Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziś mam słaby dzień, przyznam że każdy kolejny jest coraz słabszy, brzuch mnie boli, ciężko się poruszać, kuje okropnie pod mostkiem, a biodra i kręgosłup to jakby mnie ktoś kijem beseballowym pookładał - ledwo wstałam z łóżka, najgorzej się zasiedzieć albo zależeć. A oznak porodowych ni chu chu..... Jak tak dalej pójdzie to Chudini po terminie będzie się wykluwał - jak zresztą jego rodzice którym się wcale nie spieszyło, Obydwoje tydzień po terminie, ja 3600, Maciek 4800 - to dopiero byk! Ale jego Mama twierdzo że nie było tak strasznie.

Oj Monia nawet nie wiesz jak bardzo ci zazdroszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Salamandra będziesz następna 🙂 Nie martw sie już za niedługo bedziesz miec dzidzie przy sobie.
Kurcze mi sie nic nie dzieje tak lekarz mnie straszył a tu nici nawet nie czesto mi brzuch twardnieje tylko mam PETYT kurde jak ja pozniej schudne nie wiem.....Niby po 1 wróciłam ale dlatego ze mialam problemy rodzinne i stres mnie zjadł.
Cały czas bym co zjadła.......................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze też mieć jałowe gaziki do przemywania oczu przegotowana woda na pierwszy okres po porodzie. Z apteki polecam też Lansolin Lanoline na popękane brodawki i Sudokrem do pupy (niewielki opakowanie bo stosuje się go tylko na odparzenie i nie wolno zbyt często bo uzależnia ale dobrze mieć go pod ręką awaryjnie bo od używania pieluch pampersów pupa każda może się odparzyć).

Mi brakuje tylko witamin - koleżanki mówią że po porodzie włosy paznokcie skóra wszystko leci na łeb na szyję i dobrze jest się farmakologicznie dowitaminizować - znacie jakieś polecone witaminki dla młodych mam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martw się ja też, szczególnie słodycze, najchętniej pączusie i kawę z lodami ....mniam!

Jak będziemy karmić i biegać w okół maluchów to schudniemy raz dwa, dochodzi jeszcze motywacja wiosenna i konieczność wciśnięcia się w bikini na wakacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez slyszalam wlasnie ze po porodzie paznokcie i wlosy leca. ja bralam przez cala ciaze prenatal, po porodzie wtrakcie karmienia tez sie nadaje.
Salamandra jestes z nas teraz najblizej rozwiazania. tez dzis czuje sie fatalnie,najchetnej to bym spala, najgorzej jest wstac.Mala tez dzis malo sie rusza. chyba spi.coz takie uroki.
a ja wam powiem ze z kazdym dniem boje sie coraz bardziej. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
waga zleci nawet nie zauważycie kiedy...co do kremu na odparzenia to ja stawiam tylko na maść bepanten żadne inne specifiki...przynajmniej mój synek nie tolerował innych za wyjątkiem tej maści...do pępka używałam i zamierzam nadal używać jednorazowych kompresów nasączonych spirytusem 70% do zakupienia w aptece na sztuki...a co do tych włosów i paznokci to faktycznie po ciąży staje sie tragedia...ja brałam cały czas falvit mama i w ciąży i po ale powiem szczerze że za bardzo nic to mi nie dało ...szczególnie na paznokcie...stały sie kruche ...łamliwe...jak piórka cienkie straszne...włosy i tak mam kiepskie ale to efekt ciągłych moich eksperymentów...raz blond raz czarne...uwielbiam zmieniać!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak narazie paznokcie i wlosy sa w normie.Jesli chodzi o pepuszek,to tak jak capslocc mam wlasnie takie chusteczki kupowane na sztuki.No i na odparzenia bepanten,bo tez mi go wiele osob chwalilo.My dzis bylismy malutka zarejestrowac i mam juz jej akty urodzenia 😁 Teraz juz jest oficjalnie na swiecie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD
ZObacz niedawno mała była w brzuszku a teraz już z Wami , dziwnie bez brzuszka nie? CZasmi nie zastanawia Cie jak ona sie mogla zmiescic bo ja po prodzie to byłam w szoku ze takie cudo w brzuszku sie nosiło
Fajnie juz jestes po.....super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniak ja sie jeszcze lapie na tym,ze sie czasem po brzuszku glaszcze,jakby tam mala jeszcze siedziala.Ja tez nie wiem,gdzie to cudo sie tam pochowalo:P Dobra,lece do malutkiej,bo czkawke dostala 😉I tatus mowi,ze mu chyba wielka kupke w pampersa nawalila:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z jeszcze jednym pytaniem zakupowym - smoczek do uspokajania (w razie W oczywiście, gdyby był bardzo potrzebny), teraz jakieś ortodontyczne widzę, nie wiem jaki kupić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj troche lepiej się czuje i byłam 2 godzinki w pracy, bo tym leżeniem to nic nie przyspieszę;
ja tez mam ocenisept do pępuszka, a witaminy biorę femibion i są też na okres karmienia więc nie zmieniam;
co do smoczków mam tommee tippee, bo sa ortodontyczne i dopasowane do wieku dziecka, mam jeden na pierwszy miesiąc i dwa do 3 miesiąca, ale wiecej nie kupuje, bo teraz coraz mniej dzieci chce smoczki, a nie będę wpychać na siłę;
znowu dziś mam zwiększony śluz, ale już się poddałam i czekam, bo po co mam się dolować, ze ciągle nic 🙂
swoją drogą może Kasjalena urodziła, bo miala objawy i jej nie widać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam tommee tippee - ale tylko na wszelki wypadek awaryjnie, może uda sie bez smoczka a jak nie to przecież nic złego się nie stanie

