Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc 🙂 U mnie noc byla straszna, brzuch bolal, w toalecie bylam 9 razy (liczylam). Dzisiaj mam KTG,mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Zauwazylam, ze brzuch mam jakby nizej, bo lepiej mi sie oddycha,nawet maz zauwazyl.
Samantka swietny ten Twoj brzuszek 🙂 Taki okragly jak pileczka 🙂
Aniulek a jesli chodzi o alkohol, to moj lekarz powiedzial, ze lampke wina mozna i nie wplywa to na dziecko. Ja probowalam szampana na sylwestra, ale jakos mi nie smakowal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maja jak Tobie en czop odpadł to możesz lada chwila rodzić, więc uważaj a siebie.
Samantka super brzusio, ogromny jest ;-) oklask.
Ja ostatnio mam straszną ochotę na szampana, ale jestem przeciwnikiem picia nawet malutkiej ilości alkoholu w ciąży, więc sobie cierpliwie poczekam ;-)
Ja ostatnio jak mam te bóle krocza w nocy to kładę nogę na męża i faktycznie mi to pomaga. Gorzej jest jak muszę się przewrócić na drugi bok, bo boli, ale noga u góry to straszna ulga. M się już przyzwyczaił, że się nie wysypia ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja!
Jak zwykle jestem sporo do tyłu... widzę wiele zmian, nowe marcóweczki, super, że forum się rozwija w takim tempie 😉 a u mnie... eh w skrócie ledwo wyszłam z zapalenia zatok i zaraz dopadło mnie jeszcze gorsze choróbsko z gorączką ok 39 stop. , dzisiaj jest już lepiej, ale jestem wykończona, dlatego dziewczyny uważajcie na siebie, nie zbliżajcie się nawet na chwilę do smarkających i kichających a mnie zaraził mój mężulek, który przyniósł to cholerstwo z pracy 😠
Najbardziej jednak się cieszę z tego, że przed chorobą udało mi się zrobić ostatnie usg 3d i mam częściowo obraz mojej Kruszynki, waży ok 2800 cm, wszystko ok, tylko lekarz zauważył, że ma nerki w górnej granicy normy hmm.. nie wiem co to znaczy ale lekarz stwierdził, że jeszcze mieszczą się w normie.
Maju uważaj na siebie, jeśli brzuszek opada to sygnał zbliżającego się porodu ale taki stan może potrwać nawet 3 tyg, więc nie stresuj się na zapas 🙂
Super te wasze brzuszki, jak tylko odblokują się te limity,dam po oklasku, a mi waga od pewnego czasu stoi w miejscu, może to też przez chorobę, najważniesze, żeby Malutka zdrowo się rozwijała, w końcu zostało jeszcze tylko niecałe 4 tyg!!!!!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia wyprobuj sposob z podzuszka.Ja mam taka malutka i co wieczor klade ja miedzy nogi.Wlasnie leze w lozku i wlaczylam malutkiej karuzele.I chyba jej sie podoba,bo az mi caly brzuszek chodzi 😁 😁 Wczoraj tez sie tak wiercila,jak wlaczylam na opcje dzwiekow takich kojacych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂 Ja dziś o dziwo wyspana - bite 9 godz. snu 😁
Odnośnie alkoholu to tak jak piszecie niektórzy lekarze pozwalają na lampkę czerwonego winka raz na jakiś czas, ale do mnie to nie przemawia, jakoś bym się bała.Ale nie zmienia to faktu że lubię się wygadać i cieszę się że mogę Wam 🙂 bo mój mąż to już nie chce słuchać 🤨 I tak dobrze, że mnie nie denerwuje i jak już od czasu do czasu wypije coś % to tylko piwko, którego nie lubie 😜

Maja te częste wizyty w toalecie to pewnie dlatego, ze Twoja niunia uciska główką na pęcherz. Pocieszę Cię, że gorzej byłoby gdyby była w ułożeniu pośladkowym. Córeczka mojej siostry nie chciała się przekręcić i siedziała sobie pupką w ten sposób, że prostując nóżki ściskała pęcherz mamusi, więc moja siostra była co chwilę w toalecie. Ale maluchy są złośliwe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem 😁 18stron nadrobiłam już wcześniej, a teraz to co pamiętam, to na to poodpisuje! 🙂 co do kompletowania torby do szpitala to ja jeszcze stoję w miejscu...to co miałam, mam dalej i nic więcej..ja do końca nie wiem co potrzebne mi będzie, ale ze ściągawki skorzystam 😜 mój mały to taka straszna wiercipięta, po prostu masakra..a te ruchy coraz bardziej bolesne dla mnie 😁 właśnie tak jak pisałyście prostuje nóżki i po żebrach..
