Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Nasz Kevinek ma problemy z kolka i napreza sie jak go brzuszek boli...serce mi sie kraja 😞 Teraz melenstwo spi,ale zawsze sie budzi jak go boli.Czasami juz z sil opadam,ale wiem,ze ten czas niedlugo minie.A narazie trzeba byc silnym i miec duza porcje cierpliwosci.


dzis mala sie wyginała i widac było ze ciezko jej, to połozylam jej wyprasowana ciepła pieluszke na brzuszek i sie uspokoiła i zasneła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
justina1975 napisał(a):
Nasz Kevinek ma problemy z kolka i napreza sie jak go brzuszek boli...serce mi sie kraja 😞 Teraz melenstwo spi,ale zawsze sie budzi jak go boli.Czasami juz z sil opadam,ale wiem,ze ten czas niedlugo minie.A narazie trzeba byc silnym i miec duza porcje cierpliwosci.


dzis mala sie wyginała i widac było ze ciezko jej, to połozylam jej wyprasowana ciepła pieluszke na brzuszek i sie uspokoiła i zasneła.


Wiktor też sie wygina i jęczy przez sen ,czasem po takim jeczeniu pusci bączka a czasem mu sie uleje 🤢 chyba ze spi na brzuszku leżąc na moim brzuszku to nie 😜
Ale dajemy mu od jakiegos czasu krople Esputico i pomaga łatwiej z niego te gazy wychodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
justina1975 napisał(a):
Nasz Kevinek ma problemy z kolka i napreza sie jak go brzuszek boli...serce mi sie kraja 😞 Teraz melenstwo spi,ale zawsze sie budzi jak go boli.Czasami juz z sil opadam,ale wiem,ze ten czas niedlugo minie.A narazie trzeba byc silnym i miec duza porcje cierpliwosci.


dzis mala sie wyginała i widac było ze ciezko jej, to połozylam jej wyprasowana ciepła pieluszke na brzuszek i sie uspokoiła i zasneła.


Wiktor też sie wygina i jęczy przez sen ,czasem po takim jeczeniu pusci bączka a czasem mu sie uleje 🤢 chyba ze spi na brzuszku leżąc na moim brzuszku to nie 😜
Ale dajemy mu od jakiegos czasu krople Esputico i pomaga łatwiej z niego te gazy wychodzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Nasz Kevinek ma problemy z kolka i napreza sie jak go brzuszek boli...serce mi sie kraja 😞 Teraz melenstwo spi,ale zawsze sie budzi jak go boli.Czasami juz z sil opadam,ale wiem,ze ten czas niedlugo minie.A narazie trzeba byc silnym i miec duza porcje cierpliwosci.

a probujesz klasc go na brzusiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
dziewczyny a jak sie zachowują Wasze dzieci jak nie spią. bo Majka chwile sie pokreci i juz płacz. najchetniej siedzi caly czas na moim brzuchu bo inaczej marudzi. mama mowi ze juz ją rozpiescilam ale co robić jak tylko przytulanie ją uspokaja


mam tak samo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
dziewczyny a jak sie zachowują Wasze dzieci jak nie spią. bo Majka chwile sie pokreci i juz płacz. najchetniej siedzi caly czas na moim brzuchu bo inaczej marudzi. mama mowi ze juz ją rozpiescilam ale co robić jak tylko przytulanie ją uspokaja


mam tak samo 🤢

U nas tak samo Stas najlepiej by cyca nie wypuszczal z buzki i tylko znikam mu z oczu to sie zaczyna krecic i w płacz choc dzis zostawiłam go na godz z meżem i pojechałam na zebranie do córki miałam stracha czy bedzie plakał ale wrocilam a on szczesliwy u tatusia na raczkach sie kołysal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
justina1975 napisał(a):
Nasz Kevinek ma problemy z kolka i napreza sie jak go brzuszek boli...serce mi sie kraja 😞 Teraz melenstwo spi,ale zawsze sie budzi jak go boli.Czasami juz z sil opadam,ale wiem,ze ten czas niedlugo minie.A narazie trzeba byc silnym i miec duza porcje cierpliwosci.

