Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

dziewczyny zazdroszcze wam tego szpitala, ja będę rodzić ponoć w najlepiej wyposażonym szpitalu jeśli chodzi o ratowanie noworotków w Europie mamy taki w Poznaniu, ale zzo tu nie dają nawet za kasę, zzo dotyczy tylko cesarek. Jedyne co może kobieta dostaćprzy porodziw to Doralgan który niekiedy w ogóle daje ulgi zwłaszcza przy porodach wywoływanych 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka z tego co wiem to bez problemu dają zzo na życzenie i za darmo - tak pisała Dona ze styczniówek.
Dg3003, to troszkę kiepsko że nie chcą dawać tego znieczulenia. Nam w szkole rodzenia mówili zeby postarać się bez i mówili nam o alternatywnych metodach łagodznia bólu, ale jakby coś to zawsze mozna skorzystać...
Mój mąż puka się w czoło i mówi że wyrzucą nas z porodówki bo biorę ze sobą kominek do aromatoterapii i kupiłam olejek lawendowy 😁 W sumie to sami na stronie pisali ze można stosować, może innym zapach nie będzie przeszkadzał 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozpakowywania w tym tygodniu to ja siebie typuję choć bardzo chciałabym zostać z moim brzuszkiem jeszcze tydzień Jutro odstawiają mi Fenoterol i myślę, że może być dużo skurczy. Dzisiaj na lekach rano miałam 2 powyżej 100, wieczorem ilosc wzrasta do 4-5 na godzinę, podbrzusze mnie boli coraz mocniej podczas tych skurczy, mam plamienie co świadczy o rozszerzaniu się szyjki-jutro się okaże na ile to rozwarcie postąpiło, ale jeszcze nigdy nie miałam tak by przez tydzień nic się nie powiększyło, szyjki prawie nie mam, a przemiana materii jest na medal od tygodnia...
Cykora mam na maksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
cały czas myślę o jedzeniu ;-)

Niunia, ja niestety nie tylko myślę ale i cały czas jem. Za bardzo do serca wzięłam sobie to co pisała Marta zeby korzystać póki jeszcze nie karmimy i nie musimy stosować diety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):

Gerda jeśli byś mogła to zapytaj męża, czy jeśli w zeszłym roku zmieniłam zameldowanie z Gdańska na Sopot to czy muszę wypełnić NIP 3, czy podczas malunku to już zostało załatwione. Pamiętam, że coś tam wypełniałam dla skarbówki, ale teraz nie wiem co i czy to właśnie nie był ten NIP3. Wydaje mi się, że oni już maja moje zmienione dane i chyba już nie trzeba dawać aktualizacji, ale może się mylę. Z góry dziękuję ;-*

Niunia od czasu zmiany adresu należy złożyć NIP 3 w przeciągu 30 dni, nie dzieje się to bowiem automatycznie wraz ze zmianą zameldowania. Jeśli nie jesteś pewna, to może dowiedz się w US, bo w przeciwnym razie niestety mogą chcieć Cię obciążyć grzywną 😞 Jednak z tego, co pamiętam, jak zmieniałam msc zameldowania, to podczas odbioru dowodu osobistego, w okienku podsuwają formularz NIP3 i przypominają o konieczności aktualizacji danych w US.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg3003 trzymam kciuki zeby maluszek posiedział jeszcze w brzuchu. U Ciebie plus jest taki, ze pewnie jak już się zacznie to pójdzie szybciutko i bez znieczulenia będzie ok. Zobaczysz - będzie dobrze - musi być 🙂

Kochane, ja się zegnam bo meżuś czeka na kompa a ja muszę się wcześniej położyć bo nie odespałam w ciągu dnia, a 4 godz. snu na dobę to troszkę mało 😞 Spijcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Niunia26 napisał(a):

Gerda jeśli byś mogła to zapytaj męża, czy jeśli w zeszłym roku zmieniłam zameldowanie z Gdańska na Sopot to czy muszę wypełnić NIP 3, czy podczas malunku to już zostało załatwione. Pamiętam, że coś tam wypełniałam dla skarbówki, ale teraz nie wiem co i czy to właśnie nie był ten NIP3. Wydaje mi się, że oni już maja moje zmienione dane i chyba już nie trzeba dawać aktualizacji, ale może się mylę. Z góry dziękuję ;-*

Niunia od czasu zmiany adresu należy złożyć NIP 3 w przeciągu 30 dni, nie dzieje się to bowiem automatycznie wraz ze zmianą zameldowania. Jeśli nie jesteś pewna, to może dowiedz się w US, bo w przeciwnym razie niestety mogą chcieć Cię obciążyć grzywną 😞 Jednak z tego, co pamiętam, jak zmieniałam msc zameldowania, to podczas odbioru dowodu osobistego, w okienku podsuwają formularz NIP3 i przypominają o konieczności aktualizacji danych w US.



