Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Niusia zazdroszcze ci tego pokoiku.My niestety do wakacji nie planujemy sie przeprowadzac,a narazie wynajmujemy kawalerke.I niestety nie moglam za duzo poszalec z urzadzaniem kacika dla malej,Ale za to po wakacjach jak sie przeprowadzimy nadrobie wszystkie straty.Oklask dla ciebie za ten pokoik 🙂 A to moj ostatni nabytek. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220728938287&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Kurde nie moge lezec w lozku z laptopem,bo ciagle cos wynajduje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Co tu tak spokojnie? Myślałam, że będę miała ze 30 stron do nadrobienia od wczoraj, a tu tylko 7...
Byłam wczoraj na zakupach i w końcu dokupiłam to co mi brakowało i mogę się brać za pakowanie torby do szpitala. kupiłam 3 śpioszki dla Nikoli, skarpeteczki, czapeczkę, ręczniczek i inne pierdoły... Normalnie jak weszłam do premaman i mothercare to miałam ochotę wykupić pół sklepu, takie śliczne ubranka były 🙂 Sama sobie też kupiłam 2 koszule, rozpinane na górze, w C&A... A bałam się, że nie znajdę, a tu weszłam do pierwszego sklepu i znalazłam 🙂 Ale tak się nachodziłam, że pod koniec dnia nogi ciągałam po ziemi... normalnie nie dałam rady ich podnieść, wydaje mi się, że przez to, że moja Mała napiera główką na krocze... bo biodra to potwornie mnie bolały... z resztą dzisiaj jest tylko trochę lepiej...
Moja kochana córeczka znalazła nowy sposób na sprawienie bólu mamusi... prostuje sobie nóżki opierając się o moje żebra... Dzisiaj to aż mi łzy poleciały tak dała popalić... Moja mama się śmieje, że już teraz pokazuje kto rządzi i że po przyjściu na świat porozstawia nas po kątach 🙂
Ogólnie to noc miałam też kiepską... Już o 5:00 mnie Mała obudziła... i z dnia na dzień czuję, że rozpycha się coraz bardziej...
Wróciłam niedawno od mamy z obiadku i teraz to bym tylko leżała i nic nie robiła:P
Niunia oklask za śliczny pokoik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra to chyba zależy od ułożenia dzidziusia...mój się chyba tak układa mały wiercioch że boli... 🙃
PS.Udało mi się chyba już namówić męża na imię Aleksander...mieliśmy mały spór 🙂
Dzięki Maja 😘Tylko mam mały problem bo załadowałam tam zdjęcie i nie wiem co dalej mam zrobić ☺️
To nic Niunia nie szkodzi na pewno jakąś wyszukam bo tyle tego jest na allegro...gorzej u mnie z podjęciem decyzji...ta mata rzeczywiście super-też się nad nią zastanawiam 😮fajnie że ma te boczki...Dzięki Edytko 😘To już wszystko wiem 🙂-fajny pomysł!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok udalo sie.. 🙂
Dajesz przeslij obrazy/film
Potem Browse i wybierasz zdjecie, ktore chcesz dac
Przeslij teraz
Potem skopiuj Link Bezposredni
Jak juz go skopiujesz, to jak bedziesz pisac wiadomosc na forum to tutaj w okienku masz taki obrazek, klikasz na ten obrazek i wklejasz ten link.
Powinno sie wyswietlic zdjecie 🙂 Mam nadzieje, ze dobrze wytlumaczylam.

