Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Matylda ja sie usmałam z tej całej historii twojej bo mi sie przypomniało jak kiedyś miałam faze, że Julka połknęła tabletke antykoncepcyjną - wypadła mi na podłoge, nie mogłam jej znaleźć, a że dziecie mi się tam kręciło pod nogami to już miałam czarne myśli. Ojej co ja wtedy przezyłam, zanim nie zadzwoniłam do lekarza, który mi powiedział, ze nawet jakby to po jednej nic jej nie będzie 🙃 🙃 a pigułka wieczorem sie znalazła pod lodówką 😁 😁

Linka powodzenia jutro życzę i wytrwałości 🙂 a przede wszstkim cudownego, zdrowego dzidziusia 😘 😘

aaa no i zeby nie było to najbardziej uwielbiam swoje dzieci 🙂 🙂 ale cudze są taką miłą odmianą od czasu do czasu 😁 😁

I obejrzałam Lenkę z głosem już ale na mnie Olu takie piski wrażenia już nie robią - zahartowana jestem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Nikola - nie odpowiedziałaś mi na zadane jakiś czas temu pytanie na temat wielkości blachy do tego ciasta z masą kokosową.. W jakiej blasze piekłaś? Może i ja bym dziś upiekła...


Piekłam w mniejszej blaszce takiej jednorazowej bo w domu miałam tylko większą niż tam podane jest w przepisie wiec kupiłam na szybko taką aluminiową w markecie. Ale zabij mnie - wymiaru nie pamiętam, w każdym razie po nasączeniu jeszcze ten biszkopt mi "podskoczył" troche i wsokawe było w sumie 🙂
AA i ja nasączałam Genepi (to taki francuski likierobimber) w proporcji 1:3 z wodą, chyba z półtorej szklanki w sumie wylałam na nie i było bomba 🙂 I masy kokosowej się nie wystrasz bo na cepło jest lejąca ale potem jak dasz do lodówki i postoi to ładnie zastyga 🙂
w ogóle to ciacho pierwsze znikneło ze stołu io dzisiaj mój ociec dzwonił czy bym nie zrobiła znowu na weekend 😁 😁

Ale ja tam pacze i nie widzę gdzie podane jest jaka ma być blacha 😮
Czyli standardowa blacha będzie za duża tak? Hmm... I kurde nie mam czym nasączyć.. W necie piszą że dobrze jest mocną herbatą nasączyć biszkopt... Nie wiem już sama... Najwyżej wleje 50-tkę do szklany z herbatą 😁
Esit Już widzę - blacha 20/35 czyli standardowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):

I obejrzałam Lenkę z głosem już ale na mnie Olu takie piski wrażenia już nie robią - zahartowana jestem 😁 😁

Ale ja nie napisałam, że robią wrażenie tylko jak się tego słucha cały dzień to łeb jak sklep 🤢


hehh no takie życie .. zdrowa nie bedziesz 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):

I obejrzałam Lenkę z głosem już ale na mnie Olu takie piski wrażenia już nie robią - zahartowana jestem 😁 😁

Ale ja nie napisałam, że robią wrażenie tylko jak się tego słucha cały dzień to łeb jak sklep 🤢


hehh no takie życie .. zdrowa nie bedziesz 😁 😁

🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odebrałam dziś wyniki grupy krwi Dawida i jak to jest możliwe że my
oboje mamy B Rh+
A Dawid ma 0 Rh- 😮
już nawet w necie sprawdziłam:
http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,715022,grupa-krwi-dziecka,index.html
i taka opcja istnieje ale niech mi któraś wyjaśni jak to jest dziedziczone jak z dwóch takich samych grup krwi wychodzi inna 😮 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
Odebrałam dziś wyniki grupy krwi Dawida i jak to jest możliwe że my
oboje mamy B Rh+
A Dawid ma 0 Rh- 😮
już nawet w necie sprawdziłam:
http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,715022,grupa-krwi-dziecka,index.html
i taka opcja istnieje ale niech mi któraś wyjaśni jak to jest dziedziczone jak z dwóch takich samych grup krwi wychodzi inna 😮 ☺️

