Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Tyska_1 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Magda - po jakim czasie dostałaś zwrot podatku?
Bo ja sie nie mogę doczekać, żeby zaszaleć beztrosko tą kasą 😉
ja wlasnie tez kurde czekam i czekam.. u nas ta kasa bedzie dolozona do wakacji.

Powiedzcie mi dziewczyny jak u Was sprawa ze smoczkami? Uzywacie jeszcze normalnie? Bo ja stosuje juz smoczek tylko w nocy i tylko wtedy kiedy zaplacze i wtedy go chce a w ciagu dnia jak wyje i podaje mu smoka to jak nim PIZGNIEEE po scianach to tylko patrzec by sobie lancuszkiem nie przypieprzyl 😁 Nie chce gowniarz i jeszcze bardziej sie rozwsciecza kiedy mu go podaje.


Tysia u nas smok tylko w nocy,
a nie wiem czy Ci pisałam ale Krzyś jest mega słodki i cudnie tańcuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mój nie ssie smoczka od 4 mc życia.

Ja jeszcze nie dawałam ogórka bo jakoś się boje, że mu się tam przyklei, stanie czy jakto się tam mówi, ale musze spróbować.

Dziewczyny ktore chodzą na basen z dzieciaczkami, chodzicie na 45 min. czy krócej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Magda - po jakim czasie dostałaś zwrot podatku?
Bo ja sie nie mogę doczekać, żeby zaszaleć beztrosko tą kasą 😉
ja wlasnie tez kurde czekam i czekam.. u nas ta kasa bedzie dolozona do wakacji.

Powiedzcie mi dziewczyny jak u Was sprawa ze smoczkami? Uzywacie jeszcze normalnie? Bo ja stosuje juz smoczek tylko w nocy i tylko wtedy kiedy zaplacze i wtedy go chce a w ciagu dnia jak wyje i podaje mu smoka to jak nim PIZGNIEEE po scianach to tylko patrzec by sobie lancuszkiem nie przypieprzyl 😁 Nie chce gowniarz i jeszcze bardziej sie rozwsciecza kiedy mu go podaje.


Tysia u nas smok tylko w nocy,
a nie wiem czy Ci pisałam ale Krzyś jest mega słodki i cudnie tańcuje.
dziekuje 🙂 Codziennie rano jak wstajemy zawsze leci jakas viva uslyszy tylko muzyke i od razu papulca cieszy, co chwile jak mu sioe spodoba jakis utwor to tancuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
mój nie ssie smoczka od 4 mc życia.

Ja jeszcze nie dawałam ogórka bo jakoś się boje, że mu się tam przyklei, stanie czy jakto się tam mówi, ale musze spróbować.

Dziewczyny ktore chodzą na basen z dzieciaczkami, chodzicie na 45 min. czy krócej?

my zawsze ponad godzine, wlacznie z rozebraniem i ubraniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola, moja robi podobnie.
I to z wystawianiem języka- często się tak 'bawimy' dotykając językiem jak najbliżej brody, i to z tym 'mówieniem" - hell w bardzo podobny sposób mówi ligoligoligoligoligo co chyba miało być od gilania czyli inaczej łaskotania hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
bry

A więc tak Krzysio świetnie tańczy i fajowe ma włoski 🙂

Anielka i Józio słodziaki 🙂 Julka nie widziałam.

Ola ja też chciałabym obejrzeć filmik tylko będę go mogła zobaczyć jutro dopiero.

Nie mam teraz za bardzo czasu, żeby się odnieśc.

Chciałam Was jeszcze zapytać czy Wasze dzieci jedzą surowe warzywa? widziałam, że Tysia pisała o ogórku i pomidorze, mój narazie chyba tylko pomidorka koktailowego jadł...

Zaraz Ci wyślę.
Co do warzyw to Lena je surową marchew, pomidora i ogórka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czekam sobie bo zaraz moj serial m jak milosc 🙂

Z surowych warzyw to Ala wszystkiego po droszku dostawala po prostu z naszego talerza. Ale z najczestszych to pomidor bez skorki, ogorka nie lubi , marchewke tez ale teraz jej ograniczam bo juz ma zolte stopy i lekarka mowi ze za duzo marchewki (beta karoten i vit a) pozatym ostatnio dostala surowego buraczka z naszej salatki ale plula nim. Sprobowala tez rzodkiewki salaty szczypiorku cebuli i to zjadla i jej smakowalo. Rutynowo jej nie daje ale raz na ruski miesiac jak my jemy cos co ona bardzo chce i sie garnie do naszego jedzenia to na sprobowanie dostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu Lenka cudaśna i jaka wygadana 🙂
Ja powiem szczerze że Julka też była taka gaduła od małego i do tej pory jej zostało, buzia jej sie nie zamyka nawet na 5min 🥴 🥴 dlatego nawet tak bardzo nie ubolewam nad tym, że młody mniej gada od niej 😁 😁 aczkolwiek w ostatnich 2 tygpdniach tez poszedł do przodu w tej dziedzinie i zamęcza mnie dziadzianiem swoim 😉
a dzisiaj zaczął się sam puszczać. pójść jeszcze nie pójdzie ale jak stanie koło czegoś to chwilkę postoi już bez trzymanki 😎
i zamawiam Szymikowi kompletny strój Chelsea bo będą razem z tatą wspierać drużynę w drodze po puchar LM 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! za moment wszystko nadrobie, ale czy moge cie prosic Olu o to zebys wyslala te filmiki z Lenka jak cos tam robi???

