Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Marinka - ja będę Cię prosiła o przepis na te polędwiczki.
a i zdjęłam pokrycie z maxi cosi - pewnie o mnie zapomniałaś w tej kwestii...

Ola - żeby z tego Twojego odchudzania coś złego nie wyszło 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Marinka - ja będę Cię prosiła o przepis na te polędwiczki.
a i zdjęłam pokrycie z maxi cosi - pewnie o mnie zapomniałaś w tej kwestii...

Ola - żeby z tego Twojego odchudzania coś złego nie wyszło 🤢

No właśnie odchudzanie bierze się z przeświadczenia że jestem gruba a kogo nie spotkam dawno nie widzianego to mówi że bardzo schudłam.. 🤢
Może to już "choroba"? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hellol 🙂
Ola nie przesadzaj z tym ze gruba jestes jestes jaka jestes urodzilas dziecko juz idealna nie bedziesz 😉 Ja sie z tym pogodzilam i juz po co to przezywac 🙂Trzeba siebie zaakcptowac 🙂
A co do innych ras to mojej mamy siostra miala meza hindusa i maja corke zreszta bardzo ladna jest z buzi bo troszke grubawa 😁hehe
Ja tam zadnego bym nie tknela innego niz bialego 🙂
Generalnie to u nas wzystko oki Pola gada coraz wiecej ale chodzic dalej nie chce choc juz za jedna reke ladnie idzie ale mnie to nie satysfakcjonuje;p
Linka-masakra jak zlecialo zaraz bedziesz miala drugie bobo 😁 SZOK 🤪

Budza sie Wasze dzieci w nocy jeszcze na jedzienie???
Bo moja Pola idzie spac ok 20 dostaje mleko potem o 22 kache i budzi sie o 1.30 i mleko je i wstaje miedzy 5-6 maSAKRA to dla mnie jakas 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Przez rok czasu nie mialam przespanej calej nocy i nie spalam dluzej niz 8.,15;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytuś moja jest karmiona raz w nocy, nie budzi się wprawdzie ale stęka głośno i wtedy ją na śpiocha karmię. Chociaż coraz częściej teraz przesypia noce, pewnie dlatego, że długo na dworze urzędujemy no i więcej je w dzień 🙂

Ale miałam teraz akcje: Helka przewróciła taboret do góry nogami i chciała przecisnąć się przez szparę między siedziskiem a taką deską między nogami. Utknęła. Ręce i głowa były na spodzie siedziska- ni chuja nie widziałam jak ją wyciągnąć, żeby nie uszkodzić. Jakimś cudem wyciągnęłam ręce ale z głową miałam największy problem, bo głowa za duża a młoda nie chciała jej przekręcić na boczek- no i już zaczęła ostro panikować 😮 Chyba pierwszy raz w życiu tak się przestraszyła- i ja też, bo myślałam, że trzeba bedzie ciąć taboret 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry
ale chujna
o 11.00 było u mnie 30 st a teraz 11 toż to szok termiczny
i jeszcze ta zaczęło wiać że mi termometr z okna wywiało i się roztrzaskał
ja w sumie dziś się plączę, to coś pomogę to pościemniam i dalej nic nie zrobione
ale dwie masy do ciast zrobiłam i dwie sałatki 😎
LEŃ śpi jaż drugi raz ale zaraz wstanie
jutro znowu impreza rodzinna wrrrrrrrrrrr 😠
sąsiadki syn po 10 dniach wydalił dziś 2 zł jego mama powiedziała że nie wiedziała że wysrane 2 zł będzie miało kiedyś taką wysoką wartosć, oczywiście zachowane na pamiątkę 😉
OLA czy to już choroba ?????? nie wiem , może jakiś specjalista ci na to odpowie
ze mną było źle jak ważyłam niewiele ponad 40 kg przy tym wzroście , masakra , ale ja się nie odchudzałam , po prostu nie jadłam bo mój organizm tego nie potrzebował i się nie dopominał
i przeszkadzało mi cholernie to jak wyglądam bo nie chciałam tak wyglądać , nie mogłam się w nic ubrać , wszystko wyglądało źle , brakowało dziurek w każdym pasku do spodni a nawet jak udało się to jakoś zapiąc to wyglądało to obrzydliwie
ja tam teraz wygladam dobrze , tzn cycków nie mam w ogóle, nic, nada, zero, nul
i brzuch taki sam jak w 5 tym ciąży z LENĄ ale mi to nie przeszkadza
aha i moja tylko w pierwszym tyg życia jadła w nocy
może ona głodna jest i dlatego mamy takie noce ☺️
aha i mamy od wczoraj wszystkie czwórki czyli łącznie zębów 12 (chyba bo nie wiem czy dobrze policzyłam ☺️ )
no i wstała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