Neli wiem, ze Ty tez nie moglas dac zdjecie na brzuszek, to moze sprobuj w ten sposob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym rozpychaniem to ciekawa sprawa. Ja po żebrach nie czuję, za to po boku prawym. Wiem gdzie jest główka i pupka, więc obstawiam, że tam są nóżki. I chyba też te nóżki mały prostuje, bo czasem to aż mnie skręca jak tak przysadzi. Dziś spróbowałam pobawić się w łapanie nóżki i chyba małemu też się podobało, bo jeździł tą nóżką po moim boku, że hohoho.
A tak poza tym to dziś miałam dzień obżarstwa. Najpierw sama realizowałam swoje fantazje kulinarne, a potem poszłam do rodziców i tak się objadłam słodyczy, że w 3 linijkach by się nie zmieściło... teraz to aż ociężała jestem 🙂
A w ogóle to śmiać mi się chciało, bo miałam bluzę w paski i mówię do siostry, że wyglądam jak bąk taki okrągły. A ona na to, że już czas, bo to przecież w KWIETNIU już rodzę.... haha... myślałam, że padnę... tak mam zorientowaną rodzinkę :P jeśli kwiecień jest za 5 tygodni to faktycznie w kwietniu 🙂))
Niunia super ta mata i łóżeczko i karuzelka 🙂)) oklask jak się da 😁 no i za ogranie mnie na fb :PPP zaraz ja próbuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane wpadłam jeszce na chwile przed spaniem.
MlonisiaD dałam ci oklask za piękny brzuszkek, a do słuzby zdrowia to czasem brak sił, nawet lepiej wiedzą niz pacjent kiedy miało się okres...masakra...ale skoro cie monitoruja to z małą będzie dobrze, więc głowa do góry.
Moja mała też się juz rozpycha -wypina dupke i plecy - bo tak jest ułożona głoą do dołu i buźkoą do mojego kręgosłupa. a jak ma dzień to wywija tak ze brzusch się na wszystkie soriny kręci..:O wczoraj jak juz wieczorkiem przytulona lezałam przed spankiem to mała jakis taki ruch wykonała ze myślałam że to mąż mnie szturchnął i niesłusznie reprymędę dostał -i nawet poczuł przes kołdre ze mała się poruszyła 😆
samanntka no widac ze twój maluszek się gimnastykuje i nie daje o sobie zapomniec 🙂
Maja, Niunia pienke brzusie! Potem będziemy wklejały zdjęcia dzidziusiów, och juz nie moge się doczekac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja gofry wyszły rewelacja, super i chrupiące. Same gofry nie są słodnkie ale razem z dodatkami - bita smietana, owocami, lodami itp. palce lizac!
Podaje przepis:
Składniki:

2 szklanki mąki
2 szklanki mleka
2 jaja
6 łyżek oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Sposób przygotowania:
Żółtka oddzielić od jaj. Zmiksować żółtka, mleko, mąkę, proszek do pieczenia, olej i sól na jednolitą masę. Białka ubić na sztywno i wymieszać z ciastem. Piec w rozgrzanej gofrownicy do osiągnięcia pożądanego koloru (na rumiano: 2-3 minuty) i podawać z ulubionymi dodatkami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki!
Jak minął Wam weekend? Mi pracowicie 😉 Zrobiłam już zakupki ubrankowe i do szpitala i mam chyba wszystko, no nie w sensie dosłownym bo czekam też na rzeczy zamówione przez net, ale w tym tyg powinam mieć komplet i można będzie pomyśleć o pakowaniu torby, żeby w 37-38 tydz. być zwarta i gotowa 😁
Niunia, śliczny pokoik. Ja u siebie zrobiłam na tylko małe przemeblowanie żeby zrobić miejsce na łóżeczko, ale już jest tak jakoś inaczej...

Mania, odnośnie listy do szpitala to jest super i pomocna, tylko ta Twoja położna przegięła z radą odnośnie pokarmu zastępczego i butelek. No chyba, że dotyczy to kobitek które od początku są nastawione na karmienie mlekiem modyfikowanym. Z tego co wiem to szpital powinien zadbać o dokarmianie dziecka, jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale oni robią to - lub powinni tak robić - za pomocą strzykawki/ łyżeczki co nie zaburza odruchu ssania. Bo jak dzidziuś kilka razy dostanie butlę to już raczej nie będzie chciał wrócić do piersi. Maluszki są bardzo mądre i po co mają się namęczyć przy cycu jak z butelki tak fajnie leci 😁

Dziewczynki, czy Wam też zdarza się mieć ochotę na drineczka lub winko? Mnie ostatnio tak wzięło na wspominanie jak to było fajnie do pysznego obiadku wypić czerwone winko... Teraz wiem, że absolutnie nie można (chociaż moja teściowa opowiadała że winko to i owszem od czasu do czasu pod koniec ciąży i nawet na wspólnym obiedzie mi proponowała, ale dla mnie to jednak totalne przegięcie). Co nie zmienia faktu, że trochę mi tego brakuje, w końcu odstawiłam alkohol na chwilę przed ciążą więc to już dobre 8,5 mies. i jeszcze cały okres karmienia piersią. Hm, przynajmniej będę bardzo ekonomiczna, moja znajoma z pracy opowiadała jak wypiła 2 lampki wina po tym jak przestała karmic - łącznie 1,5 roku niepicia i była totalnie wstawiona 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem przeciwna jakiemukolwiek alkoholowi... Co prawda zdarzyło mi się wypić piwko na początku, ale jeszcze nie wiedziałam o Niuńce, bo akurat w tym miesiącu za bardzo się nie staraliśmy i nie sądziłam, że jestem w ciąży...
Któraś z Was pisała, że ostatnią miesiączkę miała 2 czerwca 🙂 Ja też, tylko, że cykl mam nie regularny grubo ponad 30 dni więc i owulacja później i termin na 13 a nie na 8-9 jak wynika według obliczeń z ostatniej miesiączki...
Ja już jutro zacznę torbę pakować... mój narzeczony powiedział, że już trzeba i że zrobi to ze mną 🙂 Tylko ostatnie ciuszki muszą wyschnąć i poprasuje je jutro...
Właśnie zjadłam truskawki w galaretce truskawkowej 🙂 Zachciało się i mi i Miśkowi więc o 23:00 wyciągnęliśmy truskawki z zamrażarki i zaleliśmy to galaretką... a że truskawy zamrożone to i szybko się galaretka z cięła 🙂
Idę zaraz spać... mój M też jeszcze nie śpi, bo się w dzień wyspaliśmy... spróbuję wstawić zaraz fotkę brzuszka z dzisiaj 🙂
Dobranoc :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po weekendzie 🙂
My bylismy z wizytą u rodzinki - ostatni raz przed rozwiązaniem aż mi dziwnie 🤨, bo oni mieszkają 200 km od nas.

