Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
napiszę jeszcze to i spadam bo dziś piątek trza jakieś większe porządki zrobic a jak na razie to tylko pranie wstawiłam ☺️
no więc P. nazywa sie tak jak się nazywa na literkę D. 😉 😉
ja wiadomo
LENA wiadomo po rzekomym tacie 😉
no i recepta była na LENĘ rzecz jasna
ja i LENA jesteśmy zameldowane u mamy która nazywa się tak jak ja 😉
no i zmierzam do tego że
wczoraj dzwoni telefon stacjonarny tak koło południa , odbieram a tam się przedstawia miła pani z apteki i pyta zdenerwowana czy "tu mieszka LENA D.???? "
no ja odpowiadam że owszem , więc ona dalej pyta czy wczoraj ktoś kupował leki i antybiotyk , ja potwierdziłam a ta taka zestresowana mówi że pomyliła się w dawkowaniu i ilości na dobę i ml 😮 😮 😮 😮, na opakowaniu napisała dawkę 3 razy większą niż LENA faktycznie powinna dostać 😮 😮 😮 😮 😮
ja i tak nie zwracałam na to uwagi bo jej go nie podawałam i nie czytałam nic i nie pamiętałam co lekarz mówił
no ale mniejsza z tym
zdziwiło mnie że tak bardzo zależało jej na "kliencie" ( w koncu do duża odpowiedzialność jak się aż o tyle myli w" sposobie dawkowania" ale jeszcze bardziej zdziwiło mnie to jak ONA nas zlokalizowała 😮 😮, inne nazwiska, inne adresy, tel stacjonarny "stoi" na mamę , P. nie podawał żadnych namiarów w aptece
przypuszczam że musiała szukać po przychodni do której nalezymy bo przecież pieczątka lekarza tam byla i inne dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
napiszę jeszcze to i spadam bo dziś piątek trza jakieś większe porządki zrobic a jak na razie to tylko pranie wstawiłam ☺️
no więc P. nazywa sie tak jak się nazywa na literkę D. 😉 😉
ja wiadomo
LENA wiadomo po rzekomym tacie 😉
no i recepta była na LENĘ rzecz jasna
ja i LENA jesteśmy zameldowane u mamy która nazywa się tak jak ja 😉
no i zmierzam do tego że
wczoraj dzwoni telefon stacjonarny tak koło południa , odbieram a tam się przedstawia miła pani z apteki i pyta zdenerwowana czy "tu mieszka LENA D.???? "
no ja odpowiadam że owszem , więc ona dalej pyta czy wczoraj ktoś kupował leki i antybiotyk , ja potwierdziłam a ta taka zestresowana mówi że pomyliła się w dawkowaniu i ilości na dobę i ml 😮 😮 😮 😮, na opakowaniu napisała dawkę 3 razy większą niż LENA faktycznie powinna dostać 😮 😮 😮 😮 😮
ja i tak nie zwracałam na to uwagi bo jej go nie podawałam i nie czytałam nic i nie pamiętałam co lekarz mówił
no ale mniejsza z tym
zdziwiło mnie że tak bardzo zależało jej na "kliencie" ( w koncu do duża odpowiedzialność jak się aż o tyle myli w" sposobie dawkowania" ale jeszcze bardziej zdziwiło mnie to jak ONA nas zlokalizowała 😮 😮, inne nazwiska, inne adresy, tel stacjonarny "stoi" na mamę , P. nie podawał żadnych namiarów w aptece
przypuszczam że musiała szukać po przychodni do której nalezymy bo przecież pieczątka lekarza tam byla i inne dane

