Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć
ja postanowiłam wrzucić fotkę brzuszka i podkradłam M. iphone'a, bo on jeszcze śpi... no i zrobiłam, tylko nie umiałam na maila przesłać i w międzyczasie bateria padła.... kurcze... wkurzyłam się, zwłaszcza, że teraz on zobaczy te fotki i będzie zły :P
ogólnie to prawie się wyspałam, ale już mam dość zasypiania nad ranem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jak widzę tę papierkową robotę to mnie aż trzęsie. U mnie w pracy też na wszystko papierki, podpisy. Technologia idzie do przodu, niech zaczną wykorzystywać komputery. Np. podaję pesel i już mają moje wszystkie dane. Jakaś baza dla szpitali i przychodni powinna być, a nie, że najpierw stoisz w kolejce do rejestracji tam 5 min opowiadasz o sobie, a potem jeszcze dwie godziny przed gabinetem, a w końcu się na Ciebie obrażą, że przyszłaś ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka tez mam dosyc zasypiania nad ranem. Wlasnie dopiero wstalam, bo cala noc sie krecilam.
Podladuj telefon i moge Ci pomoc wyslac fotke na maila, bo tez masz iphona.
Niunia pewnie trzeba wypelnic jakies papierki, ale mam nadzieje, ze nie trwa to dlugo.
Tuska STO LAT 🙂 Wiadomo co Tobie zycze 🙂 Szybkiego porodu i zdrowego synka.
Aniulek ja tez mam takie bole w kroczu jak sie przewracam w lozku, ale to chyba normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie zatanawiam jak hj abede w stanie jakies papierki wypelniac jak beda bolesne skurcze! Ostatnio przeczytalam ze kobieta majaca skurcze porodowe nie jest w stanie przez telefon rozmawiac. Wec lepiej chyba meza przeszkolic co i jak z koumentami na wypadek gdybysmy byly juz niekumate... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki!
Tuska wszystkiego najlepszego, nie bede orginalna i życze łatwego porodu i zdrowego synka! Bo że bedzie śliczny to wiadomo!
Ja właśnie wróciłam z wizyty kontrolnej, szłam pozytywnie nastawiona bo od paru dni dobrze sie czuje skurczy nie ma tylko obrzeki, a tu niespodzianka. Okazało sie że przytyłam w ciągu tygodnia 2 kg. ale może to być sprawa obrzeków, bo moge zatrzymywać za dużo białaka i cukrów, także od dzisiaj mam byc na diece cukrzycowej, za 4-5 dni sie zważyć i jak dalej bede rosła w mega przyspieszeniu to pojde do szpitala na badania, ale ja mam nadzieje że sama sobie poradze!
Uff jak sobie pomyśle że nie moge słodyczy, Niunia bedziemy razem cierpieć!
Maju ja oczywuscie zrobie taka tabelke ale to poźniej teraz chcem te namiary wszystkie zebrać żebyśmy miałay kontakt jak już zaczniemy sie rozpakowywać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny spotkalam polozna teraz jak bylam kupic pare rzeczy i dowiedzialam sie ze mam sobie do porodu naszykowac wody te z dziubkiem i zelki owocowe. Z dokumentow to orginaly wynikow badan, Karte ciazy z uzupelnionym ostatnim usg, dowod, karte zdrowia i ksiazeczke ubezpieczeniowa albo druk RMUA i jeszcze pozniej mi podesle wypisane co dokladnie ma byc w torbie do szpitala bo podobno ksiazkowe i netowe wyprawki sa zbytnio oklepane wiec pozniej wpadne i wam napisze co sie od niej dowiedzialam jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek 🙂
Tuska wszystkoego naj naj najlepszego, zebyś Ty i Twoj synek byli zawsze zdrowi, szybkiego i bezbolesnego porodu, szczescia, spełnienia marzen i codziennego uśmiechu na Twarzy :* Sto lat Kochana !!
Ja dzis wyspana, wczoraj miałam problemy z zasnieciem, ale jakos dałam rade i tylko w nocy pare razy na siku wstawałam, ale zasypiałam pozniej.Chyba odespałam poprzednia noc 🙂 Synek wyrozumiały jest dla mnie i nie budzi Mamusi, no chyba ze juz brakuje mu w brzuszku zapasów 😁
Moje wizyty u poloznej trwaja góra 15 min 😞 Takze za wiele sie nie dowiem na nich 😞 Ale już bliżej niź dalej, a jesli kolejne dziecko to napewno już w PL!!!
