Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin


ja z tego powodu to chyba do dzis jeszcze nie moge sie pozbierac 😞
tylko nie mow ze rodzilas na kamienskiego.... ja tez tylko dalam buziaka jak juz zawineli w bezik i szybko zabrali 😞
A BARDZO mi zalezalo na tych glupich 5 min na golaska po porodzie dla nas.... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
a mnie tak zastanawia jak rodzily nasze prababki?? przeciez nie bylo tak jak teraz tak powszechnych cesarek? nie bylo usg? no fakt dziecki rodzily sie mniejsze no ale bez przesady. Moze rodzac na polu allbo w domu babki mialy wiecej sily wewnetrzenej bo wiedzily ze sa zdane sama na siebie a nie ze stado lekarzy beda czuwac? moze ... now wlasnie co moze?? jak Wy sadzicie jak to u nich wygladalo, taki porod gdzie teraz sie robi cesarki, np duzego dziecka czy tez innych wskazan zdrowotnych itp? 😞

robilo sie ciecia 🙂 tylko nie tak czesto

no tak ale nie mowi o takich cieciach jak juz byly blisko szpitali i zazyly tylko takich gdzie "technika" nie nakazywala na cesarki, gdzie nie wiedzieli tego co wiedza dzis? gdzie do szpitala bylo 100km a nie 2 km na krzyz itp... Wspolczuje kobieta w tamtych czasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
A ja Lenkę zobaczyłam dopiero o 6.30 rano w sobotę a urodziła się w piątek o 21.45 🥴
przez to całą noc nie spałam, nie mogłam się jej doczekać 🤢


no ja po 3 dniach 😞
ale nawet jak bede miec 2gie dziecko i cesarke to sie nie dam tak! czlowiek 1szy raz to glupi ale za drugim razem bede zadac mojego dziecka chodzby na minute!! i niech mi nie mowia ze MUSZA zabrac kiedy wiem ze moze 2 minutki jeszcze z nieprzecieta pempowina lezec. powinni zaczekac az skonczy tetnic i wtedy dzialac.

😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin


ja z tego powodu to chyba do dzis jeszcze nie moge sie pozbierac 😞
tylko nie mow ze rodzilas na kamienskiego.... ja tez tylko dalam buziaka jak juz zawineli w bezik i szybko zabrali 😞
A BARDZO mi zalezalo na tych glupich 5 min na golaska po porodzie dla nas.... ;(

nie ja nie rodizalm we wro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin


ja z tego powodu to chyba do dzis jeszcze nie moge sie pozbierac 😞
tylko nie mow ze rodzilas na kamienskiego.... ja tez tylko dalam buziaka jak juz zawineli w bezik i szybko zabrali 😞
A BARDZO mi zalezalo na tych glupich 5 min na golaska po porodzie dla nas.... ;(

nie ja nie rodizalm we wro 🙂


a gdzie ? w trzebnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin


ja z tego powodu to chyba do dzis jeszcze nie moge sie pozbierac 😞
tylko nie mow ze rodzilas na kamienskiego.... ja tez tylko dalam buziaka jak juz zawineli w bezik i szybko zabrali 😞
A BARDZO mi zalezalo na tych glupich 5 min na golaska po porodzie dla nas.... ;(

nie ja nie rodizalm we wro 🙂


a gdzie ? w trzebnicy?

kawalek dalej w Miliczu, z kilku wzgledow po pierwsze wyladowalam w spzitalu przed swietami wielkanocnymi a bylam u mamy a ja mieszkam w tamtych okolicach. Jakby porod zaczal sie we wro tez bym tam pojechala, wiec tak i tak nie we wro heheh glupio by mi bylo rodzic wsrod studentow, z ktorymi mieszkalam kiedys w akademiku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
A ja Lenkę zobaczyłam dopiero o 6.30 rano w sobotę a urodziła się w piątek o 21.45 🥴
przez to całą noc nie spałam, nie mogłam się jej doczekać 🤢

kurcze to nie przyniesli ci jej 😮 kurcze przykro

Niestety nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
ja generalnie dostalam dziecko na chwilke jak sie urodzil na calusa wlasciwie a potem tez na chwile ale bardzo mi tego brakowalo wlasciwie mam zal ze nie mialam go przy sobie wiadomo, ze po cieciu nie ma jak ,ale te najwazniejsze chwile zostaly mi zabrane i tez dlugo nie moglam sie po tym pozbierac brakowalo mi tej wiezi skin on skin


ja z tego powodu to chyba do dzis jeszcze nie moge sie pozbierac 😞
tylko nie mow ze rodzilas na kamienskiego.... ja tez tylko dalam buziaka jak juz zawineli w bezik i szybko zabrali 😞
A BARDZO mi zalezalo na tych glupich 5 min na golaska po porodzie dla nas.... ;(

nie ja nie rodizalm we wro 🙂


a gdzie ? w trzebnicy?

