Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bry,
u mnie marudzenia ciąg dalszy więc nie wiem jak to dziś będzie z obecnością na forum 🤢
Na dworze zimno, na spacer pewnie znów nie pójdziemy z Lenką 🤨
Idę się ogarnąć i może tym razem zdołam zjeść śniadanie o normalnej porze.


Tomaszku - rośnij zdrowy, szczęśliwy i piękny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja znowu mnie pokonała i zasnęła dopiero o 21.
jak śpi od 21, to obudziła się po 5 ja jedzenie i wstała po 8.
a jak idzie spać o 20, to budzi się co 3 godziny i je, na dobre budzi się po 6

macie jakiś pomysł?
mi się wydaje, że ona za późno ma tą ostatnią drzemkę, bo ma jakoś przed 19
i drzemie może z 20 minut (bo ją obudzę) czy to znaczy, że chce chodzić spać o 19? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyszka nie wiem co ci napisać bo ja zauważyłam że u nas każdy dzień od jakichś dwóch tygodni jest inny i nie mogę niczego przewidzieć
na pewno jak w dzień dużo śpi i to i ostatnie zasypianie szybkie i noc spokojna
a jak w dzień ma dużo wrażeń i krótkie drzemki to i na noc ciężej jej sie zasypia i w nocy budzi się z krzykiem 😮
dziś nie krzyknęła ani razu , obudziła się o 7.00 zaczęła skakać, gadać i śmiać i ciągle mnie onieśmielała bo patrzyła na mnie przez szczeble ( bo teraz na razie nie mamy ochraniacza) to ja do niej podeszłam cmoknęłam przykryłam i poszłam robić mleko na dół ( bo ciągle gazu nie mam na górze)i wracam a ta śpi w najlepsze to tej pory 😮
w sumie to śpi od wczoraj od 22.00 a to chyba trochę za długo
aaaaaaaaaaaa i wczoraj zauważyłam u niej odparzenie przed kąpielą albo uczulenie- matko jak to brzydko wyglądało i na pewno ją bolało, aż sie boje o to co ona teraz może tam mieć bo ciągle od wczoraj nie przewijana , i nie wiem co lepsze bebanthen czy linomag ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka - moja od początku ma kąpiel o 19-tej, potem je i idzie spać.. Czasem ma trudność z zaśnięciem np tak jak wczoraj, ale nauczona jest o tej porze chodzić spać i jak się zbliża ta pora to już trze oczki i ziewa, więc organizm tak nauczony i pamięta. No i widzisz - nie ma reguły bo moja przesypia całą noc do 6-tej, je i dalej śpi do 9-tej 🙂

Matylda - ja zawsze smaruje Linomagiem jak widzę jakieś zaczerwienienie, spróbuj i Tym jak nie przejdzie to zasyp jej to mąką ziemniaczaną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
Ola, od której Twoja Lenka śpi na noc?

Ja na takie rzeczy polecam TORMENTIOL, nie ma nic lepszego wg. mnie 😉

kurcze Szyszka ja to bym się bała tym Tormentiolem smarować, to ma kwas borowy jest szkodliwy, nie mozna go stosowac do 3 roku zycia
i teraz nasze ulubione zdanie: moim zdaniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
szyszka napisał(a):
Ola, od której Twoja Lenka śpi na noc?

Ja na takie rzeczy polecam TORMENTIOL, nie ma nic lepszego wg. mnie 😉

kurcze Szyszka ja to bym się bała tym Tormentiolem smarować, to ma kwas borowy jest szkodliwy, nie mozna go stosowac do 3 roku zycia
i teraz nasze ulubione zdanie: moim zdaniem 😁


mi pediatra polecił. używam go od początku. świetnie jej schodzi każde zaczerwienienie. ani razu nie zauwazylam nic nieporzadanego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
aisak napisał(a):
szyszka napisał(a):
Ola, od której Twoja Lenka śpi na noc?

Ja na takie rzeczy polecam TORMENTIOL, nie ma nic lepszego wg. mnie 😉

kurcze Szyszka ja to bym się bała tym Tormentiolem smarować, to ma kwas borowy jest szkodliwy, nie mozna go stosowac do 3 roku zycia
i teraz nasze ulubione zdanie: moim zdaniem 😁


mi pediatra polecił. używam go od początku. świetnie jej schodzi każde zaczerwienienie. ani razu nie zauwazylam nic nieporzadanego 😉
\
tylko że to Szyszka nie zauważysz od razu, bo przedawkowanie kwasu borowego może wyjść znacznie później, przeczytaj co o nim piszą, ale oczywiscie kazdy robi jak uważa

Wiadomo ze Tormentiol jest bardzo dobry na odparzenia, rany, itp. ale...
Ale jest to środek leczniczy gdzie próg jego używania ustalono ze nie powinien być mniejszy niż 3 lata.
Ustalono tak ze względu na zawartość kwasu bornego który jest związkiem toksycznym ( kumuluje się w organizmie i może powodować uszkodzenie nerek czy układu nerwowego).
W większości krajów cywilizowanych jest zakaz stosowania tego specyfiku u małych dzieci (zresztą w Polsce tez tylko mało kto to respektuje). Zakaz obejmuje jakiekolwiek stosowanie u dzieci poniżej 3 roku życia i bez wskazania lekarza u dzieci do lat 12.

Nawet jeżeli na nie ma na skórze ran to i tak niewolno tego środka u małych dzieci stosować bo wnika on do organizmu także przez nieuszkodzona skórę.

Nie chce straszyć ale odnotowano przypadki śmiertelne u małych dzieci wynikające z zatrucia kwasem bornym
.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

u nas pierwsza pobudka o 1, a pozniej co godzine 🤢
my tez od poczatku mamy kapiel o 19 i zazwyczaj jak zje to od razu pada czyli tak ok. 19:30, wiadomo, ze zdarzaja sie wyjatkowe dni 😉
i ja nie wyobrazam sobie budzic swojego dziecka na jedzenie, przebieranie etc.. 😮 🙃 wgl jak Wy budzicie dzieci ? 😁
Wszystkiego najlepszego dla Tomaszka ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...