Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aniulek napisał(a):
O anycool, pamiętam że pisałaś ze dobrze przed porodem smarować jakąś maścią sutki zeby je trochę przygotować do karmienia - mozesz coś polecić?


kochane to podstawa bo po 2 dnocha bola jak jasna ch... u nas maly jadl a ja wylam z bolu masc uratowala karmienie piersia - kurcze nie pamietam jak sie nazywa ale w aptece jak powiecie ze chcecie masc na sutki to pani wam da kosztuje jakiec 16 zl- smarojcie juz teraz i hartujcie a malenstwo moze nawet ta masc zjesc nic sie nie stanie ale lepiej prze kazdym karmieniem myc piers by nie bylo plesniawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
wstawię jeszcze kilka co z mężem mamy, ja ogólnie jestem zadowolona z tej sesji! 😁

nr 1 - zdjęcie z USG 🙂 i to jak Twój mąż całuje brzuszek i też czarno - białe jak leżysz na plecach z ręką męża na brzuszku. Zdjęcia są przepiękne!
Pozazdrosciłam 😜 W kolejnej ciąży muszę sobie zawczasu zaplanować taką sesję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia normalnie az sie we mnie zagotowalo ze chcesz jechac sama nie przesadzaj ty to dzwon po meza niech sie zwija bo to juz jest czas w ktorym mozesz ur w kazdej chwili mi poszlo tak szybko ze maz by nie zdazyl wrocic z pracy mimo ze to 30 min od domu 😎 dobrze ze rodzilam w nocy
a jak to juz to goracym prysznicem wszystko pryspieszysz - ja tez bylam taka madra i ledwo do szpitala zdazylam 😎

tuska boskie te zdjecia 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool napisał(a):
Aniulek napisał(a):
O anycool, pamiętam że pisałaś ze dobrze przed porodem smarować jakąś maścią sutki zeby je trochę przygotować do karmienia - mozesz coś polecić?


kochane to podstawa bo po 2 dnocha bola jak jasna ch... u nas maly jadl a ja wylam z bolu masc uratowala karmienie piersia - kurcze nie pamietam jak sie nazywa ale w aptece jak powiecie ze chcecie masc na sutki to pani wam da kosztuje jakiec 16 zl- smarojcie juz teraz i hartujcie a malenstwo moze nawet ta masc zjesc nic sie nie stanie ale lepiej prze kazdym karmieniem myc piers by nie bylo plesniawek

ja już kupiłam taką z lanoliną, której niby można nie zmywać przed karmieniem, ale wolę uniknąć pleśniawek więc jednak będę. I w sumie tą maścią zacznę już teraz smarować - moze trochę uelastyczni skórę, bo mam strasznie przesuszoną na sutkach - dzięki za radę anycool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool napisał(a):
niunia normalnie az sie we mnie zagotowalo ze chcesz jechac sama nie przesadzaj ty to dzwon po meza niech sie zwija bo to juz jest czas w ktorym mozesz ur w kazdej chwili

Ale niunia jedzie na zwykłe badania, to jeszcze nie jest początek akcji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek napisał(a):
anycool napisał(a):
niunia normalnie az sie we mnie zagotowalo ze chcesz jechac sama nie przesadzaj ty to dzwon po meza niech sie zwija bo to juz jest czas w ktorym mozesz ur w kazdej chwili

Ale niunia jedzie na zwykłe badania, to jeszcze nie jest początek akcji 😁


o kurcze przeciez to tuska pisala o bolach --- 😎 😎
☺️ ☺️ ☺️

oj a moze wywrozlam niuni szybszy porod 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):

A nie wiecie co z eMKą, znowu jej net nie działa?

Może ma właśnie problem z wejściem na brzuszek. Jakby coś się zaczęło to pewnie dałaby znać. A ja nie mam fb ani nk żeby coś do niej napisać. Jak nie odezwie się do wieczora to mozemy zaczać bombardować smsami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek napisał(a):
anycool napisał(a):
niunia normalnie az sie we mnie zagotowalo ze chcesz jechac sama nie przesadzaj ty to dzwon po meza niech sie zwija bo to juz jest czas w ktorym mozesz ur w kazdej chwili

Ale niunia jedzie na zwykłe badania, to jeszcze nie jest początek akcji 😁

☺️ ☺️ ☺️ale wpadka komunkacyjna ☺️ ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anycool napisał(a):
Aniulek napisał(a):
anycool napisał(a):
niunia normalnie az sie we mnie zagotowalo ze chcesz jechac sama nie przesadzaj ty to dzwon po meza niech sie zwija bo to juz jest czas w ktorym mozesz ur w kazdej chwili

Ale niunia jedzie na zwykłe badania, to jeszcze nie jest początek akcji 😁


o kurcze przeciez to tuska pisala o bolach --- 😎 😎
☺️ ☺️ ☺️
oj a moze wywrozlam niuni szybszy porod 😁 😁 😁

Myślę, ze wcale by się nie zmartwiła, wręcz przeciwnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
na fb też jej nie ma, może śpi jeszcze 😉

