Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Kasia a mi ta położna środowiskowa powiedziała że Octenisept ma też właściwości nawilżające i żeby nim pępka nie pryskać bo ja też mam i używałam 🥴

a u mnie w szpitalu mówili, żeby właśnie psikać. I bądź tu mądry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Kasia a mi ta położna środowiskowa powiedziała że Octenisept ma też właściwości nawilżające i żeby nim pępka nie pryskać bo ja też mam i używałam 🥴

a u mnie w szpitalu mówili, żeby właśnie psikać. I bądź tu mądry

u mnie w szpitalu też mówili oficjalnie ale nieoficjalnie kazali spirytusem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już wróciłam
Kasia pod sklep to chętnie ale jednak bez wózka bo trochę obciach ☺️
wieje trochę, postałyśmy pod domem, wywiesiłam pranie nakarmiłam zwierzęta i powrót i w ogóle dużo owadów lata pszczoły, osy
i już sobie leżymy
królowa na moim sypialnianym łożu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Kasia a mi ta położna środowiskowa powiedziała że Octenisept ma też właściwości nawilżające i żeby nim pępka nie pryskać bo ja też mam i używałam 🥴

prawda jest taka ze najlepsze sa stare sposoby czyli 70% spirytusik tylko trzeba dobrze nasmarowac ten kikucik mi dzisaj odpadl pepuszek a to 10 doba malego. octanisept jest dobry na rany, ale jesli chodzi o pepuszke pomimo iz niektorzy go polecaja strasznie wolno dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem;/ po cesarskim cieciu nie mialam pokarmu i maluszka przystawialam ale dokarmialam mlekiem. cos tam sie pojawilo kolo 4 doby tzn jak wychodizlismy ze szpitala. W efekcie mam pokarm ale albo jakis malo syty, albo za malo bo maly pomimo iz przez caly dzien karmie go piersia wieczorem dopomina sie butli...myslicie ze mozna dlugo karmic w sposob mieszany bo na necie sa same negatywne opinie wszyscy pisza ze nie powinno sie bo pokarm zanika. Ale jak ja mam mu nie podac jak placze i slysze jak w brzuszku mu burczy... co ja mam robic przetrzymywac go?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany kasza - każda ma inną opinię 😮 Ja tak jak Szyszka miałam zalecenie podawania witaminy K przy karmieniu piersią od 8 doby życia oraz D3 (już w szpitalu mała ją dostawała) codziennie po jednej kropelce. I tak też robię.
Ale pogoda cudna. Za chwilę prababcia z wózkiem na spacer pójdzie a matka na zakupy jedzie. Trzeba zaopatrzyć lodówkę bo chrzest już w sobotę.
Uciekam-paaaa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Ola mama jeszcze jest???

tak, niestety tylko do soboty 😞

e tam dasz radę
jak jak daję to Ty na pewno 😉

moja lalka sie drze i to tak na prawdę głośno 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Ola mama jeszcze jest???

tak, niestety tylko do soboty 😞

e tam dasz radę
jak jak daję to Ty na pewno 😉

moja lalka sie drze i to tak na prawdę głośno 😮

No tylko, że różnica jest taka, że Twoje dziecko na okrągło śpi a moje nie i do tego kolki miewa, trzeba ją nosić wtedy a ona waży już ze 4,5 kg,
Nie wiem jak ja ogarnę gotowanie obiadów, sprzątanie i jeszcze opiekę nad małą 🥴
Nawet nie chcę o tym myśleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Ola mama jeszcze jest???

tak, niestety tylko do soboty 😞

e tam dasz radę
jak jak daję to Ty na pewno 😉

moja lalka sie drze i to tak na prawdę głośno 😮

No tylko, że różnica jest taka, że Twoje dziecko na okrągło śpi a moje nie i do tego kolki miewa, trzeba ją nosić wtedy a ona waży już ze 4,5 kg,
Nie wiem jak ja ogarnę gotowanie obiadów, sprzątanie i jeszcze opiekę nad małą 🥴
Nawet nie chcę o tym myśleć

no faktycznie moja sytuacja trochę inna
ale Twoja LENKA tez się uspokoi , na tyle wyrobicie sobie rytm dnia że i ugotujesz i posprzątasz z resztą ty i na Sebka możesz liczyć
z czasem wszystko się poukłada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Ola mama jeszcze jest???

tak, niestety tylko do soboty 😞

e tam dasz radę
jak jak daję to Ty na pewno 😉

moja lalka sie drze i to tak na prawdę głośno 😮

No tylko, że różnica jest taka, że Twoje dziecko na okrągło śpi a moje nie i do tego kolki miewa, trzeba ją nosić wtedy a ona waży już ze 4,5 kg,
Nie wiem jak ja ogarnę gotowanie obiadów, sprzątanie i jeszcze opiekę nad małą 🥴
Nawet nie chcę o tym myśleć
dasz rade ja tez jestem sama;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola a jak ma kolki i ją nosisz to przestaje płakac tj uspokaja się ??????

Bo moja położna twierdzi że w trakcie ataku jakieś noszenie i bujanie nic nie pomaga bo dziecko i tak i tak boli brzuszek
w trakcie ataku to tylko masaż no i ewentualne środki zapobiegawcze wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Ola a jak ma kolki i ją nosisz to przestaje płakac tj uspokaja się ??????

Bo moja położna twierdzi że w trakcie ataku jakieś noszenie i bujanie nic nie pomaga bo dziecko i tak i tak boli brzuszek
w trakcie ataku to tylko masaż no i ewentualne środki zapobiegawcze wcześniej

Trochę się uspokaja, w mojej "mądrej" książce piszą że jak się dziecko w miarę pionowo nosi to gazy szybciej schodzą, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Ola a jak ma kolki i ją nosisz to przestaje płakac tj uspokaja się ??????

Bo moja położna twierdzi że w trakcie ataku jakieś noszenie i bujanie nic nie pomaga bo dziecko i tak i tak boli brzuszek
w trakcie ataku to tylko masaż no i ewentualne środki zapobiegawcze wcześniej

Trochę się uspokaja, w mojej "mądrej" książce piszą że jak się dziecko w miarę pionowo nosi to gazy szybciej schodzą, ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.. 🥴

a no chyba że bardziej pionowo to może i faktycznie grawitacja działa , bo myślałam że mówisz o takim noszeniu na rękach i bujaniu bez celu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...