Dagi to co napisałaś to straszne, nawet sobie nie wyobrażam co Twoja koleżanka musi czuć 😞

G. obudził się dzisiaj i jęczał, po godzinie noszenia poddałam się i dałam mu nurofen, po 20 min. zasnął i spał do 7.40 więc jestem prawie pewna, że to zęby ale nadal ich nie ma... A nurofenem go codziennie karmiła nie będę. W ogóle jak tak jeczy w nocy to nie da sobie włożyć palca do buzi, żeby dziąsła posmarować, syropu też nie chce wypić, na siłe mu wlewałam.

a używałyście u dzieci jakis czopków typowo przeciwbólowych? przy poprzednim ząbkowaniu używałam viburcolu ale nic mu one nie pomagały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania niezła akcja, gdzie te dzieci nie wejdą 🙂

Ja mam rozmiar 34 ale jeszcze nie leży na mnie ten rozmiar tak jak powinien 😉 z tym, że ja właśnie nie potrafię sobie odmówić pyszności różnych. Nie jem pieczywa, ziemniaków, smażonego ale lody pożeram w hurtowych ilościach, a jutro zrobię toffi bo mam straszną ochotę. W drodze do pracy jestem znowu.

Ola myślę, że Twój mąż może obiektywnie stwierdzić czy przesadzasz i czy powinniście się martwić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
linkaa napisał(a):
Olu wklej mi ta liste do szpitala :*

Proszę 🙂

1. koszula do porodu i karmienia
2. skarpety
3. szlafrok
4. kapcie/klapki pod prysznic
5. bepanthen
6. mydło/żel pod prysznic
7. szczotka i pasta do zębów
8. szampon do włosów
9. reklamówka na ew. brudne rzeczy
10. majtki jednorazowe
11. podkłady poporodowe
12. podpaski poporodowe
13. chusteczki do dezynfekcji/higieny intymnej
14. wkładki laktacyjne
15. sztućce
16. kubeczek i talerzyk
17. ręczniki 2 szt
18. maszynka do golenia
19. ręcznik papierowy
20. chusteczki higieniczne
21. papier toaletowy
22. stanik do karmienia
23. antyperspirant
24. woda mineralna
25. telefon/ładowarka
26. wszystkie potrzebne badania i dokumenty.
27. tantum rosa
28. szare mydło do mycia rany
29. suszarka do włosów


