Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny jestem 🙂
Jestem zła, byłam dziś u lekarza i okazało się że jestem zamknięta na cztery spusty, nic się nie rozwiera nic się już nie skraca i w ogóle jestem wściekła... bo nic nie wskazuje że szybko urodze... kurde no 😠 A moja mała chyba jest mała, co mnie też martwi bo waży 2800g... od ostatnich 3 tyg przybrała tylko 400g chociaż lekarz twierdzi że waży prawidłowo... Ale mam zły dzień......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniak caly czas sciagam mleko,ale u mnie to bieda z pokarmem.przed chwila spedzilam pol godziny na laktatorze(czyli maksymalny zalecany czas) i udalo mi sie 30ml sciagnac 😞 I pewnie przez najblizsze kilka godzin za duzo mi nie przybedzie 😞Jakbym tym tylko miala Julcie karmic,to by mi z glodu chyba umarla.Niestety musze ja dokarmiac mlekem modyfikowanym.Pocieszam sie tylko tym,ze zawsze choc troche od mamy mleczka dostaje 🙂
A jesli chodzi o meza,to ja czasem nie wiem,po co jestem potrzebna.Chyba tylko,zeby mleczko sciagnac.Bo tatus przebiera,ubiera,karmi,myje i na raczkach nosi 🙂Tylko jak jest naprawde wielka kupa to wola o pomoc 😁 Normalnie zwariowal na jej punkcie.Szkoda,ze od poniedzialku idzie znowu do pracy,bo juz przywyklam do takiej pomocy.Swoja droga ciekawe jak on biedny przezyje rozlake ze swoja corusia 😉Bylismy dzis w urzedzie na 2h.Malutka zostala z bacia w domku.I powiem ci ze ja przez ten czas umieralam z tesknoty za moja kruszynka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalenko nie denerwuj sie zlosc pieknosci szkodzi 😉Na marcowkach pierwsze mamusie to byly te,ktorym nic porodu nie zapowiadalo i po prostu wzielo je spontanicznie.A waga to ty sie absolutnie nie przejmuj.Bo to sa tylko szacowane liczby.Sama wiesz jak bylo w moim przypadku.Ciagle mi powtarzali,ze bede miala duze dziecko i ze przy porodzie bedzie wazyc ponad 3500 a wazyla 2876.Roznica ogromna.Wiec nie ma co sie na zapas denerwowac.Moze sie okazac,ze nosisz w brzusiu prawdziwego grubaska 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena juz myślałam, że urodziłas, nie martw się u mnie tez byl falszywy alarm i wszystko ucichlo stwierdzilam, że odpuszczam bo tylko się denerwuje i nic więcej, co ma byc to będzie, a można wyprobowac wszystkie przyspieszacze i tak nic nie da więc lepiej zaczekać i tak juz tyle czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia Twoja Kruszynka jest cudna.
Dziewczyny jak u mnie się zacznie to obiecuję dać znać nawet smskiem do którejś z Was... teraz mam problem z netem, i tylko jak jestem u rodziców to mogę wejść i z Wami popisać. Mam nadzieję że ten mały przyrost wagi u mojej Małej to nic złego. A wizyt u lekarza już nie mam.... 23 marca mam jechać na ktg do szpitala... a i no i dziś usłyszałam tylko jedną pozytywną wiadomość - otóż jeżeli nie urodzę do wyznaczonego terminu, to 4 kwietnia od razu mi wywołają......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasjalena nie martw się ta wagą jak byłam w szpitalu 3 tyg temu to mala miala 2400g, a po 2 tyg 3700g więc na pewno tyle nie przybrała to jest orientacyjna waga na podstawie pomiarów i często albo zawyzona, albo zaniżona;

Monia cudeńko masz i juz się nie mogę doczekac jak moja będę tak stroić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja lekarka powiedziała, że od 2500g dziecko uznawane jest za donoszone, więc ja raczej martwę się o za duże niż za małe.Zwłaszcza,że mam wrażenie, że do porodu u mnie jeszcze ho ho... Zresztą nasze szkraby same najlepiej będą wiedziały czy już są wystarczająco pulchne żeby wyjść i na pewno żadne zbyt chudziutkie i wątłe nie wyskoczy 😉

