Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja druga 🙂 Właśnie wyjeżdżamy. Pogoda w chuj kiepska ale trudno. T. powiedział że jak będzie brzydko to z łóżka nie wyjdziemy więc to też super perspektywa 😜
Gosia - ja od przyszłego tygodnia zaczynam dodawać kaszki. Jak już zacznę to napisze co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
a ja macham laktatorem pierwszy raz od bardzo dawna bo pzeciez moja LENA dziś na MM jedzie tzn juz wczoraj wydoiła 150ml i zasneła bez zadnego krzyku
ale za to ja myslałam rano ze pekne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola nie piernicz, przykre to wręcz tragiczne i wszystkie cholernie współczujemy ale mamy swoje życie swoje dzieci , i możemy się tylko modlić i życzyć tej dziewczynie żeby kiedyś doświadczyła tego co my
a wczoraj miałam wam coś napisać to napiszę dziś 😮
pamiętacie jak w marcu pisałam że moja sąsiadka straciła dziecko w 9mcu ciąży???? Okleiło jej się łożysko ale głownie to ona zawiniła a później lekarze dołożyli swoje
mniejsza z tym , kilka dni po tej tragedii spotkałam położną która miała wtedy dyżur w szpitalu i mówiła że to dziecko było prześliczne i ważył ponad 3 kg
a dopiero teraz po 3 miesiącach ta sąsiadka przyznała mi się do tego że nie wiedziała go po urodzeniu bo miała CC ale poprosiła męża żeby zrobił kilka zdjęć i ona je ma i mówi że codziennie na nie patrzy i że mały był śliczny 😮 ja w to nie wątpię ale nie wiem czy mogłabym patrzeć na takie zdjęcia, ale jej to widocznie pomaga bo trzyma się dzielnie



dobra koniec tych smutasów
z jednego cycka ściągnęłam 120 ml i już nie mam siły na machanie przy następnym ale jak trza to trza
mam pytanie do tych karmiących butelką ( i nie tylko 😉)- ja karmię Lene MM dziś no i może jutro zobaczymy , ale kompletnie nie wiem jak to robić tzn przygotowuję jej 120ml ale wiem że dzyby było więcej wydoiła by więcej i teraz nie wiem czy rozrabiać więcej i w jakich odstępach czasu???? z cycem to wiadomo przystawiałam kiedy było trzeba albo wtedy kiedy nie wiedziałam czego chce i zawsze coś tam pociumkała a teraz nie wiem co ile jej dawać i ile 🤢
o i taka ze mnie matka nawet nie wiem jak dziecko karmić

na razie jest spokojna więc muszę ogarnąć dom bo później mam jeszcze trochę załatwień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda co do pierwszego tematu to po prostu tak mnie to wzruszyło, nic więcej poza tym że dziękuję Bogu za zdrowe dziecko.

Co do MM to ja daje co 3 h, tam masz napisane na opakowaniu - u mnie jest 1 miarka na 30 ml więc jeśli chcesz dać jej 120 to 4 miarki wsyp i zalej przegotowaną letnią wodą. Wiadomo że to stać nie może dłużej jak godzinę, nie podawaj jej reszty jeśli nie dopije i za każdym razem nowe rób.
A teraz idę bo moja się obudziła i domaga się jedzenia, będę wkrótce. W razie co pisz na gg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki Ola ja te miarki opanowałam i robię 120ml tylko wydaje mi sie że ona chce więcej , wczoraj na wieczór wypiła 150 ml , no i właśnie ie wiedziałam co ile mam jej to robić , tak myślałam że nie dłużej niż 3 godz, no ale jak mi np przyśnie to mam ją budzić na tą butle?????? bo mówię z cycem to wiadomo "na żądanie" a teraz nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Ola nie piernicz, przykre to wręcz tragiczne i wszystkie cholernie współczujemy ale mamy swoje życie swoje dzieci , i możemy się tylko modlić i życzyć tej dziewczynie żeby kiedyś doświadczyła tego co my
a wczoraj miałam wam coś napisać to napiszę dziś 😮
pamiętacie jak w marcu pisałam że moja sąsiadka straciła dziecko w 9mcu ciąży???? Okleiło jej się łożysko ale głownie to ona zawiniła a później lekarze dołożyli swoje
mniejsza z tym , kilka dni po tej tragedii spotkałam położną która miała wtedy dyżur w szpitalu i mówiła że to dziecko było prześliczne i ważył ponad 3 kg
a dopiero teraz po 3 miesiącach ta sąsiadka przyznała mi się do tego że nie wiedziała go po urodzeniu bo miała CC ale poprosiła męża żeby zrobił kilka zdjęć i ona je ma i mówi że codziennie na nie patrzy i że mały był śliczny 😮 ja w to nie wątpię ale nie wiem czy mogłabym patrzeć na takie zdjęcia, ale jej to widocznie pomaga bo trzyma się dzielnie