A z ta papierkowa robota to wszedzie tak jest! Tutaj zanim wyjedzie sie do szpitala, tzreba najpierw zadzwonic, ze sie zaczeło rodzic, wiec najpierw robia wywiad przez telefon a pozniej drugi na miejscu. Mój Narzeczony to wie, że bede kleła na nich!! Bo jak w bólach kobieta ma jeszcze racjonalnie myslec????????? Dodam ze trzeba wszystko osobiście dokonać!! Ale może być zabawnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka dasz rade ze slodyczami, juz niewiele zostalo, moze gdybym ja dostala taki zakaz to bym miala sile zeby tyle slodkiego nie jesc co pewnie wyszlo by na zdrowie. Bedzie dobrze, zobaczysz!
mania dzieki za informacje od poloznej, koniecznie sie podziel jak sie dowiesz cos wiecej od polaznej.
neil dobrze slyuszec ze synus dal ci pospac i oby tak dalej. a z papierkowa robota to widac i w Pl i w UK sie nie ominie. chociaz tutaj o wiele wiecej spraw jest skpmputeryzowanych i strasznie, naprawde strasznie mi bedzie tego w PL brakowac. np. samochod - kazdy ma swoj mopner rejestracyjnu od poczatku do konca i wystarczy wpisac nr rehjestracyjny samochodu i wyskakuje - wszedzie - w sklepie gdzie chce sie czesci kupic, przy wykupowaniu ubezpiecenia itd iotp...nie ma stania we zadnym urzedzie...
niunia jeszcze chwilka i bedziesz spacerowala i jaki to bedzie piekny spacer...z synkiem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia, nie martw się leżeniem. Już niedługo. Potem tego leżenia to będzie Ci brakować.
Wiecie jaką mój kot jest ciapą totalną? Chciał wskoczyć na parapet... zaczepił się o kaloryfer i spadł... chyba się zawstydził, bo więcej nie próbował tylko wlazł pod łóżko. Śmiać mi się chce, że mnie pilnuje. Bo poszłam spać gdzie indziej, a on oczywiście za mną. Spanie w drugim pokoju nic nie dało, bo nie ma drzwi. Mimo, że stukanie w klawiaturę trochę cichsze było, to w zamian rozmowa na skype'ie do 4 czy 5... 😞(( kurde... ucieknę do rodziców chyba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny... U mnie znowu chyba zaczynają się problemy ze spaniem... a już było tak dobrze 🙂
Co do długości trwania wizyty u mnie to zajmuje jakieś 15-20 min... zależnie od tego, czy są wyniki badań do wpisania do karnetu.. USG mi nie robi, ale chociaż serduszka posłucham, więc temu tak szybko, ale jestem zadowolona z niej...
Niunia te formalności w szpitalach to niestety tak już jest, chociaż ja to mam dobrze, bo od 5 lat jeżdżę ciągle do tego samego szpitala i tam wystarczy, że pokażę swoją kartę SIS ( to taka karta z czipem, z imieniem i nazwiskiem z ubezpieczalni) więc wsadzają sobie tą kartę do czytnika i nic nie muszę mówić, no poza tym co mi dolega :P A poza tym i tak mają wszystkie moje dane i badania itp... Raz byłam z bratem 6 letnim u neuropediatry i jak otworzył w komputerze Michasia no tak jakby kartę (bo tam mają wszystko właśnie w komputerach), to w szoku byłam ile tego się nazbierało od jego narodzin... Oby i w Polsce wszędzie tak było... pewnie prywaciarze to mają.... no ale państwowe placówki pozostawiają wiele do życzenia...
O czym tam jeszcze pisałyście... już nie pamiętam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku eMka, biedny kotek! Mam nadzieje zez nic mu sie nie stalo, pewnie sie troche poobijal..I to takie slodkie ze za toba chodzi, to pokazuje jak bardzo jest do ciebie przywiazany..
A z mezem to bym na twoim miejscu powaznie pogadala, ze musi respeltowac to ze ty teraz potrzebujesz odpocynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Spanie w drugim pokoju nic nie dało, bo nie ma drzwi. Mimo, że stukanie w klawiaturę trochę cichsze było, to w zamian rozmowa na skype'ie do 4 czy 5... 😞(( kurde... ucieknę do rodziców chyba :P


Emcia, powiedz swojemu M., że Ci przeszkadza gadanie do 4 nad ranem i nie możesz spać, a dla dzidziusia sen mamy jest ważny i to, że musi być wypoczęta. Powinien zrozumieć, jak nie da Ciebie to niech dla dziecka się poświęci. Tym bardziej, że jak mały pojaw się na świecie to jemu też to stukanie w klawiaturę i gadanie będzie przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny! 🙂 ja tylko na momencik, bo mąż zrobił niespodziankę i wziął sobie dziś urlop 😁 no i idziemy na 16.50 do kina! 😁 dziękuję za życzonka dziewczynki! 😘 😘 😘 😘 😘

jutro nadrobie ile się da i poodpisuje na wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...