ostatnią miesiączkę miałam 28.05, no a termin na 5.03 z tym, że ja mam nieregularne miesiączki i to taka data orientacyjna..ale od 1 do 10 lekarz powiedział, że urodzę na pewno
Monisia,samantka super brzusie! 🙂 oklaski dam jak już będzie można 😜
Niunia super pokoik, oczywiście oklask! 😜 (mam takie samo łóżeczko dla mojego synusia) ;-)
m corazon super, że maleńka ładnie przybiera na wadze;-) wiem, że dużo stresu miałaś, ale nie zapominaj o sobie, nie zapominaj jeść.. tak jak dziewczyny piszą może spróbuj tych herbatek na laktacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka dziekuje 🙂Przykro mi,ze wam sie nie udalo malutkiej podejrzec.My bylismy na usg w 33 tyg.Niesamowite przezycie 🙂Ja tradycyjnie sie poryczalam.Ale obraz nie byl idealny,bo Julka juz za duza byla i buzka dociskala do scian macicy.Lekarz nam powiedzial,ze najlepiej to robic ok 28 tyg jak jeszcze sa jakies 3 cm od sciany.Ale powiem ci,ze i tak warto bylo.Ja tradycyjnie sie poplakalam 😁 Widok malutkiej bezcenny.A zdjecia juz w ramkach nad lozeczkiem wisza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze no ja tez tak bardzo chcialam to 2d ale wyglada na to ze bede musiala poczekac do porodu zanim zobacze buzke malej,
Moja Matrynka sie dzisiaj tak prezy za az mi sie buzia smieje, tak puka chwilami z moj przuszek jakby byla kurczaczkeim ktory sie zaraz z jajeczka wykluje, tez macie takie pukanie regularne w brzuszek? (to nie czkawka bo czkawke czuja na dole, tam gdzie jest glowka ulozona).
Smiesznie to wyglada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ale sobie dzisiaj pospałam... 🙂
Tak piszecie o tych gofrach:P Ja miałam na nie zachciankę tydzień temu, ale, że nie mam gofrownicy to musiałam kupić... tylko, że to nie to samo... Ostatnio jak chodziłam po sklepach to szukałam tego sprzętu, ale jakoś nie było ciekawych, a jak już były to za 150 euro... ja nie wiem za co tyle kasy :P
Idę zaraz wstawię pranie i poprasuje to co mam, bo wieczorem pakujemy z Misiem torbę do szpitala... tak się zastanawiam czy nie za wcześniej trochę bo dopiero 34 tydz i 1 dzień mojej ciąży ??? Tylko, że ostatnio coraz bardziej mi naciska mała na krocze i wczoraj dostałam takiego dziwnego bólu, którego do tej pory nie doświadczyłam.... No i sama już nie wiem...
A jeszcze odnośnie tego alkoholu... to niby niektórzy lekarze pozwalają... a ja to się jeszcze z takim nie spotkałam... Przykładowo we Francji od czasu do czasu kobiety w ciąży popijają sobie do obiadu czerwone wino... i to jest państwo na 1 miejscu pod względem ilości narodzin dzieci z FAS. Tak więc ja alkoholu nie tykam, raz wypiłam łyka wina i chyba pół szklanki piwa i miałam potworne wyrzuty sumienia... więc po co mi to...
W wakacje kupiliśmy sobie z narzeczonym taką prawdziwą wiśniówkę i postanowiliśmy, że wypijemy ją razem jak już będę mogła... no ale zobaczymy ile czasu będę karmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka wcale nie wczesnie.Moja juz od tygodnia stoi spakowana 😁 😁 Wole nie ryzykowac.Tu w UK to w ogole jest paranoja.Bo na poczatku dostaje sie ulotki od poloznej na temat ciazy i zalecen.No i tam jest napisane,ze odradzaja picie alkoholu przez cala ciaze,ale jesli juz musisz,to dobrze,jakby sie ograniczyc do 3 piw tygodniowo 🤢 Dla mnie to niepojete jest...Z reszta tu jak sie idzie do lekarza,ze jest sie w ciazy to pierwsze pytanie jakie zadaja,to czy chcesz urodzic.Jak nie to aborcja,a jak tak to prosze czekac na wizyte z polozna.Naprawde dziwny ten kraj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do alko to ja przez całą ciążę wypiłam świadomie z 5 piw, ale typu gingers i redss. Natomiast na początku to raz ostro przegięłam, ale nie wiedziałam wtedy, że w ciąży jestem :P zresztą mój organizm sam się zbuntował i potem jak chciałam wypić drinka czy coś to miałam odruch wymiotny na sam zapach...
kurcze też bym chciała fotkę wrzucić. Mam aparat i ogólnie lubię robić zdjęcia, zwłaszcza mojemu futrzakowi, ale M. wyciągnął akumulatorki z niego i nie mam... poza tym nie chcą mi się na lapka zgrać... a na jego kompa jakimś cudem się zgrywają.... zła jestem, bo jedyne fotki z brzuszkiem, które mam to takie co mi brat iphonem zrobił i nie będę mieć żadnej pamiątki 😞(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...