Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Lunaa a u mnie w Krakowie koszt takiego usg to 250 zeta w I trymestrze a w trzecim 280 zeta i to po zniżce z 300 zeta.... masakra

ja usg mam co 3 tyg od momentu jak sie dowiedziałam ze jestem w ciąży....będę rodzić w szpitalu w którym pracuje mój gin. Chodzę do niego prywatnie, podobno zajmuje się osobiście swoimi pacjentkami w szpitalu potem, interesuje sie itd.... wszystko te opisy ma w swojej bazie danych w kompie, to może dlatego nie mam tych opisów.... a co wtedy, gdybym była gdzieś na wyjeździe np. u rodziców w wawie, tam zacznę rodzić? to mnie martwi tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
Hej dziewczynki ja miałam podczas ciąży 3 usg, wszystkie robiłam prywatnie koszt 100zł. Pierwsze miałam w 13 tyg, drugie w 20tyg a trzecie w 30tyg! Po każdym usg dostałam po 4-6 zdjęć plus dokładny opis, wymiary wszystkie dzidzi 🙂 obwód główki, obw. brzuszka, dł. kości udowej itp. dodam że każde znich to usg 4D. Doris552- jakoś mocno drogo u Ciebie?!?


W Warszawie to usg 3d / 4d nie widziałam taniej niż za 200 zł.Ja za samą wizytę u gina prywatnego płaciłam 130 zł (miała usg ale tylko takie żeby mi powiedzieć, że jest o.k. pomiędzy wizytami dlatego zlecala mi wykonanie dokladniejszych).Ja za 4d płaciłam 250: dostałam 15 zdjęć, pamiątkową płytkę z nagranym całym badaniem, maleństwo było mierzone całe: serce, pęcherz, mózg, nosek, kark, podniebienie, móżdżek, nerki, kości, żołądek, pęcherzyk żółciowy, pępowina, nawet paluszki liczyła, sprawdzane były przepływy w żyłach, czy nie ma przecieków z serca, komory.Tak to mniej więcej u mnie wyglądało. Tanio u Ciebie, może się przejadę ? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia.. szpital w Pruszkowie, są różne opinie. Ja tam leżałam jedną dobę. Pierwszy dzień miesiączki, straszny ból brzucha ale i pleców, wymioty itd. Przyjeli mnie na ginekologie (położniczy) ze względu na okres. Okazało się jednak, że mam kamienie na nerce. Ale co ja przeszłam przed tym to szok. Oddałam mocz na izbie przyjeć do badania. A jak wzieli mnie na oddział siadłam na fotelu ginekologicznym a pielęgniarka założyła mi cewnik, Ja się wydarłam na nią a ona do mnie, że no przecież nie może Pani oddać moczu. Zadzwoniła na izbę i przerażona zaczeła mnie przepraszać. Nieportzebnie wprowadziła mi bakterie do pęcherza tym pieprzonym cewnikiem. Całą noc nie spałam, chodziłąm po lamperiach, ponieważ za ścianą rodziły dwie kobiety. Jedna jak zaczęła piszczeć w trakcie porodu, to położna wydarła się " nie drzyj się ku...a tylko przyj"!!!
Rano przyjechała starsza kobieta na operacje, nie brała już przeciwbólowych, a że w szpitalu był 1 anestezjolog operacja się odsuwała w czasie, a ta kobieta chodziła po parapetach z bólu. Jak powiedziała do pielęgniarek, że zaraz zemdleje z bólu to te do niej " to nic, my Panią zaniesiemy na stół". Trauma, dosłownie spakowałam się i wyszłam stamtąd.
jedyny plus to to że oddział nowy, czysty jako jedyny w tym szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do usg z opisami. Wg mnie każda z nas powinna mnie trzy usg z opisem. Z I trymestru, połówkowe, i to trzecie 30-32 tydzień. Pozostałe to można brać same fotki. 🙂
My również mamy pełną dokumentację przy tych usg, które wymieniłam, wszystko wymierzone spr., każdy narząd, przepływy itp. W Wawie bardzo dobrą opinią ma usg przy Agatowej, ale również 250 zł. Kobieta robiła mi to usg chyba 40 minut.
Małgorzatta, tak sobie myslę, że jeśli się obawiasz, ze złapie Ci gdzieś indziej niż w Krakowie, to poproś lekarza o wydrukowanie opisu usg, tak żebyś była spokojna, że masz w razie draki pełną dokumentację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację Kacha, poproszę go o to jak będę miała wizytę we wtorek. Nie chodzi też o to że zamierzam rodzić gdzieś indziej, no ale w razie co... książeczkę ubezpieczeniową zawsze mam przy sobie, zawsze w niej mam wyniki badań przynajmniej z ostatnich 2 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Mialam wszystkie 3 USG zrobione 3/4D. Dostalam cala dokumentacje z dokładnymi pomiarami. Faktycznie bardzo drogie w Krakowie płaciłam 250 za pierwsze a pozniej po 270. Moje podejście było raczej takie ze niektóre wady mogą być operowane jeszcze na plodzie wiec myślałam ze warto wiedziec i reagowac od razu. Ale cale szczescie wszystko na razie wychodzi dobrze.
Z tego co wiem to do porodu trzeba przynieść ostatnie USG i ostatnia morfologie i badanie moczu, badanie na kile (OWA), oryginalne badanie grupy krwi, HBS (jeszcze nie wiem co to jest, chyba się robi w ostatnich tygodniach na jakies bakterie) i kiazeczke ciazy.

