Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
faktycznie jakas negatywna aura. prawie kazda z nas na coś dziś narzeka. ja mało że zakatarzona to jeszcze pol godziny temu wypadło mi lekarstwo z zęba. to taka parszywa ósemka do wyrwania ale z różnych powodów dentysta zdecydował że wyrwie ją po porodzie, zaklajstrował lekarstwem i wlasnie wylecialo. ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam ,
chciałam się z Wami podzielić sytuacja jak mnie wczoraj spotkała.
Mój lekarz prowadzący jest z Wa-wy a ja mieszkam 30km od stolicy , wczoraj musiałam jak najszybciej udać się do ginekologa więc zadz. do tutejszej przychodni NFZ .
Na pytanie na kiedy jest pierwszy wolny termin usłyszałam(od strasznie nie miłej kobiety) że w maju ...dodałam wiec że jestem w ciąży i że w maju to ja mam termin porodu i czy to coś zmienia?
Na co usłyszałam że NIE!! byłam w takim szoku że nie wiedziałam co mam temu babsztylowi odp.
W przychodni również NFZ-skiej do której chodzę w Warszawie nigdy by w ten sposób nie potraktowano ciężarnej kobiety czy Wam kiedykolwiek się coś takiego przydarzyło??
Dodam że ta nie miła sytuacja miała miejsce w placówce o nazwie Malvita nie polecam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kasia no to faktycznie przykra sytuacja...tu gdzie mieszkam ciezarna jest traktowana z troska przez lekarzy..natomiast przez ludzi w sklepach bardzo oschle..nie ustapia miejsca w kolejce..nic 😞przykra ta Twoja historia...pozdrawiam Cie serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Brzuszki!
Marinka sie nie odzywala.... 🥴
miejmy nadzieje, ze to nic powaznego, moze faktycznie zostawili na obserwacji tylko...
Marinka! 3 mamy kciuki! 😘

Kasidelko, to faktycznie potraktowala Cie ta BABA strasznie! eeehhh....

Ola, tutaj gdzie ja mieszkam, w sklepach tez nie lituja sie nad ciezarnymi, tylko trzeba stac w kolejce z zakupami i koniec! oni twierdza, ze ciaza to nie choroba! sa wyjatki osob, ktore wiedza pewnie, jak to moze byc nam czasem ciezko, ale to jest bardzo mala jednostka takich osob! 🤢

wczoraj bylam na 1 spotkaniu Szkoly Rodzenia!
bylo milo, zaczelismy od tego, czego my oczekujemy od tych spotkan i o czym najbardziej chcielibysmy rozmawiac i wiedziec!
Polozna zaczela od schematu PODROZ Z KOLONI DO TYROLU, ze to jest nasz urlop, czyli czas ciazy, a jak juz dojezdzamy do konca, to ta GORA to jest wlasnie poczatek, kiedy sie juz zaczyna dzidzia pchac na swiat, czyli porod 🙂
mowila o seksie w ciazy, ze jak najbardziej, jesli ciaza nie zagrozona i kobieta ma ochote- WSKAZANY! 😜
mowila, ze jesli partner towarzyszy przy porodzie, to jest przy niej zeby jej pomagac i w razie czego wspolpracowac tez z polozna, zeby sie na Kobiete nie zloscil, jesli na meza nakrzyczy albo powyzywa! 😜

o gimnastyce w ciazy- bardzo wskazana! zeby nie lezec tylko i nie siedziec na kanapie przed TV 😉 tylko ruch ruch i ruch, szczegolnie przed terminem porodu, zeby nastapil w terminie a nie po, w taki sposob umozliwimy maluszkowi szybkie wyjscie na swiat!

