Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Helcia - wszystkiego najlepszego kochana 🙂
Gosia - dzięki za komplement

Co do kaszek i przecierów. Ja osobiście uważam że czas najwyższy zacząć dawać jej coś innego niż tylko mleko - zwłaszcza że ja karmię MM. Moja babcia swoje dzieci karmiła od samego początku mlekiem krowim, moja mama jak miała 3 miesiące to jadła już rosół z makaronem i u mnie w rodzinie to już tradycja, że dzieci hartuje się wcześniej 😜 Laura na rosół zareagowała specyficznie - troszkę się skrzywiła bo słone ale zjadła całą łyżeczkę a potem cały dzień mlaskała żeby jej dać więcej - to samo z miodem - dałam jej na koniec smoczka i też nic jej nie było. Na tych wszystkich słoiczkach pisze że po 4 miesiącu się podaje a moja mała ma 3 miesiące i tydzień więc jeżeli nie zareaguje jakąś biegunką to mam zamiar urozmaicać jej MENU 🙂

Ja zaczynam od jutra. Na śniadanko dostanie mleko a potem dam jej troszkę przecieru z jabłka i marchewki. Na obiad dostanie kaszkę z mlekiem ale tylko połowę porcji - nie wiem czy jej to będzie smakowało więc okaże się jutro. Będę opisywać swoje spostrzeżenia.

Aaaaa i jeszcze jedno - zapomniałam że babcia dała jej polizać masło z kromki i mała była w siódmym niebie (oczywiście takie swojskie masło).

Ja na bieżąco szykuję mleko w ciągu dnia ale na noc jak przygotuję butelkę o 21 to mała zjada ją o 5 rano (cały czas jest w podgrzewaczu). Robię tak już o 1,5 miesiąca i mała nie narzeka na bóle brzuszka. Zresztą mój T. powtarza że na dziecko nie ma co chuchać i dmuchać bo to się potem odwraca przeciwko niemu i ja podzielam tą opinię. Moja kuzynka swojemu 9-miesięcznemu synkowi podaje normalne serki, mały je kotleta z ziemniakami i rośnie zdrowiutki i radosny.
Oczywiście każda z nas ma wybór a ja wyrażam tu tylko swoje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to najlepszości helenzie :*

Co do karmienia kaszkami: to mi pediatra-gastrolog powiedział, że jak dziecko moje skończy 3 miesiące to mam przejść na 2 i kaszki: zresztą jak pisałam swego czasu Witek miał 1.5 m-ca jak zaczęłam mu do MM dodawać bebilon 2 z kleikiem ryżowym w składzie i nic mu nie było. też jak tylko Wit skończy 3 miechy zacznę mu takie różności dawać.

Brechti: filmu nie widziałam, coś mnie ominęło bo nadrabiałam?
ale popieram w odważności: my też z Witkiem już od sierpnia na basen idziemy, niech się uczy. A że dzisiaj druga kąpiel bez płaczu to już w ogóle 😁 mam pewność że dzieci na basenie nie postraszy...

Do tego Wit, po nastawieniu przełamania, stał się aniołkiem ( tfu tfu ) dzisiaj spał 3 godziny ciurkiem i nawet hałasy, jazda samochodem i śpiewy drugiego dziecka mu nie przeszkadzały 🙃 😮 oby tak dalej..

co do smoczka do jedzenia: a jak myślicie, dlaczego dzieci karmione piersią i butelką wolą butelkę? bo się mniej nanniej napracują. tak samo jest ze smoczkami: przy 2 się nie napracują tak jak przy jedynce a dzieci MUSZĄ się przy jedzeniu zmęczyć. ( czytane w M jak Mamam) bo wtedy kształtuje im się prawidłowy zgryz. ja na level 2 ze smoczkiem przejdę razem z kaszkami, czyli pewnie koło 4 miesiąca. Na razie Wit pije mleko z zagęszczaczem przez 1 i nie narzeka; no chyba że jest mega zmęczony i głodny: pożarłby butelkę..

i na solarce dzisiaj byłam: jej jak dobrze 😁
wiecie w sobotę chrzest, trza jakoś wyglądać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiola, z jedzeniem popieram cie w 100% więcej: moja kuzynka, która urodziła pod koniec maja, była w zeszłym tygodniu ze swoim synem ( uodzonym 23 maja !! ) u pediatry, bo tak jej płakał i kup samodzielnie nie robi ( dostaje żelazo z/w na słabe wyniki )
i wiecie co jej powiedział lekarz? że ma odstawić rumianki, sranki i koperki: dawać do picia wodę przegotowaną i do tego ( w odp proporcjach ) łyżeczkę soku, naturalnego !! ma np zetrzeć jakłbo i dodać ten soczek, ma wycisnąć truskawkę i też podać sok z wodą i ona tak daje i dziecku NIC nie jest a wreszcie samo robi kupki.


