Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
wrociłam 🙂 na razie wszystko ok nawet wymaz jest super 🙂 nastepna wizyta za tydz. po ktg lekarz powiedział ze mała jest zdenerwowana wrrr

a czemu Ty już na KTG chodzisz? 🤔


no przeciesz tydz temu dostałam skierowanie na ktg mocz wage i ciśnienie bo lekarz się bał ze to zatrucie ciążowe, za tydz pewnie nie bede miec ktg tylko zmierzenie przez brzuch takim urzadzeniem chwile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to dziwi jedno, każda z Was tu pisze ze ma opuchnięte nogi ze sie w buty nie mieszczą itp. a jak położna zob moje to mówi ze to nie jeswt normalne taki obrzęk ze taki to maja kobiety w 38 tc... no kuzwa chyba taka moja uroda ale wy tez macie przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
mnie to dziwi jedno, każda z Was tu pisze ze ma opuchnięte nogi ze sie w buty nie mieszczą itp. a jak położna zob moje to mówi ze to nie jeswt normalne taki obrzęk ze taki to maja kobiety w 38 tc... no kuzwa chyba taka moja uroda ale wy tez macie przecież


mi od 2 dni tak spuchly rece i nogi ze to masakra ale w buty sie mieszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
POSPRZĄTANE 🤨

to super ze wszystko ok Ja nie mam robionego ktg tylko tetno mi badaja i tyle 🤨



mi wczesniej robili ktg przy kazdej wizycie a teraz cos zmienili i polozna robi ktg jak zleci lekarz i dlatego dzis miałam a ostatnio tez mialam tak jak ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
mnie to dziwi jedno, każda z Was tu pisze ze ma opuchnięte nogi ze sie w buty nie mieszczą itp. a jak położna zob moje to mówi ze to nie jeswt normalne taki obrzęk ze taki to maja kobiety w 38 tc... no kuzwa chyba taka moja uroda ale wy tez macie przecież

to co ja mam powiedzieć jak już tak mam od 7 m-ca? zrobili mi badania, wyniki ok - taka moja uroda widocznie.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
mnie to dziwi jedno, każda z Was tu pisze ze ma opuchnięte nogi ze sie w buty nie mieszczą itp. a jak położna zob moje to mówi ze to nie jeswt normalne taki obrzęk ze taki to maja kobiety w 38 tc... no kuzwa chyba taka moja uroda ale wy tez macie przecież


mi od 2 dni tak spuchly rece i nogi ze to masakra ale w buty sie mieszcze 🙂


no własnie to co oni tak sie do mnie przyczepili przeciesz połozna to chyba u innych babek tez widzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
mnie to dziwi jedno, każda z Was tu pisze ze ma opuchnięte nogi ze sie w buty nie mieszczą itp. a jak położna zob moje to mówi ze to nie jeswt normalne taki obrzęk ze taki to maja kobiety w 38 tc... no kuzwa chyba taka moja uroda ale wy tez macie przecież

to co ja mam powiedzieć jak już tak mam od 7 m-ca? zrobili mi badania, wyniki ok - taka moja uroda widocznie.... 🤨


pamietam jak w swieta mi tak nogi bardzo spuchły i potem w sylwestra a wyniki ok wiec tez chyba moja taka uroda albo jej brak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
kurcze a mi wogóle nie puchną nogi na szczescie wiec wam współczuje , mnie raz na jakiś czas tylko pobolą ale to z przemęczenia i tyle co do ktg to u mnie w przychodni są zapisy dopiero po 37 tygodniu ciąży

to nie ma się co dziwić że sobie spacerujesz, ja już nie daję rady, stopy strasznie mnie bolą po przejściu 300 metrów i odmawiają posłuszeństwa - raz że makabryczny obrzęk tam mam a dwa ciężar większy dźwigają 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego...

W prawidłowo przebiegającej ciąży pierwsze KTG zalecamy około 38. tygodnia. Później raz w tygodniu aż do porodu, a po wyznaczonym terminie – częściej.

Jeśli ciąża nie przebiega prawidłowo, to zdarza się, że monitorowanie stanu płodu rozpoczynamy już w 32. tygodniu ciąży. Często zalecamy je, gdy kobieta skarży się na skurcze macicy lub słabo odczuwa ruchy dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
ja to pierwsze słysze ze trzeba tak czesto na ktg czytałam ze po 40tc trzeba co 2 -3 dni ale wcześnie to po co?

no z tego co czytam to od 38 tyg raz w tygodniu powinno się zrobić 🥴


ja tez jestem tego zdania ze jak bede czula ze mam skurcze albo mala bedzie sie malo ruszala albo cokolwiek innego to wtedy ktg po co wlasnie chodzic co 3 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Nie wiadomo kogo słuchać, zapytam lekarza jak będę w środę 🥴


Ja tez zapytam w poniedziałek


ja już pytałam położnej z 45 letnim stażem.
KTG po 37 tc bo wcześniej nie ma sensu pożniej albo raz lub dwa na dwa tygodnie i starczy a po terminie to bedziemy się marwtić po terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Matko ale miałam dzień 🥴 🥴
Pojechałam po te wyniki i okazało się że w tym wymazie miałam bakterie E-coli. A że w Centrum Medicover nie było nikogo z kim mogłabym ten wynik skonsultować to wróciłam do domu i jak sprawdziłam w internecie to się załamałam jakie są konsekwencje posiadania tej bakterii 😞

Nie czekałam na nic tylko pojechałam do szpitala aby ewentualnie jakikolwiek lekarz przepisał mi antybiotyk bo już posrana byłam na maksa. Na szczęście trafiłam na moją położną i ona od razu zadzwoniła do mojego lekarza to skonsultować i okazało się że mam się tym nie przejmować bo taka bakteria w pochwie jest dość częstym przypadkiem i nie zagraża dziecku (chociaż na necie są rózne opinie 🤨 🤨 ). Jeżeli nie swędzi i nie piecze to jest ok.
W każdym razie w poniedziałek obiecał mnie dokładnie pooglądać.

Ale się zestresowałam. Aż teraz padam na ryj jak to napięcie ze mnie opadło.

Matylda - nie mam żadnej rodziny w Niemczech - w ogóle za granicą nie mam rodziny więc u mnie to odpada 🙂

A co do puchnięcia nóg to ja w 38 tc mam BALONY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...