kawalek dalej w Miliczu, z kilku wzgledow po pierwsze wyladowalam w spzitalu przed swietami wielkanocnymi a bylam u mamy a ja mieszkam w tamtych okolicach, ale jakby porod zaczal sie we wro tez bym tam pojechala, wiec tak i tak nie we wro heheh glupio by mi bylo rodzic wsrod studentow, z ktorymi mieszkalam kiedys w akademiku 😁


ja chcialam rodzic w trzebnicy ale przekonalo mnie do wrocka to ze maja jaka tem specjalna neonantologie wiec jakby cos sie dzialo z dzieckiem waznego to z trzebnicy i tak w karetke i bobas jedzie na kamienskeigo.
i jak moge narzekac na opieko okoloporodowa ze soba tak na opieke nad dzieckiem bardzo dobrze sie skupili, szkoda ze matke w dupei maja. znam te rejony Twoje 🙂 mamy dobrych znajomych w gruszeczce pod miliczem i mamy dzialke za trzebnica 🙂 bardzo mi sie podobaja tamte rejony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Alice to przykro,że Ci nie dali małej 😞 Mi Polunie polozyli na piersi na kilka minut ach jakie to było piękne ,nawet już siły płakać nie mialam,a pierwsze co złapałam ja za stopa i powiedziałam do mamy :\"PAtrz mamus nie ma takich dużych stópi ale ona ładna ale ona ładna\" Potem połtorej godz lezałąm na porodówce(ur o 23;55) pozniej poszlam sobie na sale na wlasnych nogach i kazali mi spac a ja i tak nie spałam bo słyszłam jak ona płaczee,o 5 mi ja przyniesli i przestała płakać...Leżałam i gapiłam się w nia jak w obrazek ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Najpiękniejsze chwile w moim życiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Mam szybkie pytanie, wiem że się ten temat przewijał milion razy ale nie zatrybiłam i nie umiem tego teraz odszukać. Chodzi o fotelik samochodowy - jaki macie i jaki polecacie. Rozważam Maxi Cosi Priori i Romer King Plus i nie wiem co wybrać. Przy czym my musimy kupić dwa foteliki więc pewnie się zdecydujemy na używki 🤨 bo inaczej kupa kasy by nam poszła. Oba są mniej więcej w tej samej cenie za używane i nie wiem czy nie kupić jednego i drugiego. U nas muszą być dwa bo T. zawozi małą do babci a ja ją odbieram a nie będziemy co chwila wymontowywać foteliki 🤨 🤨 🤨 Ehhh, mam dylemat ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam Alice cesarke tez 🙂