dobra koniec tych smutasów
z jednego cycka ściągnęłam 120 ml i już nie mam siły na machanie przy następnym ale jak trza to trza
mam pytanie do tych karmiących butelką ( i nie tylko 😉)- ja karmię Lene MM dziś no i może jutro zobaczymy , ale kompletnie nie wiem jak to robić tzn przygotowuję jej 120ml ale wiem że dzyby było więcej wydoiła by więcej i teraz nie wiem czy rozrabiać więcej i w jakich odstępach czasu???? z cycem to wiadomo przystawiałam kiedy było trzeba albo wtedy kiedy nie wiedziałam czego chce i zawsze coś tam pociumkała a teraz nie wiem co ile jej dawać i ile 🤢
o i taka ze mnie matka nawet nie wiem jak dziecko karmić

na razie jest spokojna więc muszę ogarnąć dom bo później mam jeszcze trochę załatwień

Jateż bym chyba nie mogla patrzec na takie zdjecia...Biedna kobieta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikusia napisał(a):
ja wole nie czytac tego na forum sierpnioweczek...
Dziekuje Bogu za zdrowego i pieknego synka !!!!!!!!!!
Tez bym nie mogla patrzec na takie zdjecia.Szczerze mowiac bym nie chciala nawet ich miec.. Dobra koniec bo juz mi lzy do oczu nadchodza...

no ale z drugiej strony nosi sie to dziecko przez 7 czy tam 9 mcy, czuje się kopniaki i czkawki i potem nawet nie wiedzieć jak wygląda i żałować do końca życia???
trudni przewidzieć , ważne żebyśmy nigdy nie musiały tego przeżywać, żeby żadna kobieta nie musiała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
no dzięki Ola ja te miarki opanowałam i robię 120ml tylko wydaje mi sie że ona chce więcej , wczoraj na wieczór wypiła 150 ml , no i właśnie ie wiedziałam co ile mam jej to robić , tak myślałam że nie dłużej niż 3 godz, no ale jak mi np przyśnie to mam ją budzić na tą butle?????? bo mówię z cycem to wiadomo "na żądanie" a teraz nie wiem 😞

najwcześniej kolejną porcję możesz dać jej za 3 h a najlepiej co 4, jeśli wyciąga 150 to tyle jej zrób, 5 miarek wtedy i już, moja to nawet 90 ml nie wypija 😞
jak Ci zaśnie i minie pora jedzenia to niech śpi, widocznie nie jest głodna, dasz jej jak się obudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia Tutliputli - przyszła moja mata edukacyjna i jest pięęękknnaaaa 🙃 Tylko testu nie mogę zrobić bo po jedzeniu odłożyłam dziecko na chwilę, żeby matę złożyć, idę po nią, a ta już śpi, zasnęła w 3 minuty, a przecież dopiero się obudziła o 10-tej 😮 nawet zasikanej pieluchy nie zdążyłam jej zmienić..
Tak czy inaczej - wizualnie warta swojej ceny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ola tak będę robić 😉

a ta mata mi się podobała i cena też oki bo ja oglądałam u nas w sklepach nie ma takich
ale przez internet nic zakupić nie umiem 😞 😁
trzeba ze szwagrem pogadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Kasia Tutliputli - przyszła moja mata edukacyjna i jest pięęękknnaaaa 🙃 Tylko testu nie mogę zrobić bo po jedzeniu odłożyłam dziecko na chwilę, żeby matę złożyć, idę po nią, a ta już śpi, zasnęła w 3 minuty, a przecież dopiero się obudziła o 10-tej 😮 nawet zasikanej pieluchy nie zdążyłam jej zmienić..
Tak czy inaczej - wizualnie warta swojej ceny 🙃

a właśnie jakiej ceny??????????? bo może coś mi się pomylało
ty wzięłaś to matę- kojec??????????? czy to nie TY ???? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Kasia Tutliputli - przyszła moja mata edukacyjna i jest pięęękknnaaaa 🙃 Tylko testu nie mogę zrobić bo po jedzeniu odłożyłam dziecko na chwilę, żeby matę złożyć, idę po nią, a ta już śpi, zasnęła w 3 minuty, a przecież dopiero się obudziła o 10-tej 😮 nawet zasikanej pieluchy nie zdążyłam jej zmienić..
Tak czy inaczej - wizualnie warta swojej ceny 🙃

a właśnie jakiej ceny??????????? bo może coś mi się pomylało
ty wzięłaś to matę- kojec??????????? czy to nie TY ???? ☺️

no ja, ja 🙂 A to ta mata MATA EDUKACYJNA
A co Ty nie umiesz kupić kojca na allegro? Jak chcesz to wyślij mi kasę a ja Ci kupię i wyślą prosto do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry noc super pobudka o 6 a wstała o 10 🙂
ale niestety z kupkami bez żadnych większych rewelacji 🤨 🤨 🤨 dzisiaj wyniki badania ogólnego kupki moze cos juz bede wiedziala wiecej co jej jest 🤨 🤨 🤨