30. butelka 125 ml do karmienia dziecka
31. smoczek



Witam.
Linka ja ta liste bym zmodyfikowala.
U nas w szpitalu byl zakaz uzywania chusteczek do cigieny intymnej oraz zeli pod prysznic itp. Wskazane bylo po kazdej toalecie mycie sie pod bierzaca woda i tak ja np. do kazdej toalety szlam w klapkach pod prysznic i mydelkiem naturalnym (zalar wkleje linka) i sie mylam od pasa w dol. Zwlaszcza jak sa zalozone szwy na kroczy to zapomnnij o chusteczkach i innych tam-tylko bierzaca woda. Ja to jak chcialam za 1 pojsciem do wc chusteczkami sie podmyc to niedosc ze zachaczalam o szwy i myslalm ze z bolu padne to do tego zurzylabym cala paczke kiedy sie leje niemilosiernie po nogach. No chyba ze nie bedzie naciecia krocza albo bedzie cesarka to niewiem jak w tym przypadku.
Co do szlafroka to ja wzielam a ani razu nie zalozylam taki upal panowal ze tylko w koszyli paradowalam.
O majtkach jednorazowych tez zapomnij bo sa z materialu nieprzepuszczajacego powietrze tak jak fartuchy te jednorazowe. Kup sobie majtki z siatki-sa wilokrotnego uzytku bo mozna prac i przewiewne bo to siatka, no i szybko wysycha po praniu jak to z siatkami 🙂
Szampon tez wzielam ale niemialam czasu umyc glowy przez te 8 dni pobytu w szpitalu-wymylam jak tylko wrocilam do domu.
Zel pod prysznic zamienilam na mydelko naturalne w plynie. Niby nie zostawia zapachu jak zele pod prysznic i noworodek moze wtedy czuc naturalny zapach mamy a nie chemi. To samo sie tyczy antyperspirantu!! to to byl zakaz numer 1 jak widzieli ze ktoras u nas stosowala to opierdol byl. Po porodzie jest nadprodukcja gruczolow wiec naturalne ze sie kobieta bardzo poci i wskazane jest w tych pierwszych tygodniach sie myc czesciej a nei blokowac gruczoly potowe antyperspirantem-to samo mowili w szpitalu i w szkole rodzenie.
A maszynka do golenia to przepraszam ze spytam po co na porodowce? zeby sie samej ogolic przed porodem czy jak? Bo ja sie golilam co kilka dni juz przed samym porodem tak zeby byc "gola" a nie musieli mnie golic w szpitalu. A jezeli do innych celow to przepraszam ale wysmieje ten podpunkt bo jak dla mnie to szpital to nie rewia mody! czy idac na planowe 3 dni do szpitala golicie codziennie cipke/pachy i nogi?? czy jak b o nierozumiem?? 😮 😮
Gole sie przed szpitalem i po samym powrocie "doprowadzam sie do stanu uzywalnosci" golac sie itp. Co innego jezeli trzeba tam zostac w tym szpitalu dluzej no to ok ale na 3-5 dni to zbyteczne.

To moje zdanie z praktyki mojego porodu.
Reszta to chyba Linka bedziesz sama wiedziec co Ci sie przydalo a co nie bo w koncu juz raz to przeszlas 😉
A mydelko ktore uzywalam zarowno jako zel do mycia krocza jak i jako zel do mycia calego ciala itp to taki (ma nanosrebro odkazajace):
http://www.doz.pl/apteka/p19476-Mydelko_naturalne_w_plynie_500_ml
a majtki takie:
http://www.doz.pl/apteka/p12820-Majtki_higieniczne_poporodowe_rozmiar_40-44_2_pary


Poza tym u nas wczoraj w nocy i dzis na d ranem lalo strasznie czego ja nie widzialam osobiscie bo spalam 😜 a dzis ladna pogoda ale zimno i mocny zimny wiatr.

Teraz zaraz zbieram sie szykowac obiado-kolacje dla Ali bo wczesniej nie chciala jesc.
Ide szperac "okazje" po allegro 😎
Milego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wlasnie co do rozmiaru to tez zalezy od wzrostu.
Moim zdaniem 34 dla osoby ktora ma max 162 to moze byc ok bedzie wygladala szczuplo ale dla osoby powyzej tych 163 a niedajboze 170 czy wiecej to jest juz moim zdaniem choroba.
Ja mam 169cm i waze 55 i mysle ze moze z 2 kg sadelka z brzucha bym zrzucila ale ze moja waga i rozmiar a nosze 38 (czasem nawet 40!) jest ok i niepowie mi nikt ze jestm gruba. Nie widze siebie w rozmiarze 34 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice - no zdenerwowałaś mnie 😠 Czemu Ty dziewczyno zawsze musisz krytykować czyjeś upodobania? Nie podoba Ci się coś to nie stosuj ale też nie wyśmiewaj i nie kpij bo nikt o komentarz w tej sprawie Cię nie poprosił. Jeśli chciałaś wyrazić swoje zdanie to mogłaś zrobić to delikatnie a tak BTW - to lista Tutliputli ciut przeze mnie zmieniona