Malgorzatta a w którym szpitalu będziesz rodzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 🙂Jaka pogoda u was bo u mnie wreszcie wiosennnie 🤪
Kasia567 ten Hbs to ja miałam robiony już po 20tyg ciąży to są dwa antygeny czy nie jesteś chora na żółtaczkę zakazną typu B jak ma się wynik ujemny to jest ok gorzej jak dodatni wtedy jest zle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj Kasiu567 🙂 O to fajnie, nie jestem sama z kraka 🙂 Więc tak, mój lekarz do którego chodzę (Bogdan Czekajski) pracuje w szpitalu im. żeromskeigo.... tak szczerze to wcale nie jestem zadowolona z tego, mam kawałek do tego szpitala, do tego ta Huta mnie jakoś przeraża.... opinie o tym szpitalu są raczej dobre, aczkolwiek sale poporodowe cieszą się jakąś słabą opinią....

A Ty do kogo chodzisz do lekarza, gdzie będziesz rodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25 napisał(a):
lunaaa86 napisał(a):
Hej dziewczynki ja miałam podczas ciąży 3 usg, wszystkie robiłam prywatnie koszt 100zł. Pierwsze miałam w 13 tyg, drugie w 20tyg a trzecie w 30tyg! Po każdym usg dostałam po 4-6 zdjęć plus dokładny opis, wymiary wszystkie dzidzi 🙂 obwód główki, obw. brzuszka, dł. kości udowej itp. dodam że każde znich to usg 4D. Doris552- jakoś mocno drogo u Ciebie?!?


W Warszawie to usg 3d / 4d nie widziałam taniej niż za 200 zł.Ja za samą wizytę u gina prywatnego płaciłam 130 zł (miała usg ale tylko takie żeby mi powiedzieć, że jest o.k. pomiędzy wizytami dlatego zlecala mi wykonanie dokladniejszych).Ja za 4d płaciłam 250: dostałam 15 zdjęć, pamiątkową płytkę z nagranym całym badaniem, maleństwo było mierzone całe: serce, pęcherz, mózg, nosek, kark, podniebienie, móżdżek, nerki, kości, żołądek, pęcherzyk żółciowy, pępowina, nawet paluszki liczyła, sprawdzane były przepływy w żyłach, czy nie ma przecieków z serca, komory.Tak to mniej więcej u mnie wyglądało. Tanio u Ciebie, może się przejadę ? :-)



No ale porównując zarobki w Waszym mieście a Naszym to nie ma co się dziwić że jest taka różnica!!!!! ceny są uwarunkowane do dochodów 🙂 proste!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzatta - nie mam pojęcia dlaczego ?? W Krakowie byłam ze 3 razy ale bardziej turydtycznie przejazdem dawno temu, więc nie wiem jak się tam zarabia itp! U Nas stawka pracując w hipermarkecie czy w galerii w sklepie np. z jakimiś ciuchami to 4-5zł za godzinę więc czego tu wymagać! Przeciętna kobieta w Lublinie nie zarabia więcej jak 1200-1400zł max 😞 Niestety tak jest na wschodzie, przykre ale prawdziwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski u mnie też tak jest ale takich aż wysokich cen usg niema tylko z pensją gorzej jak mam 1200 na rękę to ciesze się jak gwizdek u mnie w mieście kobiety mają w sklepach czy hipermarketach 1000do 1200max i to jest przykre 😞Ja za wizytę prywatną płace 70zł a z tego co wiem usg 3-4D kosztuje u nas 150zł ale patrząc na zarobki to na to samo wyjdzie co w dużych miastach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa, moja siostra jest kadrową w jednym z większych warszawskich hipermarketów, kobiety pracujące na stanowisku kasjerki, sprzedawczyni, itp. zarabiają tak samo jak u Cie w lublinie, tak że z ta pensją to chyba podobnie wszędzie, w każdym mieście na podobnych stanowiskach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak wasze samopoczucie dziewczyny? też macie problem z zaparciami bo mi się zaczęło, ogólnie chce się was zapytać czy kosmetyki dla waszych pociech będziecie kupować z jednej serii? i jak tam u was zakupy dla siebie do szpitala? ja powoli muszę się do tego zabrać, wiecie od którego tyg maluchy zaczynają tak szybko przybierać na wadze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie, ja również jestem czerwcówką 🙂

mój termin to 27 czerwiec

jest to moja 2 ciąża, mamy 5 letnią córę a obecnie na świat szykuje się synek 🙂

Agnieszka28 my będziemy korzystać z Oilatum - przy córce się świetnie sprawdziło ( nie musieliśmy dodatkowo używać oliwek, pudrów itp. - jedynie kremik do twarzy ale córa zimowa więc trzeba było )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia29 napisał(a):
Hej laski u mnie też tak jest ale takich aż wysokich cen usg niema tylko z pensją gorzej jak mam 1200 na rękę to ciesze się jak gwizdek u mnie w mieście kobiety mają w sklepach czy hipermarketach 1000do 1200max i to jest przykre 😞Ja za wizytę prywatną płace 70zł a z tego co wiem usg 3-4D kosztuje u nas 150zł ale patrząc na zarobki to na to samo wyjdzie co w dużych miastach 😞


