Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Łomajgad!
Dla mnie dziwne by było nie brać maszynki do golenia na porodówkę 😜 Ja wzięłam i mimo cesarki CODZIENNIE goliłam nogi, ale to tylko przez te pieprzone koszule nocne 😁
I majtki poporodowe jak najbardziej polecam, mimo zakazów lekarzy, bo niby jak się poruszać z tym wielgachnym wkładem między nogami w samej koszuli nocnej? Łazi się jak pingwin a końce wkładu sterczą z przodu i z tyłu jak dwa wacki 😮
I również uważam, że warto zadbać o siebie po porodzie już w szpitalu. Może to faktycznie nie rewia mody, ale o ile lepiej można się poczuć po męczącym porodzie. I znów przytoczę mój przykład hiehie:
z pieprzonym cewnikiem i drenem w niecałą dobę po cięciu leciałam SAMA pod prysznic, na kolanach myłam głowę. Używałam antyperspirantu, myłam się pachnącą chemią, MALOWAŁAM się nawet i wcale nie uważam, że moje dziecko jest jakieś pokrzywdzone, bo nie czuło mojego naturalnego zapachu. moje dziecko gdzieś to miało i dalej pewnie ma, a ja się czułam czysta i pachnąca.

Alice to ja skrytykowałam leginsy F&F, ale jakbyś czytała uważniej, to byś wiedziała dlaczego.

Dziadzio kupił mojejmu bibiczkowi basenik dmuchany i sto plastikowych piłeczek, aj już nie mogę doczekać się ładnej pogody i słoneczka! do basenu nawet ja się zmieszczę hiehie 😎

gdzie jest wiola ja się pytam???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu czytam uwaznie ale nie jestem w stanie zapamietac wszystkeigo ze szczegolami soro przewilja sie setki tematow i wypowiada sie nascie osob.
Wiem ze komus sie body z Ff rozchodza w poprzek po praniu, Matyldzie sie buty rozpierdzielily po 1szym razie a Tobie chyba cos z gumka i czyms jeszcze. Pal licho co sie dzialo wazne ze "negatywne" opinie doswiadczenie zdanie. Bo nie kazdy musi myslec tak samo.
A tak swoja droga to zazdrosze wolnego czasu w szpitalu po porodzie, bo ja niemialam czasu i sil sie normalnie zalatwic a co dopiero myslec czy mam ogolone nogi czy tez czy niemam 2 mm odrostow na cipce, pod pacha czy bog wie gdzie jeszcze.
A co do stosowania zeli i inncyh chemi to wiadomo ze dziecko nie ucierpi fizycznie czy tez psychicznie ale np ja sama zauwazylam ze jak sie mylam szarym mydelkiem tym w plynie to dziecko chetniej mi piers ssalo a jak sie tez mylam zelem pod prysznic swoim to bywalo ze nie chciala cycka ssac-takze ja akurat wierze w niektore sprawy z tym wczesniej opisywanymi sprawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Łomajgad!
I majtki poporodowe jak najbardziej polecam, mimo zakazów lekarzy, bo niby jak się poruszać z tym wielgachnym wkładem między nogami w samej koszuli nocnej? Łazi się jak pingwin a końce wkładu sterczą z przodu i z tyłu jak dwa wacki 😮


Ania chyba zle mnie zrozumialas jezeli to nawiazanie do mojej wypowiedzi o majtkach.
Ja pisalam ze nie polecam jednorazowych!
Ale polecam z siatki!
Jednorazowe czyli takie albo inne sa robione z takiego samego tworzywa co fartuchy jednorazowe i inne medyczne ktore nie przepuszaczaja za bardzo powietrza:
http://www.doz.pl/apteka/p2932-Majtki_jednorazowe_damskie_roziar_40_Horizon_7_szt

Ale te z siatki np:
http://www.doz.pl/apteka/p12819-Majtki_higieniczne_poporodowe_rozmiar_38-40_2_pary
to polecam jak najbardziej bo tak jak piszesz jak tu ze sama wkladka latac kiedy po nogach sie leje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Tematu więcej nie podejmę bo nie chcę sobie psuć krwi, zwłaszcza że pierwotny post został tak zmodyfikowany że stracił wydźwięk który miał na początku 🙂
Ja nie wiem, tyle czasu w ciąży wymieniałyśmy się informacjami co która zabiera i NIGDY nie było takiej sytuacji jak wczoraj.. O czym to świadczy? Każda sobie sama odpowie, zresztą wierzę w Waszą mądrość - tyle 🙂

Cóż to dzisiaj za noc była? Pełnia or somtin? 🤔 Dzieciak się wiercił kręcił, popłakiwał i spać nie dał 🥴

W Wawie 8 stopni rano 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

Ja tam wczorajszej awantury komentować nie będę.

