Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie, mam takie pytanko czy podczas zmiany boku kłóje Was dół brzucha?
Tej nocy tak miałam nie zależnie na który bok chciałam się przekręcić czułam kłócie w dole brzucha, a poza tym chyba wieczorem miałam delikatne skurcze, z jednej strony chciałabym poród mieć już za sobą z drugiej zaczął mnie ogarniać cykor troszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka,
U mnie nocka minela nawet dobrze poaza zwyklymi siusianiami i przewracaniem.
Ostatnio strasznie mnie boli lewy bok i juz nie moge na nim spac, w sumie na plecach tez nie bo mnie wtedy kregoslup boli a na prawej stronie nie mowie ze jest super wygodnie ale chyba najlepiej tylko sie schizuje ze dziecko udusze po tym co Mikaanka mowila.
Jutro ide do gina i juz sie nie moge doczekac bo nie bylam ponad miiesiac i w ogle wydaje mi sie ze mi czop odchodzi wiec czas sie upewnic.
Torba niestety nadal nie spakowana, nie wiem co ze mna jest, zawsze taka zorganizowana a teraz z wszystkim sie spozniam.

Chcialam sie was zapytac czy wiecie czy sa rozki na lato czy wszystkie sa takie same bez wzgledu na to czy sa na zime czy lato?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ivona55 dzieki za uspokojenie 🙂 łap oklaska
Kasiula dołączam się do problemów bokowych, też nie wiem na którym mam spać ale ostatnio jakoś na prawym mi najwygodniej może dlatego że leżąc na lewym boki staw biodrowy, kręgosłup i bark 🙂 a i torby też jeszcze nie spakowałam, w tym tyg robię końcówkę zakupów nie mam jeszcze pampersów, chusteczek mokrych i laktatora ale jak to ogarnę torbę już spakuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi juz też dużo nie brakuje. Zastanawiam się tylko ile potrzebuje pieluszek tetrowych(40?)i flanelowych(5?) no i kocyków(z 3?) aaa no i rożki...ponoc dobrze jak na początku maleństwa śpia w rożkach bo to formuje ich postawę...słyszałyscie cos o tym? Na pewno kupie jeden z usztywnieniem bo wiem że wiele osób chce wziąść na rece maluszka i powiem szczerze wolę aby mały byl wtedy w czyms takim...nie chce ryzykowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
Nika weszłas na 37 tydzien wow 🙂


eh to 37tc juz jestem tak blisko , jutro mam wizyte u lekarza usg i jakies inne badania ..
ja to juz wogole sie nie wysypiam nie moge sobie znalesc miejsca .. bola mnie plecy boki i te diabelskie skurcze .. mam nadzieje ze mały sie wezmie w garsc i w weekend sie urodzi bo jest mi juz tak ciężko ze nie daje rady ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ide sobie zrobic kawusię z mleczkiem 🙂 Cała ciąże mam niskie cisnienie (oprócz tetna - to zawsze ok 100) i mam przyzwolenie od lekarza na taka kawę hehe ciesze sie bo ja to bez kawy jak inni np bez fajek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak nadrabiałam zaległe [posty czytałam że niektóre z Was chodza już na KTG. Mi powiedziano że KTG robi sie po terminie, dlaczego Wam kazano przed chodzić na KTG?
I może głupie pytanie ale mokre chusteczki kupowałyście do pieluch czyli np pampersa czy do kosmetyków np nivea?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorota ja w zeszłym tyg miałam robione ktg. bo na usg nie było słychac bicia serduszka mojego maluszka ... i byłam zdziwiona bo brzucholek przybierał przerózne kształty a doktorka mi mowi ze serduszko nie bije!! ale to wszystko przez to ze mam tak duzo wod płodowych ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki.
Nika trzymaj się, mnie jak coś już strasznie dokuczza to mówię sobie po cichu że muszę być cierpliwa, i tak powtarzam to jak liczenie owiec i zasypiam. 😆
Ivona55 - piszesz, że Piaseczno. Wczoraj w drodze do Konstancina byłam gościem u Ciebie. Ładnie tam u Was 🙂 . Ja pieluszek tetrowych mam 6szt i flanelowych 6 szt.
My Już wszystko skompletowane. Poza wózkiem. Ale to będzie szybka piłka. Dziś spakuje torby. W piątek uciekam na stałe do rodziców. Nie uśmiecha mi się to , bo małe mieszkanie tam, IVp. bez windy ale cóż. Skoro tam mam rodzić to już trzeba
Dziewczyny, nie pamiętam żebym się tak wspaniale czuła jak dziś. Mega aktywny dzień za mną. Wycieczka do Konstancina, spacery i basen, tony owoców i spałam jak dziecko. Czuję się wyśmienicie. Myślałam, że będę zdychać ale nawet chrapanie męża nie było w stanie zbudzić mojego błogiego snu dziś. Polecam ruch nawet tym spuchniętym, ociężałym. Na moim przykładzie najgorzej jest się tak właśnie zastać, zależeć. Teraz będę co drugi dzień na basenie. 😁
Małgorzatta - Ty też tęsknisz za aktywnością. Jesli nie śmigasz na basen, to polecam pierwszy raz od 9 mi-cy poczułam się szczupła i lekka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dziś mamy wizytę. Ostatnią tu w Wawie. Wspaniała ta moja Pani dr, aż żal się z nią rozstawać. Wizyta bez usg, tylko tętno i fotel. Dziś również odbieram wyniki, a sporo tych badań mi zlecono, zapłaciłam za nie 270zł o zgrozo. No ale jak skierowanie z priv. gabinetu no to trzeba płacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KTG - z mojej wiedzy wynika, że wizyty na KTG rozpoczynają się od 36 - 37 tygodnia, celem monitorowania maluszka, czy nie trzeba go będzie wcześniej wyciągać. Ciąża po terminie to wg mnie kwalifikuje się już tylko do oksytocyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulla ja jeszcze nie moge sie przyzwyczaic do tego Piaseczna 😉 Mam nadzieję że z czasem je polubie i poczuje sie jak u siebie... 🙂
Mój lekarz powiedział że KTG robia od terminu porodu, chyba że jest coś nie tak to wtedy wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello, dziewczyny!

