Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gerda, a ja współczuje mamom krzykaczy... ja bym płakała razem z dzieckiem chyba... bo ten pisk jest tak przenikający i przeraźliwy, że aż serce pęka i bębenki w uszach!!!
Monisia, moja mała jest z natury spokojniusia i nie marudzi, więc myślałam, że nie będzie problemu po szczepieniach, a tu proszę... aż nie wiedziałam co robić i na siłę do cycka przystawiałam, bo zawsze ją uspokaja, ale to zawsze... a dzisiaj darła się z cyckiem w buzi ... :/
Salamandra super zdjęcie... Pierwsza większa przygoda Fasola :P: 🙂 Super 🙂
Moja Mała śpi i ja zaraz zmykam, boję się, żę zacznie mi płakać przed piątą a o 5h00 dopiero mogę dać następnego czopka... najwyżej sąsiadów pobudzi :P:P:P
Emka przystojniak z Antosia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Dziewczyny, na razie obstawiamy ze bedzie dyrygentem bo tak lapkami przebiera jakby kierowal conajmniej Wielką orkiestra symfoniczna Teatru Narodowego 😉
I Ja tez sobie współczuje 😉

Gerda kilka razy na dobę jest spokoj i sam sie sobą nawet zajmuje. Ale zaraz potem jest płacz, praktycznie nie zdarza mu sie usnąć samodzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati swietne zdjecie 🙂
Samantka jak dziecko tak placze to uczysz sie cierpliwosci..Ja pamietam na poczatku to wariowalam od tego placzu , a teraz juz jestem przyzwyczajona. Tylko najgorzej jak mi sie na dworze tak rozedrze i ja pcham wozek i ide, to niektorzy moga pomyslec, ze jakas wyrodna matka ze mnie, bo nie reaguje, ale wiem, ze to i tak nic nie da i szybko biegne do domu.
Emka ciesze sie, ze Antos taki grzeczny, zazdroszcze 🙂
Moje dziecko jak zwykle o 6 sie obudzilo. Przynajmniej tyle dobrzee, ze nocki przesypia. Spala 9.5 godzin.
Ja takk sobie mysle, ze moze ta duza dawka fenoterolu w ciazy ma wplyw, ze ona tak placze bo nie wiem co inego moze jej byc..
No nic ide do lekarz na 9 to licze na jakis cud i ze cos sie w koncu zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. dziewczyny.
no a mały spał od 21.00 do 4.00, zasnął o 4.30 i o 6.00 się obudził i zasnął jakieś pół godziny temu. Niestety zauważyłam u malucha w kupce już wczoraj śluz, ale dziś jedno pasemko było lekko zabarwione krwią. Co to może oznaczać? Wiem, ze chyba Kornelcia robiła kupki z krwią 😞 Czekam teraz na następną kupe i zobaczę czy krew nadal się pojawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
Samantka i jak sie dzis miewa Niunia? Jak wam noc przebiegła?
U Nas w miare ok, usnał ok 19, pozniej przez sen plakał ok 20 i juz pozniej sie obudził na mleko ok1 i 4. Nie wiem jak go oduczyc tego nocnego karmienia, chyba sam musi z tego wyrosnac!!!
Marta ma racje z biegiem czasu troszke człowiek sie przyzwyczaja do płaczu i marudzenia.
Moj Synek tez bardzo zadko usypia sam, najczesciej musze mu w tym pomoc 😞 Ale jak bedzie starszy troszke to sie za to wezme narazie sama nie jestem gotowa na ten krok, choc wiem ze było by mi łatwiej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta głowa do gory !! Wszystko bedzie okey, Mała wyrosnie z tych wrzaskow i placzy !! A moze masz taka mozliwosc zeby lekarz przyszedł do Was?? Zobaczyłby jak Niunia sie zachowuje ... No nie wiem jak Ci pomoc 😞 Przykro mi ze tak masz przerabane 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry dziewczyny!Wczoraj się trochę obawiałam wieczora ale mała od razu po jedzeniu po kąpieli zanęła czyli koło 21:00 na szczęscie ja jej nie usypiam czasami przy odbiciu mi już pada i wtedy nie załączam karuzeli,a jak nie to w kołyskę i patrzy sobie patrzy i zasypia. o przespanych nockach nawet nie marzę.Dziś pobótka była o 00:30,3:30,4:40,6:20 i tak śpi godzinę je 10 min i śpi dalej. Otatnio nie idzie jej przebrać w nocy drze się wtedy niemiłosiernie woli chyba w kupie leżeć. Przebieram ją jak ewidentnie wiem że ma kupsko.
Co do kąpania to na super głodną to jej nie kąpię. Staram się chociaż trochę przed kąpielą ją nakarmic ale najlepiej conajmniej pół godziny przed.
