Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz pytanie z innej beczki- ILE SYPIECIE ŁYŻECZEK NA SZKLANKĘ TEJ HERBATKI Z LIŚCI MALIN BO WKOŃCU JĄ WYTROPIŁAM I KUPIŁAM ALE NIE MA DAWKOWANIA PODANEGO!????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
agata_j napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Tak samo Agata? Jak to jest w Irlandii?


Macierzyński w Irlandii jest płatny przez 6 miesięcy 🙂 a jak to jest w Polsce teraz?


wiesz co, ja mam 9 miesięcy płatny bo z UK sobie wypracowałam jeszcze a w Polsce to nie jestem pewna...5 miesiecy dziewczyny?


macierzyński w POlsce w tym roku trwa 20 tygodni, plus 2 tygodnie dodatkowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia29 napisał(a):
dzięki Lunaaa ze mnie gapa bo w pracy się nie spytałam 😞czyli może mi styknie bo termin z om mam na 19 czerwca i tak niby powinnam urodzic lub szybciej bo moja mama,siostra zawsze wcześniej rodziły o 2 tyg lub tydzień ciekawe co ze mną będzie.Ten druk Rmua też mam ale ostatni z kwietnia bo majowe Rmua dopiero ok 20czerwca będzie bo wypłate mam do tyłu czyli 10tego czerwca wypłatę za maj dostaję i potem w ciągu tygodnia ten druk Rmua przychodzi i ciekawi mnie czy mi uznają ten z kwietnia + ks.ubezpieczeniowa 😮


Myśle że nie powinni robic problemu tymbardziej że przedstawisz dwa dokumenty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myślałam że to coś oczywistego, że w razie niebezpieczeństwa zagrożenia życia (a poród w toku tym jest) lekarz nie ma prawa pytać o ubezpieczenie, a jak nawet spyta, to odmawiać pomocy ze względu na brak ale żyjemy w takim kraju że zdarza się wszystko, niestety 🙃

co do herbatki to nie wiem bo nie upolowałam i nie piję ☺️

w zielarskim babka sprzedała mi malinową hehehe a miała być z liści malin i myślałam że w takim sklepie sie zna więc nie sprawdziłam i skapitulowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika z jednej strony to takie dziwne, że z 4cm rozwarciem pozwolili Ci wracać do domu, tym bardziej, że dzisiaj termin już masz... jaKBY od razu nie mogli zadecydować o tym czy dziś czy jutro będą wywoływać 🙂 tylko dzwonić będą, dziwne reguły mają 🙂
A Ty pewnie czekasz z niecierpliwością i gapisz się w tel 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika mnie już nic nie przestraszy chyba he he ból w pachwinach mam od 2 tygodni i jest tragedia a od tygodnia coś mam coraz silniejsze kłucia w pipce zaczeły się po wizycie u ginki i chyba się tam coś dzieje ale skurczów brak jak na razie jedynie twardnienie brzuszka. 🙃
Czerwcówka no ja mam też ten pasek płacowy od tego roku na nim pisze Rmua 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Nika to aż tak cię bolało że usiedziec nie mogłaś?? to ja już się bac zaczynam przede mną jeszcze 19dni 🙂
Dzięki Nika tak mnie teraz myśl naszła po poście Małgorzatty o tej książeczce ubezpieczeniowej ile jest ważna bo ja ją mam podbite teraz z 26maja.a w necie nic nie mogę znalezc różnie piszą jedni że co 3mce,inni że 2 mce a jeszcze inni że co 1 miesiąc powinno się podbijac i bądz tu mądrym 😮


prowadzacy dzialalnosc-aktualny odc wplaty na zus
budżetowka-ksiazeczka z pieczatka nie starsza niz 3 miesiace
rolnicy-wplata na krus kwartalna
zatrudnieni u "prywaciarza"leg.ubezp. z miesieczna data waznosci lub deklaracja pracodawcy zus-rmua,
bezrobotni-leg.ubezp.1 raz w m-cu podbita
a tak na prawde do porodu mozna bez dowodu ubezpieczenia,i tak nfz pokryje,albo dostarczyc aktualne w przeciagu 7 dni.tym akurat nie nalezy sie denerwowac!wazniejsza karta ciazy i badania,dobre nastawienie i obecnosc kogos bliskiego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
tez byłam zdziwiona..
ale oni tu maja takie zasady nic złego sie nie dzieje to do domu.. a po południu maja miec konsultacje i podjac decyzje..i fakt jak głupia siedze z tele...i czekam


Tu w Irlandii jest tak, że jak przyjedziesz do szpitala na wizytę w dniu kiedy masz termin, nawet nie sprawdzają czy masz już jakieś rozwarcie, robią USG, jeśli wszystko gra, wysyłają do domu i każą pokazać się za tydzień... w kolejnym tygodniu analogicznie... no i chyba, że po dwóch tygodniach nic się nie dzieje wtedy już zostawiają na wywołanie... chory mają tutaj ten system 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia dzięki za info 🙂pózniej was oklaszczę bo jak zwykle teraz nie mogę 🙂
Badania mam wszystkie porobione i ułożone w teczce także tym się nie przejmuję i mogę spokojnie czekac na poród 🙂Mój Krzysiek już się doczekac nie może ale o seksie nie chce słyszec tylko tą herbatkę z lisci malin mogę kupic ale k...wa nigdzie jej nie ma u mnie 😞