Co to Cię obchodzi co kto na porodówkę zabiera? Od przybytku głowa nie boli a niewybredne komentarze typu "to nie rewia mody" proszę zachowaj dla siebie - ja np mam taki zarost że pachy golę co drugi dzień i czuję się niekomfortowo z włosami pod pachami. To samo z myciem głowy - muszę myć codziennie. I do szpitala czasem idzie się wcześniej niż na sam poród!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To samo odnośnie chusteczek do higieny intymnej - zarówno ja i linkaa miałyśmy cesarki i sorry - ale nie jesteś w stanie po cesarce za każdym szczaniem włazić pod prysznic żeby się podmyć!!! Kwestia żelu pod prysznic to też sprawa indywidualna. Nie wiem po co Ty to robisz - już raz o to było spięcie i zrobiła się awantura na forum. Nie zachowuj się w ten sposób bo wielu osobom się to nie podoba. Może czasem i ja mówię coś czego nie powinnam ale staram się nikogo nie obrażać i nie wyśmiewać w sposób w jaki Ty to zrobiłaś.
Nie chcę być źle zrozumiana i nie mam też ochoty na kłótnie ale bardzo mi się nie podoba sposób w jaki się odniosłaś do tej listy (zresztą to nie pierwszy już raz). Linkaa ma swój rozum, rodziła już dziecko i sama potrafi zdecydować co jej się z tej listy przyda.

Może przez to po raz trzeci pokłócę się z Matyldą ale nie mogę i nie będę obojętna na taki sposób wypowiedzi.
Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Ola weź mnie nie denerwuj chudzino jedna 😠
Ja ważę więcej i ostatnio znowu opona mi wyłazi ^^
Jaki masz rozmiar? 34? Pamiętaj, że mniejszy to już anoreksja a kobieta ma być kobieca a nie wieszakowata!

No ja wiem że to się robi nienormalne, jeszcze to kontroluję ale coraz mniej 🥴
Mam rozmiar 34, ważę 49 kg przy 162 cm i wciąż mi się zdaje że mam grube uda i brzuch 😞
Poczekam z miesiąc - jeśli nadal będę mieć wyrzuty sumienia po jedzeniu to idę do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola denerwowac to Ty mnie denerwujesz!! bo ja mam prawo napisac co sadze o perspirantach czy tez maszynkach do golenia do porodu itp!! po to jest forum zeby wymieniac zdania.
I dziwi mnie dlaczego tylko mnie sie uwzielas! jak Matylda pisze litanie kurew i innych spraw co sadzi na dany temat poruszany na watku to jej nie czepiasz sie tak jak mnie!
Gol se cipke pachy czy co tam chcesz nawet 15 razy dzienne. MNIE TO NIE INTERESUJE CO KTO ROBI ZE SWOIM CIALEM. ja tylko napisalam do Linki a nie do Ciebie co sadze na temat tej listy i co mim zdaniem sie przydalo a co nie. A Linka zrobi co chce tak samo jak kazda z nas.

Matylda zeby nie bylo-podoba mi sie Twoj dosadny sposob wypowiedzi wiec do Ciebie nic niemam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ola denerwowac to Ty mnie denerwujesz!! bo ja mam prawo napisac co sadze o perspirantach czy tez maszynkach do golenia do porodu itp!! po to jest forum zeby wymieniac zdania.
I dziwi mnie dlaczego tylko mnie sie uwzielas! jak Matylda pisze litanie kurew i innych spraw co sadzi na dany temat poruszany na watku to jej nie czepiasz sie tak jak mnie!
Gol se cipke pachy czy co tam chcesz nawet 15 razy dziennie.

