Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
dziewczyny, czy któraś z Was zrobiła mleko "na zaś" ?
np. gdzieś w podróż, żeby tylko podgrzać?
Na opakowaniu napisane jest, żeby spożyć max. w godzinę. Chyba nic się nie stanie jak zje raz takie, co przestało 2-3 godzinki. Czy któraś tak zrobiła?
Czy podgrzewacie w mikrofali?

ja tak nie robię, wolę wziąć wodę osobno w jedną butelkę a mleko w drugą i rozrobić jak potrzeba, nie podgrzewam też tego nigdy, wolę dać zimne tak jak dawali w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
szyszka napisał(a):
dziewczyny, czy któraś z Was zrobiła mleko "na zaś" ?
np. gdzieś w podróż, żeby tylko podgrzać?
Na opakowaniu napisane jest, żeby spożyć max. w godzinę. Chyba nic się nie stanie jak zje raz takie, co przestało 2-3 godzinki. Czy któraś tak zrobiła?
Czy podgrzewacie w mikrofali?

ja tak nie robię, wolę wziąć wodę osobno w jedną butelkę a mleko w drugą i rozrobić jak potrzeba, nie podgrzewam też tego nigdy, wolę dać zimne tak jak dawali w szpitalu

Ja tez biore osobno.... i rozrabiam gdzies na miejscu....
Ostatnio wybralam sie do zoo i zabralam wode w termosie, takim zwyklym i mleko w proszku, kiedy nadeszla pora na karmienie wyciagnelam "sprzet", rozrobilam proszek i podalam. Miala cieple i swieze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wróciłam ze spacerku bo pogoda sie polepszyła mojej Amelki kupki wracają do normy ale zobaczymy co wykażą wyniki jutro 🙂

co do robienia mleka robie podobnie czyli mleko wsypuje w strunówke i wode w butelkę a w domu robie tak ze przegotowana wode mam w dzbanku zimna i rozrabiam ją z gorącą aby szybciej bylo

Wiola mam pytanie co do kaszek i przecierów pediatra ci kazał wprowadzać już kaszki i przeciery ??? i powiedz mi jaki smoczek bedziesz używała do kaszek ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Aha i wczoraj kupiłam termos - będę wlewać ciepłą przegotowaną wodę i w nocy zalewać nią mleko, żeby nie czekać aż ta świeżo gotowana ostygnie pod kranem 🙃

Ja tak samo robie ,biore sobie na noc termos z ciepla woda,mleko butelke i jak wstaje to jej robie i nie musze latac na doł bo zanim bym przyleciala to mala by mi sie chyba zaryczala 🙂
A jak ide do miasta to zrobie mleko i do tego termo cos tam wkladam butle....A na takie dalsze wyjazdy to biore termos wode i robie na swiezo 🙂
A w dzin to mam zagotowana wode w dzbanku i jak mala glodna biore kupeczek wlewam wody tej przygotowanej i ja w mikrofali podgrzewam zasypuje mleczkiem i git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Cześć.

Szyszka - ja robię tak mleko cały czas(zwłaszcza wieczorem robię mleko na noc) i moja Laura normalnie to znosi. Dzisiaj obkupiłam się w kaszki i przecierki i od jutra zaczynam jej podawać.

Weekend ekstra ale początek tygodnia mega chujowy. Dół na maksa więc spadam stąd. Będę podglądać a jak mi przejdzie to się odezwę.

Ps. wszystkie wasze dzieciaczki są prześliczne.


