Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie,
jeden dzień mnie nie było a tu tyle postów ale przeczytałam wszystkie:-)
Witam nową Mamusię:-)
Dzidzia, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia:-)

Ja o porodzie jeszcze nie myślę zresztą mój lekarz powiedział że jak przyjdzie czas na to to będziemy rozmawiać na temat szpitala itp.
A co do usg 3d czy 4d to jest u mojego lekarza ale szczerze powiem nie zastanawiałam się jeszcze nad tym.

Zachcianki...ja wczoraj byłam na zakupach i przeszłam koło stoiska mięsnego i tak mi zapachniało czymś wędzonym,że natychmiast kupiłam sobie udko z kurczaka wędzone,pychotka normalnie.

Ja biorę kwas foliowy,lekarz mi nic nie mówił żeby odstawić a ja też nie pytałam. Jak pójdę następnym razem to się zapytam.

PannaNikt, 3mam kciuki za Ciebie i za Twoje Maleństwo.

Emmax,to do jakiej Ty przychodni chodzisz?Jak bez problemu dostałam się do swojej internistki choć nie byłam zarejestrowana i powiedziała mi że ona jest codziennie i jak by mi się nie polepszyło to spokojnie mogę przyjść.
Powinnaś w łóżeczku leżeć a nie do pracy jeszcze w takim stanie chodzić.Herbatka z sokiem z malin, najlepiej z takim własnej roboty i do łóżka.Mi na szczęście już przeszło to przeziębienie.

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziwczynki
u mnie kolejny dzień pracy nudy!!!!!!!!!!!!!!!
Zgryz pisze prace na temat polityki regonalnej
coraz bardziej cuje ruchy bobaska 🤪
a co do 3,4 d USG to ja bede robić jednak tu u nas w Kielcach a nie w łodzi tak ok 20-22 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😉

Ja właśnie wstałam 😜 Nie wiem jak bede porafiła wrócic w poniedziłek do pracy. ale jeszcze sie tym nie przejmuję zabardzo. Niedziela Bedzie najgorsza 🙂

Bti7 - ale masz fajnie - zazdroszczę. Zaprosiłam Cię na NK
emmax - zaprosiłam Cie na NK 😉

W razie czego można mnie znaleźć u Zgryz lub Agusi, lub Mittki w znajomych, jesli którąś przeoczyłam... zaczynam się już gubić 😉

U mnie pogoda taka se ale przynajmniej nie pada i nie wieje jak wczoraj.

ozdrawiam wszystkie Brzusie i ich Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Jeśli chodzi o wybór szpitala, to mam go z góry przypisany od pierwszej wizyty u położnej (mieszkam w Szkocji). Ze względu, że pierwszy poród zakończył się cesarką, to muszę rodzić w szpitalu z pełnym personelem medycznym. W sumie cieszę się, że wybór mam z głowy, w dodatku jedzie się do niego tylko 20 minut.

U mnie za oknem mgła 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć
się rozpisałam i skasowałam sobie wszystko, hi 🤢
witam i pozdrawiam, narazie siedzę na kompie i coś tam jeszce koncze w mojej pracy

pogoda nie rokuje poprawy, więc musze grac całe dnie z córką w monopol(pomocy!!) muszę podrzucic ją do jakiejs koleżanki bo nie wyrabiam 🙂

BTi zazdrosze ruchów, bo mnie to sie raczej wydawało ze mam dlatego ze tak ich wyczekuję

czy też macie takie niewygodne brzuszki..? taka wczesna ciąza a atrasznie mi przeszkadza i ugniata żołądek, nie mówiąc o bulgoczących jelitach: i wiecznej zgadze 🙂 a jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też już bym chciała poczuć ruchy maleństwa, a tu niestety nic nie czuć.... 😠

akompf -jestem na zwolnieniu 3 tygodnie i już przeżywam że w poniedziałek pobódka o 6 nie 10 :laugh:

