Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moje dziecie nakarmione, ale tylko do polowy, bo zasnela po 100, wiec jak bede szla spac to jej dam reszte 🙂
ja cale zycie bylam ze zwierzzetami, wiecznie przygarnialam wszystkie bezdomne stworzonka !! az moja mama, ktora sama ktora kocha psy, miala mnie dosyc 🙂 potem pojawil sie kot 🙂 mial zostac jedna noc, a potem chopsa na dzialke, ale zostal na dluzej i mnie oswoil z kocurami, bo jak go przynioslam, mial 2 miesiace, byl newinny i przeslodki, wyrosl na kocura nie wiem nawet kiedy i przestalam sie bac kotow. Ale to bylo u mnei w domu rodzinnym, teraz tam nie mieszkam, mieskzam na 9 pietrze w samym centrum belfastu i nie wyobrazam sobie meczyc psa tutaj.... bo to bylo by meczenie go tak szczerze mowaic, poza tym S. nie chce zwierzat w domu, on jest szyscioszkiem i nigdy nie przestal by sprzatac 🙂 🙂 ale gdy wreszcie dorobimy sie swojego domu z ogrodem to jak najbardziej 🙂 a S. chce miec nawet pawia!!! 🙂 🙂 🙂 ksiazeczek jeszcze nie czytam, ale zaczne juz niedlugo, bo moja siosta kupila malej wspaniala ksiazke z wierszykami i bajkami, ale to dopiero 13 wrzesnia 🙂
ide pod prycho i wreszcie ogolic male co nieco, okres mi sie skonczyl, mam zamiar poswietowac piatek, tygodnia koniec i poczatek 😉 😉 😉 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda czemu ktos ma sie bac? 🥴
ja czapeczek nie zakladam prawie wogole, uszka w kapieli zamaczam, nie wyparzam juz butelek za kazym razem (co 2 dzien w sterylizatorze), jak zamialczy to jestem juz obok a czasem zaplacze i nie podchodze to zalezy czy mi sie chce czy nie itd itd bo pisac o wychowaniu dziecka mozna pol nocy bo kazde jest inne i potrzebuje czego innego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczornie. poczytałam troche jak to u was wyglada to i napisze jak u mnie :P
co do kolczyków to ja julce przebijałam jak miała 3 i pol roku i zalowalam ze nie zrobiłam tego wczesniej, bo ona baaaaardzo chciala kolczyki ale po przebiciu pierwszego tak wyła że nie było opcji prebic jej drugiego. no tak, ale z gabinetu wyjsc nie moglysmy bo wyla tez ze chce ten drugi. chce ale przebic nie da 🤔 🤔 🤔 echh... wiec w koncu ja ja trzymalam a kosmetyczka (moja kolezanka na szczescie) przebijala ale tak sie sama nastresowala tym ze jej przez pomylke przebila drugiego kolczyka w innym kolorze 😁 😁 😁 reasumujac moim zdaniem najlepiej przebic tak ok roczku-dwóch, jak jeszcze dziecko nie rozumie az tak bardzo i szybciej bol zapomina, bo moj amiotala sie jak szalona 🤪 🤪 🤪
co do sterylnosci itd. to kazde dziecko jest inne, jednemu nie trzeba wyparzac wszystkiego non stop, a drugiemu znowu jest to konieczne bo np bez wyparzania plesniawy ma i inne stany zapalne w budzi. ja małemu teraz wyparzam raz na 2-3 dni a tak to myje gorącą wodą z płynem, bo bez płynu mi sie wydaje cały czas ze tłusta ta butelka. czapeczke zakładam jak wieje, chociaz zal mi ze chłopaka ubrac w opaske nie bardzo bo tak to i uszy osłoniete i gorąco nie jest 😉 😉