no i tak sobie posluchalismy i pogadalismy 🙂

to sie napisalam 😜

😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki widze ze dzis nadal jak na szpilkach tu wchodzimy, ja wczoraj tez tak myslalam o Marince i nawet moj maz stwierdzil ze napewno jest wszystko ok tylko albo ja zostawiali w szpitalu na obserwacji albo ona odpoczywa w domu i narazie do nas nie zaglada.....ale napewno jest ok wkoncu to jedna z majoweczek a my jesteśmy silne i wszystko wytrzymamy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Kasia Gwiazdka...no i moze ja sie przejde do szkoly rodzenia 😁dzisiaj mam korki z gramatyki z niemieckiego..bo jak pisze do kumpelki sms po niemiecku to ubaw ma..i mowi ze to nowy niemiecki..ale zarowno piekny 😁 😁 😁 😁 😁 co do Marinki to mysle ze jednak jest na obserwacji..poniewaz napisalaby chociaz slowko na forum...pozdrawiam wszystkich... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
Hej dziewczynki widze ze dzis nadal jak na szpilkach tu wchodzimy, ja wczoraj tez tak myslalam o Marince i nawet moj maz stwierdzil ze napewno jest wszystko ok tylko albo ja zostawiali w szpitalu na obserwacji albo ona odpoczywa w domu i narazie do nas nie zaglada.....ale napewno jest ok wkoncu to jedna z majoweczek a my jesteśmy silne i wszystko wytrzymamy 🙂



ja tez mysle, ze moze jest juz w domku, tylko musi odpoczywac i zajrzy do nas jak juz poczuje sie lepiej! zareagowala szybko, wiec napewno nic strasznego nie moglo sie wydarzyc! bedzie dobrze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
hej Kasia Gwiazdka...no i moze ja sie przejde do szkoly rodzenia 😁dzisiaj mam korki z gramatyki z niemieckiego..bo jak pisze do kumpelki sms po niemiecku to ubaw ma..i mowi ze to nowy niemiecki..ale zarowno piekny 😁 😁 😁 😁 😁 co do Marinki to mysle ze jednak jest na obserwacji..poniewaz napisalaby chociaz slowko na forum...pozdrawiam wszystkich... 😘


OLU, ja polecam, naprawde fajnych i ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec i przede wszystkim wyrwac z domu, poznac inne mamusie i usmiac sie czasem do lez! 🙃
na poczatek musisz sama zaplacic- u mnie caly kurs za osobe kosztuje 80 euro- 6 spotkan po 2 godziny, ale po ukonczonym kursie, kasa chorych zwraca koszta z powrotem, wiec naprawde warto skorzystac!
nie wiem czy wiesz, ale...
masz rowniez prawo do poloznej, ktora w trakcie ciazy moze Cie odwiedzac w domu, spotykac sie z Toba, rozmawiac, doradzac, kontrolowac czy wszystko jest OK, to co Cie dreczy zawsze mozesz do niej sie z tym zwracac, itd.... i za polozna tez nie placisz, tylko ubezpieczenie pokrywa! takze tez warto! do mnie przychodzi jutro o 10.30! tylko akurat mi sie udalo zalatwic polozna Polke, z tego szpitala, gdzie bede rodzic 🙂

