Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Jak sie robi zupe kalafiorowa 😮? I czy jest dobra 😁?

Jak to jak? Tak jak każdą inną 😁
A kalafior jaki masz? Mrożony czy świeży?
Ugotuj wywar, jak mięsko i jarzyny będą miękkie to daj różyczki kalafiora i ziemniaki pokrojone w kostkę, na koniec śmietanę - jak zabielasz mąką to wcześniej mąkę daj.. Dopraw do smaku - ja daję oprócz soli łyżkę cukru i już 🙂
Lenka uwielbia - zaraz po pomidorowej i rosole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Jak sie robi zupe kalafiorowa 😮? I czy jest dobra 😁?

Jak to jak? Tak jak każdą inną 😁
A kalafior jaki masz? Mrożony czy świeży?
Ugotuj wywar, jak mięsko i jarzyny będą miękkie to daj różyczki kalafiora i ziemniaki pokrojone w kostkę, na koniec śmietanę - jak zabielasz mąką to wcześniej mąkę daj.. Dopraw do smaku - ja daję oprócz soli łyżkę cukru i już 🙂
Lenka uwielbia - zaraz po pomidorowej i rosole 😉
mam swiezy. To fajno. Juz sie zabieram. Ciekawe czy mi bedzie smakowala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ja mam wpisane w książeczce tylko MMII, nie mam podanej nazwy 🤔

Ola śliczne są te sukienki, teraz już się konkretnie napaliłam 😁

Byłam już w Wałbrzychu paszport mojej KLÓLEWNIE wyrobić. Wcześniej wstąpiłam do USC po akt urodzenia, jak wychodziłam jakiś stary debil idący dwa kroki przede mną odwrócił się i i chamsko zaczął mi się w cycki gapić, ja wkurw, zaczęłam przechodzić na drugą stronę ulicy i powiedziałam mu że zaraz w łeb dostanie, a ten:
Wierzysz w Jezusa? Wiesz jak TO wygląda?
Palant. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
Magda ja mam wpisane w książeczce tylko MMII, nie mam podanej nazwy 🤔

Ola śliczne są te sukienki, teraz już się konkretnie napaliłam 😁

Byłam już w Wałbrzychu paszport mojej KLÓLEWNIE wyrobić. Wcześniej wstąpiłam do USC po akt urodzenia, jak wychodziłam jakiś stary debil idący dwa kroki przede mną odwrócił się i i chamsko zaczął mi się w cycki gapić, ja wkurw, zaczęłam przechodzić na drugą stronę ulicy i powiedziałam mu że zaraz w łeb dostanie, a ten:
Wierzysz w Jezusa? Wiesz jak TO wygląda?
Palant. 😠


😁 🙃
ale co TO ????
czy jak CO wygląda??
co to to TO ????
na moje cycki nikt się nie gapi 😠
no chyba że Paweł z politowaniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Brechti dzięki, o to mi chodziło.
Ola - dzięki że i ty nie olałaś mojego pytania. 😉

ja nie OLAŁAM nie wiem o chodzi
myślałam że wszystkie panstwowe szczepionki takie same
w książeczce nie mam nic wpisane bo nie miałam książeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cokolwiek ten burak miał na myśli z Jezusem i wyglądaniem (a mówiąc TO miał na myśli oczywiście moje dojce) to mnie wkurzył, bo to było naprawdę chamskie, jakby do dziwki jakiejś gadał. Nie byłam ubrana wyzywająco bo się tak nie ubieram, a dekolt naprawdę był skromniutki.

Pajac i burak w jednym 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Brechti dzięki, o to mi chodziło.
Ola - dzięki że i ty nie olałaś mojego pytania. 😉

ja nie OLAŁAM nie wiem o chodzi
myślałam że wszystkie panstwowe szczepionki takie same
w książeczce nie mam nic wpisane bo nie miałam książeczki


właśnie nie...
wczoraj byłam z Nikolą. Zaproponowano mi albo darmowe szczepienie MMR albo płatne (80zł) PRIORIX. Byłam zaszokowana. Nie znałam się na tym i nie byłam przygotowana jaki podjąć wybór.... zapytałam lekarza, odpowiedź była taka: że rodzice boją się szczepić MMR bo podobno na podstawie jakiś tam badań może powodować autyzm... priorix jest bezpieczniejsza....
Zatkało mnie.
Dlatego pytam WAS... Matylda nie dostałaś ulotki, oprócz wklejki w książeczkę? Mi zawsze dają - może to tylko u mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Brechti dzięki, o to mi chodziło.
Ola - dzięki że i ty nie olałaś mojego pytania. 😉

ja nie OLAŁAM nie wiem o chodzi
myślałam że wszystkie panstwowe szczepionki takie same
w książeczce nie mam nic wpisane bo nie miałam książeczki


