Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
Alanku wszystkiego naj naj naj, badz zawsze zdrowy i usmiechniety 🙂 Całuski : 😘:
Ja o dziwo dzis w miare wyspana 🙂 Noc w sumie moge zaliczyc do udanych ... Mały obudził sie po 22 i o 4 na mleczko a pozniej przed 6, zeby przytulic sie do Mamy 😉 A teraz znow spi ( pewnie nie bedzie to dlugo, ale wazne ze spi).
Ja to nawet nie wiem ile zgubiłam po ciazy,ale chyba od porodu niewiele sie zmieniło, bede musiala to sprawdzic bo sama jestem ciekawa. Wiem napewno jedno ze do upragnionej mojej wagi czyli jakies 60 kg ( 170 cm wzrostu) to jeszcze mam sporo 😞 Monisia i takie pytanie do Ciebie, czy te tabletki o ktorych pisałas sa dostepne w Anglii i czy je polecasz? Niestety na diete jako taka nie ma za bardzo czasu, bo to moj gotuje obiady, a On lubi takie typowo polskie dania i głupio mi bedzie go prosic zeby gotował dla mnie osobno cos innego ... A poza tym jak On słyszy ze chce sie odchudzac to na mnie krzyczy, bo mowi ze musze jesc zeby miec siłe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tusia wszystkiego najlepszego dla Alana z okazji drugich miesięcznych urodzin oklask i głosik dla niego!!!!!

Oktawia te nasza Alki faktycznie troszke podobne, mój tylko młodszy o miesiąc. Ciesze się że Twój maluszek grzeczny to znaczy że to jednak nie kwestia imienia hihi bo mamy w sumie 4 Aleksandrów wśród znajomych i wszyscy byli malymi diabelkami płaczącymi - charakterne imię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanku wszystkiego dobrego z okazji skończonego drugiego miesiąca!

U mnie dziewczyny coraz gorzej.Mała przez ostatnie dni praktycznie po kąpieli i jedzeniu nie śpi od razu. Zazwyczaj kąpiemy ją między 19-20.Wczoraj o 20:30 zjadła 110ml mleka modyfikowanego i najpierw poleżała w kołysce potem pomarudziła, przebrana została, przytulanie do tatusia i w końcu po 22:30 musiałam dać jej pierś, bo był krzyk. O 23: 00 położyliśmy się już wszyscy.Pobótka na jedzenie o 1:20,4:20,7:20,8:50. Przy jej spaniu ja chodzę niewyspana. W dzień prawie nie śpi krótkie drzemki po15-30minut , jak takie dziecko może tak mało spać?
Dla mnie powoli to jest już problem,bo nie mam naprawdę chwili by coś zrobić tak to chociaż wieczory zostawały. Wczoraj miałam dosłownie 1,5h-i to dlatego że mąż się nią zajął. Mam stertę prania do prasowania i nie zdążyłam nawet jej ciuszków wyprasować, o naszych nie wspominając. Marzę o kąpieli, ale szkoda mi czasu zawsze jest tyle do zrobienia. Mąż mi bardzo pomaga, to on praktycznie w sobotę sprząta cały dom, w tygodniu po pracy też ma dużo zajęć jak ma chwilę to się małą zajmuje. Sam już jest mega zmęczony wczoraj jak poszłam pod prysznic (10minut mi to zajęło)miał zająć się małą gdyby się obudziła,bo zasnęła przy karmieniu.Przychodzę patrzę, a on siedzi przy małej i śpi,a mała oczywiście wyje.Nawet nie wiedział kiedy biedak zasnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alan wszystkiego najlepszego 🙂
Moje dziecko zasnelo w hustawce, teraz sie obudzila i sobie gada i oczywiscie je swoja reke..I jak jej zabieram to sie denerwuje.
Pisalyscie wczoraj o spacerch..Ja jak wychodze to nie ma mowy, zeby usiasc na chwilke. A im bardziej trzepie tym lepiej..poza tym od 2 dnia Maja w ogole nie spi na spacerze tylko obserwuje..ale znalazlam na nia sposob i chodze do parku, ptaszki spiewaja, nie jest tak goraco i zasypia od razu.
Jeszcze zapomnialam dodac, ze jak wychodzimy na dwor to wszyscy sasiedzi slysza, bo mala sie tak wydziera..Musze sama wozek znosic to zawsze ja zostawiam w gondoli i schodze ze stelazem a potem biegne na gore i biore gondole.Masakra takie to ciezkie i jeszcze na 2 pietro!
Aha, a u mnie sasiadki z naprzeciwka maja rotawirus i leza w szpitalu..Dobrze, ze zaszczepilam Maje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia ciesze sie,ze maly taki spokojny.A do tego jaki przystojniak 🙂Oj bedzie miala Julcia w kim wybierac w przyszlosci 😉Emka ja mam 170cm wiec zdecydownie za duzo waze jak na ten wzrost 😉Dg3003 kurcze szkoda mi ciebie i nawet nie wiem,co ci doradzid.Neli te tabletki moze ci GP zapisac i bedziesz je miec za darmo.Ja je polecam pod jednym warunkiem-ze ograniczysz ilosc tluszczy w jedzeniu.Bo jesli tego sie nie zrobi,to moze sie skonczyc rozwolnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja - piękne zdjęcia, Oktawia, jaki Aniołek z Tobą bytuje 🙂

