Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kochane!
Na początek piosenka na lepszy humor z dedykacją dla wszystkich Mamusiek 🙂))) http://www.youtube.com/watch?v=Uo7ePfyZQD0
Tuska ja na Twoim miejscu też bym poszła do lekarza. Ogólnie to zawsze przeczekuję różne rzeczy, ale w takim przypadku jak krew w kupie to poszłabym od razu.
Co do karmienia i kąpieli, to ja karmię małego tak godzinę przed kąpielą, no i potem po kąpieli jeszcze raz 🙂)) A jeśli chodzi o odbicia.... to hmmm... przyznam szczerze, że jak już zaśnie to go nie odbijam... w dzień w sumie też czasem mi się zapomni... resztą też nie zawsze mu się odbija. Tak jak u Monisi mój Antoś śpi z główką na boczek. Wcześniej miał ją raz na lewą stronę, a raz na prawą. Teraz ciągle ma na lewo i chyba muszę zacząć ją przekręcać.
Monisia życzę udanej zabawy. Strasznie Ci zazdroszczę. A w mojej małej mieścinie :P jest basen, ale na pewno nie ma tam zajęć dla niemowlaków 😞(((
Co do płaczu to ja się śmieję, że moje dziecko dorasta, bo coraz mniej płaczę i leży sam. Dlatego dziewczyny z doświadczenia Wam powiem głowa do góry. Tak samo z nocnym karmieniem. Myślę, że każdy dzidziuś sam do tego dojdzie.
A w ogóle to mój mały to śpioszek. Wykąpałam go wczoraj w umywalce (no bo nie mam wanienki u rodziców), nakarmiłam i położyłam. Włączyłam mu muzyczkę, a sama siedziałam obok i on zasnął sam o 21.30... no i znów go obudziłam sama, bo o 5.30 cyce mi prawie eksplodowały. Nakarmiłam go, a on nawet oczu nie otworzył i spał dalej do 8.30. Szok 🙂))) Teraz sobie też zasnął. Zastanawiam się czemu jak jest tylko ze mną to jest taki spokojny i grzeczny i ładnie śpi. A jak jest tatuś to diabeł w niego wstępuje... może ma ktoś jakiś pomysł na wytłumaczenie tego ewenementu?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z tego co mi mowiono to jak sie karmi butla to musi sie odbic za kazdym razem, bo dziecko duzo powierza lyka. Ja zawsze moja odbijam, bo kiedys tego nie robilam i mala miala klopoty z brzuszkiem.
Co do basenu to my tez idziemy jak Maja skonczy 3 miesiace 🙂 Juz sie dowiadywalam co i jak, tylko musimy jeszcze poczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska moja Korni tez na poczatku miala tylko sladzik takiej krwi, w nastepnej było ładnie a wieczorem patrze a tu cala kupa z krwia!
Ja na Twoim miejscu bym poszla mimo wszystko bo lepiej to sprawdzic. Moze faktycznie to tylko przy zaparciu, ale lepiej chuchac na zimne!
Niniunia ja mam taka ramke, mi raczka odbiła sie dosc ładnie i jak wyschło to wyglada fajnie, ale nozke musze poprawic bo mi popekala. Wogole sie boje przyczepic juz ta wyschnieta bo nie wiem czy mi nie peknie w rekach, ale sprobuje jak bede miala czas.
Dzis mam sprzatanie i prasowania mega duzo. Dobrze ze dzis jest zimno i pada to przynajmniej nadrobie w domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis dzwonil do mnie pan z osrodka rehabilitacyjnego bo mielismy na 23.05 jechac z mala, ale zadzwonil i zapytal czy pasuje nam na ten poniedzialek na 16.05 Ja sie ucieszyłam bo im szybciej tym lepiej, choc i tak cwicze z nia w domku, ale co fachowiec to fachowiec!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka my mamy podobnie, jak Moj chodzi do pracy ( na noc) to Mały spi ładnie w nocy, a jak tylko ma wolne to dostaje szaleju i budzi sie co chwile ... Może sa zazdrosni o Nas, zebysmy nie siedziały z Mezczyznami tylko z Nimi 😁
A co do basenu to gdyby w miasteczku u Nas był zadbany i czysty to pewnie bym chodziła, ale niestety słyszałam ze z ta czystoscia maja pod gorke takze wole nie ryzykowac zdrowia Dziecka i swojego takze. Bedac w ciazy miałam chodzic tam na zajecia, ale zostało mi to własnie odradzone ze wzgledu na stan basenu 😞 Musiałabym tak naprawde sama zobaczyc jak tam jest i ocenic to, bo nawet sie tam nie przeszłam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMCIa piosenka rewelacyjna, od dziś to mój prawie hymn, bo najbardziej to lubię o mamie: http://www.youtube.com/watch?v=GyNPqud3Mhc

