Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
justiks23 napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
justiks23 napisał(a):
Anetka ja na usg jade 14 heheheh znowu mamy w podobnych terminach usg ciekawe czy ktos jeszcze dolaczy


hehe będziemy miały o czym opowiadać.. 🙂


ja jestem najbardziej ciekawa ile moze juz wazyc maly hehehe a moze juz nie taki maly 🙂 🤪


no mój maluch w 29tyg ważył dokładnie 1200 gram więc taki malutki jest.. wagę ma książkową..ale mam nadzieje że do 17 przybierze coś na wadze.. 🙂


no napewno cos przybierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justina1975 napisał(a):
A nasz skarb wazyl 2 tyg.temu 1,9 kg! Ale podobno lekarze co do wagi czasami sie myla 😉


też bym chciała, żeby mój maluszek była taki duży...a on taka kruszynka jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
a ja ostatnio musze przyznac ze spie wyjatkowo dobrze. Budze sie raz mooooze dwana siku i spie do 9. Ale wieczorami szybko padam.

to co mnie najbardziej meczy to poootworna zgaga.. 😞 nie moge sobie z nia w zaden sposob poradzic... 😞
No dobra, znikam jakies sniadanko robic.


oj Fijolku mnie też strasznie zgaga męczy tez nie daje rady...ale ktoś mi ostatnio mówił, że ciastka maślane są dobre na zgage tez musze wypróbować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka222 napisał(a):
justina1975 napisał(a):
A nasz skarb wazyl 2 tyg.temu 1,9 kg! Ale podobno lekarze co do wagi czasami sie myla 😉


też bym chciała, żeby mój maluszek była taki duży...a on taka kruszynka jest...
wiesz 2 tyg to nawet roznica 200gram...wiec dzidzia moze nadrobic..spokojnie..ja sie boje bo przy cukrzycy dzieci sie moga bardzo duze rodzic 😞jak narazie Anulka raczej normalna bo w 26 tyg1100 wiec chyba ksiazkowo..co dalej czas pokaze..narazie nie mysle za duzo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Kasiagwiazdka.. no wiesz co ja tez sie wczoraj przestraszyłam, i faktycznie trzeba zwolnic tempo, ale jak to zrobić.. jak ja usiedziec na miejscu nie moge 😮 ale wczoraj mi sie goraco zrobiło juz pod wieczór 🤢 i w myslach lista co musze jeszcze kupić dla maluszka.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola1978 napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
justina1975 napisał(a):
A nasz skarb wazyl 2 tyg.temu 1,9 kg! Ale podobno lekarze co do wagi czasami sie myla 😉


też bym chciała, żeby mój maluszek była taki duży...a on taka kruszynka jest...
wiesz 2 tyg to nawet roznica 200gram...wiec dzidzia moze nadrobic..spokojnie..ja sie boje bo przy cukrzycy dzieci sie moga bardzo duze rodzic 😞jak narazie Anulka raczej normalna bo w 26 tyg1100 wiec chyba ksiazkowo..co dalej czas pokaze..narazie nie mysle za duzo 😞


no ja tez poczekam do 17 marca zobaczymy ile będzie ważył.. 🙂
Olu masz rację nie ma co myśleć za dużo bo człowiek by zwariował...I nie martw się napewno będzie dobrze.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak,nogi tez dretwieja.Chociaz ostatnio nie mam skurczy w nogach 😆,ale za to rece mnie bola..takie dziwne uczucie,cos do reumatyzmu podobne 😲 No normalnie objawy,jak u starej babci.Chociaz powiem Wam,ze i tak ogolnie mowiac ciaze znosze super.Krocze tez czasami boli jak kazda..ale wtym wypadku podobno nie mozna nog krzyzowac ani noge na noge klasc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam raz skurcz...od poczatku ciazy biore regularnie magnez..od 3 mc jest to dawka 600mg dziennie..ja biore po 2 tabletki 3 razy dziennie i wiem ze dzieki magnezowi nie mam problemow ze skurczami nog ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justiks23 napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
ja jak spie na boku to wkładam sobie kołdrę miedzy nogi i jest troszkę lepiej... 😉


na meza wykorzystuje a co hahahahh


hehe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola1978 napisał(a):
ja mialam raz skurcz...od poczatku ciazy biore regularnie magnez..od 3 mc jest to dawka 600mg dziennie..ja biore po 2 tabletki 3 razy dziennie i wiem ze dzieki magnezowi nie mam problemow ze skurczami nog ...