My dziś noc mieliśmy spokojną - zasnął o 22:30, pobudka: o 4:00 i potem dopiero o 7:30 🙂

DG - tak mi przykro z powodu Agatki i Twojego zmęczenia, wiesz my w takich chwilach ratujemy się ... suszarką na mp3 - dziwna metoda, ale działa rewelacyjnie. Jak Patryk wyje to załączamy mu "muzę" i jest spokój. Jak się wyciszy to wyłączamy CD. On niekiedy potrzebuje takiego "kopa" ku uspokojeniu. Jak tylko przestaje krzyczec bierzemy go, tulimy, całujemy i jest ok 🙂
A ten super dźwięk pobraliśmy z internetu - spróbuj, może pomoże... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego dla Alanka 🙂.
Maja_P moja też wcina swoje łapki, .le mnie to się mega śmiać chce jak ona to robi 🙂. Taki słodziak mały 🙂. Po prostu chyba każda nowa umiejętność Amelci mnie mega rozwesela 😁. Problem jest jedynie taki, że sobie tą rączką najpierw smoka wyciąga, potem przez chwilkę ją zjada, a później płacze, że smoczka nie ma 😁.
A ja mieszkam na 3 piętrze i też znoszę wszystko po kolei. Dlatego w piątki jeździmy na działeczkę. Tam to komfort, bo wózek stoi na działce, w każdej chwili mogę małą tam włożyć i iść nad wodę. Jak młoda zaczyna płakać to wracamy, szybko z wózka i do domku. A nie, że najpierw z nią do domu, potem trzeba po gondole i stelaż zejść. Ech... niedługo mam zamiar się tam przeprowadzić 🙂.
I dobrze, że zaszczepiłaś Majkę na rota. Biedne dzieciaczki się teraz męczą 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Alanka, duzo zdrowia, mleczka i głosików w konkursie!
Moja tradycyjnie zasneła o polnocy, o 7 ja wybudziłam bo mi cycki pekały i dalej spi a mama cyce sciaga.
jak mi sie uda to dzis jeszcze poprawie i powysyłam nowa wersje tabelki.
Monisia ja tez mam 170 wzrostu i waze obecnie 74 ale ja przy swoim wzroscie jak wazyłam 72 to bylam bardzo szczupla bo mam bardzo geste i ciezkie kosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczescie dogadalam sie z sasiadka z dolu i trzymam wozek na parterze pod jej drzwiami.I jak gdzies ide,to musze zejsc go rozlozyc i wrocic po malutka.Edytko u mnie to akurat tluszcz jest.Ale jak spadne tak do 70kg to bede juz szczesliwa i bede mogla przystopowac.Naprawde zalezy mi,zeby juz normalnie wygladac jak do Polski pojade,zeby im wszystkim udowodnic..Pisalam wam ostatnio o tej meza kuzynce,ktora rzucila tekst,ze gruba bede...Ostatnio gadalismy z nia na skypie i znowu zaczela mi jakies teksty rzucac,niby zartem,ze ja chyba dalej w ciazy jestem 😞Echh co ja na to moge,ze mam problemy z metabolizmem.Ide na spacer spalic troche kalorii.Milego dzionka kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja tez robie tak jak Ty, najpierw szykuje siebie, pozniej przebieram Niunia, lece szybko zniesc stelarz, biegiem na gore doubieram go i z gondola na dół. Po takich cwiczeniach juz odechciewa mi sie spaceru 😉 i u Nas jest tak ze Mały przez jakies 5/10 min sie kreci i marudzi a pozniej woła albo smonia albo pieluszke i zasypia, ale tez zadko kiedy moge stanac. Czasami jak sie wybierzemy do kuzyna mojego Narzeczonego to tam na ogrodku postoi, ale tak normalnie to nie.... Dziekuje Monisiu 🙂 Napewno ogranicze tłuszcze, bo jaki by był sens odchudzania sie 🙂 Uciekam bo Niunius miauczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam wózek w piwnicy (mamy ją na poziomie gruntu) a z gondolką zasuwam na 3 piętro, tyle że u nas jest wysoki parter, a zatem jakoby na 4-te 😮 Synuś zaś coraz cięższy. We wtorek miał - 4950g 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a co ta kuzynka ma 12 lat. ze sobie takie zarty stroi ? Bo nie wierze, zeby dorosla kobieta mogla pozwalac sobie na takie docinki..Olej ja i tyle..A ona ma dzieci? Moze jest po prostu zazdrosna, ze masz coreczke.
Gerda a gdzie znalazlas ten dzwiek suszarki? Bo Maja wlasnie zasnela przy suszarce, ale takiej prawdziwej..Czasami jak ma problemy ze snem to jej to wlaczam, tylko boje sie suszarke zostawiac i przydalby mi sie ten dzwiek na kompie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z wagą też nieciekawie 😞. Przed ciążą w ogóle słodyczy nie jadłam. Zachciało mi się w ciąży i zostało mi do tej pory. Od dzisiaj mam mocne postanowienie poprawy i przestaje je jeść. Mam 5 kg więcej niż przed ciążą i w planach zrzucić je do wakacji. Mój mąż ma super przemianę materii, jest szczuplutki i mam nadzieję, że Amelcia będzie miała to po nim 🙂. Przynajmniej by się nie męczyła jak mama z jakimiś dietami 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niezbyt dorosle sie zachowała Monisiu ta Twoja kurynka, to chyba nie jej sprawa jak Ty wygladasz, Marta ma racje olej ja !!!! Ja musze sprobowac tego dzwieku, może i Dawidek bedzie usypiał przy nim, bo jak susze włosy to jest spokojniejszy. Kiedys chciałam zostawic suszarke właczona ale sie bałam ze cos sie przepali i zrezygnowałam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DG może spróbuj ja przetrzymać, na macie na hustawce na przwijaku ja rózne mam pomysły i potem jak jest zmęczony to spi dłużej a jak wyspany to sie na dłużej aktywuje i to działa.