Dostałam kasę z podatku w końcu.

I mam do Was pytanie -
wiem, że sprawa była poruszana już nie raz,
ale nie wszystko pamiętam, poza tym - mogło się coś zmienić.

Co Wasze dzieci i o której, oraz w jakich ilościach jedzą???

Moja Majka już praktycznie nie pije mleka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Hej.

Ja tam wczorajszej awantury komentować nie będę.

Dostałam kasę z podatku w końcu.

I mam do Was pytanie -
wiem, że sprawa była poruszana już nie raz,
ale nie wszystko pamiętam, poza tym - mogło się coś zmienić.

Co Wasze dzieci i o której, oraz w jakich ilościach jedzą???

Moja Majka już praktycznie nie pije mleka 😮

To tylko się cieszyć że nie pije 😉 Zdrowsza będzie 🙂
Moja niestety pije jeszcze 3 razy na dobę, o 10-tej je drugie śniadanko - zazwyczaj chleb z masłem albo jajko które uwielbia, a o 13-tej je obiad - zupę albo to co aktualnie jest na obiad 🙂
Z tego co wiem to Krzysiu Tyśki też już nie pija mleka i lekarz go za to chwalił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda
U mnie to wygląda tak:
08:00 - 240ml mleka,
o 10 ma drzemkę do 11
12:00 - kaszka, albo 240ml mleka,
po 13:00 - jogurt, bądź bułka z wędliną drobiową + kubek rumianku/mięty.
albo jajecznica lub parówka cielęca. (z eko wyspy, super są)
o 14 ma drzemkę do 15
ok. 16:00 zjada z nami normalny obiad (ziemniaki, mięso, warzywa)
po 17:00 banan z jabłkiem lub inne owoce.
19:30 - 240ml mleka na noc.

w między czasie, np. na spacerze wypije soczek w kartoniku i zje kilka chrupek
kukurydzianych lub biszkoptów.

i o 08:00 rano powtórka 😉

czasami zamiast mleka lub kaszki o 12:00 zje chleb z masłem i wędliną lub żółtym serem
do tego ogórek świeży albo pomidor.. albo właśnie jajecznica, czy jakiś twarożek

gdzieś czytałam, że roczne dziecko powinno wypijać max. 640ml mleka w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Hej.

Ja tam wczorajszej awantury komentować nie będę.

Dostałam kasę z podatku w końcu.

I mam do Was pytanie -
wiem, że sprawa była poruszana już nie raz,
ale nie wszystko pamiętam, poza tym - mogło się coś zmienić.

Co Wasze dzieci i o której, oraz w jakich ilościach jedzą???

Moja Majka już praktycznie nie pije mleka 😮

To tylko się cieszyć że nie pije 😉 Zdrowsza będzie 🙂
Moja niestety pije jeszcze 3 razy na dobę, o 10-tej je drugie śniadanko - zazwyczaj chleb z masłem albo jajko które uwielbia, a o 13-tej je obiad - zupę albo to co aktualnie jest na obiad 🙂
Z tego co wiem to Krzysiu Tyśki też już nie pija mleka i lekarz go za to chwalił 😉


No Lenka to chyba tak jak większość dzieci z tego co widzę.

Poważnie?

Ja myślałam, że to powód do zmartwienia. A dlaczego to dobrze, że nie pije? Orientujesz się?