powodem bylo to ze niecaly rok wczesniej mialam operacje usuniecia zeza w lewym oku i w ciagu niecalego roku nie bylo szans aby miesnie oka sie zrosly na tyle zeby wytrzymaly parcie i z tego powodu zrobili mi tutaj w uk cesarskie ciecie. jedyne zaswiadczenie jakie mialam to karta wypisu ze szpitala.
Znieczulenie nie boli, ale ja bylam tym baaardzo zdenerwowana i sie trzeslam ze strachu wiec chwile to trwalo zanim pani doktor znalazla odpowiednie miejsce do wklucia, ale nie specjalnie boli. dopiero gdy zaczelo dzialac znieczulenie zalozyli mi cewnik wiec tez nie boli.
Sam akt wydobycia dzidzi na cewnatrz nie boli ale dla mnie byl nieco nieprzyjemny, czulam ciagniecia, gmeranie w moich wnetrznosciach, przez chwile bylo mi niedobrze, ale bolu nie czulam. Nele dostalam od razu na piers, i od razu tez zaczelam ja karmic piersia i byla ze mna NON STOP
czucie w nogach odzyskalam pod wieczor, jedzenie dostalam po 6 godzinach
wstalam nastepnego dnia i baaaaardzo mnie bolalo ze az plakac mi sie chcialo i balam sie znowu polozyc, ale i tego nastepnego dnia wstalam i drugi i trzeci tez raz i z kazdym razem mniej bolalo, wizelam tez sama prysznic okolo poludnia a tabletki przeciwbolowe bralam tylko tego dnia nastepnego po porodzie, a potem sporadycznie mniej wiecej jedna na kilka dni jak naprawde musialam,
We wtorek urodzila sie Nela a w czwartek bylysmy juz w domku 🙂 W piatek poszlam z mama do sklepu i doslownie PRZYBIEGLAM bo zapomnialam ze polozna miala przyjsc 🙂 potem co prawda sie nie najlepiej czula ale dalam rade 🙂 🙂 wiec ja mam praktycznie bardzo dobre wspomnienia 🙂 polecam Ulster Hospital 🙂 swietne warunki, sala jednososobowa z wlasna lazienka i plazma na scianie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola ja bym kupila i jeden i drugi jezeli juz kupujesz dwa 🙂 wtedy zawsze masz szanse ze ktorys bardziej sie sprawdzi a tak poco Ci np. dwa takie same buble 😉
Ja mam Jane racing. Jego mozna wozic dziecko tylem do 13kg a od 13-18 przodem. Wozenie tylem jest bezpieczniejsze podczas kolizji.
Zbieram sie spac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta super ze porod wspominasz pozytywnie 🙂 i ze moglas pierwsze chwile cieszyc sie bliskoscia a mala.
Ja wspominam caly porod i okres w szpitalu jako tragedie.
Porod juz opisalam ale potem masa inncy , mega anemia ktorej mdlalam na kroytarzach a lekarze mowili ze sobie w,mawiam dopeiro jak zobaczyli ze mi hemoglobina spadla z 15 na 7 to mnie pod kroplowki podlaczyli, migreny codziinei ze nic nie widzialam, po porodzie wrzxucili mnie w jakies zadupie zaplecze gdzie sama lezalam 3 godziny w mega zalanym krwia podkladzie bo nikt nie zmienil przez ten czas. z powodu namei nawet nie pozwolili mnie wozkiem inwalidzkim mezowi mnie zawiezdz do dziecka na oddzial wczesniakow (nie byla wczesniakiem ale tam lezala na obserwacji po porodzie bo miala 7 punktow), wogle dlugo by pisac.... ale nie chce zeby tak smutno i zle przebuegl drugi porod jak sie zdecyduje na dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice, ja też miałam cc- młoda mi się nie odwróciła i miałam jej główkę pod prawym cycem.
Wszystkie moje zabiegi, oprócz cewnikowania bo mi się strasznie sikać chciało i jakoś nie mogłam tego zrobić z tą rurą, były praktycznie bezbolesne a niektóre (jak LEWATYWA) całkiem przyjemne 🙂
Wkłucie w kręgosłup odczułam jak zwykłe pobieranie krwi w ręki, no nic strasznego, i nigdy mnie miejsce po wkłuciu nie bolało.
Helę wyciągnęli o 10.32, półtora godziny później dotarłam do sali w której ona już była i w sumie byłyśmy razem już cały czas. Od następnego dnia od rana sama już musiałam się nią zajmować, bo wcześniej położne przychodziły zmieniać pampki i karmić, ale ja się całkiem dobrze czułam, kąpałam się sama (z cewnikiem i drenem w jednej ręce 😁 ).
W ogóle ALice to polecam ci ten wałbrzyski szpital http://www.szpital.walbrzych.pl/ wiem, że od wro to kawałek ale moi też dojeżdżali do mnie ponad 40 km codziennie! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania tylko ze ja do walbrzycha mam 90km wiec jezeli zacznie sie akcja porodowa wczesniej przy drugim dziecku to napewno urodze w aucie a nie zdaze do szpitala. No chyba ze planowana cesarka przed czasem i nie zacznie sie akcja sama do tego czasu to mozna rozwazyc taka mozliwosc tylko pytanie czy tam tez jest fachowy oddzial (nieznam nazwy) dla ciezkich przypadkow przy porodzie ze jak dziecku cos waznego sie dzieje to nie bedzie musialo jechac z walbrzycha do wrocka na kamienskiego czy borowska??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ania tylko ze ja do walbrzycha mam 90km wiec jezeli zacznie sie akcja porodowa wczesniej przy drugim dziecku to napewno urodze w aucie a nie zdaze do szpitala. No chyba ze planowana cesarka przed czasem i nie zacznie sie akcja sama do tego czasu to mozna rozwazyc taka mozliwosc tylko pytanie czy tam tez jest fachowy oddzial (nieznam nazwy) dla ciezkich przypadkow przy porodzie ze jak dziecku cos waznego sie dzieje to nie bedzie musialo jechac z walbrzycha do wrocka na kamienskiego czy borowska??

łooojezu Alice toż to jeden z najlepszych specjalistycznych szpitali w PL! Ten oddział o którym mówisz to oddział intensywnej patologii noworodka i intensywnej terapii neonatologicznej 🙂 Oprócz tego dość łatwo dostać znieczulenie przy porodzie naturalnym- trzeba jedynie iść raz na konsultację za 80 zł. Dałam linka do strony możesz sobie kiedy przejrzeć,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...