a ja Wam powiem, że magnez też łykam od początku ciąży i tez 3razy po 2 tabletki i miałam taki okres że w nocy budziłam się ze skurczami prawiej łydki teraz jakoś się uspokoiło ale już myślałam , że wytrzymam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki nie przejmujcie sie waga,bo dzidzi waga po urodzinach w granicach ok 3 kg -4,2 kg jest
normalna,pponizej 2,5 troszke niedowaga,a ponad 4,5 kg nadwaga..ale podobno i lekarze myla sie z ta waga.W gazecie czytalam,ze najwieksze dziecko,ktore trafilo do ksiegi Guinessa wazylo.....10 kg...i co tu powiedziec! Nie wazne male czy duze,wazne zeby zdrowe sie urodzilo.A nawet jak za male sie urodzi,to dzisiejsza medycyna tez cos na to poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justina1975 napisał(a):
Dziewuszki nie przejmujcie sie waga,bo dzidzi waga po urodzinach w granicach ok 3 kg -4,2 kg jest
normalna,pponizej 2,5 troszke niedowaga,a ponad 4,5 kg nadwaga..ale podobno i lekarze myla sie z ta waga.W gazecie czytalam,ze najwieksze dziecko,ktore trafilo do ksiegi Guinessa wazylo.....10 kg...i co tu powiedziec! Nie wazne male czy duze,wazne zeby zdrowe sie urodzilo.A nawet jak za male sie urodzi,to dzisiejsza medycyna tez cos na to poradzi.


Ja ostatnio czytałam w necie, że kobieta u nas w Polsce urodziła chłopca o wadze 6,5 kg...jak widziałam zdjęcie to był ogromny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂 🙂

widzę, że piszecie o spaniu. Mi mąż kupił takie coś http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html i bardzo polecam. Ja mam problemy z biodrami i kręgosłupem i dzięki takiej podusi nic mnie nie bolało 🙂 i spać zaczęłam dużo lepiej 🙂 do szpitala jak szłam, to też z kojcem 😉 po cc - rewelacja, dużo mniej wszystko bolało, bo mogłam się wygodnie ułożyć. I później przy karmieniu Małej też się przydawał. Więc na prawdę warto go kupić 🙂

PS. Ja też rodziłam w maju 😜 wg mnie najlepszy miesiąc na poród to maj 😉 akurat przed wakacjami, na spacerki można wychodzić bez ograniczeń (no, karmienie jest jedynym ograniczeniem...) i później jak dziecko zaczyna chodzić, to też się ciepło zaczyna robić, więc te pierwsze kroczki będą dużo łatwiejsze, niż w zimowym kombinezonie... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mamazone.pl/artykuly/mamy-glos/newsy/2011/w-polsce-urodzil-sie-noworodek-o-wadze-prawie-65-kg.aspx
to jest link to tego chłopca o wadze 6,5 kg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
ja mialam raz skurcz...od poczatku ciazy biore regularnie magnez..od 3 mc jest to dawka 600mg dziennie..ja biore po 2 tabletki 3 razy dziennie i wiem ze dzieki magnezowi nie mam problemow ze skurczami nog ...

ja dodatkowo magnezu nie biore ale tez i nie mam tych nocnych kurczow. Moze z dwa razy podczas calej ciazy, ale to chyba w granicach rozsadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka1983 napisał(a):
Ja ide sie ogarnac, dzis znów ładna pogada i na jakis spacerek tzreba sie wybrac 😆 miłego dnia


Aneczko dla Ciebie również miłego dnia...uważaj na siebie.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...