Monisiu olej kuzynke i tak wyglądsasz super a poza tym jesteś bardzo ładenj urody - może Ci zazdrości - masz cudne włoski uśmiech i oczy które zaklinają - skoro jest taka zlośliwa ewidentnie ma kompleks - dotnij jej dyplomatycznie w słaby jej punkt. I w ogóle się nie przejmuj - mój metabolizm od zawsze był do bani i od dziecka byłam pyzowata a odkąd dorosłam to się bardzo muszę pilnować z waga, od samego nie jedzenia nie chudne bo organizm przyzwycził sie do dużego fizilku fizycznego przez traningi w mlodości i teraz przy 175 waze około 70 kg i mniej nie umiem zejsc a teraz na doatek z tymi 76kg walcze ale odchudzac sie nie moge bo karmie a mozliwosci chodzenia na rower tenis czy fitness tez nie mam bo nie mam z kim zostawic Aleksa bo M od 7:00 do 21:00 w pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Moja mała wczoraj zasnęła o 00h30!!! nie wiem co jej się przestawiło, ale wstała dopiero o 7h00 na jedzenie i potem spała do 11h30... chyba muszę ją przetrzymać w dzień zeby mi zaczela chodzic normalnie spac o 21h00 po kąpieli i jedzeniu...
Alanku wszystkiego najlepszego od cioci Samantki i Nikolci 🙂
Monisiu ja już dawno mówiłam, żebyś olała tą kuzynkę...
I nie piszcie nic o wadze błagam.. bo ja to słoń jestem....
Dzisiaj na 15h00 idziemy na szczepienia... 6w1 pneumo, rota... 3majcie kciuki zeby mala dobrze to zniosla.. 😞 bo strasznie sie boje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
samantka napisał(a):
salamandra ja mam tak samo... jako nastolatka, trenowalam lekkoatletyke, koszykowke i siatkowke 5lat i teraz zeby cos zgubic to musze sie nabiegac... :/


HeHe znam ten "ból" 😜
I Powodzonka na szczepieniu 🙂


Dziękujemy, przyda się... bo chyba ja gorzej to zniosę od Niki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka trzymam kciuki, ale napewno bedzie wszystko dobrze, ja tez bardzo przezywałam pierwsze szczepienie Dawidka i kolejne tez napewno bede, bo to niestety dla dziecka nie jest miłe 😞 Uściskaj ja mocno :*
Gerda dziekujemy za link, no juz sciagam i jestem ciekawa czy na Mojego Niuniusia podziała 🙂 Przekonamy sie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...