Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Asia doktorka mówiła mi zeby najpierw dac upieczone potem je zetrzeć najlepsze takie z ogrodu.
Boziu dziewczyny ona woh=góle nie chce pić z butli mleka nie rusza w ogóle 😞

Nina - bo ona nie umie pić ze smoczka, myślę, że nie o mleko tu chodzi.. Do tej pory miała tylko pierś. A może spróbuj innym smoczkiem i butelką 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny!! 🙂

NIki!!! wszystkiego najlepszego dla Ciebie sloneczko 🙂!!!

Nina, ja tez mysle, ze powinnas sprobowac z innym smoczkiem, moje dziecie chyba ze 4 butelki probowalo, zanim w koncu na stale zostalismy przy dr. brownsie

jak nie urok, to sraczka, moje dziecko pieknie rosnie, 6850, 65cm wzrostu, ale za to obwod glowki sie baaardzo wolno zwieksza, ma 40cm, spadla sporo na siatce centylowej, ( byla u nas przed chwila health visitor) i mam za tydzien z nia do lekarza isc, bo moze jej uklad za szybko kostnieje, ciemiaczko ciezko wyczuwalne.
A wasze szkrabki jakie maja obwody glowek??/

moje dziecie chyba ne jest fanem ani marchewki, ani jablka z marchewka.... zje 2 lyzeczki, i to jeszcze musze jej ta lyzke troche na chama wkladac do buzki , a moze ona nie umie jesc po prostu????nie kuma o co chodzi?? sprobuje jej dac dzisiaj ziemniaka i marchewke, zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Asia doktorka mówiła mi zeby najpierw dac upieczone potem je zetrzeć najlepsze takie z ogrodu.
Boziu dziewczyny ona woh=góle nie chce pić z butli mleka nie rusza w ogóle 😞

mój też nie chcial mi jesc z butli, teraz juz sie przyzwyczail, ale mialam koszmar z nim.. to nie chodzi o mleko, tylko Vanessa musi sie nauczyc jesc z butelki, bo to dla niej nowosc 🙂 bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moim zdaniem tu nie chodzi ani o butelke ani o smoczka.. 🤢 bo ja etz tak mialam, ze z butelki zjadl tylko jak juz prawie byl uspany na rekach, a tak to tylko gryzl smoczka.. teraz zjada normalnie z tej samej butelki 😉 Nina musisz dac malej troche czasu, zeby sie nauczyla jesc z butelki i na pewno bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam smoczek 2 i raz z tego próbuje raz z tego wiecie z tydz temu dawałm jej herbatki z tej butelki i tak sie nauczyła ze dawałam jej i od razu piła i co juz tak szybko zapomniała?? 😮
no ni bede musiała kombinowac dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
Nina, ja podaję NAN PRO 1....
Do tego prawie codziennie słoiczek
i codziennie soczek gerbera.
Już wcześniej pisałam, że wszystkie smaki mamy zaliczone.


ok dzięki kazda informacja sie przydaje 🙂
Kasia Tutli twoj plan dnia żywieniowy to nawet na kartke sobie spisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina musisz probowac.. moj jak byl malutki to zjadal z butelki moje sciagniete normalnie.. pozniej zrobil sie kumaty i przez dlugi okres czasu ni cholery nie chcial jesc z niej, a teraz niedawno znowu zaczal i do tej pory nie mam problemu.. ja karmie Tommee Tippee i smoczek 1, a mleko Bebiko.. na pewno nei chodzi tu o smak mleka, tylko o butelke.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
dziewczyny, naskrobcie cos prosze o obwodzie glowek waszych maluszkow. Nela miala jak sie urodzila 37cm, teraz rowne 4 miesiace i 40cm, wiec tylko 3 cm roznicy,co zmartwilo health visitor, gdy porownala inne wyniki tez. Spadla z 25 na 9 centyl

ja nic nie pomoge, bo u nas tylko na 1 szczepieniu mierzyli obwod glowki, a pozniej nie.. mysle, ze nie ma sie czym martwic, chociaz 3 cm to troche mało, ale nie mam pojecia jak Ci pomoc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola no ja tez myslałam o bebilonie ale ona takie dwa do wyboru no i ten nan tanszy o połowe jak bedzie zły to tez zmienie,
Magda z pruszkowa jak czytałam twoją przypadłość z tym telefonem to dokładnie tak samo sie załatwiłaś jak ja w trakcie burzy wczoraj czytałaś moze jak napisałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
Nina musisz probowac.. moj jak byl malutki to zjadal z butelki moje sciagniete normalnie.. pozniej zrobil sie kumaty i przez dlugi okres czasu ni cholery nie chcial jesc z niej, a teraz niedawno znowu zaczal i do tej pory nie mam problemu.. ja karmie Tommee Tippee i smoczek 1, a mleko Bebiko.. na pewno nei chodzi tu o smak mleka, tylko o butelke.. 🤢


ok dziekuje bedziemy próbować, a czemu wybrałaś bebiko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Nina musisz probowac.. moj jak byl malutki to zjadal z butelki moje sciagniete normalnie.. pozniej zrobil sie kumaty i przez dlugi okres czasu ni cholery nie chcial jesc z niej, a teraz niedawno znowu zaczal i do tej pory nie mam problemu.. ja karmie Tommee Tippee i smoczek 1, a mleko Bebiko.. na pewno nei chodzi tu o smak mleka, tylko o butelke.. 🤢


ok dziekuje bedziemy próbować, a czemu wybrałaś bebiko?