wszystko jest możliwe uwierz mi 😉
ale jesli wyjaśnienie z netu cię nie satysfakcjonuje to istnieje jeszcze taka możliwość że Twój mąż nie jest ojcem Twego dziecka albo ty nie jestes jego matką 😉 😉 😉 😉 żart wiem głupi ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
Odebrałam dziś wyniki grupy krwi Dawida i jak to jest możliwe że my
oboje mamy B Rh+
A Dawid ma 0 Rh- 😮
już nawet w necie sprawdziłam:
http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,715022,grupa-krwi-dziecka,index.html
i taka opcja istnieje ale niech mi któraś wyjaśni jak to jest dziedziczone jak z dwóch takich samych grup krwi wychodzi inna 😮 ☺️


Witaj Ewelina 🙂
Z grupami krwi to jest tak ze albo sie dziedziczy po rodzicach albo sie ze tak powiem "wytrąca" krew "czysta-klarowna" Kiedy oboje macie Brh+ to dziecko moze miec Brh+ , Brh- , 0rh+ i 0rh-
0rh- jest najczystsza najklarowniejsza krwia nie posiadajaca przeciwcial stad minus.
Nie masz sie co martwic -wszystko jest ok.
Jedynym problemem moze byc tylko to ze ta grupa krwi przy ewentualnych transfuzjach MUSI miec TYLKO i wylacznie ta sama grupe krwi czyli 0rh- a to chyba najzadsza grupa po grupie A jezeli dobrze pamietam 😞

Edit: no nie jest tak zle z czestotliwoscia wystepowania jak myslalam 😉

Częstość 0+ A+ B+ AB+ 0− A− B− AB−
Wystepowania 31% 32% 15% 7% 6% 6% 2% 1%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
Odebrałam dziś wyniki grupy krwi Dawida i jak to jest możliwe że my
oboje mamy B Rh+
A Dawid ma 0 Rh- 😮
już nawet w necie sprawdziłam:
http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,715022,grupa-krwi-dziecka,index.html
i taka opcja istnieje ale niech mi któraś wyjaśni jak to jest dziedziczone jak z dwóch takich samych grup krwi wychodzi inna 😮 ☺️


Witaj Ewelina 🙂
Z grupami krwi to jest tak ze albo sie dziedziczy po rodzicach albo sie ze tak powiem "wytrąca" krew "czysta-klarowna" Kiedy oboje macie Brh+ to dziecko moze miec Brh+ , Brh- , 0rh+ i 0rh-
0rh- jest najczystsza najklarowniejsza krwia nie posiadajaca przeciwcial stad minus.
Nie masz sie co martwic -wszystko jest ok.
Jedynym problemem moze byc tylko to ze ta grupa krwi przy ewentualnych transfuzjach MUSI miec TYLKO i wylacznie ta sama grupe krwi czyli 0rh- a to chyba najzadsza grupa po grupie A jezeli dobrze pamietam 😞

Edit: no nie jest tak zle z czestotliwoscia wystepowania jak myslalam 😉

Częstość 0+ A+ B+ AB+ 0− A− B− AB−
Wystepowania 31% 32% 15% 7% 6% 6% 2% 1%

Te dane są zupełnie inne w PL 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moi rodzice oboje maja Brh+ a ja mam 0rh+
Moj maz tez ma tak samo jak ja 0rh+ i Ala ma tak samo jak my 0rh+
Ale w szpitalu mowili mi po urodzeniu ze dziecku do woeku pol roku moze sie zmienic grupa krwi wiec ten wynik nie jest wiarygodny przez ok pol roku zycia 😮 nie wiem ile w tym prawdy bo pierwszy raz w zyciu taka informacje slyszalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Ania, ale przepis to na pewno masz 🙂