Andzia jako jedyną mogłam Cię oklaskac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
nika1306 napisał(a):
tez byłam zdziwiona..
ale oni tu maja takie zasady nic złego sie nie dzieje to do domu.. a po południu maja miec konsultacje i podjac decyzje..i fakt jak głupia siedze z tele...i czekam


Tu w Irlandii jest tak, że jak przyjedziesz do szpitala na wizytę w dniu kiedy masz termin, nawet nie sprawdzają czy masz już jakieś rozwarcie, robią USG, jeśli wszystko gra, wysyłają do domu i każą pokazać się za tydzień... w kolejnym tygodniu analogicznie... no i chyba, że po dwóch tygodniach nic się nie dzieje wtedy już zostawiają na wywołanie... chory mają tutaj ten system 🤢

taa Moja szwagierka dwa razy tam rodziła, i wtedy jak już miała skurcze, Filip dwa tyg przed terminem, Klaudia tydzień przed

jak siedzę przed kompem "pionowo" to normalnie czuję między nogami jakby miała mi zaraz się wyśliznąć.. wrrr 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
Ano widzisz czerwcówka, u nas nic nie jest takie oczywiste nigdy do końca.....


nooo,zwlaszcza w zusie,ktory aktualizuje baze ubezpieczonych raz na dwa miesiace,ma niezgodnosci w systemie ,a mieli ujednolicic i wprowadzic "plastiki"z czytnikiem..ale to "przeroslo"mozliwosci intelektualno-techniczne,wiec jest zamieszanie...
ja tu na chwile,bo mam mala przerwe w pracy 😜 dobrze,ze moge sobie sama "ustawic"ile dziennie pracuje i w jakim tempie.pozdrawiam dziewczynki i dzidzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
nika1306 napisał(a):
tez byłam zdziwiona..
ale oni tu maja takie zasady nic złego sie nie dzieje to do domu.. a po południu maja miec konsultacje i podjac decyzje..i fakt jak głupia siedze z tele...i czekam


Tu w Irlandii jest tak, że jak przyjedziesz do szpitala na wizytę w dniu kiedy masz termin, nawet nie sprawdzają czy masz już jakieś rozwarcie, robią USG, jeśli wszystko gra, wysyłają do domu i każą pokazać się za tydzień... w kolejnym tygodniu analogicznie... no i chyba, że po dwóch tygodniach nic się nie dzieje wtedy już zostawiają na wywołanie... chory mają tutaj ten system 🤢


nio a tu widzisz w dniu terminu badanie ginekologiczne usg itp.. jeszcze miałam spotkanie z położna ..i gdyby nie to ze mam rozwarcie i za duzo tych wod płododowych to bym musiała sie stawiac w szpitalu co 3 dni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam etat i dodatkowo prowadzę swoją własną działalność gosp. więc od razu po zrobieniu przelewu drukuję 2 potwierdzenia i upycham w torbę i torebkę
bo do firmy to trzeba pojechać, zalogowac się, zmienić hasło (co 30dni) i wydrukować więc wolę się zabezpieczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czujemy sie az za dobrze,chociaz ostatni mala dala sygnal-matka przystopuj-zakrecilo mi sie w glowie,jak jadlam obiad.ledwo dopelzlam pod prysznic..Lena sie przeciaga i wygina,o dziwo nie sprawia zadnego bolu ta gimnastyka.brzuchol opadl w tamtym tygodniu-jest na wysokosci pachwin,a glowka malej przy kosci lonowej...takze jeszcze gora 2 tygodnie.
zdjecie obiecuje wstawic-czekamy na te robione w piatek,moze juz dotarly na maila-zaraz sprawdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to chyba jeszcze te metody naszych babć-kawa, okna itd 🙂 Ale ja staram się wierzyć- jak to ma przyspieszyć, to czemu nie?
Z tymi ubezpieczeniami... w całym województwie śląskim obowiązują karty chipowe i nic więcej nas nie interesuje. A w razie gdyby coś to zawsze druk ZUS RMUa- ważny miesiąc od daty wystawienia.
Kurcze.. wszystkie was coś boli, kłuje, a ja nic... jak tak dalej pójdzie to w grudniu urodzę! Muszę chyba iść pobiegać po sklepach metodą Malgorzatty 🙂
I ten brzuch wcale nie opada! I ciągle nie wiem ostatecznie, czy będzie cc czy sn.Wkurzające to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
dziewczynki słyszałyście że niby kofeina podspiesza poród?? moja kumpela 2 tyg po terminie miała wywoływany poród... kazali jej kawę pić... dużoooo kawy, żeby szybciej się zaczęło... nie wiem czy w to wierzyć 🥴


ooooooooooo to ja musze wypić min jedną dziennie,, mam tak niskie ciśnienie, ze nic innego nie pomaga i lekarz się zgodził (tylko z mlekiem!)
ciśnienie mam 75-90/50-60
dziecko jest na pewno bardziej ruchliwe i to może powodowac jakies drażnienie większe szyjki albo coś w tym stylu

no i ja mam pytanie, bo skurcze nie powinny być chwila boli i chwila spokoju i tak w kółko?!?
bo ten okropny ból brzucha jak na okres był długiii nie było przerw az malał, malał i zmalał prawie do zera
to na pewno skurcz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...