Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
noo już się martwiłam i miałam Lenkę latarką potraktować ale "odezwała" się po babcinych pierogach
ej tak się zastanawiam skoro ona ma głowę "na wylocie"( tak lekarz powiedział) to jak ona jestw stanie tak buszować i na lewo i na prawo?????obraca sie wokól własnej osi i mnie nogami szturcha raz tu raz tu czy jak????? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

ta pozycja to się może jeszcze 150 razy zmieniać 🙂 moja też już była nie jeden raz głową w dół 🙂 ale nawet przecież jak jest głową w miednicy to rękami i nogami macha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
może zadam głupie pytanie ale czy dziecko musi mieć smoczek?????

nie musi - to od Ciebie zależy 🙂

aha to jak będę na tyle wytrwała i mi się uda to moje nie będzie miało po pierwsze nie lubię dzieci ze smoczkiem a po drugie nie chce zeby to był jakiś wymuszacz

Haha a co jak Lenka bedzie ci sie darła wniebogłosy?

ja będę wiedziala ż enic jej nie dolega i niczego nie potrzebuje to niech sie drze później zawsze będzie walczyła o tego smoka jak ją tak nauczę
to oczywiście moje zdanie ale ja już pisałam że "zdrowy" płacz jest "zdrowy"

maleńkie dziecko nie płacze bez powodu 🥴

no to od razu mam mu smoczek do buzi pakować????????
ja nie kupuję tego chyba ze sytuacja mnie zmusi
a i jak urodzę obojętnie kiedy by to nie było to nie pozwólcie mi zabierać dziecka do mojego łóżka sypialnianego bo nie chce popełniac błędu swoich koleżanek albo kuzynek które to zrobiłyu i do tej pory żałują

to będziesz na porodówce palec dziecku wkładać w usta jak siostra mojego Sebastiana bo dziecko od razu po porodzie ma silny odruch ssania - natura - nie oszukasz jej 🙂 rób co chcesz 🙂

nie wiem Ola to co tu piszę to tylko jakieś założenia bo nie wiem jak będzie na prawdę przecież nie mogę wszystkiego przewidzieć
ja w ogóle nie wiem czy chciałabym małą po porodzie przy sobie
kilka moich koleżanek przyznało się że były tak padnięte i bezsilne że nie chciały swoich małych i błagały położne aby je zabrały a zwłaszcza te po CC bo nie miały siły siedzieć
nie wiem pożyjemy zobaczymy
co do spania z dzieckiem to możecie mnie tu potępiać ale ja mówię stanowcze NIE poza tym u mnie to wszystko możliwe i jeszcze będe mogła małej krzywdę zrobić
chodzi o to że dziecko się przyzwyczaja i do spania z rodzicami i do noszenia na rękach ,później nawet do kibla nie wyjdę a co dopiero jak sobie jakieś faceta znajdę( tak czysto hipotetycznie)
znam dziewczyny które śpią ze swoimi 5-6 letnimi dziećmi do tej pory bo nie umiały tego skończyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
noo już się martwiłam i miałam Lenkę latarką potraktować ale "odezwała" się po babcinych pierogach
ej tak się zastanawiam skoro ona ma głowę "na wylocie"( tak lekarz powiedział) to jak ona jestw stanie tak buszować i na lewo i na prawo?????obraca sie wokól własnej osi i mnie nogami szturcha raz tu raz tu czy jak????? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

ta pozycja to się może jeszcze 150 razy zmieniać 🙂 moja też już była nie jeden raz głową w dół 🙂 ale nawet przecież jak jest głową w miednicy to rękami i nogami macha 🙂


moj mały jest głowką w dóll juz od 24 tyg i lepiej niech sie nie przekreca 😉i tez mnie dziwi to wszystko bo ja te kopniaki czuje wszedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
brechti napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
może zadam głupie pytanie ale czy dziecko musi mieć smoczek?????

nie musi - to od Ciebie zależy 🙂

aha to jak będę na tyle wytrwała i mi się uda to moje nie będzie miało po pierwsze nie lubię dzieci ze smoczkiem a po drugie nie chce zeby to był jakiś wymuszacz

Haha a co jak Lenka bedzie ci sie darła wniebogłosy?

ja będę wiedziala ż enic jej nie dolega i niczego nie potrzebuje to niech sie drze później zawsze będzie walczyła o tego smoka jak ją tak nauczę
to oczywiście moje zdanie ale ja już pisałam że "zdrowy" płacz jest "zdrowy"

maleńkie dziecko nie płacze bez powodu 🥴

no to od razu mam mu smoczek do buzi pakować????????
ja nie kupuję tego chyba ze sytuacja mnie zmusi
a i jak urodzę obojętnie kiedy by to nie było to nie pozwólcie mi zabierać dziecka do mojego łóżka sypialnianego bo nie chce popełniac błędu swoich koleżanek albo kuzynek które to zrobiłyu i do tej pory żałują

to będziesz na porodówce palec dziecku wkładać w usta jak siostra mojego Sebastiana bo dziecko od razu po porodzie ma silny odruch ssania - natura - nie oszukasz jej 🙂 rób co chcesz 🙂

nie wiem Ola to co tu piszę to tylko jakieś założenia bo nie wiem jak będzie na prawdę przecież nie mogę wszystkiego przewidzieć
ja w ogóle nie wiem czy chciałabym małą po porodzie przy sobie
kilka moich koleżanek przyznało się że były tak padnięte i bezsilne że nie chciały swoich małych i błagały położne aby je zabrały a zwłaszcza te po CC bo nie miały siły siedzieć
nie wiem pożyjemy zobaczymy
co do spania z dzieckiem to możecie mnie tu potępiać ale ja mówię stanowcze NIE poza tym u mnie to wszystko możliwe i jeszcze będe mogła małej krzywdę zrobić
chodzi o to że dziecko się przyzwyczaja i do spania z rodzicami i do noszenia na rękach ,później nawet do kibla nie wyjdę a co dopiero jak sobie jakieś faceta znajdę( tak czysto hipotetycznie)
znam dziewczyny które śpią ze swoimi 5-6 letnimi dziećmi do tej pory bo nie umiały tego skończyć


