Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to widze ze ja wygrywam,bo jest 15 na plusie.Ale sie tym akurat nie przejmuje.Mam bardzo wolny metabolizm i przed ciaza zylam na dwoch kanapkach dziennie i wodzie 😜 A teraz po prostu odzywaiam sie jak normalny czlowiek,jadam 3 posilki dziennie i duzo owocow.Ale po ciazy zamierzam wrocic do standardowego odzywiania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
No to widze ze ja wygrywam,bo jest 15 na plusie.Ale sie tym akurat nie przejmuje.Mam bardzo wolny metabolizm i przed ciaza zylam na dwoch kanapkach dziennie i wodzie 😜 A teraz po prostu odzywaiam sie jak normalny czlowiek,jadam 3 posilki dziennie i duzo owocow.Ale po ciazy zamierzam wrocic do standardowego odzywiania 😉

Metabolizm można regulować skutecznie właśnie dzięki odżywianiu. Powinno się jeść ok 5 posiłków dziennie, niedużych i w niewielkich odstępach czasu, dużo pić wody i nie podjadać między posiłkami. Mi dzięki takiej diecie metabolizm przed ciązą się bardzo wyregulował, polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fenka ja mialam diety ukladane przez diabetologow,faszerowali mnie tabletkami na metabolizm,chodzilam na basen i na silownie i efektow nie bylo widac.Lekarze uznali,ze przyjdzie taki dzien,ze sie samo unormuje.Wiec po prostu sama zadecydowalam,zeby malo jesc,na basen dalej chodze i pije glownie wode.Niestety w moim przypadku nie jest tak latwo.Ale dziekuje za rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenka ja mam do krk 60 km od strony południowej hehe tak że w zupełnie innym kierunku!
też zamierzam rodzic w szpitalu w mojej okolicy bo tam pracuje mój lekarz prowadzący, i kazda ciezarna z okolic tam jedzie. Tylko się troche martwie bo w marcu mają remontowac tam porodówke i mam nadzieję że nie bede rodzic na jakimś łóżku polowym!! Mam w okolicy szpital gdzie wyremontowali porodówkę, jest nawet wanna do porodów w wodzie ale co z tego jak nikt takich porodów nie umie obsługiwac! Szok normalnie, bede zmuszona do rodzenie tradycyjnie bo w szpitalu w którym chce rodzic nie ma wanny! Ale jakby była to bym na pewno skorzystała!

Co do wagi to ja ważę już 12 kg więcej... mi waga idzie w górę od samego początku, mam troche większy apetyt ale staram się ograniczac.... mama tylko nadzieję że po ciązy szybko zrzucę. Mi lekarz mówił że tak do 18 kg to norma, mam nadzieje ze się zmieszcze chos przez ostatnie 3 tyg przytyłam aż 2 kg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja efektów w postaci chudnięcia tez jakichś nie miałam. Chodziło mi raczej o samopoczucie. Organizm dostawał to czego potrzebował, faszerowanie chemią, to w ogóle straszne. No ale faktycznie każdy organizm jest inny. Mam tylko nadzieję, że po ciąży zejdą jednak te dodatkowe kilogramy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe tylko usiadlam do laptopa to moj pieszczoszek od razu przybiegl na czulosci 🙂 🙂I jak zwykle na laptopa wszedl,zebym go czasem nie zauwazyla 🙂 🙂MajaP ja tez na poczatku ciazy mialam badania na watrobe i wszystko bylo ok,ale pani uznala,ze moglo sie cos zmienic,skoro mnie to swedzi i dlatego mam je robione jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rodzę też w szpitalu, w którym pracuje mój lekarz prowadzący.. wanny do porodów tam nie ma.. najbliżej w Tychach z tym, że na innym wątku napisano, że i tak nie można skorzystać z porodu w wodzie, bo nie ma ciepłej wody! śmiechu warte! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście co się dzieje w tych szpitalach to szok. Jak już jest wanna to nie ma kto odbierac takich porodów bo personel nie przeszkolony albo ciepłej wody nie ma! Śmiechu warte. U mnie tylko tą wanną to się chwalic umieją, telewizja i te sprawy a nie zatrudnią kogoś przeszkolonego. Niby oddział fajny, sale klimatyzowane, 1 i 2 osobowe, z telewizją, połączenie z internetem ale cóż z tego jak personel do bani. Wolę rodzic w gorszych warunkach ale byc pod fachową opieką.