w ogóle to uważam że nie ma co za bardzo chuchac i dmuchać bo dzieciaki pod kloszem trzymane pozniej jak pojda do przedszkola, złobka czy w inne wieksze skupisko ludzi a wczesniej nie mialy stycznosci z roznymi bakteriami to gorzej to przechodza, w sensie szybciej łapia rozne infekcje itp.
to by było na tyle, dzisiaj mi szymek marudził masakrycznie przy zasypianiu ale wcale mu sie nie dziwie bo tez rozdrazniona jestem tą duchotą. no ale w końcu swoim nowym zwyczajem wypluł smoczka, pociućkał powłoczkę od poduszki i zasnął. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o boziu tyle nadrabiania.
dziś to tylko napisze dobranoc a jutro odpowiem Madziuli i wogóle jakie wielkie g..... mnie dziś wieczorem spotkało 🤪
a teraz i tak wiekszość pewnie z was śpi wiec wysyłam miłe sny przez okno wprost do waszych główek teraz ☺️ 😜 😜
p.s a ja miałam przekute uszy jak miałam 2 miesiace i bardzo dobrze bo nie pamietam żadnego bólu i nic mi się nie naderwało no chyba że przez 25 lat nie zauważyłam hehe( Madzia także rozumiem cię dziewczyno i też bym tak zrobiła jak ty)!
córce mojego męża przekuwaliśmy u kosmetyczki gdy miała 4 lata nie całe i to był KOSZMAR( jedną dziurkę ma krzywo) a ryk był że hohoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak w skrócie bo jeszcze nie odespałam wesela i chyba już nie odeśpię 😞, wróciłam o 4.00
nie ma co opisywać , wesele fajne, żarcie jeszcze lepsze tylko towarzystwo lipne ale ogólnie pozytywnie
niedziela taka sobie, P.w końcu zrozumiał jak jest mamusia i się na nią wkurwił 😁 ( pewnie na krótko ale i to mnie cieszy 😁 )
w końcu trochę się ochłodziło
dziecko coraz częściej mi się zrywa z płaczem 😮
po wysypce i suchej skórze śladu nie ma- lek pomógł
aaaaaa i te kolczyki
ja nie przekłuję z innych powodów moich własnych osobistych
ale nie sądzę ze to dziecko boli , i jaką musiałoby mieć siłę żeby sobie coś naderwać - przeciez to jakies chore i moim zdaniem lepiej teraz niż później także dziewczyny nie zastanawiajta się
a co do wychowania pod kloszem to są tu takie które ewidentnie przesadzają - ale to tylko moje zdanie ( ostatnie to stwierdzenie coraz cześciej się tu pojawia 😁 )
ja sie tu nie będę rozpisywać bo mi sie nie chce i tyle O!!!!!!!!
niczego nie wyparzam, tj teraz może tak raz w tygodniu - i pewnie dlatego moje dziecko ma całą buzię w pleśniawkach 🤢
czapki nie ubieram, opaska rzadko, na basen się wybiorę, dziecku nie "przysładzam" tj nie wyzywam od córeczek, itp bo nie lubię i przez gardło mi to nie przejdzie bo to moja CÓRKA, CÓRA, DZIECKO, LENA albo LENIUCH-LENIUSZKA
gdybym miała psa w domu i gdyby nie była alergiczką to pewnie nawet by z psem spała
bajek, ksiażek nie czytam z lenistwa
nie noszę jej na rękach ( z resztą ona nawet nie nauczona i nie lubi)
to tyle bo już mi się oczy kleją a jeszcze musze coś napisać
aaaaa moja też zaczeła sie przekręcać w każdą stronę, ale jeszcze z pleców na brzuch blokuje ją ręka i nie wie co z nią zrobić, ale da radę 😉
to chyba tyle spadam do wyra bo pobudka o 6.00
Kasia gdzie to info o glutenie???

