Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
TARTA Z RÓZNYMI NADZIENIAMI 🙂
Ciasto :
300 g mąki(najlepsza krupczatka)
150 g zimnego masła
1 żółtko
zimna woda, szczypta soli

Mąkę łączymy z masłem i solą, potem dodajemy ółtko, a na końcu wodę (nie można przesadzić). Ciasto musi byc dosyc wilgotne , ale zwarte i nie za bardzo wyrobione (moga być kawałki masła). Jeżeli jest trochę czasu to mozna włozyc je do lodówki, ale nie jest to konieczne, bo bez tego tez wyjdzie kruche. Wykładamy nim formę . To jest najważniejszy moment w robieniu tarty. Ciasto musi być wyłożone równomiernie i niezbyt grubo , chodzi o to żeby zrobiła się z niego taka szczelna forma (mozna ponakłuwać widelcem , żeby nie wyrosło).Pieczemy w temperaturze 180 stopni , tak długo aż sie przyrumieni . W zasadzie dobrze jest jeżeli trochę przestygnie, ale znowu nie to konieczne.

Baza:
0,3 smietanki
4 jaja
sól, pieprz, gałka muszkatołowa
Wszystkie składzniki bazy dokładnie mieszamy.

Nadzienie: (podaje takie, które ja robie ale wszystko są pyszne, ale mozna oczywiście wymyslec cos innego swojego)

1,Szpinak i ser plesniowy
2. podsmażona cebula i boczek z serem gruyere
3. podsmażone pory z tymiankiem i ser twardy kozi
4. podsmazona cukinia z papryką
5. podsmażone pieczarki z czosnkiem i natką pietruszki
6. ser kozi z rucolą
7. piersi kurczaka podsmażone z kurkumą i pomidorkami koktajlowymi
8. bakłażan z mozzarella


doooobra moge wymieniac i wymieniac


składniki nadzienia kladziemy na dno upieczonego ciasra i zalewamy masa jajeczna. pieczemy do momentu zarumienienia, ale niezbyt długo , bo nadzienie powinno byc wilgotne. mozna je przygotowac wczwsniej, bo najlepsze sa kiedy troche przestygna. Smakują rowniez na zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skopiowalam przepis na tarte Marinka, wyprobuje ktoregos dnia 🙂

Fabian czadowy!! Andzielika jakie on ma puuulchniutkie raczki tzn o te waleczki mi chodzi miedzy przedramieniem a dlonia!! 🙂 ja myslalam, ze Neliczek ma pulchne raczki 🙂 🙂 superasny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
skopiowalam przepis na tarte Marinka, wyprobuje ktoregos dnia 🙂

Fabian czadowy!! Andzielika jakie on ma puuulchniutkie raczki tzn o te waleczki mi chodzi miedzy przedramieniem a dlonia!! 🙂 ja myslalam, ze Neliczek ma pulchne raczki 🙂 🙂 superasny 🙂

☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo dziewczyny nie wiem czy któras to daje ale kupiłam ostatnio kaszke Nestle Sinlac i jest rewelacyjna 🙂 🙂 Nie robi się jej co prawda na mleku, ale na wodzie i ja ją stosuje jako dodatek do deserków, owoców, w necie jest mnóstwo przepisów na dania obiadowe z nią i w ogóleee jestem zachwycona 🙂 Droga jest co prawda jak na codziene podawanie samej kaszki ale jako urozmaicenie diety jak najbardziej ok 🙂
Matylda to do ciebie tez bo to produkt dla alergików wskazany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...