Właśnie wróciłam z badań- pobierali mi krew i badają tą nieszczęsną wątrobę i trzustkę 😞 Jutro z wynikami lecę do lekarza, bo kazał przyjść natychmiast. A poza tym to dzisiaj pierwszy raz w czasie ciąży (i drugi raz w życiu) miałam zgagę. Myślałam, że się skręcę, tak mnie paliło, a byłam przed badaniami i nie mogłam nic zjeść ani napić się coli.. Ale już oczywiście nadrobiłam. Niestety, nie do końca przeszło.

Nie wiem, czy znowu się naczytałam tylko, ale wczoraj zauważyłam wyjątkowo dużo śluzu na bieliźnie i zaczęłam się zastanawiać, czy to nie jest ten słynny czop śluzowy? Mojej kuzynce odchodził już 3 tyg. przed porodem. Co prawda w piątek lekarz nic nie mówił, żeby coś było nie tak, ale jutro chyba go o to zapytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co, z tym śluzem to ja słyszałam że ma byc dość gęsty,taki galaretowaty.A taki przezroczysty nawet mleczny to że normalny i ze dobrze że jest bo organizm sie przygotowuje żeby w trakcie porodu łatwiej dziecko przechodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja sie przylaczam do forum 🙂 po dluzszym czasie nieobecnosci.czytalam,ale nijak sie zalogowac nie moglam.
nasza kruszynka w 1-szym dniu 32 tygodnia miala 2310g...nawet uwzgledniajac blad pomiaru-kawal dziewuszki z niej bedzie 😉
zwrocilam ponadto uwage,ze ma humory i bardzo reaguje na zmiany cisnienia,pwczoraj przespala prawie caly dzien,tylko na slonku na chwile sie ozywila.dzis za to od rana bryka!
poza tym ja czuje sie jak zwloki,odliczam te koncowe tygodnie,bo od samego poczatku dopadaja mnie wszystkie ciazowe bole,klucia,przykurcze.czuje sie poza tym jak wieloryb 😞
dobrze,ze jest to forum-pomarudzic sobie mozna 🙂
pozdrawiam wszystkich-milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach! no i termin porodu-rozbieznosc ponad 2 tygodni..OM-4-5 lipiec,USG 25 czerwiec.oby nie na dlugi weekend bozocialowy,bo bedzie tylko kilka osob na dyzuze 😞 cos pokombinujemy,zeby to byl np wtorek 21,lub sroda 22 czerwca.
u nas tez wyprawka prawie kompletna,nie mozemy zdecydowac co do komody kapielowej-bez sensu wydawac 400 zl,ale o tych ceba suzie to naczytalam sie wielu niepochlebnych opinii,wiec wanienki nadal nie ma.a wozeczek mamy tansza wersje mutsy urban rider-tzn CRV(haha jak honda)w grafitowym kolorze,moj juz pustym woziem po domu jezdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pomarudzę jeszcze troszkę 🙂 odnosze ostatnio wrażenie że Szkrab coś gmera strasznie nisko jakby w szyjce, co prawda ginka mówiła że szyjka mi się skraca ale czy któraś z Was odczówa tego typu wierciochy? No i ostatnie pytanko do tych które biorą Fenoterol, wyczytałam że powinno się go brać do 36/37tc czy którejś z Was lekarz kazał przestać już to brać?
Ja wizytę mam w piątek i boje się że jak każe mi odstawić Fenoterol zaraz zacznie się akcja porodowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taaaa...poruszac,jak po godzinie spaceru sapie jak lokomotywa,a dzis przed wyjsciem do pracy bylam gotowa dac nagrode temu,kto wynalazl ponczochy,bo rajstop nie wloze,podobnie z depilacja i pedicurem...a nie mowilam,ze marudze..... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzia no to nie od razzu godzinę. Po troszku kochana po troszku. Łatwiej nam będzie urodzić jak będziemy się ruszać przed.
A no, ja jak mam założyć getry na dupe albo skarpetki to wołam mojego jak jest. Równowagi zero a i biodro lewe boli jak wykonuje takie akrobacje. A depilacja to tylko w wannie pełnej wody, wtedy nie czuje żadnych ucisków. A pozdwozie to z lusterkiem. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...