Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-wkladka-okazja-gratisy-i1586588464.html
http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-pul-minke-najnowsze-wzory-i1586588459.html
o tych pieluszkach.generalnie pampersy zwykłe chcieli w ameryce wycofac.co chwila jakies toksyczne zwiazki wykrywali takie bardzo szkodliwe.a ogólnie rzecz biorąc to u chłopców zwykłe pampersy mogą spowodowac problemy z płodnościa w późniejszym wieku. dopiero teraz to odkryli bo przeciez ile lat sie je stosuje. dlatego jestem za pieluszkami wielorazowymi ale.. tak czy inaczej po okresie mega kupkowym.i chyba na noc mimo wszystko wkłądałabym zwykłego pampersa a tylko w dzien taki wielorazowy.ja mam zamiar je kupic po porodzie. moze jescze stanieja bo juz staniały z 50 zł na 30 🙂 bo duzo osob je kupuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez kilka dni nie mogłam wejść na forum. Nadrobiłam 50 stron 🥴 i wracam do Was.
Coś mi się z krwią porobiło. Jak idę na porbanie to nie leci, a jak nie leci to kłują mnie po 6 razy a jak to robią to ja mdleję więc do porodu powinni mnie chyba uśpić. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita - współczuje bolów brzucha. Co do obaw o wyciek wód, miałam podobnie, kupiłam takie wkładki, które zmieniają kolor jeśli to wody. Fajna sprawa.
Żel Dianatal - ciekawe czy tak pomaga 🤨
U nas samopoczucie ok, tylk ociężko. Ale żadnych spuchnieć, zgagi, kłuć itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mężuś strasznie mi kuśtyka, bo gwóźdź mu się w buta wbił i ze 3 dni tak chodził, aż mu się ranka zrobiła, poczuł i wyjął... ale brzydko wygląda i męczy się teraz strasznie, więc ciągle krzyczę na niego 'siądź na d*pce' a on z minką biedną próbował pomóc jak mógł... porobiłam parę sałatek, na jutro mi zostały dwie i deserek, ale to już góra godzinka roboty, ale dziś się zeszło trochę z tym wszystkim. Życzę spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 laski padam! MY dziś z Marcinem wzięliśmy sie za ostrrre sprzątanie, tak wiecie, z pastowaniem podłóg itd... masakra... jutro mam najazd gości, tak że muszę się wykazać talentem kulinarnym jeszcze.... oby sie to nie skończyło w chińskiej, bo nie mam siły normalnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, hej normalnie mnie ta strona drażni, raz działa raz nie działa.... ech... no ale cóż... dzisiaj poprasowałam wszystkie ciuszki i spakowałam torbę do szpitala, szlafrok muszę dopakować i pieluszki tetrowe ze dwie... a oprócz tego jakoś na sprzątanie mnie wzięło i jest czyściutko 😁
W sumie to dla Kruszynki nie musiałam nic brać ale jak już mówiłam chcę 🙂
kasienkaks z tym terminem to chyba zawsze tak jest, że ten z OM się różni od tego z usg... u mnie od początku ciąży sugerują się tym z usg i najpierw był to 30 czerwca, później 26, a teraz jest 15 z tymże ginka mi powiedziała żebym sobie dwa-trzy tygodnie odjęła od tego ostatniego i była przygotowana... i się śmiała, że gdybym miała urodzić 30 czerwca to z obliczeń na dzień dzisiejszy Kruszynka ważyła by 6-7 kg 😮 więc mam sobie go wybić z głowy 🙂 Ale u mnie sytuacja jest zakręcona jak baranie rogi... przez te wszystkie komplikacje sprzed ciąży i te ciążowe...
Szczerze to czuję tak jakoś w sobie, że urodzę albo na koniec maja albo sam początek czerwca... no ale pożyjemy zobaczymy
mikaanka podziwiam Twój zapał do robienia czegokolwiek do jedzenia w dużych ilościach 😁 mi zaczęło jedzenie wręcz przeszkadzać 🥴 wczoraj się wysiliłam i zrobiłam leniwe pierogi- kluski (nie wiem w końcu co to jest, u mnie na dolnym śląsku pierogi się na to mówi, a na mazowszu kluski) takie wiecie, kopytka z białego sera 😉
Malgorzatta mi by się aż tak sprzątać nie chciało.... nie zazdroszczę gości 😁 ja pewno bym ich chciała jak najszybciej wygonić 😁 mało gościnna jestem w tej ciąży...
BarbaraKte wkładki do pieluch tetrowych to moim zdaniem super sprawa na początek, póki kupki są rzadkie... nie trzeba się w nich babrać, że tak powiem... chyba też zakupię sobie takie 🙂