A Ola, miałam pytać, a czemu ty gotujesz w nocy wodę i studzisz? ja gotuję sobie rano wodę mineralną w dzbanuszek na cały dzień, no czasami dogotowuyję pod wieczór, i potem tylko podgrzewam na 30 sek w mikrofali i mieszam z mlekiem.. idzie szybko 😉

i w ogóle termos to był mój pierwszy zakup i też wybieram się wszędzie z dwoma butelkami: w jednej woda, w drugiej proszek: czasami mam taki zestaw na 2 karmienia 😁 i nie ma problemu żeby mi gdzieś to pogrzali w razie czego: w Bolku mi podgrzali, w klubie czy na stacji benzynowej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
wiola, z jedzeniem popieram cie w 100% więcej: moja kuzynka, która urodziła pod koniec maja, była w zeszłym tygodniu ze swoim synem ( uodzonym 23 maja !! ) u pediatry, bo tak jej płakał i kup samodzielnie nie robi ( dostaje żelazo z/w na słabe wyniki )
i wiecie co jej powiedział lekarz? że ma odstawić rumianki, sranki i koperki: dawać do picia wodę przegotowaną i do tego ( w odp proporcjach ) łyżeczkę soku, naturalnego !! ma np zetrzeć jakłbo i dodać ten soczek, ma wycisnąć truskawkę i też podać sok z wodą i ona tak daje i dziecku NIC nie jest a wreszcie samo robi kupki.


A Ola, miałam pytać, a czemu ty gotujesz w nocy wodę i studzisz? ja gotuję sobie rano wodę mineralną w dzbanuszek na cały dzień, no czasami dogotowuyję pod wieczór, i potem tylko podgrzewam na 30 sek w mikrofali i mieszam z mlekiem.. idzie szybko 😉

i w ogóle termos to był mój pierwszy zakup i też wybieram się wszędzie z dwoma butelkami: w jednej woda, w drugiej proszek: czasami mam taki zestaw na 2 karmienia 😁 i nie ma problemu żeby mi gdzieś to pogrzali w razie czego: w Bolku mi podgrzali, w klubie czy na stacji benzynowej..
swie butelki robie dokladnei to samo i termos tez pierwsza klasa duzo lepszy niz dupne podgrzewacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczyny, pomogłyście mi podjąć dezcyzję o urozmaiceniu diety mojej małej... Jeszcze jej niczego innego nie podawałam, więc może jutro spróbuję miodku (od kolegi z domowej pasieki).
Ja też dostawałam wcześnie rosołek i inne jedzonko, teraz przeglądając magazyny widzę, że minimalizuje się wprowadzanie warzyw i innego am am zaczynając odpowiednio od tych wolnych od alergenów i lekkich. Tak więc wiadomo, że cytrusy i ciężkostrawne warzywa odpadają, ale taki kleik czy kaszka i deserek jabłko-marchew znajdą się w menu bibi. Aaa Wiola daj mi znać jak sprawa z kupą Laury będzie stała po nowej diecie 😁 😁 😁 Tego się boję najbardziej 🙂

Kasia dziewczyny się chyba trochę przeraziły moim sposobem kąpania Helenki 🙂
wrzucam na jakiś czas (nie cytować pliz)
http://www.youtube.com/watch?v=UKUkTnfIbuY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola, ja tak samo uwazam.. Z checia tez bym juz urozmaicila menu Wojtka, ale ja go karmie cycem;/ chociaz u mnie moja mama karmila mojego brata piersia i od 3 miesiaca juz zaczela wprowadzac przeciery itp 🙂 a byl strasznym placzkiem i mial problemy z zalatwianiem sie.. po tym jedzeniu od razu zaczal sie normalnie regularnie wyprozniac 😜
dobra, ide spac. Branoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
wiola, z jedzeniem popieram cie w 100% więcej: moja kuzynka, która urodziła pod koniec maja, była w zeszłym tygodniu ze swoim synem ( uodzonym 23 maja !! ) u pediatry, bo tak jej płakał i kup samodzielnie nie robi ( dostaje żelazo z/w na słabe wyniki )
i wiecie co jej powiedział lekarz? że ma odstawić rumianki, sranki i koperki: dawać do picia wodę przegotowaną i do tego ( w odp proporcjach ) łyżeczkę soku, naturalnego !! ma np zetrzeć jakłbo i dodać ten soczek, ma wycisnąć truskawkę i też podać sok z wodą i ona tak daje i dziecku NIC nie jest a wreszcie samo robi kupki.


