najwazniejsze,ze nasze slonka sa zdrowe,a porod bez wzgledu jaki on bedzie zostanie nam wynagrodzony 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem 🙂
Mała waży 2400g i ustawiona jest główkowo, wszystko wskazuje na to, że poród będzie naturalny... Jest zdrowa i lekarz powiedział że pewnie do końca ciąży osiągnie 4kg więc nie wiem jak urodzę takiego klocuszka ☺️
Z moją szyjką o dziwo też jest dobrze... skracanie ustąpiło, rozwarcia nie ma... więc nic tylko się cieszyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...