a probujesz klasc go na brzusiu?


na kolkę polecam kropelki Espumisan raz dziennie ok godziny 17 podawajcie ok 15-25 kropli są bardzo skuteczne kosztują ok 20 zł u nas w Polsce są dopuszczone od 1 miesiąca ale możecie je podawać dzieciaczkom od urodzenia bez problemu wypróbowane na moim synku skutkują rewelacyjne dzieciaczki nie cierpią a mamy nie parzą na cierpienie maluszków 🙂 🙂 pozdrawiam sąsiadka Adusi


u Adusi wszystko w porządku dochodzi do siebie pomalutku a mała jest prześliczna 🙂 🙂 taka akuratna ,i podobna jak dwie kropelki wody do swojego tatusia 🙂 na fotke musicie jednak poczekać aż Adusia wyjdzie ze szpitala mamy nadzieję ze w sobotę 🙂 🙂 Mała jest zdrowa , cycusia ciągnie jak mała przyssaweczka 🙂 🙂
życzę wam dziewczyny radości z pierwszych miesięcy z waszymi maluszkami , jak najmniej kolkowych nocek , i tylko uśmiechów na buziolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamargaretka napisał(a):
a skąd wogole miec pewność ze dziecko ma kolkę a nie po prostu jakies wzdęcia lub jeszcze coś innego?


KOLKA POJAWIA SIĘ ZAWSZE O TEJ SAMEJ PORZE W GODZINACH WIECZORNYCH LUB NOCNYCH NAWRACA CODZIENNIE ....JAK BUMERANG


kolka to nic innego jak właśnie wzdęcia 🙂 🙂 tyle że tak silne ,że dziecko prężny nóżki , wierzga nimi mocno , macha rączkami i właściwie nie płacze ale wrzeszczy całymi płucami , trwa to zwykle kilka godzin szczególnie wieczorami bądź w nocy , uwierz mi odróżnisz lekkie wzdęcie od kolki bez problemu, przy lekkim wzdęciu wystarczy masować brzuszek lekko uginając dziecku nóżki w kolankach i przyciskając je do brzuszka trzeba lekko nimi masować brzuszek kolistymi ruchami , ciepła pieluszka też pomaga , i oczywiście herbatka z kopru włoskiego i po kilu minutach dziecko oddaje gazy , przy kolce niestety te gazy nie odchodzą tak łatwo 😞 😞 i wtedy jest jazda bez trzymanki i dla dzieciaczka i dla domowników , dlatego dobrze jest podawać kropelki które skutecznie te gazy potrafią z jelitek wypędzić .

PRZY KOLCE DOBRZE JEST KŁAŚĆ W CIĄGU DNIA DZIECKO JAK NAJCZĘŚCIEJ NA BRZUSZKU ,MASOWAĆ PLECKI ,ROBIĆ CIEPŁE OKŁADY NAWET WTEDY KIEDY JEST SPOKOJNE , POIĆ HERBATKĄ KOPERKOWĄ ...I PRZEDE WSZYSTKIM DZIECKU POWINNO SIĘ PORZĄDNIE ODBIĆ PO KAŻDYM KARMIENIU TO JEST BARDZO BARDZO WAŻNE WTEDY WŁAŚNIE DZIECKO ODDAJE NAGROMADZONE GAZY


OCZYWIŚCIE TRZEBA TRZYMAĆ ODPOWIEDNIĄ DIETĘ ALE TO KAŻDA MAMA WIE 🙂 🙂 🙂 WIĘC NIE BĘDĘ SIĘ WYMĄDRZAĆ 🙂 🙂:

TRZYMAJCIE SIĘ MAMUSIE CYCKI W GÓRĘ 🙂 🙂 BĘDZIE DOBRZE


żadnemu maluszkowi nie życzę kolek 🙂 oby wasze dzieciaczki nie miały tego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za wyczerpującą odpowiedz. u nas zaczynały się płacze krzyki ok 4 rano. wiec były regularnie ale od 2 dni Maja marudzi też w dzień a wczoraj na dobre zaczęło się o 23 i trwało gdzieś tak do 2 w nocy. leży spokojnie a nagle się pręży i wygina. noszę ją, masuję brzuszek, nóżki uginam... dziś w nocy uspokoiło się jak po tych wszystkich zabiegach zrobiła dwie kupy. i pozniej położyłam ją na moim brzuchu i tak przelezałyśmy do 6 rano.

