Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Na szkole rodzenia położna mówiła że pierwsze 2-3 dni maluszek jest zziębnięty, to tak jakbyśmy siedziały w wodzie pare miesięcy i potem wyszły - wiadomo zimno brrr
ale potem nie ma co przesadzać, tak jak piszecie zawsze 1warstwa więcej niż dla dorosłego

nas uczyli dwóch zestawów:
body + pajacyk (skarpetki i niedrapki na początek)
kaftanik + śpiochy (skarpetki i niedrapki na początek)
ja wybrałam zestaw nr 1 tylko na 1 dzień jeszcze wzięłam kaftanik żeby malutka nie marzła

do tego kazali zawijać w kocyk, tak na ścisło na początek, żeby miała jak w macicy
więc biorę kocyk i rożek bo nie wiem z czym sobie lepiej poradzę
mam też pieluszkę flanelową kolorową jakby było za gorąco na normalny kocyk
a jak już będziemy w domku to sama będę ją ubierała i w taką czerwcową pogodę w domku na pewno nie będę w masę ubranek ubierać
kikutka trzeba będzie wietrzyć więc myślę że mamy taką fajną sytuację, bo rodzimy w lato a nie np w środku zimy brrr
obiad spóźniony bo Mąż nabrał ochoty na frytki więc się przedłuża i biednemu dziecku burczenie w brzuszku tam doskwiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Ivona ja też mam mętlik odnosnie tych ubranek.
Ja biorę :
- 3 szt. body z krótkim rękawem,
- 2 szt. półspiochów tzn takich spodenek z krytymi stópkami,
- 3 pajacyki z dł. rękawem,
- 1 sweterek, 1 sweterek pluszowy mięciutki ale nie gruby,
- kocyk cienki,
- rożek.

Co do tego rożka to mam wątpliwości czy nie zagruby...


też myślałam nad swoim rożkiem ale go zmacałąm po wypraniu i wcale nie jest za gruby także śmiało a ja jak widziałaś mam frotte
http://eubranko.pl/pl/p/Rozek-Frotte/117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiullla a czuję się super! fakt że ten brzuch mój mnie tak denerwuje już, pozbyłabym sie go natychmiast jakbym tylko mogła 🙂 powiem Ci ze ganiam z mamą cały czas po sklepach najróżniejszych, bo ja na tydzień przed porodem mam, wyobraź sobie, ślub szwagierki, cywilny no ale jest, komunię - jestem chrzestną, nic nie miałam kupione praktycznie dla dziecka, tak że latamy, a poza tym moja mama też lubi chodzić po sklepikach, jeszcze jak ma z kim.... powiem Ci ze takie Centrum Maximus to łyknęłam sobie ot tak! (nie wiem czy wiesz gdzie to jest?) tak więc do domu wracam w niedzielę, we wtorek mam lekarza i oby wywołał poród tym badaniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no w aptece do której poszłam nie mieli, dali mi jakiś zastępczy ale tez dobry tak fajnie chłodzi 🤪 a stopy mam spuchnięte ale od kilku dni zauważyłam że puchną inaczej, nie po całości tak że kostek nie widać ale palce u stóp mam jak serdelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo ze mną jest chyba coś nie tak. Mogę zjeść tylko kromkę chleba z masłem, bo jak zjem coś więcej to wymiotuje. Właśnie zwróciłam zupę, którą sama robiłam. Nogi mam strasznie spuchnięte, szczególnie stopy (kostek to wogóle nie widać). No i w plecach mam taki tępy ból - masakra jakaś. I strasznie słaba jestem ogólnie. A dopiero dzisiaj na allegro wyprawkę dla Małego i dla mnie zamówiłam. I to jeszcze nie wszystko - muszę jeszcze kilku rzeczy poszukać. Pójdę z mama jutro na zakupy do sklepów u nas w mieście.
Ale nie wiem zupełnie czemu te wymioty mnie męczą - ostatnio co drugi dzień mam takie akcje że o suchym chlebie żyje... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BarbaraK napisał(a):
Bo ze mną jest chyba coś nie tak. Mogę zjeść tylko kromkę chleba z masłem, bo jak zjem coś więcej to wymiotuje. Właśnie zwróciłam zupę, którą sama robiłam. Nogi mam strasznie spuchnięte, szczególnie stopy (kostek to wogóle nie widać). No i w plecach mam taki tępy ból - masakra jakaś. I strasznie słaba jestem ogólnie. A dopiero dzisiaj na allegro wyprawkę dla Małego i dla mnie zamówiłam. I to jeszcze nie wszystko - muszę jeszcze kilku rzeczy poszukać. Pójdę z mama jutro na zakupy do sklepów u nas w mieście.
Ale nie wiem zupełnie czemu te wymioty mnie męczą - ostatnio co drugi dzień mam takie akcje że o suchym chlebie żyje... 😮


Dzięki Laski za odp w spawie kremu! Oklask dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
a wiecie co, ja moje dziecko mogę tak normalnie złapać przez brzuch za nogę albo rękę, świetne to jest, heheh i chyba mu się podoba!