Ale jak jest już wykąpana to nie ma siły by nie zjadła natychmiast nawet jeśli nie powinna być bardzo głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my kapiemy zawsze przed jedzeniem. Niunius juz sie nauczył ze po kapieli jest jedzonko i sanko ( zazwyczaj usypia przy butli 🙂) A i chciałam sie własnie zapytac, czy jak wasze pociechy zasna przy cycusiu czy przy butli to odbijacie ? Bo ja musze niestety sie przyznac ze czasami mi go szkoda wybudzac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym odbijaniem jest najgorzej w nocy zwłaszcza że zasnę sama przy karmieniu często, ale jak się przebudzi i ja też to podnoszę do odbijania W dzień też różnie ale staram się odbijać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje panie.Ja dzis sobie pospalam.Zasnelam z Julka po 22 potem pobudka o 3 i o 6.No,ale za kazdym razem od razu zasnela wiec i mama sobie pospala 😉Ja wstalam o 8,a slonko jeszcze spi.Neli Julce zadko sie odbija,moze raz w ciagu dnia.Dlatego ja jej nie mecze,tylko klade do lozeczka.Ona spi zawsze z glowa w bok,wiec sie nie zakrztusi.A co do przebierania w nocy,to ja jej nie przebieram jak nie ma kupy.Z reszta jak ona spi to nie sika i czesto rano pampers jest prawie suchy.Tuska wez zadzwon do lekarza najlepiej i zapytaj.Ja to juz bym z ta kupka panikowala.Marta strasznie mi przykro,ze masz takie jazdy w domu.Moze faktycznie zadzwon do przychodni i popros o wizyte domowa.Samantko Julka tez jest bardzo grzeczna dlatego boje sie,ze bedzie mi plakac.A wtedy to i ja bede plakac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chcialam powiedziec,ze mnie dzis nie bedzie caly dzien.Zaraz bede jechac do siostry no i idziemy pierwszy raz z mala na basen 😁 Ciekawe jak jej sie spodoba taka duza wanna hihi 🙂No a potem pojdziemy na kulki i na spacer.I znowu caly dzien z glowy 😁 Kurcze,e ten czas tak szybko leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wrazenie ze jak nie odbije sie Małemu to pozniej ma duzo gazów w brzusiu i sie meczy zeby puscic baczka 😞 Dlatego staram sie tego pilnowac, no ale jak mi zasnie przy butli to mi szkoda go budzic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też z małą będę chodzić na basen, ale jeszcze trochę poczekam. Niedługo planuje kupić gadżety do kąpieli i zabrać do dużej wanny razem z mamą. Podobało mi się to na płycie do książki "Mamo Tato co ty na to"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny...
Na szczęście mała spała całą noc... nad ranem miała stan podgorączkowy, ale sama sobie poradziła tą temperaturą i teraz jest 37.07... Teraz jest ok (odpukać) Mam nadzieję, że nie zacznie płakać...
Monisia, ja się popłakałam przy szczepieniach, bo nie wiedziałam, że ona może tak cierpieć, pierwszy raz taki płacz słyszałam... Doktorka powiedziała, że nie pierwszy raz to widzi, ale i tak głupio jak cholera mi było... A i gdzieś wyczytałam, że z dzieckiem chyba dopiero jak skończy 3 miesiące można iść na basen... 🙂
Tuśka leć z małym do lekarza!!!
Martuś ja już się nie będę powtarzać, ale wiesz co 🙂 🙂 Bądź silna, to minie 🙂 🙂
A w nocy ja zawsze biorę do odbicia i po każdym posiłku, bo ona budzi mi się na rękach, ale zaraz usypia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja będę chodziła na basen. ale poczekam aż skończy 3 miesiące... i muszę znaleść basen z wodą ozonowaną, a nie chlorowaną, niby lepiej, bo chlor często uczula... Niby w ozonowanej też jest, ale bardzo mało i takie baseny poleca się niemowlakom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Tuska moja Korni robiła kupiki z krwia to zrobili jej wymaz z kału ale nic nie wyszło i sie okazało ze ma uczulenie na laktaze i podaje jej (jak juz wczesniej pisałam) delicol. Dosc drogi ale po nim jest lepiej bo juz krwi nie ma, od czasu do czasu pojawi sie sluz ale coraz mniej juz.
No i ja pochwaliłam moja core wczoraj. Na wieczor zrobiła mi taką wojne ze masakra, a zasneła dopiero po 2. Juz myslałam ze te wieczorne awantury mina a tu klops.
Jeszcze na domiar złego zabrali nam wczoraj swiatło na 4 godziny i musiałam siedziec z mała samaprzy swieczce. Patrzyła na płomien zdziwina, ale to byl smieszny widok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moja mala co prawda w dzien dosc spokojna,ale wieczory to tragedia, niestety wiem co przezywaja mamy krzykaczy, ale nie zostało nam nic innego jak tylko czekac!
Samantko ciesze sie ze z Nikusia juz lepiej, dzisiaj na pewno bedzie oki
Monisia miłej kapieli i fantastycznej zabawy, czekamy na relacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam do przychodni i powiedziałam położnej co i jak.. że dzisiaj była rano kupka z krwią, no a następna podchodziła pod taki zielonkawy kolor.. no i mały się trochę męczy i płacze przy kupce.. to stwierdziła, żebym obserwowała małego i jeśli krewka się powtórzy to przyjść do przychodni.. ale stwierdziła, że jak ciężko z kupą to ma zaparcia i coś mu się tam obtarło i dlatego krwi jest troszkę..no a krwi naprawdę było troszeńkię, bo ledwo ją zauważyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...