I po raz kolejny ten sam problem: nie chodzi o to co piszesz - pisz sobie ile chcesz - chodzi o sposób w jaki to zdanie wyrażasz!!!!!!!!!!!! Jeśli jeszcze tego nie zrozumiałaś to cóż - orka na ugorze...
A co do Matyldy to wybacz ale my tu znamy się jak łyse konie i znam ją na tyle że wiem "co autor ma/miał na myśli" - bardziej mnie rozmiesza tym co pisze niż irytuje, poza tym - nikogo nie obraża - w każdym razie ja się nie czuję wyśmiewana przez nią - tak to jest w Twoim przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
Ola denerwowac to Ty mnie denerwujesz!! bo ja mam prawo napisac co sadze o perspirantach czy tez maszynkach do golenia do porodu itp!! po to jest forum zeby wymieniac zdania.
I dziwi mnie dlaczego tylko mnie sie uwzielas! jak Matylda pisze litanie kurew i innych spraw co sadzi na dany temat poruszany na watku to jej nie czepiasz sie tak jak mnie!
Gol se cipke pachy czy co tam chcesz nawet 15 razy dziennie.

I po raz kolejny ten sam problem: nie chodzi o to co piszesz - pisz sobie ile chcesz - chodzi o sposób w jaki to zdanie wyrażasz!!!!!!!!!!!! Jeśli jeszcze tego nie zrozumiałaś to cóż - orka na ugorze...
A co do Matyldy to wybacz ale my tu znamy się jak łyse konie i znam ją na tyle że wiem "co autor ma/miał na myśli" - bardziej mnie rozmiesza tym co pisze niż irytuje, poza tym - nikogo nie obraża - w każdym razie ja się nie czuję wyśmiewana przez nią - tak to jest w Twoim przypadku


Nie no kurwa mac. Nie rozumeim Cie nadal czemu sie mnei czepiasz. Ja piszac o maszynkach nie wysmiewam CIEBIE konkretnie tylko po prostu dany poruszony temat czyli w tym przypadku "maszynka do golenia na porodowce itp". Chyba mam prawo powiedziec co mysle na dany temat na forum. JA DO CIEBIE NIC NIE MAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
Ola denerwowac to Ty mnie denerwujesz!! bo ja mam prawo napisac co sadze o perspirantach czy tez maszynkach do golenia do porodu itp!! po to jest forum zeby wymieniac zdania.
I dziwi mnie dlaczego tylko mnie sie uwzielas! jak Matylda pisze litanie kurew i innych spraw co sadzi na dany temat poruszany na watku to jej nie czepiasz sie tak jak mnie!
Gol se cipke pachy czy co tam chcesz nawet 15 razy dziennie.

I po raz kolejny ten sam problem: nie chodzi o to co piszesz - pisz sobie ile chcesz - chodzi o sposób w jaki to zdanie wyrażasz!!!!!!!!!!!! Jeśli jeszcze tego nie zrozumiałaś to cóż - orka na ugorze...
A co do Matyldy to wybacz ale my tu znamy się jak łyse konie i znam ją na tyle że wiem "co autor ma/miał na myśli" - bardziej mnie rozmiesza tym co pisze niż irytuje, poza tym - nikogo nie obraża - w każdym razie ja się nie czuję wyśmiewana przez nią - tak to jest w Twoim przypadku