A jakbyś Lenie taką dawkę podała? Kurwa chyba bym babę zabiła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢

jesteś w końcu 🤪
nasz też niby na zapalenie gardła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢

jesteś w końcu 🤪
nasz też niby na zapalenie gardła


PÓKI CO OBSERWUJ, JAK MINĄ 3 DNI A GORĄCZKA NIE USTANIE TO WTEDY TRZEBA DALEJ MYŚLEĆ, NO ZROBISZ JAK UWAŻASZ OCZYWIŚCIE, JA BYM TAK ZROBIŁA 😆
jESTEM CZĘSTO TYLKO SIĘ NIE UDZIELAM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢

jesteś w końcu 🤪
nasz też niby na zapalenie gardła


PÓKI CO OBSERWUJ, JAK MINĄ 3 DNI A GORĄCZKA NIE USTANIE TO WTEDY TRZEBA DALEJ MYŚLEĆ, NO ZROBISZ JAK UWAŻASZ OCZYWIŚCIE, JA BYM TAK ZROBIŁA 😆
jESTEM CZĘSTO TYLKO SIĘ NIE UDZIELAM 🙂

NINA u nas dziś 3 dzień i gorączki nie ma a jakaś śmieszna wysypka TAK 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢

jesteś w końcu 🤪
nasz też niby na zapalenie gardła


PÓKI CO OBSERWUJ, JAK MINĄ 3 DNI A GORĄCZKA NIE USTANIE TO WTEDY TRZEBA DALEJ MYŚLEĆ, NO ZROBISZ JAK UWAŻASZ OCZYWIŚCIE, JA BYM TAK ZROBIŁA 😆
jESTEM CZĘSTO TYLKO SIĘ NIE UDZIELAM 🙂

NINA u nas dziś 3 dzień i gorączki nie ma a jakaś śmieszna wysypka TAK 😮



No to już po problemie w takim razie 🙂 🙂 🙂
Jaś miał takie czerwone krosty powyżej pupki, na klatce piersiowej, i buźce. Zniknęły w ciągu doby czy dwóch nie pamiętam. Gratulacje, że nie dałaś tego antybiotyku!!! Ja byłam głupia i ze 2 razy dałam 😠 aż biegunkę miał po tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Może wiecie gdzie w Warszawie jest jakaś dobra giełda kwiatów???
będę za jakiś czas bo Mały zasnął 🙂

Ale po co Ci giełda? Jakie kwiaty chcesz? Cięte czy balkonowe czy do domu doniczkowe?
Jak balkonowe to polecam duże sklepy typu Obi, Leroy Merlin czy Castorama a jak cięte to Bakalarska albo Bronisze ale tam to od 4 rano się kupuje ilości hurtowe raczej i czynne chyba do 8-9 rano 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
gizelda napisał(a):
Natka85 napisał(a):
HEJ! MATI NA SZCZĘŚCIE NIE DAŁAŚ LENIE TEGO, TYLKO ZABIĆ TAKIE BABSKO!!!!

MOŻE FAKTYCZNIE TO TRZYDNIÓWKA, MÓJ PRZEZ 3 DNI MIAŁ NAPRAWDĘ WYSOKĄ GORĄCZKĘ, OSCYLOWAŁA OKOŁO 39 I WYŻEJ. TRUDNO BYŁO JĄ ZBIĆ. PO UPŁYWIE 3 DNI GORĄCZKĄ USTAŁA I WYSYPAŁO GO.
MYŚLAŁAM, ZE KIEDY GORĄCZKA ZNIKA TO WTEDY WYSYPUJE DZIECKO ,ALE LEKARZEM NIE JESTEM, WIĘC NIE WIEM. TAK MIAŁ JAŚ JAK NAPISAŁAM. NO I OCZYWIŚCIE 2 LEKARZY SIĘ NA TYM NIE POZNAŁO I TEŻ DOSTAŁ ANTYBIOTYK - NA ZAPALENIE GARDŁA 🤢

jesteś w końcu 🤪
nasz też niby na zapalenie gardła


PÓKI CO OBSERWUJ, JAK MINĄ 3 DNI A GORĄCZKA NIE USTANIE TO WTEDY TRZEBA DALEJ MYŚLEĆ, NO ZROBISZ JAK UWAŻASZ OCZYWIŚCIE, JA BYM TAK ZROBIŁA 😆
jESTEM CZĘSTO TYLKO SIĘ NIE UDZIELAM 🙂