Oklaskałam Was wszystkie od razu bo mogę 😉 tak mi łatwiej bo robię to hurtowo 🤪

Dziewczyny jaki ja miałam powalony sen.... co najgorsze mój Rafał mi budzik wyłączył i nie mogłam się obudzić ☺️ oczywiście śniło mi się, że zaczęłam rodzić i już leżałam na porodówce... wiecie, wszystko na wierzchu a tu nagle pełno ludzi zaczęło wchodzić, znajomych, nieznajomych i wszyscy mi kibicowali, a widziałam to tak jakby to były wpisy na facebooku... (chyba mniej siedzieć przy kompie powinnam)... straszne to było, takie schizowe twarze naokoło mnie... a najgorsze, że nigdzie nie było mojego Rafała, ani położnej, ani lekarza.... STRASZNE !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka, nie było mnie dziś bo pojechałam z mężem pod dywan do pokoju maleństwa i zaczepy do zasłon i pokój urządzony, juuupii ! pokaże wam na allegro jak wygląda : http://allegro.pl/dywan-disney-akryl-140x200-ac700-hello-kitty-i1597137175.html

Widziałam, że rozmowa była o alkoholu. Ja nie miałam alkoholowych "wpadek" ponieważ Julka była robiona z "premedytacją" i będąc np. na weselu kiedy test jeszcze nie miał szansy wyjść bo mała była blastocystą nie piłam - miałam nalane wino dla ściemy, żeby nikt nie dociekał ale go nie piłam ... 😁 Ale teraz złapię łyczka piwka od męża jak mnie najdzie na prawdziwe piwo (normalnie piję lecha free)

Dziewczyny - o co chodzi z tymi pieluchami wielorazowymi bo ja tego nie kapuję. Wytłumaczcie jak to działa bo ja nie czaję ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 ja próbowałam sobie wytłumaczyć idee ale doszłam do wniosku, że to działa tak samo jak tetrowe pieluchy, tylko ładniej wygląda i da się zapiąć.... ale to moje wnioski 😉 Może ktoś ładniej to wytłumaczy i ukaże inne plusy/minusy tych pieluszek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Nequita, no bo w sumie jak inaczej ? Te wkłady to raczej nie chłoną tej zawartości tylko tak jak tetrowe no nie ?
Przepraszam dziewczyny ale np. te wkładki do pieluch jednorazowych wydają mi się ... głupie ... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita, ja tez nie za bardzo w ciąży jestem gościnna, ale to chyba dlatego, że drażni mnie to że nie mogę tego co inni czytaj pić i palić!i w ogóle wszyscy coś mi chcą podawać, robić coś za mnie, traktują mnie jak, no jak ciężarną w sumie....Jak sobie przypomnę, to zawsze wcześniej ja taka byłam, że drażniły mnie laski które były w ciąży, w ogóle nie chciałam mieć z nimi do czynienia, traktowałam jej jak chore wręcz... masakra, nawet byłam niemiła..... bo one zawsze takie uśmiechnięte, miłe, w ciąży, zadowolone i w ogóle och i ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do jutrzejszych gości, to sa tacy wyjątkowi, moi rodzice i moja chrześnica z jej mamą przyjeżdżają by mnie zaprosić na komunię która będzie tydzień przed moim porodem.... nie wiem co to za wiocha że komunię sie robi w czerwcu.... dlatego z Marcinem stwierdziliśmy że dobry motyw by ostrrro posprzątać 🙂

co do tych pieluszek wielorazowych - otulacz, to te mięciutkie kolorowe, zapinane na guziczki majtki, do nich daje się wkład np. bambusowy, który po kupce pierzesz.
tu stronka z wkładami:
www.pl.lennylamb.com/products/show/227_wk%C5%82adki-do-pieluszek-wielorazowych-z-bambusem--10-sztuk
a tu otulacz::
www.pl.lennylamb.com/products/show/183_pieluszka-wielorazowa-simple---pluszowa---zielona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...