a gramatyke stukaj bo warto! 🙂 u mnie juz jest coraz lepiej z pisownia, bylo tez mi ciezko, ale jak pracowalam w przedszkolu, to musialam sie nauczyc, zebym mogla pisac cokolwiek 🙂 duzo czytaj niemieckich gazet- pomaga! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak probowalam zajsc w ciaze i wreszcie po wielu probach trafilam do szpitala do Wolgastu na zabieg nie pamietam jak sie nazywa(wpuszczaja taki plyn w jajowodyi)i rozmawiam z lekarka,dukam,mecze sie hmm nery itp...a ona spokojnym glosem mowi,,to moze po polsku bedzie latwiej,, oczywiscie usmiechnieta juz bylam do zabiegu samego 😉pozniej poznalam jeszcze 2 polakow lekarzy.super!!! 😁 😁i dwie siostry..opieka super,super!!! 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchatki w końcu nadrobiłam te 30 stron od wczorajszego ranka, widze ze Marinki nadal nie ma ale na pewno wszystko jest ok bo przeciez pisała ze dzidzia ruchliwa wiec trzymam kciuki mozliwe ze za bardzo sie forsuje i wtedy lekaz tez postanawia ze zatrzyma pacjentke co by pokazac ze nie wolno przesadzac 🙂
ja wczoraj cały dzień prawie na nogach w urzedzie u mamy u bratowej miska i u siostry no i w koncu jak wrócilismy wieczorem to az mnie pachwiny bolały i tak jakby nogi w biodrach jak sie polozyłam to od razu usnełam eh przez to siedzenie to kondycja padła strasznie trzeba to zmienic bo to też zle 🥴
mamci jednak wyszedł jakis mały kluseczek w lewej piersi i po kolejnym badaniu musi na wynik poczekac dwa tyg i bedzie wiadomo co dalej na razie sie nie zamartwiamy i atmosfera raczej radosna nie ma co sie smucic bez powodu 🙂
nasz junior ciągle główkuje w mój pęcherz 🙂 miłego dzionka zycze wam i bede zerkac czy Marinka się odezwała 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba wszystkie odświeżamy stronę z nadzieją, że ujrzymy post od Marinki.

Ja wczoraj byłam na basenie, wypływałam się, wymasowałam i wygrzałam aż się lepiej od razu czuję. Po konsultacji z moim lekarzem dostałam na początku ciąży pozwolenie na chodzenie do sauny więc korzystam póki jeszcze mogę. Oj ciężko mi będzie jeżeli na następnej wizycie lekarz mi zabroni tej przyjemności ale czego się nie robi dla naszych maleństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak fajnie..basen,sauna..ja zawsze bylam maniaczka solarium..kochalam sie opalac..w momencie zrobieniu testu oczywiscie odstawilam solarium...teraz jestem jak corcia mlynarza..biala 😁..juz przedwczoraj oznajmilam mojemu ze jak urodze ide wykupic karnet i zaczne opalanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joljcik chyba masz racje wydaje mi sie ze wszystkie tylko odświeżamy te stronę, będzie ok
a to i tak masz fajnie jak lekarz jeszcze ci kaze do sauny chodzic bo moj na poczatku jak uslyszal pytanie czy moge to tak zacza na mnie warczec hehe serio ze nie no i wzystkiego co zle tez nie (fajki - czego nie zaluje byl pretekst zeby rzucic 🥴 sauna, napoje gazowane, bieganie, jazda rowerem itp) dla mnie to zrozumiale ale szkoda troszke bo brakuje mi zeby znow jechac na termy do uniejowa i do sauny wpasc eh...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
Beatko, wczoraj dostalam te rzeczy zamowione z Turku. Naprawde fajowe 🙂 idealnie beda nam pasowaly zarowno do sciany jak i mebli. NA bank do nich jeszcze wroce 🙂
Wczoraj bylismy w ikea i mojemu mezowi bardzo sie podobala taka mata edukacyjna. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90132732 zatem zastanawiam sie czy nie skusic sie przy najblizszej okazji.
Mysle jeszcze nad takimi kieszeniami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60139301
no nie wiem mamy troszke czasu.
ja mam kolejna nieprzespana noc za soba. Bez sensu, bo zasypiam kolo 6-7 a budze sie kolo 10:30 i caly dzien mam zmarnowany. Zeby zrobic obiad juz powinnam leciec na zakupy a jeszcze sniadania nie zjadlam.. dzis pije tylko wode mineralna i melise. Zero czarnej herbaty i kawy. Mam nadzieje ze poskutkuje.
Marinka, koniecznie daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój lekarz powiedział, że skoro ciąża rozwija się normalnie, a moje ciało jest przyzwyczajone do sauny to nie ma powodu by z tego rezygnować.W końcu w krajach skandynawskich kobiety w ciąży normalnie korzystają z sauny i rodzą zdrowe dzieci. Prosił tylko żebym dokładnie obserwowała swój organizm i przestała korzystać z sauny jak tylko zauważę jakieś niepokojące sygnały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...