Majka je na śniadanie kanapkę z serkiem topionym, wędliną, lub mleko z płatkami śniadaniowymi (krowie) - ale to rzadko.
Na drugie śniadanie owoce, soczek,
na obiad albo słoiczek (ale to już też odchodzi) i teraz tylko normalny obiad -
w sensie - kotlet, ziemniaki, surówka,
no i podwieczorek różnie - jakieś naleśniki, placki z jabłkami, kanapka, różnie.
A kolację - mleko BEBIKO - jak zawsze chciałam podawać, ale ona nie chce od jakiegoś czasu. Więc nie pije.
Woli - właśnie kanapkę...

A właśnie - kaszki też już nie jada - jeśli już to rzadko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - no właśnie wydaje mi się, że Wasze dzieci jedzą normalnie, że z moją Majką jest coś nie tak

Acha - i chyba jest uczulona - na jedną rzecz - jajko... 😞Jeszcze nie potwierdzone.
Ale w sumie dobrze, że na to... a nie na mleko i przetwory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysia ja czasem jeszcze tak, chociaż ostatnio nie.
Magda moja dzień dostaje 3 butelki po 180-210 ml, chociaż ostatnio nie dopija, no i czasam na noc się jeszcze zdarzy 🙂
I Helka jajka nie znosi- nie wiem dlaczego, mamy pyszne jajka od szczęśliwych kurek a ona jajka pod żadną postacią nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Szysia ja czasem jeszcze tak, chociaż ostatnio nie.
Magda moja dzień dostaje 3 butelki po 180-210 ml, chociaż ostatnio nie dopija, no i czasam na noc się jeszcze zdarzy 🙂
I Helka jajka nie znosi- nie wiem dlaczego, mamy pyszne jajka od szczęśliwych kurek a ona jajka pod żadną postacią nie 😞

No to dużo mleka pija...
No widocznie - po prostu nie lubi 😁 Najważniejsze, że je warzywa i owoce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Tematu więcej nie podejmę bo nie chcę sobie psuć krwi, zwłaszcza że pierwotny post został tak zmodyfikowany że stracił wydźwięk który miał na początku 🙂


Witam wszystkiech.

Ola czy to co zacytowalam jest do mnie?? jezeli nie to ok ale jezeli tak to PRZESTAN KLAMAC!!!! nIGDY NIE KASUJE SWOJEJ WYPOWIEDZI WIEC NIE EDYTOWALAM POSTA JAK TO PISALAS TAK ZE ZMIENIL SWOJ SENS WYPOWIEDZI!!!!!! A EDYCJA TEGO POSTA OD RAZU PO WYSLANIU POLEGAL;A NA TYM TYLKO ZE WKLEILAM DRUGIEGO LINKA Z MAJTKAMI SIATECZKOWYMI A NIE ZMIENIALAM COKOLWIEK COS W WYPOWIEDZI WIEC NIE KLAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Administrator albo wlasciciel strony moze takie cos potwoerdzic bo sam kiedys pisal ze widzi kto kiedy edytuje posty i czy ta edycja polega na tym ze ktos poprawil jakas literke , czy dodal cos czy tez to co mnie oskarzasz zmienia sens wypowiedzi!!!!
Jakbym chciala Ci ublizyc to na pewno bym to zrobila na priva a nie na forum publicznie, wiec jak pisze publicznei to cos czego nie edytuje pozniej!!
Takze wypraszam sobie takie insynuacje w moim kierunku bo to czyste klamstwo w Twoim wydaniu!

Wkurwil;as mnie na maxa-kawy nie potrzebuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠


A Szanownego Administratorp prosze o potwierdzenie tego ze edycja mojego posta polegala na tym ze dopisalam jedno zdanie z i wtawilam linka z majteczkami siatkowymi a nie ze zmienialam wczesniejsza wypowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wszystkim 🙂
Ola ciasto pyszne co prawda beza nieco sie "zarumienila ", ale przykrylam jan papierem pergaminowym podczas pieczenie i podzialalo nastepnym razem bede probowac z tymi gorą dół ,termoobiegami 🙂 heheh tak na marginesie nigdy tego nie uzywalam 🙂 bo nie wiedzialam po co to 😁
ale ciasto faktycznie latwe i pycha.
Co do spania ja dzisiaj tez z muzyka przez pol nocy co godzine mala pchła sie budzila i wyje wrrr chyba zabki musze dzisiaj sie zaopatrzyc w zel bo sie gdzies zapodzial a czasem ratuje tylek a wlasciwie spokojny sen.
Co do jedzenia Julek generalnie nie je nic konkretnie. sniadanko pol kromeczki i juz nie chce obiadek to prawie na sile to zje
deserki to lubi ale tylko te kupine moze dlatego ze juz jablka sa takie malo smaczne bede swieze to moze bedzie jadl. niestety z tymi deserkami to w wiekszosci malina wiec tez za duzego wyboru nie ma.
a mleczko pije standardowo 3 razy ale czasem to i z 4 wypije ale tak po 180ml wiecej nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - Lenka odkąd skończyła 3 miesiące ani się budzi ani nie je w nocy 🙂