już podawac bedziesz? czytałam ze od 5 miesiąca czemu juz? czy ja jakas nie wtemacie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po spacerze, teraz tatus sie relaksuje z kolega ale niedlugo sie go spodziewam spowrotem, bo z Nela zostaje, a mama sie wybiera na pilates o 19. 15, a potem o 20 Zumba zaraz po 🙂 mam tez zamiar nic juz nie jesc!!! 🙂 🙂

ja jesli wiem, ze mala zje w ciagu godziny, max 1,5 to wkladam do termosu, a jesli np dopiero ja nakarmila i wychodze tam, gdzie bede miala dostep do wody przegotowanej to zabieram tylko mleko. Chciaz sa takie mm sma ktore ja podaje w kartoniku gotowe do spozycia 250ml , tylko to i tak musze podgrzac, bo Nela w zimnych napojach nie gustuje, nie wypije nawet kropli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
a ja wróciłam ze spacerku bo pogoda sie polepszyła mojej Amelki kupki wracają do normy ale zobaczymy co wykażą wyniki jutro 🙂

co do robienia mleka robie podobnie czyli mleko wsypuje w strunówke i wode w butelkę a w domu robie tak ze przegotowana wode mam w dzbanku zimna i rozrabiam ją z gorącą aby szybciej bylo

Wiola mam pytanie co do kaszek i przecierów pediatra ci kazał wprowadzać już kaszki i przeciery ??? i powiedz mi jaki smoczek bedziesz używała do kaszek ??


Nie - to nie są zalecenia pediatry ale wszystkie moje kuzynki swoim dzieciom zaczęły podawac po 3 miesiącu i dzieci zdrowe wyrosły 🙂 Poza tym moja mała już posmakowałam wiejskiego miodku i łyżeczkę rosołu więc i kaszka jej nie zaszkodzi 🙂

Smoczek będę używać ten powyżej 3 miesiąca z większymi przepływami (ja stosuje AVENT).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
a ja wróciłam ze spacerku bo pogoda sie polepszyła mojej Amelki kupki wracają do normy ale zobaczymy co wykażą wyniki jutro 🙂

co do robienia mleka robie podobnie czyli mleko wsypuje w strunówke i wode w butelkę a w domu robie tak ze przegotowana wode mam w dzbanku zimna i rozrabiam ją z gorącą aby szybciej bylo

Wiola mam pytanie co do kaszek i przecierów pediatra ci kazał wprowadzać już kaszki i przeciery ??? i powiedz mi jaki smoczek bedziesz używała do kaszek ??


W domu robie tak samo - mam przegotowana wode w dzbanku i mieszam z goraca z czajnika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też często podgrzewam mleko w mikrofali, tzn. wodę a później dosypuję mleko. A teraz leję trochę wrzątku i trochę mineralnej z butelki i tak podaję małej.
Wiola już zaczynasz kaszkować? Bo mnie tak strasznie korci żeby coś innego już dać małej... Nie mogę się doczekać przyszłego miesiąca żeby jej deserki dać 😁

Ha wysłałam tatę po bronka, trzeba oblać 3 miesiące Helenki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane
wszystkie dzieciaczki cudne 🙂 a helenka niesamowicie wygladala, jakbys jej cos dodawala do mleka 🤪 taka temperamentna dziewczynA 😉
Wiola musisz mi wiecej na ten temat napisac(kaszki, przeciery) bo ja nic nie wiem a moj tez ma 3 miechy juz wiec moze tez zaczne ale nie wiem co i jak 🤨 jak z ta kaszka i przecierami
Ja odkad pamietam chodze wszedzie z termosem, nie wyobrazam sobie czekac na to by to wszystko styglo bo moj mloody to by sie chyba zaryczal na smierc.. non stop nosze ze soba termos i wszedzie rozrabiam wszystko na swiezo. Tez nie przygotowuje na zapas i nie podgrzewam. I tez mi sie zdarzylo ze bylo chlodne juz mleko.. ale termos to podstawa 🙂
niedawno wstalam bo musialam sie kimnac i moje dziecko razem ze mna, on jeszcze spi i przespal swoja godzine jedzenia. Wiec jak zaraz wstanie to bedzie pewnie wszask 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matylda ladne wloski 🙂
frytus pola jest slodziutka a jezeli to Twoje rece ja tam dotykaly to jestes taka opalona ja tez chce 😠
ja swoja kape na takiej gabce misku i czasem tez jej naleci woda do uszek ale pozniej wycieram uzka recznikiem i wacikami i jakos nie ma problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...