Przy pisaniu urwalo mi 2 czesc zdania. Zacytowalas 1 czesc wiec jezeli nie przeczytalas 2giej to napisalam reszte zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do listy kogokoliwke uwazam ze lepiej jest wziac wiecej niz za malo ja tez leczlam przed porodem ponad tydzien i po 4 dni i gdzybym nie miala szamponu czy maszynki to nie wiem jakbym wygladala 🙂 a koniec koncow jestesmy kobietami w dopdatku mlodymi kobietami i chyba zapuszczac sie nie wypada co do tych chusteczek to ja tez mialam te jednorazowe z lactacyd a majtki maialm te siateczkowate ale to z przyczyn praktycznych bo byly tez dobre na potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Alice - no zdenerwowałaś mnie 😠 Czemu Ty dziewczyno zawsze musisz krytykować czyjeś upodobania? Nie podoba Ci się coś to nie stosuj ale też nie wyśmiewaj i nie kpij bo nikt o komentarz w tej sprawie Cię nie poprosił. Jeśli chciałaś wyrazić swoje zdanie to mogłaś zrobić to delikatnie a tak BTW - to lista Tutliputli ciut przeze mnie zmieniona
Tyle w temacie.


Ola i jeszcze jedna kwestia jak to napisalas. Ja nie wysmiewam i nie mam zamiaru sprawiac komus przykrosci tym co pisze ale Ty czy inne dziewczyny swiete nie jestescie. Myslisz ze mi przykrosci nie sprawiacie kiedy ja sie chwale ze kupialam Ali np. uzywane buciki po czym wiekszosc pisze ze dziecku nie zalozy uzywanych czy ze to kogos brzydzi itp. Albo jak wklejam linka czy pisze ze kupialm leginsiki F&F po czym jedna z druga pisze ze sa zle do d..y itp to myslisz ze mi wtedy nie jest przykro tak jak zekomo teraz Tobie ze smialam napisac co sadze op braniu maszynki do szpitala?
Moze ja sobie nie zdaje sprawy ze komus pisanie ze wklejone zdjecie mebli ze sklepu sa paskudne czy uzywanie maszynki w szpitalu jest zbyteczne sprawia przykrosc ale bierzcie pod uwage ze kazdy z Was swoimi pogladami nawet nie stosujac sie do konkretnej osoby tez moze sprawic przykrosc tak jak mi wyzej opisane rzeczy. Kupno uzywanych butow czy inne moje decyzje ktore sie kazda z nas wypowiada. Tylko ze ja sobie nie komentuje tego ze jest mi przykro bo zdaje sobie sprawe ze po to jest forum zeby sobie napisac dosadnie co ktos mysli na dany temat. I sadze ze ani Ty Ola ani ja ani zadna z nas nie powinna sobie brac do serca tego ze ktos ma odmienne zdanie na dany temat i szczerze o nim pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moge ola to pyanie tak na forum? robie ten sernik twojego przepisu ten z pianka i powiedz mi bo tam nie ma temp w jakiej pieczesz podaasz mi? ja ustawialm na 180 ale cos mi sie te beziki przypiekaja za bardzo tzn sa bardzo brazowe a u ciebie takei nie sa? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
co do listy kogokoliwke uwazam ze lepiej jest wziac wiecej niz za malo ja tez leczlam przed porodem ponad tydzien i po 4 dni i gdzybym nie miala szamponu czy maszynki to nie wiem jakbym wygladala 🙂 a koniec koncow jestesmy kobietami w dopdatku mlodymi kobietami i chyba zapuszczac sie nie wypada co do tych chusteczek to ja tez mialam te jednorazowe z lactacyd a majtki maialm te siateczkowate ale to z przyczyn praktycznych bo byly tez dobre na potem