Może mój synek zamierza zrobić mamie prezent urodzinowy? (ja jestem z 7 kwietnia) Tak czy inaczej znak zodiaku już ten sam, więc na pewno się dogadamy 🙂

Monia, jak patrze na ta Twoja laleczkę to aż mi się żal robi, że mnie takie sukieneczki ominą... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że to forum to jakiś wyjątek, bo tu wyklują się prawie same panienki. A ogólnie to mam wrażenie, że teraz u mnie na około rodzą się tylko chłopcy.Nawet na Interii był niedawno artykuł:"Rodzą się chłopcy , będzie wojna" 😉
Może podpowiecie jak majstrować żeby następną zmajstrować dziewczynkę??? 🙃 Parka byłaby git! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj jaka słodziutka malutka Julcia Moni....juz niebawem fotki będziemy wszystkie wklejać...co do wagi to ja tez stwierdziłam że dowiem się dopiero dokładnie jak urodzę...zresztą nie ważne oby tylko zdrowe!!!!!co do rady jak zmajsterkować po chłopcu dziewczynkę ...no cóż w moim przypadku sie udało i to chyba jedyna metoda jaka znam ...po prostu fuks...bo nawet sama jak sie dowiedziałam że druga dzidzia ma byc dziewczynka to nie mogłam w to uwierzyć...no i mam nadzieje że urodzi się dziewczynka i nic na koniec jej po miedzy nóżkami juz nie wyrośnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra napisał(a):
Monisia no cudeńko - ja też chcę 🙂

Kaasjalena ja w 37 miałam taka sama wagę.

Estelle ja mam 3 koleżanki które sa teraz w ciąży i tez same chłopaki 🙂))))


Salamandra u mnie znowu na odwrót - mam 3 koleżanki które urodziły córeczki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam linki do filmików z you tube
jak je oglądam to za każdym razem poprawia mi się humor 😁

http://www.youtube.com/watch?v=gn8odH9--C8
http://www.youtube.com/watch?v=yD7CmanW1FA


Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lauritta przytulne gniazdko przygotowałaś dla swojej niuni. U mnie wszystko jeszcze w paczkach, nawet wózek rozłożony na części pierwsze. A co najlepsze od wtorku dopiero biorę się za mały remoncik i duuuuże porządki,bo dotąd pogoda za bardzo nie pozwalała.Jakby mały zechciał zjawić się wcześniej to chyba będzie spał z nami, na walizkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze takie pytanko - myślicie, że w ciąży można używać kremu do depilacji? Bo jest to chyba dosyć mocna chemia, ale zawsze wygodniej nałożyć i zetrzeć krem 'tu i owdzie' 🙂 niż siłować się tam z maszynką do golenia. Poza tym efekt utrzymuje się dłużej i włoski odrastają słabsze niż po goleniu.
Bo ja obawiam się, że mogę przegapić te pierwsze skurcze, a jak już zorientuję się że rodzę to będzie za późno na takie zabiegi pielęgnacyjne. Nie chciałabym też przez miesiąc golić się codziennie na wszelki wypadek, bo to jednak mocno podrażnia skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Ale sie ciesze 🙂 🙂Wlasnie wyszla od as polozna.Z mala wszystko w porzadku,nie ma zadnych odcieni zoltego.A do tego slicznie przybiera na wadze.Dzis miala 2882g,czyli wiecej niz po urodzeniu 🙂 🙂Kurde,teraz juz jestem spokojna.No i oczywiscie jak na nia przystalo,to jak ja tylko rozebralismy do wazenia,to obsikala pani wage i podloge 😁 😁
Estelle mi lekarz jak bylam w ciazy,to odradzal zarowno kremy jak i depilacje.Bo kremy to chemia,a depilacja powoduje zwiekszony bol,ktory malenstwo odczuwa.Wiec niestety bylam zdana na maszynke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja również kremy odradzam ...ale za to maszynka jak najbardziej o ile masz na tyle cierpliwości i sprytu bo ja to normalnie akrobacje wyczyniam aby tylko osiągnąć wymagany efekt...lusterko i jazda...nie inaczej...męża sie boje bo jego zarost na twarzy to nie to samo co u mnie na dole...nogi cały czas depiluje depilatorem ale robie to od lat więc jestem przyzwyczajona - dla mnie to sama przyjemność ...od dwóch dni moja malutka sie uspokoiła...rusza sie ale nie tak jak kiedyś rozumiem że nie ma miejsca poza tym czuje że i ona szykuje siły na wielki finał...i tu ja zaskoczymy bo wyjdzie całkowicie inna droga niz ja natura wzywa...został mi tydzień...juz zaczynam sie zastanawiać jak to będzie ...rany tak tego juz chce a z drugiej strony bardzo ...bardzo sie boję...oj ...dobra koniec panikowania...czas i pora 9mc zleciało w oka mgnieniu...super!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dziś cały dzień u rodziców, więc mam dostęp do neta 🙂
Capslocc nie mogę się napatrzeć na zdjęcie które masz w profilu... te oczy są cudne... to chyba oczka Twojego synka? Niesamowite... po prostu bajkowe/
Monisia Twoją Malutką to można cały czas oglądąć - piękna kruszynka, mała modnisia - zasypuj nas tu zdjęciami, chociaż na Twoją laleczkę popatrzymy jak na razie na swoje nie możemy 🙂
Dziewczyny ja się golę maszynką - w sumie to za pomocą męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory też używałam tylko maszynki- cierpliwości i pomysłów mi nie brakuje, tylko efekt krótkotrwały. No, ale cóż, skoro tak piszecie to nie będę maluszka narażać.
A co myślicie o lewatywie? Położna mówiła, że nie jest konieczna, a jeśli już to najlepiej zrobić sobie w domu. Czytałam, że może przyspieszyć poród, ma się spory komfort psychiczny i trochę spokoju po porodzie, kiedy korzystanie z toalety jest dość utrudnione. Zresztą dla mnie sam poród jest już dość krępujący, a co dopiero takie "niespodzianki" w trakcie...Poza tym wydaje mi się, że skurcze przy pustym brzuszku mogą być bardziej znośne, bo przynajmniej nie bolą dodatkowo jelita.
Nie jest to na pewno zbyt przyjemny zabieg, ale może w warunkach domowych to nie taka tragedia? Może warto?

I jeszcze powiew optymizmu - miałam dziś gości, wszyscy przy pożegnaniu życzyli mi lekkiego porodu, a na to moja babcia, która urodziła 5 mówi: "nie jest źle, kilka razy stękniesz, a ile potem uciechy 🙂 ". Skoro ona po tylu porodach, w jakichś prymitywnych domowych warunkach ma takie wspomnienia, to chyba naprawdę nie może być aż tak źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny
Ja dziś cały dzień na polku bo jest SUPER pogoda. Mały sie wyszalał a ja zamiatałam kostke dość sporo jej.
Teraz siadłam na chwile bo zmęczyłam sie troche tym chodzeniem.
Czytam o czym piszecie dziś
JA sie gole maszynką troszke ciężko no ale cóż zrobić, mąż by chętnie ogolił ale nie chce bo by mnie pozacinał.... 🙂
Capsloc
Mała Twoja woli jeszcze w brzuszku posiedzieć, nie bój sie 2 porodu my wiemy już co nas czeka 🙂
MonisiaD
Super ze malutka przybiera na wadze , zobaczysz za miesiac jaka juz bedzie różnica.

Co do płci dziecka to ja będę mieć 2 chłopczyka, chcialabym mieć jeszcze dziewczynkę ale mój mąż mówi KONIEC!!!
Tyma bardziej ze mam siostre i brata i oni mja już parke a u mnie 2 chłopaczków będzie. FAjnie jA SIE bardzo cieszę.
Może jeszcze pomyślimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...