nic mi sie przez to nie chce nie mam na nic ochoty mam wielkiego doła bo nie wiem co zrobic tak naprawde nie moge nic zrobic dopóki nie będzie wyników oby dwóch 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Kasia Tutliputli - przyszła moja mata edukacyjna i jest pięęękknnaaaa 🙃 Tylko testu nie mogę zrobić bo po jedzeniu odłożyłam dziecko na chwilę, żeby matę złożyć, idę po nią, a ta już śpi, zasnęła w 3 minuty, a przecież dopiero się obudziła o 10-tej 😮 nawet zasikanej pieluchy nie zdążyłam jej zmienić..
Tak czy inaczej - wizualnie warta swojej ceny 🙃

a właśnie jakiej ceny??????????? bo może coś mi się pomylało
ty wzięłaś to matę- kojec??????????? czy to nie TY ???? ☺️

no ja, ja 🙂 A to ta mata MATA EDUKACYJNA
A co Ty nie umiesz kupić kojca na allegro? Jak chcesz to wyślij mi kasę a ja Ci kupię i wyślą prosto do Ciebie.

no nie umiem kupić ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
a no właśnie ta też mi się podobała, a który wzór wybrałaś ??????????????
jak nic nie znajdę u siebie to poproszę cię o pomoc
bo matę na bank jej kupię z becikowego 🤪 🤪 🤪 chociaż tyle na to "konto" dostanie reszta na pieluchy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
dzien dobry noc super pobudka o 6 a wstała o 10 🙂
ale niestety z kupkami bez żadnych większych rewelacji 🤨 🤨 🤨 dzisiaj wyniki badania ogólnego kupki moze cos juz bede wiedziala wiecej co jej jest 🤨 🤨 🤨

nic mi sie przez to nie chce nie mam na nic ochoty mam wielkiego doła bo nie wiem co zrobic tak naprawde nie moge nic zrobic dopóki nie będzie wyników oby dwóch 🤨

Ja wiem, że się niepokoisz, ale trzeba być dobrej myśli, na pewno wszystko będzie dobrze. Z drugiej strony ciekawe co to za bakteria i skąd się wzięła 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Kasia Tutliputli - przyszła moja mata edukacyjna i jest pięęękknnaaaa 🙃 Tylko testu nie mogę zrobić bo po jedzeniu odłożyłam dziecko na chwilę, żeby matę złożyć, idę po nią, a ta już śpi, zasnęła w 3 minuty, a przecież dopiero się obudziła o 10-tej 😮 nawet zasikanej pieluchy nie zdążyłam jej zmienić..
Tak czy inaczej - wizualnie warta swojej ceny 🙃

a właśnie jakiej ceny??????????? bo może coś mi się pomylało
ty wzięłaś to matę- kojec??????????? czy to nie TY ???? ☺️

no ja, ja 🙂 A to ta mata MATA EDUKACYJNA
A co Ty nie umiesz kupić kojca na allegro? Jak chcesz to wyślij mi kasę a ja Ci kupię i wyślą prosto do Ciebie.

no nie umiem kupić ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
a no właśnie ta też mi się podobała, a który wzór wybrałaś ??????????????
jak nic nie znajdę u siebie to poproszę cię o pomoc
bo matę na bank jej kupię z becikowego 🤪 🤪 🤪 chociaż tyle na to "konto" dostanie reszta na pieluchy 😁

Wahałam się między nr 3 a nr 6 ale wzięłam 3 - ładniusia jest - identyczna jak na stronie, a ten minio taki mięciutki, sama bym tam wlazła i poleżała ale się nie zmieszczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo Dorka trzeba czekać - będzie dobrze
ja też już nie wiem jak to wszystko rozwiązać ale po kolei zobaczymy , dziś pojedziemy na MM jutro na cycu ale z jakimiś elkami na receptę na kolki , w poniedziałek mamy ten język a własnie Tynka się jeszcze nie odezwała to chyba nie było za ciekawie 😞
a jak dalej się tak będzie darła to mam po weekendzie zrobić analizę moczu potem ortopeda i neurolog a na koniec pójdę do szeptuchy


a teraz musze coś na łeb zażyć bi zaraz pęknie 😠 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
dzien dobry noc super pobudka o 6 a wstała o 10 🙂
ale niestety z kupkami bez żadnych większych rewelacji 🤨 🤨 🤨 dzisiaj wyniki badania ogólnego kupki moze cos juz bede wiedziala wiecej co jej jest 🤨 🤨 🤨

nic mi sie przez to nie chce nie mam na nic ochoty mam wielkiego doła bo nie wiem co zrobic tak naprawde nie moge nic zrobic dopóki nie będzie wyników oby dwóch 🤨

Ja wiem, że się niepokoisz, ale trzeba być dobrej myśli, na pewno wszystko będzie dobrze. Z drugiej strony ciekawe co to za bakteria i skąd się wzięła 🥴



wiem wiem 🤨 tez jestem wlasnie ciekawa co to za bakteria i gdzie mogla ja podlapac nie wiem sama 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...