Albo śpi, albo biega po mieście 😁

Ja dziś robie Tuska Twój makaron z brokułami - dorzucę do niego jeszcze tylko smażoną pierś z kurczaka, kozi ser i suszone pomidorki. Stosuję się do rady Marty - na razie nie ma co przejmować się kaloriami 😁
Biegnę pod prysznic i biorę się za obiadek. I muszę jeszcze wywietrzyć mieszkanie bo jest tak duszno, ze zaraz zasnę na siedząco 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek napisał(a):
tuska8 napisał(a):
na fb też jej nie ma, może śpi jeszcze 😉

Albo śpi, albo biega po mieście 😁


No to spróbujemy ja obudzić - napisałam do eMKi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki kochane!!! 🙂))
Jestem już jestem 🙂)) Dziękuję, że o mnie pamiętacie. Ja dziś jakaś zmęczona jestem i słaba. Jakoś mi ciężko oddychać i serce mi przez to wali. Niby zasnęłam koło 2 i do 9 spałam bez pobudek, ale jakoś nie miałam siły na nic i tak sobie leżałam w łóżku czytając gazetę. Stwierdziłam, że za dużo przed kompem siedzę, no a potem jak już weszłam to musiałam nadrobić co pisałyście. 🙂))
Jak przeczytałam opis Marty o powrocie do domu to też, tak jak Gerdę, ogarnęła mnie taka melancholia. To musi być niesamowite uczucie. Nie mogę się doczekać gdy sama tego doświadczę.
Niunia przykro mi czytać, że jesteś smutna i masz takie odczucia do bliskich. Jakbym mogła to sama bym Cię zawiozła. Dobrze w ogóle, że umówiłaś tę wizytę.
Ammi jeszcze raz gratulacje i trzymaj się cieplutko.
A Ty Tuska bądź czujna hihi 😁DD
Marta nas pociesza, że mało jej zostało kilogramów :P a sama najmniej przybrała :PPP ja tak liczę, że mi z 8 zostanie conajmniej hehe 😁 ale to nic, na razie mam jeszcze dwa tygodnie na grzeszki 😁
Dobra zabieram się za fotki Tuski, bo jeszcze nie widziałam. To są te dwa linki? Czy jeszcze jakieś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZien Dobry 🙂
Tuska zdjecia sa przesliczne 🙂
Tak tylko na chwilke weszłam bo musze w koncu ruszyc sie z domu na małe zakupy, troszke mi to nie w smak, szczegolnie ze dzis strasznie boli mnie krocze 😞 Ale moze sie własnie tak rozruszam ... Ja tez bym cos innego zrobiła na obiad, a nie tylko kurczak w panierce i ziemniory, ale niestety Moj P. nie za bardzo przepada za wynalazkami, woli tradycyjnie zjesc 😞 Za to ja mam odwrotnie i jak tylko przeczytałam przepis Aniulki to slina do pasa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa 🙂 no pilnuję się, ale jak na razie nic się nie dzieje, a szkoda, bo już miałam wielką nadzieję, że to będzie to.. 😜 no ale cóż.. idę coś porobić, bo troszkę bałagan się narobił 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa83 napisał(a):
Gerda a sms żaden nie doszedł do mnie 😞


To, do kogo ja go wysłałam... 🤢 Na pewno wpisałam dobry nr, bo sprawdzałam 2 razy wg tej listy od Edyty. Kurcze, a jak bede rodzic i zechce napisac do Ciebie to sie nie dowiecie 🤔

spróbuję jeszcze raz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli25 napisał(a):
DZien Dobry 🙂
Tuska zdjecia sa przesliczne 🙂
Tak tylko na chwilke weszłam bo musze w koncu ruszyc sie z domu na małe zakupy, troszke mi to nie w smak, szczegolnie ze dzis strasznie boli mnie krocze 😞 Ale moze sie własnie tak rozruszam ... Ja tez bym cos innego zrobiła na obiad, a nie tylko kurczak w panierce i ziemniory, ale niestety Moj P. nie za bardzo przepada za wynalazkami, woli tradycyjnie zjesc 😞 Za to ja mam odwrotnie i jak tylko przeczytałam przepis Aniulki to slina do pasa 😉

Neli, to może weź go na sposób i zrób taką "inną panierkę" i upiecz kurczaczka. Ja wczoraj wzięłam pierś z kurczaka (połówka podwójnej), pokroiłam na 3 części - bez rozbijania. Najpierw trochę posoliłam, obtoczyłam w bułce tartej, następnie w rozmąconym jajku a poźniej w potłuczonych nachos o smaku barbecue 😜 i takie 3 "kotleciki" na brytfankę wyłożoną folią aluminiową, którą trzeba polać olejem/oliwą i rosmarowac żeby nie przywierało i piec 40 min 200 stopni + kopytka ziemniaczane i sałatka z fetą - pychotka 😁
Zamiast nachos można wziąć krakersy, płatki śniadaniowe z miodem - zalezy od tego co jest akurat w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...