moja Nela ostatnio tak robi jak konik wiecie tak klak klak jezykiem w buzi, ojs, trudno mi opisac, moze tez nagram, albo sie okaze ze to samo robi co Lenka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadrobilam: 🙂 🙂

upieklam pyszniaste ciasto z rabarbarem dzisiaj 🙂 o to: http://www.youtube.com/watch?v=ZG3pAvKbAsU&feature=related pieknie sie uzupelnia smak slodkiem gladkiej bitej smietany z kwaskowym rabarbarem!! 🙂 uwielbiam!! 🙂

filmiku jeszcze nie dostalam, mam nadzieje ze Olciu wyslesz w wolnym momencie, ale juz wam mowe, co moja nela kombinuje:

mowi bla ble,
tak jakby klaska jezykiem,
wystawia jezyk i chowa tak strasznie szybko, tego ja tatus nauczyl
i ostatnio wymawia mnostwo dziwiekow z gloska ssss, np gosia, siu, sia,
dziemy,

potrafi jedynie swiadomie powiedziec daj.............

nawet nie mam pewnosci czy jak mowi mama, to specjalnie, bo zazwyczaj jak ja prosze zeby powiedziala mama, to mowi tata lub dady, a mama mowi tylko jak placze, wiec moze jednak kuma o co chodzi 🙂

ale widze po moim dziecku ze wszystko co do niej ja po polsku mowie i Sola w yoruba, to skubana rozumie, taka jestem dumna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, no i jeszcze mowi Ba jak cos upadnie i am jak karmi lalke 🙂

a co do klapsow, to ja przyznam ze zarownbo ja i S. juz kilka razy klepnelismy Nele po raczce, nie na tyle mocno zeby poczula bol, tak zeby bardziej skumala ze tak sie poprostu nie robi bo to sie wiarze z czyms nieprzyjemnym. Ale ostatnio mam wrazenie ze wiecej rozumie i nawet zamya lodowke na specjalne zabiezpieczenie przed sama soba 🙂 🙂
ja jestem zdania ze w pewnych momentach trzeba dziecku dac bardziej dobitnie do zrozumienia ze pewnych rzeczy sie nie robi poprostu bo tlumaczenie nie wystarcza z racji wieku.
Moja Nela np czasami specjalnie wymiotuje jak je...... wiec wtedy takie klepniecie raczki dziala cuda, bo juz tego podczas posilku danego nie robi.
ja nie do konca jestem za bezstresowym wychowaniem, uwazam, ze dzieci powinny miec wyznaczane granice od samego poczatku, bo im wczesniej sie zacznie tym potem bedzie latwiej
ale ja wiem, ze to temat rzeka........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moja mala WSZYSTKO rozumie a malo mowi.
raz jej pokazalam jak bylam w wc ze mama idzie sisiu i teraz jak ide do kibelka ona krzyczy "si! si!" a ja pytam a gdzie Ala robi "siusiu /si" a ona pokazuje na swoja pieluszke na krocze, pytam a gdzie mama robi-pokazuje kibelek. Wogole jak gadam do niej np. Ala przynies mamie butelke/pieluszke/ krem/ lyzeczke czapke i innesetki innych bzdurek to przynosi, czasem sie zawiesi i mysli ale w koncu trafnie wezmie i przyniesie.
Albo ostatnio mowie daj mamie buzi a ona sie nachyla i nastawia czolo zeby ja w czolko pocalowac i teraz jak chce od nas buziaka to albo nachyla czolo albo robi dziubek i pokazuje i robi cmok 🙂 Normalnie mowie jak ze stara tylko gadac ona za wiele nie gada.
Za to dziwnie jakos tak zaczela zypelnie inaczej jak dotychczas intonowac sylaby ktore czasem wypowiada tak smiesznie jakby tylko jednym kacikiem ust i najczesciej jej wychodzi wtedy "bybubybu bleblubu itp"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dagi twoje ciasto to jakas piosenka 😁 😁

moj młody cmoka i pluje się na zawołanie 😁 😁
świadomie mówi DA jak cis chce, najczesniej picie zeby mu dac, i jak jest pusta butla już to oznajmia wkurzony MA, z\e nie ma juz 😁:

i brzęczy w międzyczasie rożne swoje adzie baby dada i tata co jest miłą odmianą od ci.ągłego mamma mammmaaa 😉

idem lulu
branoc moje miłe panie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...