Wróciliśmy tak wielce zmęczeni, że zasnęłam w końcu od razu po położeniu 🙂
WSPANIAŁE te Wasze brzuszki: Niunia, Moniś, Samantka, Neli jesteście przepełnione szczęsciem (tj Dzidziusiami) tak okazale 😁
Ja też rosnę i rosnę i niestety coraz częściej mi nogi drętwieją, zaczyna się od boków pośladków i ogarnia to kawałek ud 🤢

Pamietacie, jak pisałam o moim "glośnym "techno"sąsiedzie" - dziś o 5 znowu zaczął, ale inni lokatorzy wezwali policję,. Uspokoił się 😁 Myślał, że może sobie folgować, bo to tzw strzeżone osiedle 🙃 😁

Jutro mam lekarza, już nie mogę się doczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny tak o tych gofrach ciagle piszecie,ze i ja przepis zgapilam i chyba dzis je zrobie 😁
Samantka oklask,za brzusio.Widze,ze tez masz duzo szczescia do dzwigania 😁
Aniulek ja ci powiem,ze za mna chodzi lamka wina.Jezeli masz cisnienie w normie,to mozesz sobie na nie pozwolic.Pani doktor powiedziala,ze wypicie 1 lampki raz na jakis czas jest nawet wskazane..Ale do mnie to nie przemowilo.Jakos tak sie boje i nie moge sie przelamac.Nawet na sylwestra nie udalo im sie mi wmusic lyka szampana.Wole nie ryzykowac.Jeszcze kiedys przyjdzie ten dzien kiedy i my brzuszki sie napijemy 😉
Emka u mnie tez jest 15 kg na plusie.Na szczescie od prawie 1,5 miesiaca waga stoi.Bo moja dietka sie zmienila 😁 Musialam ograniczyc tluste i slodkie przez ta cholestaze.Chociaz w czyms mi na dobre wyszlo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien doberek dziewczyny,
samantka brzuszek suuuuper, ja msuze meza tez na nowa sesje zdjeciawa brzuszka namowic
Monisia, napisz jak ci gofry wyszly! Naloz na nie duzo owocow - to dobre witaminki dla maluszka
Gerda mi na takie same objawu dretwienia ud i now pomogla poduszka miedzy udami na noc i jak reka odjal!
Aniulem mi tez sie mazy kieliszek winka ablo moja uluwiona whisky z cola i cytrynka...ja jednak tak jak wy nic nie pije w ciazy bo jakos nie mam przekonania nawet do kieliszka winka wiec cierpliwie poczekam. a moja kolezanka po ciazy io karmieniu 1 kieliszkem sie upijala tak sie odzwyciaila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziewczynki! 😁 nie było mnie cały weekend, myślałam, że będę miała tak jak ostatnio z 70stron, a tu 18 😉 no ja muszę się przyznać, że w piątek pozwoliłam sobie na pół lampki czerwonego wina, ale do końca ciąży i karmienia zero alkoholu..w kinie byliśmy na "Och Karol 2" powiem Wam, że fajny film..myślałam, że się zwiodę, bo będzie przereklamowany, ale nie 😉 no a oprócz tego dostałam jeszcze kolczyki (koła).. powiem, że mąż się postarał 😁a mnie głupio bo zrobiłam awanturę mu z rana jak jeszcze nie wiedziałam, że urlop wziął..że przynajmniej mógł śniadanie zrobić jak idzie do pracy, a nie że ja sama sobie do sklepu musiałam iść i zrobić śniadanie.. ☺️ ☺️ później mi mega głupiio było.. później poodpisuje na resztę, bo kuzynka na kawę przyszła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka gofry po prostu zajebiste 😁 😁 Na cos takiego wlasnie mialam ochote 🙂 🙂 A sposob z poduszka jest najlepszy pod sloncem.Ja juz tak chyba z 3 miesiace spie,bo mam straszne bole krocza.tuska no to sie rozerwalas przed koncem.Mozna ci tylko pogratulowac takiego meza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...