6 jaj
1,5 szklanki cukru
1,5 szklanki mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy
aromat waniliowy
8 łyżek oleju
i oczywiście owoce - ja dodałam 1 kg rabarbaru 😉

Bo taki przepis dostałam od cioci ze Szwecji.
Fajnie się miesza smak słodkiego budyniu z kwaśnym rabarbarem 😉

a polewa to zwykły budyń waniliowy (tylko, żeby nie był taki gęsty - zamiast z dwóch szklanek zrobiłam z 2,5 szklanki)
Ot, co 🙂


Na Facebooku - na razie jedno zdjęcie z sesji zdjęciowej Majeczki (można luknąć) 😜

1,5 szklanki cukru na 1,5 szklanki mąki? - nie zasłodziłaś się? 😮 🤔



nie, jest idealny smak. ja bym słodkiego aż tak to nie zjadła. nie lubię przesady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ola ja tam nie wiem bo nie jestem urzedem statystycznym a powyzsze dane w % sa z wikipedi i zekomo dotycza Polski.

No to jak zrobisz ten kalkulator Eweli to na samym dole będziesz miała statystykę dla PL i tam jest trochę inaczej 🙂 Zresztą to dla mnie bardziej wiarygodne bo nie sądzę żeby 32% ludzi w PL miało grupę AB 🙂 No ale nieważne.. Mój mąż taką ma.. Lenka nie będzie miała 0 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):

I obejrzałam Lenkę z głosem już ale na mnie Olu takie piski wrażenia już nie robią - zahartowana jestem 😁 😁

Ale ja nie napisałam, że robią wrażenie tylko jak się tego słucha cały dzień to łeb jak sklep 🤢


kochana, zapraszam do mnie do pracy, tam to dopiero byś miała łeb jak sklep 😉
ja też zahartowana na to 😉


edit : 30 dzieci w jeden dzień dzień 🙂 Sama słodycz 😉 - każde chce coś innego w jednym momencie 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
Odebrałam dziś wyniki grupy krwi Dawida i jak to jest możliwe że my
oboje mamy B Rh+
A Dawid ma 0 Rh- 😮
już nawet w necie sprawdziłam:
http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,715022,grupa-krwi-dziecka,index.html
i taka opcja istnieje ale niech mi któraś wyjaśni jak to jest dziedziczone jak z dwóch takich samych grup krwi wychodzi inna 😮 ☺️


Witaj Ewelina 🙂
Z grupami krwi to jest tak ze albo sie dziedziczy po rodzicach albo sie ze tak powiem "wytrąca" krew "czysta-klarowna" Kiedy oboje macie Brh+ to dziecko moze miec Brh+ , Brh- , 0rh+ i 0rh-
0rh- jest najczystsza najklarowniejsza krwia nie posiadajaca przeciwcial stad minus.
Nie masz sie co martwic -wszystko jest ok.
Jedynym problemem moze byc tylko to ze ta grupa krwi przy ewentualnych transfuzjach MUSI miec TYLKO i wylacznie ta sama grupe krwi czyli 0rh- a to chyba najzadsza grupa po grupie A jezeli dobrze pamietam 😞

Edit: no nie jest tak zle z czestotliwoscia wystepowania jak myslalam 😉

Częstość 0+ A+ B+ AB+ 0− A− B− AB−
Wystepowania 31% 32% 15% 7% 6% 6% 2% 1%

Te dane są zupełnie inne w PL 🙂


Ola ale AB ma 7% a nie 32!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):

I obejrzałam Lenkę z głosem już ale na mnie Olu takie piski wrażenia już nie robią - zahartowana jestem 😁 😁