co nazywasz zapuszczeniem? Bo jezeli kobieta 2 tygodnie sie nie goli no to ok moze i zapuszczenie ale jak idzie do szpitala ogolona i na 3 dni i bierze maszynke to dla mnie dziwne.
A ja mialam szampon i co z tego. nie mogalm wymyc glowy bo mam dlugie wlosy z ktorymi jest zabawa na mycie i suszenie ok 40min a mialam taka anemie i rozpierdzielone krocze ze nie dala rady stac pod pryznicem dluzej niz 3 minuty. I mialam w dupie to czy jestem "zapuszczona" w czyis oczach. Jak pisalam wczesniej -NIE TYCZAC SIE ZADNEJ Z WAS- uwazam ze pewne kroki w szpitalu sa dla mnie "rewia mody" (nie mowie tu o myciu wlosow i innych uzasadnionych przypadkach). Z reszta to nie moj biznes. Ja mam prawo chyba myslec cochce na dany temat i robic co chce czyli golic nie golic myc niemyc itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
co do listy kogokoliwke uwazam ze lepiej jest wziac wiecej niz za malo ja tez leczlam przed porodem ponad tydzien i po 4 dni i gdzybym nie miala szamponu czy maszynki to nie wiem jakbym wygladala 🙂 a koniec koncow jestesmy kobietami w dopdatku mlodymi kobietami i chyba zapuszczac sie nie wypada co do tych chusteczek to ja tez mialam te jednorazowe z lactacyd a majtki maialm te siateczkowate ale to z przyczyn praktycznych bo byly tez dobre na potem


co nazywasz zapuszczeniem? Bo jezeli kobieta 2 tygodnie sie nie goli no to ok moze i zapuszczenie ale jak idzie do szpitala ogolona i na 3 dni i bierze maszynke to dla mnie dziwne.
A ja mialam szampon i co z tego. nie mogalm wymyc glowy bo mam dlugie wlosy z ktorymi jest zabawa na mycie i suszenie ok 40min a mialam taka anemie i rozpierdzielone krocze ze nie dala rady stac pod pryznicem dluzej niz 3 minuty. I mialam w dupie to czy jestem "zapuszczona" w czyis oczach. Jak pisalam wczesniej -NIE TYCZAC SIE ZADNEJ Z WAS- uwazam ze pewne kroki w szpitalu sa dla mnie "rewia mody" (nie mowie tu o myciu wlosow i innych uzasadnionych przypadkach). Z reszta to nie moj biznes. Ja mam prawo chyba myslec cochce na dany temat i robic co chce czyli golic nie golic myc niemyc itp.

ale tutajn nie o to chodzi kazdy jest inny 🙂 tyle ja rozumiem poprostu osobyn ktore zabieraja maszynki zele i szampony bo sama mialam 🙂 a czy ktos inny bierze albo nie mnie nie interesuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz sie nie odzywam bo zaraz wszystkie beda sie zloscic na mnie ze smiem wypowiadac opinie na tematy ktore mnie irytuja. Nie odnosze sie do zadnej z Was tylko do sytuacji ktore maja miejsce w zyciu 🥴

Magda a ja ide robic szarlotke dzis 😉
TYlko musze poczekac az mi bobas zasnie bo wlasnie 2 godziny ryczala az sie zanosila (pewnie zeby bo sie przy tym slini i gryzie).

A 49kg przy wzroscie 162 uwazam za ok czyli szczupla osoba ale to chyba tez indywidualna sprawa bo mozna miec 15kg sadelka przy 49kg a mozna miec tylko 5kg a reszte wagi w miesniach wiec ciezko powiedziec po samych liczbach....

a tak z ciekawosci to niedawno wyczytalam taka ciekawostke ze mezczyzni maja przecietnie 10% wagi swojego ciala w tkance tluszczowej a kobiety 20% 😠 bo tak nas obdarzyl los ze kobiece hormony potrzebuja tluszczyku zeby moc normalnie "funkcjonowac" 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko, matko, widzę że dalej to samo.... No cóż... nie ma to jak zmodyfikować całego posta po fakcie 🙃


Madzia - ja na początek robię 180 stopni i piekę bez termoobiegu góra dół, jak mi się beza przypieka to daję na sam dół grzałkę i dopiero pod sam koniec znów na góra dół - musisz patyczkiem sprawdzić żeby beza nie była miękka w środku. Musi być cała chrupiąca - sucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurwa kurwa kurwa
nie wiem o co chodzi więc się nie odniesę 😁
(prądu nie mam i zaraz mi laptop padnie )
pewnie każda ma rację
ja k jutro będę to chętnie skomentuje ale teraz nie wiem co bo się spieszę i nie czytałam o czym wyśta pisały
nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...