mi póki co ustały dolegliwości żołądkowe, a brzuszek dopiero zaczyna być widoczny więc jeszcze mi nie przeszkadza 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Dzisiaj kończe pakowanko i sprzątanko a jutro do lecę do Polski!!!! Jestem taka zajarana, nie mogę się już doczekać, nie było mnie rok i w końcu zobaczę moją rodzinkę i przyjaciół 🤪 🤪 !!!!
Co do brzusia to nie mogę za bardzo nóg podnieść, np przy ubieraniu spodni bo mi zawadza heh.
Bti ale masz fajnie, ja tam nie wiem już sama, czasem mam wrażenie, że coś czuję, czasem całkiem nic 😮 . Mam pytanko do Ciebie, może troszkę głupie ale w którym miejscu dokładnie czujesz dzidziusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doczekacie sie mi sie wydaje ze czuje wczesniej ruchy dla tego że mi wynagradzają moją wczesniejszą strate ☺️
a ja w ostatnim tyg duzo sie powiększyłam musze zrobić zdjecie brzuszka w pracy wołaja na mnie pączek a gdzie jeszcze co do czego
a pogoda naprawde do bani chociaż chyba lepsza niżby miały być upały ale mi ciągle chce sie spać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy was jeszcze bolą piersi albo sutki?? Ja nie mogę wytrzymać tak mnie swędzą brodawki, że mam ochote je odgryźć i są takie piekielnie delikatne 🤢 .
Kwas foliowy bierze się do 12 tygodnia.
Powiedzcie mi gdzie się czuje dziecko, w którym miejscu na brzuchu, w okolicy pępka, pod, obok ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka nie panikuj przeciez kazda bedzie inaczej odbierać swoje dzieciątko gwarantuje ci ze w ciagu tyg powinnaś juz odróżniać kiedy to jelita burgodzą a kiedy dzidzia sie wierci ja pierwszy konkretny ruch poczułam w zeszła sobote jak stałam w barze i czekałam na sałatke i dzidzia też miała na nia ochote a teraz regularnie juz czuje te jego fikołki a czasami to chyba salta 🤪 chcialabym wiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cos Ty Bti wcale nie panikuję heheh 🤪 tylko, że coś tam czuję i chciałabym wiedzieć czy to jest to :P raz mi sie taka dziwna górka zrobiła jak leżałam na plecach od tak, aż się obudziłam ale to pewnie mała nie była bo musiałaby być z niej niezła siłaczka, nie było tego widać ale po przyłożeniu ręki taki wzgórek.... 😮 Bti nie panikuj, poznasz płeć dziecka pewnie na nastepnym USG :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jest tak jakby mie cos łaskotało w brzuchu i sie wierciło tylko ze to uczucie jest w obrebie wielkosci duzego jabłka wczesniejsze ruchy to były jelita a od soboty poprostu wiem ze to dzidzius to sie czuje
oki wiolka nie panikuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny..... jestem przerażona i nie wiem co zrobić. Dzisiaj rano przy kąpaniu mojego psa poślizglęła mi się noga i uderzyłam brzuchem i nogą o kant wanny, nic mnie nie bolało więc olałam sprawę, teraz jak czasem dotknę to mnie pobolewa....nie wiem czy jechać do szpitala bo nie mam plamień ani nic, chodzić też normalnie mogę i tylko jak ucisnę z boku brzuch to uczucie jakby sie siniak robił...... sama nie wiem, przecież jutro mam jechać, zaraz sie poryczę. Poczułam moje maleństwo przed 10 min i wiem na bank, że to ono więc niby wszystko ok. Dziewczyny jechać ta godzinę czy się uspokoić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć
Daj znać Wiola co u Ciebie?
wiecie co ja tez w tym samym miejscu pod pępkiem nad wzgórkiem łonowym czuję takie wypukłości czasami i właśnie myślę ze to to! ale nie mam pewnośći. Potem w poźniejszej ciązy ruchy są tak wyraźne ze nie ma wątpliwości, a tak na początku to własnie trudno ocenić 🙂 pamietam dobrze jakie to czucie jak dziecko ma czkawkę i nawet koło 20 minut brzuch podskakuje 🙂
dobranoc
mam nadzieje ze u Wioli i Mittki wszystko już dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, właśnie wróciłam ze szpitala, niestety do placówki mam godzinę jazdy więc to trochę potrwało ale warto było. Sprawa poszła bardzo szybko, w ciągu 10 min od przyjazdu na pogotowie byłam już na USG, najpierw miałam badanie ginekologiczne. Wszystko w porządku, boli mnie brzuch bo się uderzyłam ale moje maleństwo i macica są ok, nic nie pękło ani się nie stało. Mała fajnie fikała. Idę spać bo jutro wstaje o 5 na samolot. Bardzo się cieszę, że w końcu pojechałam bo pewnie bym wysiadła nerwowo.
Dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...