Dzieci reagują na osoby i ich sposób podchodzenia i reagowania w stosunku do najbliższych, do Mamy przede wszystkim już od łona matki. Moze Antoś "pamięta" jakieś niesnaski między Wami sprzed miesięcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, właśnie przeczytałam wypowiedz dr n. med. Renaty Jaczyńskiej z Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, że wkładka wewnątrzmaciczna jest wygodna, ale rośnie ryzyko pojawienia się stanu zapalnego narządów rodnych (grozi niepłodnością). Dlatego metoda ta jest zalecana jeśli nie planuje się kolejnej ciąży... Czyli jednak ta wkładka, wcale nie jest taka bezpieczna... i wychodzi na to też, że zastrzyki są skuteczne, ale mają skutki uboczne, a nie można przerwać "kuracji", bo poziom hormonów utrzymuje się przez 90 dni więc z tego też zrezygnuję... i wypowiedziała się, że najlepszą i najmniej szkodliwą metodą są tabletki jednoskładnikowe cerazette... no to zostaję przy cerazette...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Maja jak na zlosc zasnela o 9 i spi do teraz..Maz nas zapisal we Wroclawiu do jakiegos pediatry i jedziemy na 16. Ciekawe czy beda cyrki..
Tak sobie mysle, ze nastepnym razem jak bedzie tak krzyczec to ja nagram i pokaze jej jak bedzie duza 🙂 i wam wkleje,Geda i Salamandra beda mogly mi powiedziec czy tez tak maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba zbzikuję, mały od 4 dni cały czas płacze i to tak przeraźliwie jakby go ktoś kroił 😞 Byłam z nim u lekarza ZNOWU i babka uparcie twierdzi,że to kolki. Ale czy kolka może trwać cały dzień??? Nie widzę żadnej poprawy po zrobieniu kupki ani oddaniu gazów. Dziecko uspokaja się tylko przez pierwsze 3 minuty jedzenia - potem nawet przy piersi żalośnie płacze i się kreci. Jak już uda mu się przysnąć to troszkę podrzemie i po kilku minutach widzę już na jego buzi grymas (jestem pewna że coś go boli) i po spaniu...Nosimy go na rękach, bujamy, a on cały czas aż piszczy.Daję mu Delicol i Espumisan, masuję brzuszek, odbijam nawet kilka razy przy jednym posiłku, sama jestem na diecie i nie widzę żadnej poprawy,a raczej jest coraz gorzej. Widzę, że malutki jest już bardzo zmęczony, ale to coś nie daje mu mocno zasnąć.Tak mi go żal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
eMCIa piosenka rewelacyjna, od dziś to mój prawie hymn, bo najbardziej to lubię o mamie: http://www.youtube.com/watch?v=GyNPqud3Mhc

Dzieci reagują na osoby i ich sposób podchodzenia i reagowania w stosunku do najbliższych, do Mamy przede wszystkim już od łona matki. Moze Antoś "pamięta" jakieś niesnaski między Wami sprzed miesięcy...


Ciekawe to co napisałaś, bo w sumie jak byłam w ciąży to się kłóciliśmy i to nie raz 🙂 czyżby Antoś miał focha na Tatę, że krzyczał na Mamę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Dziewczyny, właśnie przeczytałam wypowiedz dr n. med. Renaty Jaczyńskiej z Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, że wkładka wewnątrzmaciczna jest wygodna, ale rośnie ryzyko pojawienia się stanu zapalnego narządów rodnych (grozi niepłodnością). Dlatego metoda ta jest zalecana jeśli nie planuje się kolejnej ciąży... Czyli jednak ta wkładka, wcale nie jest taka bezpieczna... i wychodzi na to też, że zastrzyki są skuteczne, ale mają skutki uboczne, a nie można przerwać "kuracji", bo poziom hormonów utrzymuje się przez 90 dni więc z tego też zrezygnuję... i wypowiedziała się, że najlepszą i najmniej szkodliwą metodą są tabletki jednoskładnikowe cerazette... no to zostaję przy cerazette...