Ja właśnie słyszałam, że tak jest. A ja nawet nie rozpoznaję jaka to część ciała. Może to zależy od ilości wód? nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcówka u mnie podobnie sie dzieje: 🙂

BarbraraK ja też nie wiem w sumie, dziecko jest ułożone juz od jakiegoś czasu do wyjścia prawidłowo, tak że chyba na górze nóżki, a rączkami gdzieś tam na dole majstruje, bardziej z boku.... ale to jest masakra, czasem tak mi coś z brzucha wystaje, śmiesznie to wygląda i normalnie mogę sobie to złapać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Świetny ten filmik, widać że mała lubi tą melodię 😁 nam mówili na szkole rodzenia że w lato wystarczy do szpitala kaftanik i śpiochy, bo i tak tam jest gorąco, i takie 3 zestawy, a dla małej na wyjście mam przygotowane cieniutkie kaftaniki , jeden w rozm 56, drugi 62, bo nie wiem jaka duża będzie i na to pajacyk, czapeczka, kocyk cieniutki i do samochodu, bo dopiero w domu mogę założyć body w szpitalu nie polecają ze względu na pępek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja mogę małego tak za tyłek dotknąć. Bo ma na górze po prawej stronie. Najlepiej widać jak się wyciąga po drzemce! 🙃

Czerwcówka u mnie dzidziuś tak reaguje na mój głos i czasami jak mąż się z nim bawi i mówi do niego to też się tak kręci i wierci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barbara K niektóre kobiety nawet poczas porodu wymiotuja.ale generalnie wymioty plus opuchlizna, a cisnienie jakie masz? badanie moczu niedawno było? wiesz teraz trzeba czesciej sie kontrolowac. albo juz sie zbliża po prostu bo jescze bóle pleców masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka28 napisał(a):
Świetny ten filmik, widać że mała lubi tą melodię 😁 nam mówili na szkole rodzenia że w lato wystarczy do szpitala kaftanik i śpiochy, bo i tak tam jest gorąco, i takie 3 zestawy, a dla małej na wyjście mam przygotowane cieniutkie kaftaniki , jeden w rozm 56, drugi 62, bo nie wiem jaka duża będzie i na to pajacyk, czapeczka, kocyk cieniutki i do samochodu, bo dopiero w domu mogę założyć body w szpitalu nie polecają ze względu na pępek


a to dlaczego?! kurcze przecież wszystko zakrywa pępuszek, śpioszki też... no cóż ja mam same body z pajacykami i nam z kolei proponowali taki zestaw na szkole rodzenie
widocznie co szkoła to nauczyciel 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barbara K - nie chcę Cię broń Boże straszyć ale ja po tych wymiotach poszłabym do lekarza.
PRZECZYTAJ :
Jeśli wymioty pojawiają się dopiero w trzecim trymestrze i towarzyszy im ból w górnej części brzucha, obrzęki, a później także stan dezorientacji, może świadczyć o stanie przedrzucawkowym. Należy wtedy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahoj! ja jak zwykle nie w temacie-ZE DZIECKO UBIERAMY ZAWSZE JEDNA WARSTWE WIECEJ OD NAS TO SIE NIE ZGODZE ABSOLUTNIE! a co dziecko skory nie ma??? gorsze jakies? DZIECKA NIE WOLNO PRZEGRZEWAC! tak jak i smarowac wcierac posypywac tysiacem paskudnych specyfikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
Barbara K niektóre kobiety nawet poczas porodu wymiotuja.ale generalnie wymioty plus opuchlizna, a cisnienie jakie masz? badanie moczu niedawno było? wiesz teraz trzeba czesciej sie kontrolowac. albo juz sie zbliża po prostu bo jescze bóle pleców masz?


Spoko beti 🙂 Wyniki w miarę ok. A ciśnienie mierze nawet dwa-trzy razy dziennie. Po prostu z gorąca myślę te nogi mi puchną. A plecy już od jakiegoś czasu pobolewają. Tylko te wymioty mnie wkurzają, bo co zjem coś bez pieczywa to odrazu mnie mdli.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Barbara K - nie chcę Cię broń Boże straszyć ale ja po tych wymiotach poszłabym do lekarza.
PRZECZYTAJ :
Jeśli wymioty pojawiają się dopiero w trzecim trymestrze i towarzyszy im ból w górnej części brzucha, obrzęki, a później także stan dezorientacji, może świadczyć o stanie przedrzucawkowym. Należy wtedy natychmiast skontaktować się z lekarzem.


Czytałam o tym, tu jeszcze ciśnienie ma znaczenie. A ja powyżej 120/70 nie mam wcale.I w sumie to do trzeciego miesiąca ciązy to na czopkach przeciw wymiotom leciałam, wiec to nie dopiero teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcóweczko własnie dlatego ze body scisle zakrywa to tak uwiera kikuta i lepiej cos mniej uciskającego zakładac.mi połozna doradziła na dzien ciepły rampersy 🙂 ale i tak biore body chyba bo w wyprawce mam tylko na zatrzaski.a te wkładane przez głowkę pamietajmy by zakładac dzieciaczkom rozszerzajac i zaczynajac tak jakby lekko od tyłu do przodu,a nie z przodu do tyłu aby dziecku nie odchylic głowy do tyłu przypadkiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...