Tak, jeśli zmieniły się jakiekolwiek dane to trzeba aktualizować za każdą razom NIP-em 3 🙂 i to jest pewne, mam rodzinke która pracuje w US 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia ja uważam, że ja w tym tygodniu jeszcze się nie rozpakuję, w ogóle coraz mniej wierzę w to.. ja już uciekam, tak więc miłej i spokojnej nocy! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja tez glodna jestem 🙂 Chyba to sie nie zmienia po ciazy 🙂 Ja nawet chyba wiekszy apetyt mam niz wczesniej.
Dg3003 to w takim razie urodzisz jesli bralas dlugo fenoterol. Ja bralam od 25 tygodnia i w ten sam dzien jak tylko odstawilam pojawily sie skurcze. Takze zycze powodzenia 😁
Aniulek ciekawa jestem czy w czasie porodu bedziesz myslala o tych zapachach i olejkach. Koniecznie musisz dac znac po porodzie czy sie przydaly. Wiem, ze kazdy jest inny, ale mi podczas porodu wszystko bylo obojetne, chcialam tylko jak najszybciej byc po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Niunia ja tez glodna jestem 🙂 Chyba to sie nie zmienia po ciazy 🙂 Ja nawet chyba wiekszy apetyt mam niz wczesniej.
Dg3003 to w takim razie urodzisz jesli bralas dlugo fenoterol. Ja bralam od 25 tygodnia i w ten sam dzien jak tylko odstawilam pojawily sie skurcze. Takze zycze powodzenia 😁
Aniulek ciekawa jestem czy w czasie porodu bedziesz myslala o tych zapachach i olejkach. Koniecznie musisz dac znac po porodzie czy sie przydaly. Wiem, ze kazdy jest inny, ale mi podczas porodu wszystko bylo obojetne, chcialam tylko jak najszybciej byc po.

🙃 Marta, rozbroiłaś mnie, pewnie masz rację ale na wszelki wypadek chcę wziąć ze sobą - podobno poprawia koncntrację 😁 A jak już pojadę do szpitala to pewnie nawet nie będę pamiętała ze mam coś takiego w torbie 😁 Pamiętam jak czytałam post dziewczyny (tylko nie wiem gdzie) odnośnie obecności jej meża podczas porodu - na początku się tym stresowała a jak zaczeły się ostre skurcze napisała ze było jej wszystko jedno czy jest w sali, czy wyszedł czy siedzi na lampie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozpakowywania w tym tygodniu to ja siebie typuję choć bardzo chciałabym zostać z moim brzuszkiem jeszcze tydzień Jutro odstawiają mi Fenoterol i myślę, że może być dużo skurczy. Dzisiaj na lekach rano miałam 2 powyżej 100, wieczorem ilosc wzrasta do 4-5 na godzinę, podbrzusze mnie boli coraz mocniej podczas tych skurczy, mam plamienie co świadczy o rozszerzaniu się szyjki-jutro się okaże na ile to rozwarcie postąpiło, ale jeszcze nigdy nie miałam tak by przez tydzień nic się nie powiększyło, szyjki prawie nie mam, a przemiana materii jest na medal od tygodnia...
Cykora mam na maksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Głosiki oddane!
Ja też bym chciała byc w tej typowanej trójeczce 🙂 ale dużo Nas wiec pewnie bede musiała poczekać 🙂 Byłam dzis na długim spacerze z pieskiem rzucałam mu patyka i troszke sie zmeczyłam, zaczeły mnie teraz troszke meczyc skurcze ale jeszcze nie tak silne. No cóż jutro sie okaże czy coś sie rozwiera!
Zmykam robic kolacje dla męza bo niedługo wraca z pracy. Jutro dam znać! I czekam na relacje z waszych wizyt.
A Monisia zazdroszcze że już wiesz kiedy zobaczysz małą! A moż ebyć tak że urodzisz jednak 3.03 zależy jak szybko poród bedzie postepował ale jest to możliwe jeszcze przed północą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
A Ja idę zrobić tosty ;-)

ja na razie wszamałam herbatniki, sernik na zimno, a teraz jabłko i grejfiutka :P i opiłam się mojito bez rumu :PPP pycha było 🙂))
kurcze boję się coraz bardziej, że u mnie jak się zacznie to na maksa, bo nie mam teraz żadnych skurczy, więc pewnie szyjka długa... i jak się już zacznie to uhuuuu 😁 chcę już jutro i lekarza!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju ja jestem na Fnetorolu od 5 tyg. Raz na kroplówce raz na tabletkach 0,5tabletki co 1,5h, Aspargin i magnez no i wyprawy tylko do kibelka i pod prysznic zakaz chodzenia bo jest bardzo mocny nacisk główki na szyjkę
Co do jedzenia to ja wam powiem, że ostatnio to też bardziej egoistycznie do tematu podchodzę i pozwalam sobie na śmieciowe jedzenie, szczególnie co będę musiała wykluczyć z diety podczas karmienia DzIś mąż mi pizze przywiózł teść Wz-tkę rodzina mnie tu rozpuszcza okrutnie, aż mi głupio przed współlokatorkami Niejednokrotnie jem 2obiady w ciągu dnia, dziś się ważyłam i się zdziwiłam że nic nie przytyłam, ale u mnie to tłuszczu coraz więcej a mieśni mniej,żeby nie powiedzieć, że już ich wcale nie ma!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...