a tu szczęśliwe małżeństwo 🤪
godzina 3.00 więc dlatego tak wyglądamy zwłaszcza P. 😉
[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/11485361379159617283.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była poważna awaria serwera, cały weekend próbowałem uruchomić serwer.
W końcu dzisiaj zainstalowałem wszystko od zera. Mogą wystąpić jeszcze problemy z działaniem strony - okresowe - do 2-3 dni max. ale nie powinno być aż takich bardzo długich przerw.

To był chyba najkoszmarniejszy weekend w moim życiu - kilkadziesiąt godzin prawie nonstop przed komputerem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admin napisał(a):
była poważna awaria serwera, cały weekend próbowałem uruchomić serwer.
W końcu dzisiaj zainstalowałem wszystko od zera. Mogą wystąpić jeszcze problemy z działaniem strony - okresowe - do 2-3 dni max. ale nie powinno być aż takich bardzo długich przerw.

To był chyba najkoszmarniejszy weekend w moim życiu - kilkadziesiąt godzin prawie nonstop przed komputerem 🤢

SZANOWNY PANIE ADMINIE ja się na tym nie znam, ale kurde jak się jest tak uzależnionym od brzuszka jak ja to się przeżywa ogromne katusze 😉
oby już wszystko działało tak jak trzeba
no to skoro weekend był taki pracowity to może czas na urlop 🤪
POZDRAWIAM


a no i DZIEN DOBRY 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
o boziu tyle nadrabiania.
dziś to tylko napisze dobranoc a jutro odpowiem Madziuli i wogóle jakie wielkie g..... mnie dziś wieczorem spotkało 🤪
a teraz i tak wiekszość pewnie z was śpi wiec wysyłam miłe sny przez okno wprost do waszych główek teraz ☺️ 😜 😜
p.s a ja miałam przekute uszy jak miałam 2 miesiace i bardzo dobrze bo nie pamietam żadnego bólu i nic mi się nie naderwało no chyba że przez 25 lat nie zauważyłam hehe( Madzia także rozumiem cię dziewczyno i też bym tak zrobiła jak ty)!
córce mojego męża przekuwaliśmy u kosmetyczki gdy miała 4 lata nie całe i to był KOSZMAR( jedną dziurkę ma krzywo) a ryk był że hohoho

😁 😁 😁 😁 😁
A jakie g.. Cię spotkało??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko i córko 🤪 Działaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🤪
To się nazywa nałóg 🙃

Matylda - Ty to potrafisz wsadzić kij w mrowisko i nieładnie z Twojej strony, że piszesz coś o kimś nie wymieniając go z imienia - albo masz cywilną odwagę mówić co myślisz albo nie pisz takich rzeczy wcale ooo! Takie moje zdanie.

Co do tamtego tematu poruszonego przez Magdę to ja butelki wyparzam za każdym razem i wyparzać będę, bo dlaczego moje dziecko ma jeść z brudnego skoro ja jem z czystego?
Czapek nie zakładam, opaskę tylko jak wieje, uszy jej zamaczam i nie jestem na każde jej kwęknięcie - jak była całkiem malutka to biegałam, ale teraz to już ją trochę znam i wiem że czasem manipuluje, bo najzwyczajniej potrzebuje już towarzystwa.
Bajeczki czytam i czytać będę i nie uważam że to coś złego - przeciwnie - dziecko szybciej się rozwija, tak samo co do pieszczot i całowania - robię to non stop - to ma wpływ na późniejszą samoocenę i akceptację dziecka. I mówię jej codziennie jak ją kocham i nie przestanę dopóki nie umrę OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!! Amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola - temat rzeka - ale muszę skomentować Twoje jedno zdanie - moje dziecko nie je z brudnych butelek!!!! Nie wyparzam - fakt! ALE MYJĘ!!!!! Więc są czyste! Tak jak Twoje talerze 🙂

BRY!!! FrytuS 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Ola - temat rzeka - ale muszę skomentować Twoje jedno zdanie - moje dziecko nie je z brudnych butelek!!!! Nie wyparzam - fakt! ALE MYJĘ!!!!! Więc są czyste! Tak jak Twoje talerze 🙂

BRY!!! FrytuS 🙂

Bry Madziu:P

Ja też nie wyparzam butelek za każdym razem,raz dziennie wyparzam i starczy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola z imienia i nazwiska nie wymienię , bo niektórych nazwisk nawet nie znam 😜
z resztą niby wszystko tu sobie ładnie piszemy ale uważam że i tak z "bezpośredniością" jest mały problem i na tym poprzestańmy 😉
ale jak coś mi się ewidentnie nie podoba o o tym piszę a teraz nie ma potrzeby bo sprawa jest błaha
Tak jak to już było napisane - każda wychowuje tak jak umie i chce.............................................
Ja mimo że kocham ją nad życie to tych uczuć okazać nie umiem- no taka już jestem i nic na to nie poradzę , może zwyczajnie po 8 latach bycia z P. mi tak zostało bo on taki sam i nie twierdzę że to dobrze no ale tak jest , a wszelakie całowanie i słodzenie itp byłoby wmuszone w moim przypadku więc jaki sens 🤢 - ale to nie znaczy że traktuję ją jak trędowatą bo tak nie jest
Jezu o czym my tu piszemy???? Nie było NAS dwa dni- opowiadać coś PLEASE



aha i uszy zamaczam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...