NINA u nas dziś 3 dzień i gorączki nie ma a jakaś śmieszna wysypka TAK 😮

sory dziś 4rty dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ej
cześć
jak wygląda wysypka w tej trzydniówce , może któraś opisać ???
bo mamy nowe objawy i ja nie wiem już co mam myślec
czy to drobne kropki czy jakieś większe ?
czy to jest czerwone???
czy w różnych miejscach, na całym ciele czy w jakiś skupiskach jeśli tak to w jakich ????
no w ogóle wszystko jeśli któraś miała jakieś doświadczenia z TYM
please 😮

my mielismy trzydniówke i wygladalo to tak ze tem utrzymywala sie 3-4dni na poziomie 40 st a po podaniu leku tak 39. po trzech a wlasciwie czterech dniach wyskoczyly nam dribniutenkie czerwone kropeczki na twarzy ale głownie na skroni na karku na plecach i brzuszku. jest tego dosyc sporo ale jest to wywypka bardzo drobna i te kropeczki raczej sie nie zlewaja tylko kazda osobno 🙂 nie wiem czy mnie rozumiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka, moim zdaniem zdecydowanie plener 😉

Matylda - jak Maja przechodziła trzydniówkę, to temp. ok 39,
po trzech dniach wysypka, głównie na skroniach i delikatnie
na brzuszku i karku. Cieszę się, że z Leną już dobrze.
My przez tą trzydniówkę wylądowaliśmy w szpitalu
z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych i męczyli
małą punkcją.. ale to długa historia 🤢
aż w końcu trzydniówkę stwierdziłam ja - sama i zabrałam
Majkę ze szpitala na własne żądanie.
Nie będą mi mendy dzieciaka męczyły 🤢

tak w ogóle, to dzień dobry, a nawet baardzo,
bo moje dziecię przespało bite 12,5 godzin 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
czytałam trochę o tej trzydniówce i w sumie w kazdym artykule co innego
tak samo jak i opisy "waszych" wysypek niby podobne a jednak każdy inny
nie wiem zobaczymy tak jak pisałam dziś jest 4rt dzień
pierwsza gorączka we wtorek 39,5, wieczorem 39,7
środa rano 39, środa popołudnie 40 i 41
czwartek rano 40 czwartek wieczór 39 ( po podawaniu przeciwgorączkowych spadła do 37,38 a raz nawet do 36 po czopku)
dziś rano 37 i jakaś taka drobna wysypka którą już opisałam
nie wiem zobaczymy jeszcze dziś jak to się potoczy, ale dziecko już inne, nie jest ospałe, i już znowu zauważa jak wychodze i wyje to nie jest źle 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ma któraś jakiś sprawdzony namiar na tuniki? Potrzebuję coś zwiewnego, tzn coś w tym klimacie jak niżej, niekoniecznie z gołym ramieniem, może być jednolita kolorystyka.. Chodzi o to żeby była w miarę elegancka..

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/49240999434005704343.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ma któraś jakiś sprawdzony namiar na tuniki? Potrzebuję coś zwiewnego, tzn coś w tym klimacie jak niżej, niekoniecznie z gołym ramieniem, może być jednolita kolorystyka.. Chodzi o to żeby była w miarę elegancka..

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/49240999434005704343.jpg[/IMG][/URL]

A po co Ci taka? 😁 Czy tak o ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Ola ale to o co Ci chodzi????
ja będę szczera nie bierz tego do siebie , tej /takiej tuniki ( chodzi mi o wzór i kolor i szycie i o wszystko) za darmo bym nie chciała
jakas taka cudaczna , lachonowska , dziwkarska ☺️

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...