Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hehe ale sie rozpisalyscie od rana 😁 Zaparlam sie i przeczytalam wszystko 😉
Niunia bylam w szkole rodzenia wlasnie i zapytalam sie o roznego rodzaju bole po 30 tyg ciazy i polozna powiedziala ze jesli bede miec silne bole krocza i ciagnacy bol w brzuchu ale nie bedzie zadnych uplawow, biegunek, wymiotow i zawrotow glowy to mam sie nie bac bo czesto wlasnie maluszki ktore sie obroca juz glowka w dol powoduja ucisk i boli wtedy krocze a bol brzucha to faktycznie moze byc spowodowany rozpychaniem sie maluszka i rozpieraniem miesni brzucha i najczesciej zdarza sie to dziewczyna z duzym brzusiem i duza iloscia wod plodowych. Jest polozna od 30 lat wiec chyba wie co mowi 🥴
Co do wagi dziecka ja jestem juz w 36 tyg i nasz maluszek jest bardzo malutki jak to gin okreslil do terminu moze miec 3100 ale ja sobie tlumacze ze kazy pomiar ma granice +/- 500g . Tylko moze w moim przypadku tak byc bo kobiety z nadcisnieniem maja podobno mniejsze dzieciatka.
Dostalam dzis dziewczyny mnostwo probek, gazetek itd, dowiedzialam sie co dokladnie ma byc spakowane w torbie do szpitala i ze polozna ktora prowadzi ta szkole caly luty bedzie na oddziale i troszku jestem mniej przerazona bo to naprawde spoko kobitka i mam nadzieje ze porod trafi mi sie na jej zmianie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mania, ale Ja dziś miała biegunkę, od kilku dni boli mnie głowa i mam upławy, więc myślałam, że jednak coś mi jest. Ale chyba ten konował wiedział co robi odsyłając mnie z niczym do domu. Mam tylko nadzieję, że nie sławili mnie tylko z powodu braku miejsc na oddziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to się śmiałam, ale szkoda mi było pana Doktora, że się tak biedaczek zdenerwował 🙂
Poza tym to byłam u babcia, a ona na to, że już widać mi brzuszek... a ja mówię "Babciu, bo ja już za miesiąc rodzę..." biedna zrobiła tylko zaskoczone AHA 😁 pewnie myślała, że to z 6 miesiąc hahaha :P
No i co tam jeszcze mogę Wam napisać... hmmm... tata mi kołyskę przywiózł, bo gdzieś na strychu znalazł :P pewnie starsza ode mnie hihihi 🙂))
Mój M. właśnie gra on line z kumplami w jakąś grę i przez skype'a do tego, więc mam ciekawie, bo słyszę jak rzuca jakimiś dziwnymi słowami typu: ja już też bek, ty go org... org robi kasty pod szamanów i grunty itp... o rany!!! może jakiś tłumacz???!!! 🤪
A tak poza tym to poszłam spać o 5 rano... a wstałam przed 10... ciekawe co dziś będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem dziewczyny 🙂Nic sie ze mna nie dzialo, caly dzien mi prawie zlecial nie wiem kiedy. A zanim nadrobilam te zaleglosci w czytaniu to minelo troche czasu 🙂
Edyta zaraz Ci wysle maila z danymi. A bedziesz robila jakas tabelke?
Niunia bardzo fajny wozek, ciesze sie, ze juz go dostalas 🙂 Co do tego traktowania w szpitalu to cos wiem na ten temat. Pamietasz..to samo mnie spotkalo jak tam trafilam i tez mowili co innego niz moj lekarz prowadzacy. Ale dobrze, ze odebralas wynik na ta bakterie i ze wszystko w porzadku.
Emka ja tez tak mysle jak dziewczyny, jesli chodzi o wage Twojego syneczka. Te pomiary nie sa dokladne.Najwazniejsze, zeby nie mial mniej niz 2500 gram a jeszcze troche tygodni zostalo, wiec zdazy nadrobic 🙂
Samantka fajnie, ze zrobili Ci taka mila niespodzianke 🙂
MonisiaD nie wiem czy ze mna cos jest nie tak, ale ja bucikow nie kupuje. Nie chce zakladac takiemu malutkiemu dziecku bucikow, bo to sztuczny material zazwyczaj, poza tym lato bedzie niedlugo i bedzie goraco. A takie malutkie dzieci machaja nozkami caly czas i butki spadaja. Jak dla mnie nie ma nic slodszego od widoku bosych stopek u takich dzieci lub ewentualnie w jakis fajnych skarpeteczkach..Ale to tylko moja opinia 🙂 A buty sa ladne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia gdyby cos sie zapowiadalo na porod to by napewno wyslali Cie do innego szpitala.
Emka ja mam wiekszy brzuszek od Ciebie a dzisiaj jak wyszlam z domu, to widzialam pare znajomych osob i kazdy mowil, ze nie wierza, ze to juz koncowka 8 miesiaca, ze wygladam jakbym byla w 4. U kazdego jest inaczej..Wazne, ze wszystko w porzadku i dzidzia zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to jakaś nieprzytomna jestem, bo zaczęłam czytać od końca co pisałyście i zamiast dojechać do początku to coś mi się pomerdało :PPP i od razu walnęłam posta tak bez ładu i składu, za co sorki 😁DD
A wiecie, dziś się obudziłam z bólem pleców i znalazłam na to super lek, po którym prawie od razu przeszło... przyłożyłam do pleców... kota :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już po prysznicu! 🙂 mały się rozruszał..nigdy pod prysznicem się nie ruszał i po nim 😜 rozpycha się strasznie..nie mamy jak nadrobić, bo w sobotę przyjeżdża rodzinka niestety..a ja bym chciała posiedzieć sobie z mężem sama, ale może przynajmniej w niedzielę się uda! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha, kolejny wodnik 🙂 Wszystkiego naj Tuska. Szybkiego i w miarę bezbolesnego porodu i dużo zdrówka dla Ciebie i Twojego malucha 🙂