Ale ja nie napisałam, że robią wrażenie tylko jak się tego słucha cały dzień to łeb jak sklep 🤢


kochana, zapraszam do mnie do pracy, tam to dopiero byś miała łeb jak sklep 😉
ja też zahartowana na to 😉


edit : 30 dzieci w jeden dzień dzień 🙂 Sama słodycz 😉 - każde chce coś innego w jednym momencie 😉



Sama sobie taki zawód wybrałaś 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nudzi mi się........... 🙃
Zrobiłam to ciasto z kokosem ale już widzę że będzie lipa bo biszkopt 1 cm ma 🤢
Wiem gdzie błąd zrobiłam... No ale nic to, poza tym S. mi kupił wielką blachę 28/35 cm 🤢 to drugi powód grubości biszkoptu............ Dupa dupa dupa
Następnym razem (jeśli mi zasmakuje) zrobię w mniejszej blaszce i tyle 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Nudzi mi się........... 🙃


To pomoz mi w pakowaniu 😉

Trzeba sobie było zrobić listę to teraz poszłoby szybko 🙂 Zwłaszcza z rzeczami dla dziecka.. No i chyba fuksa macie bo na przyszły weekend zapowiadają 30 stopni, nie wiem czy nad morzem ale ma być gorąco, a moja mama dziś wracała znad morza i jak od tygodnia zimno tak dziś gorąco jak nie wiem w Rewalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o taki stroj kupilam. Niemialam modelki zeby pokazac 😁 wiec melony galia posluzyly za cyce tyle ze za male 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/1130464.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/476/1130464.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/841/1130462.jpg/][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/1323/1130462.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/580/1130461.jpg/][IMG]http://img580.imageshack.us/img580/9448/1130461.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam piszczącą i krzyczącą Nikolę - ale ja akurat lubię tego słuchać 😉
Matylda - zanim doszłam do tego, że nie połknęła tej spinki czytając Twoj wpis, zamartwiłabym się na śmierć, nie można było napisać jednym słowem "nie połknęła" 😉


ps. może chce ktoś zakupić nową nokię n8? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Nudzi mi się........... 🙃


To pomoz mi w pakowaniu 😉

Trzeba sobie było zrobić listę to teraz poszłoby szybko 🙂 Zwłaszcza z rzeczami dla dziecka.. No i chyba fuksa macie bo na przyszły weekend zapowiadają 30 stopni, nie wiem czy nad morzem ale ma być gorąco, a moja mama dziś wracała znad morza i jak od tygodnia zimno tak dziś gorąco jak nie wiem w Rewalu...


No wlasnie robie i robie ta liste i zrobic nie moge 🤢
My jedziemy do wioski niedaleko Darlowa i jedziemy 13go o 4tej nad ranem zeby ok 13stej 13go czerwca byc na miejscu a wyjezdzamy/wracamy 19go ok 12stej i z tego co widze na portalach z pogoda to cieplo to bedzie ale w miastach ale nad wybrzezem kilka stopni mniej i tam max 19stopni bedzie ale tylko 2-3 dni. Dobre i to ale reszte planuja na 16/17/18 stopni takze szalu nie bedzie 🥴
Ja to zawsze mam kure****skie szczescie ze jak jezdze nad nasz baltyk to mam tak zalebiaszcza pogode ze marzne lub mokne i przeklinam.
Moja mama mi powiedziala ze bardziej sie oplaca jechac nad ballaton na wegry. Tam woda ma ok 23 stopnie a do tego pogoda bardziej gwarantowana i tylko ok 100-150km wiecej niz z wrocka nad morze. Za rok moze 2 lata pomyslimy bo faktycznie mam dosc dawania kasy za dojazd i noclegi zeby przeklinac ze deszcz l;eje lub marzne. Ja chce sie wygrzac w sloneczku nad woda jakas a nie sie denerwowac 😠 no ale co tu porodzic jak ma sie tyl;ko do dyspozycji 1000zl na cale "wczasy". 300zl za gaz do auta za dojazd i powrot, 360zl za 6 noclegow i reszta na jedzenie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...