Samantka jak ja rozmawiałam ze swoim ginem to on mi odradził zastrzyki, głównie ze względu na ogromną ilość hormonów, które są jednorazowo aplikowane. I w ogóle to odradzał. Wkładkę też. I tak jak ten lekarz, o którym piszesz, powiedział że w moim przypadku najlepsza jest ta minipigułka Cerazette 🙂 ale ja za miesiąc zacznę dopiero brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle czy może być tak,że dziecko ma zaparcia mimo rzadkiej kupy? Bo mój maluch cały czas strasznie się pręży,krzywi i wysila i dopiero po dłuuugim czasie, nawet całej nocce jest kupa, ale zawsze rzadka. Też jakby ze śluzem ale zawsze myślałam,że to norma u niemowlaka.No i jest tych kupek conajmniej 3 dziennie, więc jak to jest z tym zaparciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze chciałam napisać na temat karmienia w miejscu publicznym. Ja to nie mam z tym problemu. Gorzej z M. Nawet ma problem jak mój Tata czy bracia są przy tym :P no cóż... facet 😁 hehe :P a dla mnie w takim momencie to pierś przestaje być czymś seksualnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
estelle00 napisał(a):
A w ogóle czy może być tak,że dziecko ma zaparcia mimo rzadkiej kupy? Bo mój maluch cały czas strasznie się pręży,krzywi i wysila i dopiero po dłuuugim czasie, nawet całej nocce jest kupa, ale zawsze rzadka. Też jakby ze śluzem ale zawsze myślałam,że to norma u niemowlaka.No i jest tych kupek conajmniej 3 dziennie, więc jak to jest z tym zaparciem?

Też się zastanawiam jak to jest z tymi zaparciami, bo Antoś dziennie może zrobi ze dwie kupy. W nocy nie robi, dopiero w czasie porannego karmienia. I też się strasznie pręży, wygina, cały czerwony robi, a kupa jest rzadka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała też się pręży, ale nie przez kupy, bo robi od 7 nawet do 10 na dobę... nie zawsze pielucha jest mega pełna, ale kupa jest 🙂
Emka dla mnie też karmienie piersią w miejscu publicznym nie jest problemem i dla mojego A. też nie 🙂 🙂 Zresztą ja nie wywalam cyców bezczelnie na wierzch :P:P:P Ale też mam w dupie to czy ktoś się w tym momencie gapi, każda babka ma cycki, a dla mnie nakarmić dziecko jest ważniejsze niż to co ktoś tam sobie myśli 😉

A co do wkładki to ja nie wiedziałam, że może powodować bezpłodność!!! To prawdopodobnie dlatego moja ciotka ma problem teraz z zajściem w ciążę... przez 8 lat miała wkładkę i się stara już dłuuuuugo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus My musimy stosowac Delicol co najmniej jeszcze 3 tyg. a jesli po odstawieniu powroci problem to bedzie je brala dopoki nie skoncze karmic piersia!
Wiec jak mozesz to by było super! Jak podasz mi nr konta to przeleje Ci pieniazki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja własnie tez wczoraj nagrałam moja mala jak mi krzyczala.Mz sie smial ze jak urosnie to jej pokazemy, albo jak bedzie juz miala swoje!
Ja tez uwazam ze karmienie w miejscu publicznym to nie zbrodnia, ale sama bylam swiadkiem jak naskoczyla stara baba na mloda dziewczyne ktora karmila swoje malenstwo. Tak ja bluzgala ze ludzie staneli w jej obronie, a ona to sie biedna tylko popłakała! Stara jedza pewnie sama dzieci nie miala!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta żartujesz chyba?!?!?? Szok!!!
Stare baby dewoty są najgorsze... tak samo było w ciąży w kolejkach i z ustępowaniem miejsc... teraz tego doświadczam na spacerach na przejściach na pieszych. Najczęściej przepuszczają mnie mężczyźni tacy między 20-35 lat. A baby to żadne, ani młode ani stare i jeszcze gaz wciskają... Mój M powiedział, że kiedyś nagra albo numery pospisuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety to nie zart!
Az mi sie glupio zrobiło jak to widzialam i usłyszalam, ale taka pani ktora tez to slyszala (i byla blizej) glosno powiedziala co mysli o tej babie i chyba jej sie glupio zrobiło bo szybko z tamtad poszla,a le ta mloda i tak swoje uslyszala i przezyla, nie zdziwie sie jak wiecej publicznie nie nakarmi. Niestety nie wszycy umieja odpyskowac. Ja bym powedziala tej dewocie co o niej mysle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...