Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja mam na kolacje pomarańczki :P właśnie mężuś poleciał obrać ciężarnej żonie 😁 jak ja uwielbiam ten stan 🤪

matko, co do pozycji leżenia na plecach to lubię się wieczorami celowo położyć, żeby poczuć kopanie córeczki, a to ja jej krzywdę tym robie.. matko 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
No tak - ja też w większości śpię na boku ale gdzieś usłyszałam że spaniem na boku w zaawansowanej ciąży można zaszkodzić dziecku, tzn przyduszać je. Jutro mam wizytę kontrolną u ginekologa to się zapytam, która teoria jest prawdziwa 🥴


ja znowu slyszalam ze powinno sie spac na lewym boku bo wtedy bardziej sie dotlenia dzidzius 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
ja mam na kolacje pomarańczki :P właśnie mężuś poleciał obrać ciężarnej żonie 😁 jak ja uwielbiam ten stan 🤪

matko, co do pozycji leżenia na plecach to lubię się wieczorami celowo położyć, żeby poczuć kopanie córeczki, a to ja jej krzywdę tym robie.. matko 😮 😮

Ja mam to samo i też się kładłam na plecy, żeby czuć kopanie. Kurcze dziwne to ale ta teoria pochodzi od ginekologa z bielańskiego szpitala w Wawie, zresztą same sobie zobaczcie:
http://ebobas.pl/kalendarz/ciazy?gclid=CLy8yti756UCFcOIDgodPAPJ0w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
No tak - ja też w większości śpię na boku ale gdzieś usłyszałam że spaniem na boku w zaawansowanej ciąży można zaszkodzić dziecku, tzn przyduszać je. Jutro mam wizytę kontrolną u ginekologa to się zapytam, która teoria jest prawdziwa 🥴


ja znowu slyszalam ze powinno sie spac na lewym boku bo wtedy bardziej sie dotlenia dzidzius 🙂

Akurat co do lewego boku ja znam inna teorię - mój ginekolog kazał mi leżeć na lewym boku żeby nie uciskać wątroby. I bądź tu mądry i pisz wiersze.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem tak: w ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku ży ły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków.
Jeśli z jakiś powodów nie możesz spać na lewym boku, nie oznacza to, że coś złego się stanie.Chłopiec czy dziewczynka? Wiele kobiet nie wie o zalecanej pozycji i wybiera dla siebie najwygodniejszą (czasem nawet na plecach) i nic złego się nie dzieje. Jeśli pozycja jest niekorzystna to zaczynasz się w niej po prostu źle czuć. Poza tym często dzieje się tak, że pomimo że ułożysz się kładąc do snu na lewym boku, kiedy się przebudzisz już jesteś na prawym lub na plecach. I trudno z tym walczyć. Można podpierać się poduszką - wałkiem pod plecy i małą poduszeczką pod brzuch. Między nogi też najlepiej włożyć poduszkę. Wtedy spanie staje się wygodniejsze i można się łatwiej przyzwyczaić do zalecanego boku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
zgadza sie a powiedzcie mi czy zdazylo sie wam ze leciala wam krew z nosa ?? kurde bo od dwoch dni raz dziennie leci mi ?? jutro odbieram wyniki zobaczymy moze brakuje mi jakis witamin bo nic nie biore

Dorka to jest normalne, mi akurat nie leci krew, ale nawet gdzieś na naszym portalu chyba w 21 tyg jest o tym napisane). Już kiedyś poruszałyśmy ten temat. Bądź spokojna, a jeśli Cię to uspokoi to zaraz poszukam fachowych informacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
zgadza sie a powiedzcie mi czy zdazylo sie wam ze leciala wam krew z nosa ?? kurde bo od dwoch dni raz dziennie leci mi ?? jutro odbieram wyniki zobaczymy moze brakuje mi jakis witamin bo nic nie biore

Dorka to jest normalne, mi akurat nie leci krew, ale nawet gdzieś na naszym portalu chyba w 21 tyg jest o tym napisane). Już kiedyś poruszałyśmy ten temat. Bądź spokojna, a jeśli Cię to uspokoi to zaraz poszukam fachowych informacji 🙂


gdzies czytalam tez ze to normalne ale od tego jak mi krew zaczela leciec to tak sie slabo czuje i czasem mam takie naplywy dusznosci ze czasem mysle ze zemdleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eunia91 napisał(a):
szyszkonella -
http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-i-do-karmienia-3-w-1-i1354311627.html#gallery

tylko to znalazłam


linka ci wyslalam z aukcjami a tu masz przyklad takiej poduszki

http://allegro.pl/blanca-poduszka-do-spania-i-karmienia-190cm-i1351803972.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
jak znaleźć/wpisać na allegro te poduszki banany.. nie moge znaleźć 🤢

Tu masz:
http://www.bobomarket.pl/produkty-dla-dziecka/ciaza-porod/bezpieczenstwo-komfort-mamy/produkt,2w1-poduszka-dla-kobiety-w-ciazy-i-do-karmienia-piersia-2018-motherhood,27556258,1.html
To się nazywa fachowo chyba kojec do spania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...