Wskoczyłam na forum bo od 1,5 godz. przekręcałam się boku na bok. Zawzięłam się i po wczorajszej nocy - 3 godz. snu nie było drzemki w ciągu dnia. Stwierdziłam, że może pójdę spać jak człowiek, nio i zasnęlam przed 22.00 i... pospałam do 1.00. Jak tak dalej pójdzie to naprawdę będę świetnie przetrenowana w mega krótkim spaniu i jeszcze we wstawaniu w nocy do małego 😁

Emka, co do wielkości maluszka to tak jak pisały dziewczyny wielkość z USG jest czasami przekłamana. U mojej kumpeli, która miała zaplanowaną cesarkę lekarz ocenił wagę do porodu ok 2 kg, a dzidzia urodziła się w okolicach 3 😆 A nawet jeśli, to moja siostrzenica wyskoczyła w 38 tyg. z wagą 2500 g, a teraz po 10 latach jest najwyższa w klasie 😁 Jeszcze 10 cm i przegoni cioteczkę 🙃

Niunia, dobrze że nie dałaś się zbyć tym idiotom w szpitalu. Przebadali Cię i przynajmniej wiesz, że wszystko ok. A co do tych bóli w obrębie kości łonowej to u mnie też występuje od kilku dni, szczególnie w nocy przy przekręcaniu z boku na bok. Macie też czasami takie uczucie ciągnięcia w środku...? Nie wiem jak to określić, jakby jak od szyjki.

A co do długości wizyt u lekarza prowadzącego to u mnie zwykle 15 min, max 20. Lekarz jest naprawdę w porządku, ma świetne podejście do pacjenta i mój mąż też go bardzo lubi, ale u niego zawsze straszny przemiał i chociaż bardzo się stara tego nie okazywać czasami mocno podkręca tempo wizyty i z perspektywy czasu czuję sie trochę niedoinformowana 😠 Ale na najbliższej wizycie nie dam się tak łatwo, przygotuję listę pytań - żeby mi wszystko nie uciekło jak to bywa...
Tymczsem brzuchatki uciekam spowrotem do łóżka, może jeszcze zasnę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny,
Tuska wszystkiego naj naj naj lepszego, zeby kolejne miesiace przebiegaly po twojej mysli 🙂

Jak sie macie dzisiaj? Mnie wczoraj dopadl bol glowy i nie mialam sily zagladnac na forum, wyslalam tylko Edytce swoje dane na brzuszkowego maila.
Poza tym jestem happy bo dzisiaj piateki dla mnie jutro dlugie wylegiwanie w lozko i wizyta u gin. U gin jedtem roznie 30min do godziny, u poloznej 15-20min.
Niuni trzymaj sie, z tymi lekarzami jest roznie, zalezy na kogo sie trafi ale czasem rece opadajam zwlaszcza jak tak traktuja kobuete w ciazy...!
Milego dzionka dla wszystkich brzuchatek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska 100 lat!!! i wiadomo, zdrowego, ślicznego bobaska i łatwego porodu.
Ja się dziś lepiej czuję, boli mnie dalej, ale wiem, że tak ma być. Zastanawiam się tylko czy jak zacznę rodzić to czy też będę musiała odstać swoje w kolejce zanim mnie przyjmą ;-) Może urodzę na korytarzu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...