kupilam kiedys jak mialam kryzys laktacyjny tak na szybkiego wybralam i tak zostalo 🙂 ale nic sie nie dzialo i nie dzieje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
heloł
ja się dzisiaj pozbyłam lenia, do 12 zrobiłam więcej niż wczoraj przez cały dzień. no i w sumie:
obiad zrobiony
nutella śliwkowa z przepisu kasi się robi
2 prania wstawione
jedno rozwieszone
zakupy zrobione
jedno dziecko wygonione na rower
drugie robi wielkie oczy do maty
aha i mam pytanie, moze któras miała ten problem 🤢 zauważyłam że szymek mi się układa na jedną stronę (w swoją prawą), tzn jak leży na plecach to głowe zazwyczaj ma troche w prawo przekrzywiona, az mu sie troche splaszczyla z tylu z tej strony, i na bok jak go poloze to z tego boku sie przekreci na plecy a z drugiego nie. poza tym nawet jak kupsztala robi to ma na pampku od z jednej strony (większosc 🤨 ). no i nie wiem czy sie martwic czy nie bo juz mam czarne wizje krzywego kregosłupa itp. itd.

Ty! Cfaniaro! Pouczyłabyś się w takim razie na egzaminy we wrześniu! 😜 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina - a co do smoczka to myślę, że rozmiar 2 to stanowczo za dużo jak na początek - tym bardziej, że do tej pory przy piersi musiała się namęczyć - sama sobie krzywdę zrobisz, bo jak poczuje, że przy butli się nie musi męczyć to nie będzie chciała cyca - u mnie tak było i potem pokarm zanikał stopniowo bo jej się przy cycu już nie chciało męczyć. Dzieci są mądrzejsze niż nam się zdaje 🙂
Zmień na 1 póki czas - tak uważam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Nina - a co do smoczka to myślę, że rozmiar 2 to stanowczo za dużo jak na początek - tym bardziej, że do tej pory przy piersi musiała się namęczyć - sama sobie krzywdę zrobisz, bo jak poczuje, że przy butli się nie musi męczyć to nie będzie chciała cyca - u mnie tak było i potem pokarm zanikał stopniowo bo jej się przy cycu już nie chciało męczyć. Dzieci są mądrzejsze niż nam się zdaje 🙂
Zmień na 1 póki czas - tak uważam 🙂


tak tak masz racje, ona mi kazała 2 ale z Danielem stwierdzilismy ze i tak przy 1 zostaniemy a 2 dziś włożyłam2 bo ten sok co Nesi przepisała był bardzo gesty i nie chciał lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





A to moja gwiazda dziś po słoiczku! 🙂




[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/30/dscn0972vv.jpg/][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/7097/dscn0972vv.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Kurde a ja nie mam bujaczka i nie mam jak nakarmić Lenki słoiczkiem 🤢 Jedną ręką mi ciężko 🤨

ja jedną ręką karmię, drugą trzymam jej rączki 🙂
Ale nie zawsze karmię w bujaczku. Czasami kładę ją na kilku poduszkach, asekuruję innymi poduchami i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
piekne ma ta Twoja Gwiazda rzesy 🙂 🙂 cudna 🙂 magda, a ty nie wspominalas kilka dni temu, ze bylas z Maja u lekarza i stwierdzila doktorka ze jej uklad szybko kostnieje?? to ty, czy mi sie pomylilo z kims?? jak to poznala?? co sprawdzala?? bo mi dzisiaj health visitor to powiedziala badajac ciemiaczko, ale ona nie powiedziala tego z radoscia, raczej no nie wiem sama, a twojej Maji sprawdzala glowe i ciemiaczko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi_ napisał(a):
piekne ma ta Twoja Gwiazda rzesy 🙂 🙂 cudna 🙂 magda, a ty nie wspominalas kilka dni temu, ze bylas z Maja u lekarza i stwierdzila doktorka ze jej uklad szybko kostnieje?? to ty, czy mi sie pomylilo z kims?? jak to poznala?? co sprawdzala?? bo mi dzisiaj health visitor to powiedziala badajac ciemiaczko, ale ona nie powiedziala tego z radoscia, raczej no nie wiem sama, a twojej Maji sprawdzala glowe i ciemiaczko??


Tak, dokładnie powiedziała tak sprawdzając ciemiączko. Ale mówiła, że to bardzo dobrze właśnie!

Dziękuję ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...