ja tez nie chce przyzwyczajac swojego malego do tego zeby spalo ze mna w lozku.po to mu kupijemy lozeczko zeby w nim spalo a nie z nami. a pozniej wlasnie sie przyzwyczai i nie bedzie chcialo w nim spac !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i tak jak Matylda pisala nie chce tez zeby moje dziecko bylo przyzwyczajone do tego ze zanim zasnie bede musiala go nosic albo bujac. Chce zeby samo zasypialo w lozeczku. Moja siostra tak wychowywala swoje dziecko i teraz nie ma zadnego problemu. kladzie dziecko do lozeczka a one samo zasypia bez zadnego placzu, noszenia, bujania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢


Ojej nie chciałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢

Zaklaskałam Ci 🙂 A moje mdłości nadal mnie męczą, ustąpiły na weekend i wczoraj od nowa Polska ludowa 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie kobiety, że idziecie spać... Myślałam, że coś ze mną nie tak, bo cały czas jakaś padnięta jestem...
A tak z innej beczki, to nie mogę się doczekać maleństwa. Ja nie planuję jeszcze jak będzie wyglądało wszystko kiedy ona się pojawi. Wiem tylko, że będę TAAAAAAKAAAA szczęśliwa...
Idę się zdrzemnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢



Ojej nie chciałam 😞

zajadaj też za mnie 😉 na zdrowie Laury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie to faktycznie trzeba twardo trzymać i zabrać mi laptopa ja jestem uzależniona a teraz jak mam leżeć to w ogóle tylko czytam o głupotach
w TV nie mogę nic dla siebie znaleźć , książki żadnej nie mam szok, może zajmę się wyszywaniem?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢


Zaklaskałam Ci 🙂 A moje mdłości nadal mnie męczą, ustąpiły na weekend i wczoraj od nowa Polska ludowa 🥴

a dziękuje bardzo, oddam jak tylko się bedzie dało 🙂
co do tych mdłości to sądze, że i tak będą powracać w końcu maleństwa ciągle rosną więc miejsca im coraz mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢



Ojej nie chciałam 😞

zajadaj też za mnie 😉 na zdrowie Laury


To jem za nas dwie i nasze dziewczynki - Laurę i Milenkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Wiecie co mnie to faktycznie trzeba twardo trzymać i zabrać mi laptopa ja jestem uzależniona a teraz jak mam leżeć to w ogóle tylko czytam o głupotach
w TV nie mogę nic dla siebie znaleźć , książki żadnej nie mam szok, może zajmę się wyszywaniem?????

Matylda dopiero jakby Ci zabrać teraz kompa to byś ześwirowała, tylko nie czytaj o głupotach! A co z tą Twoją pracą, masz z czego pisać? To jest dobry sposób na zajęcie czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Cześć,
każda ma swoje zdanie i zamysł na wychowanie swoich dzieci, jednak wiem jedno nie da się wszystkiego zaplanować. Tak naprawdę to wyjdzie w praniu czy będą smoczki, czy będzie spanie w łózku, noszenie na rękach. Dobrze się mówi dopóki nie ma się tego zapłakanaego maleństwa w domu bo jak przychodzi co do czego to człowiek chwyta się każdego sposobu byleby tylko w jakiś sposób je uspokoić.
p.s mdłości ustąpiły 🤪
Wiola zrobiłaś mi smaka na lody!a nie mogę.. 🤢



Ojej nie chciałam 😞

zajadaj też za mnie 😉 na zdrowie Laury


To jem za nas dwie i nasze dziewczynki - Laurę i Milenkę 🙂

no i wszyscy zadowoleni, smacznego! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Wiecie co mnie to faktycznie trzeba twardo trzymać i zabrać mi laptopa ja jestem uzależniona a teraz jak mam leżeć to w ogóle tylko czytam o głupotach
w TV nie mogę nic dla siebie znaleźć , książki żadnej nie mam szok, może zajmę się wyszywaniem?????

Matylda dopiero jakby Ci zabrać teraz kompa to byś ześwirowała, tylko nie czytaj o głupotach! A co z tą Twoją pracą, masz z czego pisać? To jest dobry sposób na zajęcie czasu

no wiem tylko najgorzej mi zacząć, dlatego wmawiam sobie że to co teraz czytam o ciązy wcześniakach porodach itp jest równie ważne , to takie odwracanie kota ogonem bo nie dość ze nic pożytecznego nie robię to jeszcze sie stresuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Wiecie co mnie to faktycznie trzeba twardo trzymać i zabrać mi laptopa ja jestem uzależniona a teraz jak mam leżeć to w ogóle tylko czytam o głupotach
w TV nie mogę nic dla siebie znaleźć , książki żadnej nie mam szok, może zajmę się wyszywaniem?????

Matylda dopiero jakby Ci zabrać teraz kompa to byś ześwirowała, tylko nie czytaj o głupotach! A co z tą Twoją pracą, masz z czego pisać? To jest dobry sposób na zajęcie czasu

no wiem tylko najgorzej mi zacząć, dlatego wmawiam sobie że to co teraz czytam o ciązy wcześniakach porodach itp jest równie ważne , to takie odwracanie kota ogonem bo nie dość ze nic pożytecznego nie robię to jeszcze sie stresuje

klasnęłam Ci na zachęte 🙂 to prawda, że najgorzej zacząć ale potem to już leci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...