Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marinka napisał(a):
a żelazo biorę bo mam lekka anemie

Mi dokładnie to samo powiedziała moja dr. "Lekka anemia" no i biorę 2 razy dziennie żelazo i raz dziennie ten Femibion. Staram się oczywiście jak najlepiej jeść ( warzywa i owoce wręcz pochłaniam ale z mięskiem jakoś mi nie wychodzi już tak dobrze)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
cytuję dr Grzegorza Jędrzejewskiego : nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzają konieczność przyjmowania takich preparatów. jeśli mam się kierować medycyną opartą na dowowdach, to takich dowodów nie ma. żywienie różnorodne powinno wystarczyć.... zalecenia są takie, zeby niezależnie od wyników, 25 mg żelaza dziennie suplementować już od 2 trymestru. ale jak są prawidłowe wyniki, a pacjentka prawidłowo się odżywia to nasuwa się pytanie: po co?

no i zapewne ma po czesci racje. Przeciez nasze mamy i babcie nie braly zadnych witamin tylko korzystaly z tego co natura daje. i wszystko szlo ok.

No tak ale też nie przesiadywały przed komputerami tyle czasu i powietrze nie było takie zatrute a i woda jakaś czystsza pewnie 😉 Ech, ja myślę, że trzeba słuchać naszych lekarzy i jak mówią żeby brać to brać a jak twierdzą, że nie ma potrzeby to widocznie tak jest... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewuszki! wchodze na forum a tu tyle dyskusji trwa.
Co do porodu ja na bank bede miala cc ze wzgledow zdrowotnych, jest to operacja ktorej nie wykonuje sie na kaprys mamy, ale nie jest az tak zle jak nie raz pisza,nie zawsze konczy sie to lyzeczkowaniem i lezeniem na plasko conajmniej 12h zwlaszcza jezeli pacjentka ma wysoki prog bolu (jak ja 🙂),no i nie ma zagrozenia ze dziecko zablokuje sie w kanale rodnym, a to ze nie wyksztaltuje sie glowka no to chyba wogole jakis mit! Minusy? dziecko od razu nie jest z matka, pozostaje blizna do zagojenia sie, jesli decydujesz sie na cc to kolejne porody zakoncza sie tak samo, no i nigdy nie poczuje sie 100% kobieta nie rodzac sn niestety....
Co do witaminek to ja wciaz biore kwas foliowy i zurawit (oczywiscie po konsultacji z lekarzem) i dobrze mi z tym, aczkolwiek samo przyjmowanie witamin nie jest konieczne przynajmniej po pierwszym trymestrze.
Co do plci dziecka, dziewuszki co nam sie trafilo to nam sie trafilo i tak jest to najwieksze szczescie w naszym zyciu, nieprawdasz??? 🙂
No to chyba narazie na tyle.ale nie opuszczam was,aha i oklaski dla fijolka - juz dawno chcialam ci dac tylko nie moglam,a zasluzylas pozatym trzeba utrzec nosa zlodziejowi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy od lekarza, a wiec 😁 : mała dobrze się rozwija serduszko prawidłowo bije.. po po zmierzeniu dł kości udowej - 2 tyg do przodu, także laska z długimi nogami rosnie 🙂 uśmiechała sie 😁 a ja znów za niska hemoglo.mam no i dalej brac zelazo, dostałam na glukoze, no i niskie dzis cisnienie ,,
ogolnie najwazniejsze ze malutka sie rozwija i rosnie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Witajcie dziewuszki! wchodze na forum a tu tyle dyskusji trwa.
Co do porodu ja na bank bede miala cc ze wzgledow zdrowotnych, jest to operacja ktorej nie wykonuje sie na kaprys mamy, ale nie jest az tak zle jak nie raz pisza,nie zawsze konczy sie to lyzeczkowaniem i lezeniem na plasko conajmniej 12h zwlaszcza jezeli pacjentka ma wysoki prog bolu (jak ja 🙂),no i nie ma zagrozenia ze dziecko zablokuje sie w kanale rodnym, a to ze nie wyksztaltuje sie glowka no to chyba wogole jakis mit! Minusy? dziecko od razu nie jest z matka, pozostaje blizna do zagojenia sie, jesli decydujesz sie na cc to kolejne porody zakoncza sie tak samo, no i nigdy nie poczuje sie 100% kobieta nie rodzac sn niestety....
Co do witaminek to ja wciaz biore kwas foliowy i zurawit (oczywiscie po konsultacji z lekarzem) i dobrze mi z tym, aczkolwiek samo przyjmowanie witamin nie jest konieczne przynajmniej po pierwszym trymestrze.
Co do plci dziecka, dziewuszki co nam sie trafilo to nam sie trafilo i tak jest to najwieksze szczescie w naszym zyciu, nieprawdasz??? 🙂
No to chyba narazie na tyle.ale nie opuszczam was,aha i oklaski dla fijolka - juz dawno chcialam ci dac tylko nie moglam,a zasluzylas pozatym trzeba utrzec nosa zlodziejowi!!!