Tuska8 to sobie wejdziemy do tej wanny i bedziemy udawac że woda niby jest i personel przeszkolony hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmialam sie z ta wanna, to rzezywiscie taka polska rzeczywisstocs - nakupowac sprzetu ale potem nie ma kto ich obslugiwac, jak ten szpital ktory kupil helikopter zeby ;udzi ratowac ale nie lata bo ladawiska dla helikopterwo nie ma 😁 😁
Ale nie ma co sie dolowac bo to nie pomaga Pisalyscie ze patrzylyscie na watek styczniowy i ze dzidziusie sie rodza, kurcze troche sie boje zajrzec bo jak tam pisza o porodzie i bolu to mnie to przerazi i nagatywnie nastawi ale z drugiej strony ciekawa jestem...
Poza tym moja mala ma ostatni dni mega aktywne, ciesze sie bo wiem przynajmniej ze wszystko oki, mam nadzieje tylko ze z sil nie ipadnie i nie zafunduje mi kliku cichych dni bo tego nie znosze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Malutka też aktywna z czego się bardzo cieszę, wolę żeby kopała z całych sił niż żebym się miała martwic że coś jest nie tak. Ja na wątek styczniowy bardzo często wchodzę, lubię jak się tam zaczyna coś dziac - jakaś adrenalinka hehe a poza tym można się dowiedziec czego mamy się spodziewac na samym końcu ciąży, jak radzic z dolegliwościami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczuszka śliczne imię dla dziewczynki:] też tak chciałam ale się mojemu nie pobobało i trzeba co innego. Mój sobie ubzdurał Patrycję a mi się tak nie podoba i chodzi ciągle koło mnie i powtarza tylko Patrycja, Patrycja...... Chyba po to żebym się oswoiła z tym imieniem.... a ja się i tak nie dam! mi się podoba Karolinka ale jeszcze nie ustalilismy. Chyba się nigdy nie dogadamy. A Wy wybierałyście same, facet wybierał czy wspólnie?? Bo ostatnio często czytam że dla dziewczynki to tata wybiera a dla synka mama?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega_s dziekuje, my te szukalismy razem zeby sie nam obojgu podobalo a nie bylo latwo 🙂 ale MArtynka mi sie podoba maartwie sie tylko czy nie bedze zbyt popularne imie bo ja mam Kasia i zawsze Kas bylow szcedzie pelno i mnie to flustrowalo...Mi sie osobiscie podoba Marika, Anastazja, Weronika, Blanka, Konstancja, Martynka tez bylo na liscie ale moze nie jako pierwsze . Mezowi sie spodobalo i tez chodzil w okol mnie i mowil do brzuszka Martynka i tak zostalo 😉
A moglabys mi przyokazji podac link to tego forum styczniowego? Bo porbowalam i nie moge znalesc.
A nasze maluszki oby kopaly jak najwiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jak sie tylko poznalismy to mowilismy, ze jak bedziemy kiedys mieli dziecko to bedzie Maja. O chlopczyku nawet nigdy nie rozmawialismy 🙂 Mi sie to imie podobalo jeszcze jak nie bylo w ogole popularne.Jakies 10 lat temu. Teraz troche glupio, ze sa same Maje, ale zadne inne mi nie pasuje..
Podoba mi sie jeszcze Kalinka ale to juz jak bedzie druga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka imie Martynka tez zaczelo sie robic popularne teraz.
Ja prowadze pamietnik od poczatku ciazy i tam napisalam jaki jest powod takiego imienia. Jesli corcia moja bedzie miala kiedys pretensje, to dam jej to przeczytac 🙂 Moze zrozumie.
A bedziecie dawaly dwa imiona czy jedno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, widze ze moim rodzicom sie nie zabardzo nie podoba bo kombinuje z innymimieniem, ale tak jak piszesz wszystkimsie nie dogodzi a najwazniejsze ze nam sie podoba, i prawda ze Martynka robi sie popularne dlatego jeszce mam troszenke watpliwosci....ale juz sie do Martynki przyzwyxczailam...zwariowac mozna z tymi imponami...w sumie to drugie by sie tez przydalo...no chyba ze po sbotniej wizycie tez bede zmieniala na Pawelka (w sukienkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 A my z mężem mamy ciągle dylemat, jeżeli chodzi o imię dla naszego Synka. Podoba nam się imię Kuba, ale od kilku lat jest to najpopularniejsze imię męskie. No i ja właśnie nie wiem, czy to może mieć jakieś znaczenie dla dziecka, że w klasie jest np. 5 Kubusiów..? Myślimy też nad Krzysztof...
Chcę się z Wami podzielić pewną wiadomością. Tydzień temu pisałam, że na USG wyszło mi, że obwód brzuszka mojego Synka jest o 2,5 tygodnia opóźniony w stosunku do wieku ciąży. Lekarka powiedziała mi, że to może być hipotrofia i mam się zjawić na pomiar za 2 tygodnie, a do tego czasu liczyć ruchy i w razie czego jechać do szpitala. No i właśnie wczoraj bardzo się przestraszyłam, bo zwykle w moim brzuchu o 20tej zaczyna się impreza, a tu tylko takie cieniutkie pukanie. Regularne, ale słabiuteńkie. No i zebraliśmy się i pojechaliśmy na izbę. A tam okazało się, że Dzidziuś wyskoczył z pozycji główkowej, w której siedział od miesiąca. Okręcił się główką do góry i odwrócił w stronę pleców, stąd słabsze pukanie. Ale przy okazji lekarz zmierzył Dzidziusia i stwierdził, że on hipotrofii nie widzi i że brzuszek wg jego pomiaru odpowiada wiekowi ciąży, a szacowana waga to 1900g. Jakkolwiek, wiem że lakarka, która robiła USG tydzień temu jest naprawdę cenionym specjalistą i robiła badanie na bardzo dobrym sprzęcie, to jednak wczorajszy pomiar dał mi dużo radości - może Dzidziuś przybrał na wadze przez ten tydzień zważywszy na to, że mój mąż pasie mnie kotletami... może zmiana pozycji spowodowała, że lepiej widać brzuszek... O tym lekarzu, który badał mnie wczoraj też słyszałam dobre opinie co do jakości robionego przez niego USG... Tak, czy inaczej, nawet jeśli wczoraj pomiar wskazał wynik troche większy niż jest w rzeczywistości, to jednak moim zdaniem dowodzi on tego, że brzuszek Dzidzi stale rosnie. Nie zatrzymał się. 🙂 Oczywiście pójdę za tydzień na kontrolę do lakarki, która zrobiła mi pierwotny pomiar, bo najlepiej jak badanie powtarza ten sam lekarz na tym samym sprzęcie, ale przynajmniej jestem teraz dobrej myśli i mój stres nie będzie wpływał negatywnie na mój mały Skarb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...