A Ola, miałam pytać, a czemu ty gotujesz w nocy wodę i studzisz? ja gotuję sobie rano wodę mineralną w dzbanuszek na cały dzień, no czasami dogotowuyję pod wieczór, i potem tylko podgrzewam na 30 sek w mikrofali i mieszam z mlekiem.. idzie szybko 😉

i w ogóle termos to był mój pierwszy zakup i też wybieram się wszędzie z dwoma butelkami: w jednej woda, w drugiej proszek: czasami mam taki zestaw na 2 karmienia 😁 i nie ma problemu żeby mi gdzieś to pogrzali w razie czego: w Bolku mi podgrzali, w klubie czy na stacji benzynowej..

Kasia do tej pory mała dostawała cycka i stykało jej ale od niedawna płacze bo głodna i muszę robić MM - najczęściej już nad ranem o 5-6-ej.. Więc wczoraj kupiłam termos bo nie miałam 🙂 dlatego studziłam, bo mineralnej nieprzegotowanej bałam się dolewać. Naczytałam się wczoraj, że powinna być gotowana kilka minut nawet..
Teraz już pójdzie łatwiej 🙂
No i cieszę się że Witek już wyjcem nie jest 😉
Ps. miałam Cię pytać - skąd Ty pochodzisz? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELENKA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO P.S. Brechti ja tez tak kąpię Lenę tylko moja ciut spokojniejsza 😉
więc tak ja jeszcze karmie piersią albo jak to kiedyś Dagi napisała bardziej dokarmiam i jadłam jagody i było okej
Magda sposób z woskiem u mnie bardzo popularny ale ja wole nie robić tego sama tylko idę do osoby która się tym zajmuje "zawodowo" i w ogóle wiele ciekawych rzeczy można się o sobie i dziecku dowiedziec na takim seansie- czy pomaga wszyscy tak mówią i mówią też że nikomu nie zaszkodziło



no i nadrabiałam i tyle miałam napisać a teraz wszystko zapomniałam ☺️
Lena była dziś spokojna ale coś za mało zjadła przed nocą 😮
aha ja dziś miałam cieżki dzień wiadomo przez kogo- za długo chyba dobrze było i już mu się znudziło
aha Lena sie obsrała po szyję PRZYSIĘGAM i miała takie fajne body i chyba będą do wywalenia bo ja nie umiem tego odeprać
i namaczam i piorę w różnych stopniach i szoruję i dupa zawsze coś zostaje 😠 😞
aha idę już spać dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mam pytanie. jak Wy ubieracie dzieciczki w domu? bo ja swoja przewaznie ubieam tylko w body i skarpetki pajacykow chyba od ponad miesiaca nie miala na sobie, jak jest chlodniej to jakies spodenki jej zloze. jak tak ogladam zdjecia innych dziewczyn to wszystkie sa na dlugi rekaw i nozki zakryte 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie. jak Wy ubieracie dzieciczki w domu? bo ja swoja przewaznie ubieam tylko w body i skarpetki pajacykow chyba od ponad miesiaca nie miala na sobie, jak jest chlodniej to jakies spodenki jej zloze. jak tak ogladam zdjecia innych dziewczyn to wszystkie sa na dlugi rekaw i nozki zakryte 😮

Ja w body na krotki rekaw albo na dlugi zalezy jak jest cieplo to same skarpetki a jak chlodniej to polspiochy albo portki jakies badz leginsy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie. jak Wy ubieracie dzieciczki w domu? bo ja swoja przewaznie ubieam tylko w body i skarpetki pajacykow chyba od ponad miesiaca nie miala na sobie, jak jest chlodniej to jakies spodenki jej zloze. jak tak ogladam zdjecia innych dziewczyn to wszystkie sa na dlugi rekaw i nozki zakryte 😮

a to ja też głównie w body; teraz tylko jak zimno było to miała pajaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...