Magda - to nie powód do zmartwień chyba 🤔 , podobno roczne dziecko już może jeść normalnie w sensie bez mleka, a uczulać może Majeczkę białko, Lenkę też uczulało jeszcze 2 miesiące temu a teraz już nic a nic. I zjada mi ok 4 jaj w tygodniu zgodnie z zaleceniami i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):


Wkurwil;as mnie na maxa-kawy nie potrzebuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠


A Szanownego Administratorp prosze o potwierdzenie tego ze edycja mojego posta polegala na tym ze dopisalam jedno zdanie z i wtawilam linka z majteczkami siatkowymi a nie ze zmienialam wczesniejsza wypowiedz 🙂

No widzisz - będziesz zdrowsza o jedną kawę 😉

A Piotr nie czyta wszystkich wątków - jak chcesz to polecam:
[email protected] 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):


Wkurwil;as mnie na maxa-kawy nie potrzebuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠


A Szanownego Administratorp prosze o potwierdzenie tego ze edycja mojego posta polegala na tym ze dopisalam jedno zdanie z i wtawilam linka z majteczkami siatkowymi a nie ze zmienialam wczesniejsza wypowiedz 🙂

No widzisz - będziesz zdrowsza o jedną kawę 😉

A Piotr nie czyta wszystkich wątków - jak chcesz to polecam:
[email protected] 🙃


Chetnie skorzystam.
A widze ze wkurwianie ludzi sprawia Ci przyjemnosc no ale Twoj typ tak ma.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
hej wszystkim 🙂
Ola ciasto pyszne co prawda beza nieco sie "zarumienila ", ale przykrylam jan papierem pergaminowym podczas pieczenie i podzialalo nastepnym razem bede probowac z tymi gorą dół ,termoobiegami 🙂 heheh tak na marginesie nigdy tego nie uzywalam 🙂 bo nie wiedzialam po co to 😁
ale ciasto faktycznie latwe i pycha.
Co do spania ja dzisiaj tez z muzyka przez pol nocy co godzine mala pchła sie budzila i wyje wrrr chyba zabki musze dzisiaj sie zaopatrzyc w zel bo sie gdzies zapodzial a czasem ratuje tylek a wlasciwie spokojny sen.
Co do jedzenia Julek generalnie nie je nic konkretnie. sniadanko pol kromeczki i juz nie chce obiadek to prawie na sile to zje
deserki to lubi ale tylko te kupine moze dlatego ze juz jablka sa takie malo smaczne bede swieze to moze bedzie jadl. niestety z tymi deserkami to w wiekszosci malina wiec tez za duzego wyboru nie ma.
a mleczko pije standardowo 3 razy ale czasem to i z 4 wypije ale tak po 180ml wiecej nie.

Madzia - termoobiegu nie polecam bo Ci się całkiem beza zjara 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):


Wkurwil;as mnie na maxa-kawy nie potrzebuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠


A Szanownego Administratorp prosze o potwierdzenie tego ze edycja mojego posta polegala na tym ze dopisalam jedno zdanie z i wtawilam linka z majteczkami siatkowymi a nie ze zmienialam wczesniejsza wypowiedz 🙂

No widzisz - będziesz zdrowsza o jedną kawę 😉

A Piotr nie czyta wszystkich wątków - jak chcesz to polecam:
[email protected] 🙃


Chetnie skorzystam.
A widze ze wkurwianie ludzi sprawia Ci przyjemnosc no ale Twoj typ tak ma.....

Co ja poradzę że mój spokój wyprowadza Cię z równowagi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...