he he dziekuje Ci hussi pieknie!
a powiedz prosze, bo tu mnie zaskoczylas. nie ma lyzeczkowania - a co z lozyskiem? no bo nie ma opcji rodzenia. cos podpowiesz? buziole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Wróciliśmy od lekarza, a wiec 😁 : mała dobrze się rozwija serduszko prawidłowo bije.. po po zmierzeniu dł kości udowej - 2 tyg do przodu, także laska z długimi nogami rosnie 🙂 uśmiechała sie 😁 a ja znów za niska hemoglo.mam no i dalej brac zelazo, dostałam na glukoze, no i niskie dzis cisnienie ,,
ogolnie najwazniejsze ze malutka sie rozwija i rosnie 😆

znaczy sie do Top Model bedzie sie nadawac 🙃 dobrze dobrze!!
a jakie cisnienie bylo dzis? cudnie ze wszystko oki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
ja tez po wizycie wsio ok tylko anemia hahaha dostalam skierowanie na glukoze no i przytylam w 5 tyg kilogram z kawalkiem 😉

nie martw sie ta anemia. ja wyjatkowo nie mam choc hemoglobina 11,7 (a wartosc dolna wg norm 11,2) zatem ciagle jestem w dolnej granicy. Organizm pracuje mocniej. A ten TYLKO kilogram - ZAZDROSZCZE. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
fijolek napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
cytuję dr Grzegorza Jędrzejewskiego : nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdzają konieczność przyjmowania takich preparatów. jeśli mam się kierować medycyną opartą na dowowdach, to takich dowodów nie ma. żywienie różnorodne powinno wystarczyć.... zalecenia są takie, zeby niezależnie od wyników, 25 mg żelaza dziennie suplementować już od 2 trymestru. ale jak są prawidłowe wyniki, a pacjentka prawidłowo się odżywia to nasuwa się pytanie: po co?

no i zapewne ma po czesci racje. Przeciez nasze mamy i babcie nie braly zadnych witamin tylko korzystaly z tego co natura daje. i wszystko szlo ok.

No tak ale też nie przesiadywały przed komputerami tyle czasu i powietrze nie było takie zatrute a i woda jakaś czystsza pewnie 😉 Ech, ja myślę, że trzeba słuchać naszych lekarzy i jak mówią żeby brać to brać a jak twierdzą, że nie ma potrzeby to widocznie tak jest... 🙂



ale wiesz jacy często są lekarze.... ja miałam problemy z nosem, zatokami... i jak nic nie pomagało, nawet operacja to stwierdzili ze to alergia. laryngolog szprycował mnie lekami na alergię mówiąc ze tak będzie juz do końca życia. a jak poszłam do alergologa i opowiedziałam swoją medyczną historię i o tych alergiach i że nic nie pomaga - to pani doktor powiedziala - to ja dam pani drozsze i skuteczniejsze leki - a ja pytam - pani doktor a czy ja wogole mam alergię? a ona na to - nie wiem ale te leki pani nie zaszkodzą

efekt jest taki ze od roku odstawiłam wszystkie leki: te na alergię, sterydy do nosa, spróbowałam trochę innego leczenia - i efekt jest taki że jest ok. a tak to faszerowali mnie non stop - a wątroba ponoc była jak u 100kilogramowego człowieka - włąsnie przez te leki.

dlatego nawet się cieszę - ze trrafiłam na skrajną lekarkę. ale oczywiscie gdyby były wskazania z jej strony t na pewno bym brała - żebyscie nie pomyślaly że którąs z was krytyjuję za witaminki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
ja przed ciaza wazylam 40kg teraz mam juz 50kg na liczniku ale nic nie widac 😁

jejku 40kg to ja chyba wazylam w szkole podstawowej... 🤨


no ja zawsze taki kosciotrupek bylam, dlatego 3 lutego mam badania czy dzidzius nie jest za malutki takie gruntowne bo jednak taka waga w ciazy nie jest za dobra, ale ja jestem dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
fijolek napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
ja przed ciaza wazylam 40kg teraz mam juz 50kg na liczniku ale nic nie widac 😁

jejku 40kg to ja chyba wazylam w szkole podstawowej... 🤨


no ja zawsze taki kosciotrupek bylam, dlatego 3 lutego mam badania czy dzidzius nie jest za malutki takie gruntowne bo jednak taka waga w ciazy nie jest za dobra, ale ja jestem dobrej mysli 🙂

ja tez mysle ze wszystko jest oki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...