mam dość diety. ograniczam się a i tak Maja cierpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.
Ja stosuję wywar z kminku (łyżka kminku na szklankę wody i gotuję z 5-10 min) i wydaje mi się że jest to zbawienne dla Niuni na wszystkie problemy trawienne a do tego wspomaga laktację z tego co wyczytałam. Tak mi się zdaje bo jak dwa dni temu zapomniałam go wypić to Mała cały dzień u mnie na rękach przesiedziała, a jak piję to i kupy idą jak ta lala i Malutka śpi spokojnie 🙂 Nie wiem czy to działa w przypadku kolek ale wydaje mi się że dość pomocne jest dlatego polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dziewuszki.Bylam dzisiaj u ginekologa i znajoma podala mi nazwe plynu z kopru na kolki i wzdecia,podarowala mi jedna flaszeczke.To jest plyn z kopru (bez alkoholu).Podaje sie go w czasie albo po posilku niemowlaczka.Ja pierwszy raz dzisiaj podalam Kevinkowi i jak narazie jest ok.Jakby ktos byl zainteresowany to podaje nazwe GRIPE WATER produkt jest angielski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretko..nie wydaje mi sie,ze kladzac dzieci na naszych brzuchach rozpieszczamy je.Przeciez to jeszcze niemowlaczki,ktore co niedawno opuscily nasz brzuszek.One potrzebuja zapachu matki i bicia jej serca,tak jak byly w brzusiu 🙂 Moj tez bardzo czesto zasypia na moim brzuchu,a czasami na meza tez...to dobre tez na te meczace kolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,czasami diety nie pomoga.Bo organy dzieciaczkow musza sie przyzwyczaic.Moja kolezanka jadla same salaty,warzywa,a kolka meczyla jej synka i tak cale noce.Moj narazie spi i modle sie,zeby bylo mu lepiej.Maz z rana do pracy,a ja caly dzien z dzieciaczkiem.Moi rodzice w Polsce,mojego meza czasami wpadna,ale w szczegolnosci rade musze sobie sama dawac.
Troche pozno na neta weszlam,bo w dzien nie bedzie chyba jak.Teraz korzystam z czasu i sie ucze.
Zycze Wam kochane milusinskiego dnia ....i bezkolkowych momentow 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Mamuski!
Najlepszego w Naszym Dniu!!!!


Martynka gratuluje!!! malo brakowalo a urodzilabys w DZIEN MAMY 🙂
ALE SUPER; MACIE JUZ MALENSTWO PRZY SOBIE! 🙂

kochane, co do kolek to nie jestescie same.... nasz Alex tez czasem ma, raz to go tak zlapalo, ze krzyczal, a ja juz nie wiedzialam co robic! i bujanie i noszenie!
ja tez klade mu na brzuszek- podusie z pestkami dla Maluszkow, podgrzewam w mikrofali troszke i tez go ona uspokaja! musimy to jakos zniesc! damy rade 🙂
tak jak piszecie- najwazniejsze, zeby zawsze po jedzeniu sie odbilo! pomaga! i pomimo, ze niektorzy lekarze i polozne mowia zeby tylko samo mleko podawac, ja jednak herbatke koperkowa tez czasem podam! Synus nie lubi jej za bardzo, ale wystarczy jak napije sie chociaz troszke 🙂

ja Was podtrzymuje na duchu a Wy mnie podtrzymujcie i miejmy nadzieje, ze szybko kolki ustapia!

zycze milego dzionka!
ja lece posprzatac i posciel powlec, dzis moi rodzice przylatuja do Nas! 🙂 Alex spika, wiec wykorzystuje moment! jakies 2-3 godzinki 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...