właśnie nie...
wczoraj byłam z Nikolą. Zaproponowano mi albo darmowe szczepienie MMR albo płatne (80zł) PRIORIX. Byłam zaszkowana. Nie znałam się na tym i nie byłam przygotowana jaki podjąć wybór.... zapytałam lekarza, odpowiedź była taka: że rodzice boją się szczepić MMR bo podobno na podstawie jakiś tam badań może powodować autyzm... priorix jest bezpieczniejsza....
Zatkało mnie.
Dlatego pytam WAS... Matylda nie dostałaś ulotki, oprócz wklejki w książeczkę? Mi zawsze dają - może to tylko u mnie...
kurwa az sama zaraz sprawdze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ja tylko podpisuję oświadczenie o "swiadomości" o czym już pisałam
o naklejkach nic nie wiem , tylko mój pies ma naklejki z nazwą i partią w książeczce 😮
u mnie uzupełniają wszystko na swojej karcie szczepień w książeczce i tak nigdy nic nie mam tylko kto szczepił kiedy i na co 😮
a może ten PRIO............... to na ospę też ????
nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
nie ja tylko podpisuję oświadczenie o "swiadomości" o czym już pisałam
o naklejkach nic nie wiem , tylko mój pies ma naklejki z nazwą i partią w książeczce 😮
u mnie uzupełniają wszystko na swojej karcie szczepień w książeczce i tak nigdy nic nie mam tylko kto szczepił kiedy i na co 😮
a może ten PRIO............... to na ospę też ????
nie wiem 🥴


nie to nie jest na ospę.
ODRA RÓŻYCZKA ŚWINKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.

słuchajcie a to szczepionki na odrę są? te co się szczepi między 13/14 miesiącem? Mogę zrobić to później?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.

słuchajcie a to szczepionki na odrę są? te co się szczepi między 13/14 miesiącem? Mogę zrobić to później?

tak odra, różyczka, świnka
Możesz - z tym że sanepid może Cię namierzyć 🙂

zawsze możesz trochę przesunąć termin bo nie zawsze dziecko jest zdrowe żeby go zaszczepić. Ale dłuższe uciekanie kończy się sanepidem... Ja przedłużyłam o miesiąc. Moja kuzynka o dwa miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.

słuchajcie a to szczepionki na odrę są? te co się szczepi między 13/14 miesiącem? Mogę zrobić to później?

tak odra, różyczka, świnka
Możesz - z tym że sanepid może Cię namierzyć 🙂

ja nie chciałam tego robić tzn szczepić i sanepid pewnie długo by mnie nie namierzył
ale kurwy same przyjeżdżały do mnie do domu, dzwoniły codziennie a już m się wymówki skończyły więc pojechałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.

słuchajcie a to szczepionki na odrę są? te co się szczepi między 13/14 miesiącem? Mogę zrobić to później?

tak odra, różyczka, świnka
Możesz - z tym że sanepid może Cię namierzyć 🙂

ehhhh, czasami czuję się, jakby moje dziecko było "państwowe" a nie moje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Najgorzej mnie wku*** to, że skoro wiedzą że jakaś tam szczepionka jest bezpieczniejsza (o ile jest) to wprowadzają opłaty za nią - NO CHORE, a tą mniej bezpieczną szczepią dzieci za darmo....
A niektóre przychodnie w ogóle nie informują że można zaszczepić PRIORIXEM.... tylko po to żeby zeszły im szczepienia MMR.
Już nawet nie chodzi mi o to co jest bezpieczne a co nie, ale o to jak to wszystko u nas funkcjonuje.

słuchajcie a to szczepionki na odrę są? te co się szczepi między 13/14 miesiącem? Mogę zrobić to później?

tak odra, różyczka, świnka
Możesz - z tym że sanepid może Cię namierzyć 🙂

ehhhh, czasami czuję się, jakby moje dziecko było "państwowe" a nie moje 🤢


no niestety tak to u nas wygląda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
ja mam w ksiazeczce Priorix ale ja za nia nie placilam..


no bo podobno od niedawna jest płatna,
dawno szczepiłas?
11.04


no to sie załapalas na bezpłatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do domu nie wspuszczę jak mi tu kto przyjedzie 😁
Mam dwa domofony zanim się do klatki wejdzie, zresztą drzwi otwierać nie muszę i finito i będę przedłużać ile się tylko da, niech mnie straszą, gówno mi zrobią 🙂
Już Sanepid przegrał w sądzie i w uzasadnieniu było że matka ma prawo wyboru i decydowania o własnym dziecku i nikt nie może nikogo zmuszać do szczepienia.. Więc niech sobie straszą karami grzywnami i innymi chujami mujami - grzeje mnie to 🙂
A niech mi tylko tu kto przyjdzie, policję wezwę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
ja mam w ksiazeczce Priorix ale ja za nia nie placilam..


no bo podobno od niedawna jest płatna,
dawno szczepiłas?
11.04


no to sie załapalas na bezpłatna.
zreszta w zeszlym roku tak mi mowily, ktorte teraz beda bezplatne a teraz kolejne szczepienie juz znowu bede placic wiec wiedzialam ze za te szczepionke ostatnia nie bede placic. Nie wiem jak to fryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...