od tego jaki smocze chudiniemu przypasuje uzależniłam zakup butelek i sterylizatora

Bepanten podobno dobry , ale to chyba tez tylko jak już jest odparzenie. Czy można go stosować do użytku codziennego? Na co dzień najlepiej linomag ale drogo wychodzi więc jeszcze lepiej jest poprosić pediatrę o maść do pupy na zamówienie w aptece duże opakowanie.

Ja mam upławy non stop kolor, biale, w dodatku mocz mi wyszedl cały z wykrzyknikami ale doktor jak mu mailem wysłałam odpisał że jest OK ...... To po co te normy....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przyszła właśnie kolejna dostawa ciuszków NEXTa, ale fajowskie 🙂))
Czekam jeszcze na jedna ostatnia i finito - nic więcej nie kupuję - no chyba że bluzę z kapturem na jesień bo choruje na nią strasznie a nic nie znalazłam w rozsądnej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że przy tych dziecięcych zakupach można oczopląsu dostać - o ile z ubrankami prosta i miła sprawa, to te smoczki, butelki, kosmetyki...Miałam z 5 rzeczy do kupienia a siedziałam w sklepie może z godzinę.A najłatwiej się naciąć na płynach do kąpieli, bo niby wszystko fajnie, hypoalergicznie, ale z tyłu drobny maczek, że po 1 miesiącu. Więc trzymam się tego Waszego Oilatum, tyle że i w tym przypadku jest sam Oilatum i Oilatum soft, więc już nie wiem. A do pępka mam właśnie te gaziki LEKO, bo nawet spirytusu 70% bez recepty kupić nie można.
Dziewczyny, a jak tu poznać czy brzuch się obniżył jak wzrokowo trudno powiedzieć, bo zawsze miałam dość nisko? Zgagi nie miałam, ucisku na płuca też, więc nie poczuję ulgi w razie co.
Położna powiedziała, że w zasadzie jestem już w terminie, wypatruję więc jakichkolwiek oznak niedalekiego porodu i nic. Normalnie jakbym w ogóle w ciąży nie była...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Estelle jak bedziesz porodu wyczekiwac,to szybko nie nadejdzie 😉Przynajmniej tak bylo u mnie.My tak jak edi mamy smoczek ortodontyczny tomme tipee.Nie planowalam go uzywac,ale sie w szpitalu bardzo przydal.Mala rzadko go ssie,ale jak jest nerwowa,to smoczek jest jej najlepszym przyjacielem 🙂Wlasnie sobie pojadla i poszla spac 😁 I znow na 3 godziny dziecka nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ze smoczkiem uspakajającym to mam teraz przewalone!!! Moj maly ciągle go doi!!! Nie mam serca mu wziąść doi tylko przy spaniu. Ale ja sama długo doiłam.
JA używam i będe uzywać smoczków z AVENTU i bulelek rownież polecam tą firmę bo u mnie soie sprawdziła w 100% Ani raz kolki mały nie miał. Dość droga firma ale super!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Estelle
Ja tez nie mam oznak porodu hehehe
Oliatum Soft rózni sie od zwyklego zapachem ja na poczatek kupuje normalny. Nie wiem czemu zdecydowalam sie na Płyny do kąpieli. Z synkiem Filipem uzywalam zwyklego mydelka Bambino i oliwki Bambino i nigdy nie mial zadnych problemów skórnych a teraz sama nie wiem czemu sie tak uparlam na to oliatum. Mowia ze jak dziecku nic nie jest to po co od razu dawac te plyny potem w razie jakiegos problemu skórnego to wtedy kapać w płynach. Ale ja sie uparłam i sobie kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z aventu mam tylko krem do smarowania piersi.A tak smoczek,laktator i buteli mam z tommee tippe i jestem naprawde bardzo zadowolona.Widac zalezy kto co lubi.Najwazniejsze,zeby znalesc to co sobie pasuje 🙂U nas mala wlasnie zrobila wieeelgachna kupe i tatus ze skupieniem zmienia pampersiaka 😁 😁 Jego mina bezcenna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...