1400zł ma kierownik jakiegoś danego działu, a dziewczyny w tesco, realu czy leclerku maja po 1000zł miesięcznie także ja wyciągnełam średnia, biorąc pod uwagę przedstawicieli handlowych, księgowe, kobiety na wyższych stanowiskach tylko może źle to ujełam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malogorzatta, wiec jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji co do szpitala. We wtorek będę robic obchód i się decydowac. Jestem z Huty 😉 wiec biore pod uwage Ujastek, Rydygiera i Żeromskiego. Z tym ze na pierwszym miejscu jest Żeromski jak na razie. Ponoc maja swietne podejcie do porodu ale faktycznie słyszałam ze salki poporodowe nieciekawe. Jutro spotykam się z kolezanka która tam rodzila niedawno i się zamierzam dopytac o szczegóły.
Lekarza mam z Limu, to jest opieka prywanta finansowana przez mój zakład pracy. Pani nazywa się Zarudzka i nie wiem czy pracuje w jakims szpitalu. Z tego co słyszałam lekarz odgrywa najmniejsza role w tym calym zamieszaniu, polozna jest najwazniejsza i najwięcej pracy wykonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!! 🙂 ja chodzę do gina prywatnie i za każdą wizytę płacę 60 zł. Lekarz pracuje w szpitalu w którym będę rodzić i tam też go poznałam- a namiary dostałam od sąsiadki z sali 🙂
Za każdym razem pyta co się dzieje, czy jakieś problemy są, potem na samolocik, następnie usg zwykłe, ale sprawdza co może, podaje wymiary, potem zdjątko daje- na ostatnim usg mężuś był i synek od razu z okazji skorzystał i wreszcie zaprezentował co kryje między nóżkami 😁
Te najważniejsze usg wpina razem z karteczką z opisem, a pozostałe daje z drobnym opisem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia567 to posprawdzaj te szpitale co i jak i daj znaka koniecznie, szczególnie co do tego żeromskeigo. O Ujastku też wiele dobrego słyszałam. Ale do Rydygiera, hmmm, no nie wiem, jeżdżę tam czasem z pracy na oddział psychiatryczny na wysłuchania i jednym słowem masakra.... nie wiem jak jest na położnictwie, ale nie chciałabym chyba w ogóle w tym szpitalu się znaleźć...
Co do lekarza przy porodzie, ten mój to naprawdę przychodzi przy porodzie, , odwiedza na sali, a ja liczę na cesarkę, (hmm na życzenie?) a ten mój podobno specjalista... nie wiem jak mi się coś pozmienia, to po prostu trafię na położną która akurat będzie.... a do Limu chodzę badania wszystkie sobie robić, bo tam jest wygodnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, ja raczej nastawiam się na naturalny porod ale jeśli cesarka to faktycznie lekarz bardzo wazny. Jest cos szczególnego co chciałabyś żeby sprawdzic albo dopytac jak już tam bede?
Tez słyszałam dobre rzeczy wlasnie o Ujastku i tam sale poporodowe podobno sa dwuosobowe. Dobrzy lekarze i sprzet. Ale z opinii na forach tak wyglada jakby tam była straszna masowka i jak jest prod naturalny to podobno staraja się przyspieszyc na maksa nawet podając oksytocne żeby zwolnic sale dla nastepnych.
Rydygier jest ostatni na mojej liscie i jade tam tak tylko żeby zobaczyc ale raczej tam się nie będę decydowac. Słyszałam ze tam nie ma osobnych sal dla rodzących tylko sa boxy z 3 scianami i kotarka. Nie bardzo mnie cos takiego urzadza. Ostatnia rzecz jaka chce słyszeć podczas porodu to krzyk innej rodzącej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, bo ten Ujastek jest modny i każdy tam chce rodzić, to może dlatego taki tłum. Jak będziesz w Żeromskim, zapytaj czy mają jakieś listy co wziąć do szpitala ze sobą, czy nic nie trzeba brać. Ja też sie wybiorę, ale to zobaczę na wizycie u lekarza kiedy dokładanie, bo to ma tak wyglądać że razem z moim ginem mamy tam mieć takie spotkanie wspólne... Z góry dzięki bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj ardhara to masz termin taki jak ja z 2 usg 🙂 z om mam na 2 lipca 🙂
Jak Wam minęła niedziela? wpadłyście już w ferwor przedświąteczny, bo ja mam wrażenie,że wszyscy wkoło poszaleli, może mnie to tak nie dotyka, bo jakoś Wielkanoc to dla mnie zdecydowanie "mniejsze" wydarzenie jak np Wigilia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...