Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Butterfly - twoja oklaskowa teoria jest słuszna, przecież się wyświetla: Od ostatniego oklasku dla wybranego użytkownika nie minął limit czasu 120 minut.

Beti82- odnośnie wstawania do dziecka to rzeczywiście natura robi swoje - ja zawsze byłam śpiochem i spalam w weekendy do 11:00 a teraz nawet jak mam dobrą noc to śpię max do 8:00,matka natura specjalnie mnie oducza pod kątem maleństwa, w dodatku wstawanie na siusiu po 10 razy w nocy to tak jak do maluszka.

Nequita - dobra robota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ufff 🙂 się zmęczyłam.... Mała non stop się rusza.... koło 37 tygodnia ponoć czuć cały czas dzidziusia bo jest duży i nie ma siły żeby go nie czuć,.... bo nawet przez sen jak się przekręca to go czuć.... ciekawe.... 🤔 może ten mój termin to zakłamany całkiem jest.... 🙂

Dziś na obiadek zapiekanka eksperymentalna z cukinią 🤪 idę obiorę ziemniaczków trochę... cebulki, cukinie, papryczkę.... pieczareczki, czosneczek... pokroję wszystko i zapiekę.... ciekawe czy wyjdzie coś zjadliwego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA jakoś nie zauważyłam spadku brzuszka no może ciut jak by się obniżył bo jak siedzę to jakbym na udach go miała opartego a wcześniej tak nie miałam 🤔
Acha i wiecie co od piątku mi dziwnie brzuch twardnieje ale tylko nad pępkiem jedno miejsce jak skała twarde się robi aż mój K.się wczoraj przestraszył trzyma mnie to z 2 minuty i przechodzi raz co 20 minut tak miałam 3 razy pod rząd ale póżniej minęło dziwne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Dziewczyny, jak to jest z tym obniżaniem brzucha? To się nagle obniża czy stopniowo? Bo jak tak czytam, to niektóre dziewczyny piszą np. "wczoraj mi się obniżył brzuch", jakby to było na trzy cztery 🙂

Mój Maluszek dzisiaj się w ogóle nie rusza. Rano tylko troszeczkę pobaraszkował, ale nie umiem go teraz pobudzić. Nawet cola i mars na niego nie działa 😞



Butterfly - mój maluszek jest jakiś niemrawy 😞 Wbiłam sobie do tego pesymistycznego łba, że się okręcił pępowiną i dlatego ma utrudnione ruchy 🥴 Miałam dziś tylko takie leciuteńkie rozciąganie ale naprawdę takie delikatne, delikatne szturchnięcie, leżałam na boku, jadłam batonika - celowo i w sumie NIC.Ja jestem straszną panikarą i nawet chodziło mi po glowie czy nie pojechać do szpitala ? 🥴
Ale może poprostu nasze szkraby nie mają już tyle miejsca ?
wczoraj czytałam na pampers.pl o 34 tyg, że już nie będzie takich hulanek w brzuszku ze wzgl. na rozmiary ... Wyluzujmy, napewno maluchy tez mają swoje lepsze i gorsze dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obniżenie się brzucha
W ostatnich tygodniach ciąży główka dziecka zwykle osuwa się w kierunku dna miednicy, przybierając dogodną pozycję do opuszczenia macicy. Wskutek tego łatwiej ci będzie oddychać, ale za to odczujesz zwiększone parcie na pęcherz i potrzebę częstszego oddawania moczu. Nieraz nacisk macicy na pęcherz jest tak duży, że następuje mimowolne popuszczanie moczu – nie przejmuj się tym, tylko zacznij używać podpasek.
Obniżenie macicy jest widoczne zewnętrznie – widać, że brzuch jest bardziej na dole. Ale uwaga: czasami, zwłaszcza przy kolejnych porodach, brzuch się nie obniża aż do samego rozwiązania. Nie jest więc tak, jak mogą ci wmawiać różni „znawcy”, że jeśli brzuszek masz wysoko, to do porodu jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dżizasss... dziewczyny.... rano wyszłam i po południu 17 stron..!!!??? niemożliwe jesteście 😘
Ja na obiadek odgrzałam rosół, ziemniaczki ze schabowymi i udkami i 3 sałatki do tego.... nie ma to jak narobić się w weekend i odgrzewać... 😜 no co nieco na świeżo trzeba było, ale pół godziny nawet mi to nie zajęło:
Nequitę sklaskuję z rana, albo nockami, bo taka jest dziewczyna rozchwytywana... 😁 a to za 'u nas Afryce', a to za inne mądrości... 🙂
Chusteczki mam bambino i już je dziś otworzyłam- śmiesznie pachną.. tak kobieco trochę, i jeszcze mam nivea dla noworodków.... napisane jest coś tam o delikatności i braku zapachu... może mojemu miniaturkowemu macho bardziej będą odpowiadały... 😎
Dziękuję za miłe komentarze odnośnie zdjęcia 🙂 nie urodziłam jeszcze, ale chciałabym mieć taką figurkę po porodzie... Ten szkrabuś to mój siostrzeniec jak miał miesiąc... tak sobie przejrzałam parę zdjątek rodzinnych i sesja z nim mnie rozwaliła... jego główka była tak malutka w mojej dłoni, jak jabłko normalnie... jak podtrzymywałam ją, to wyglądało jakbym miała łapę jak łopatę..... a rozmiary miał jak najbardziej prawidłowe... dopiero sobie uświadomiłam jak BARDZO malutki będzie synek... jakoś tak cały czas mam w głowie, że maluszek, tyciuńki, itd.... ale że aż tak...... jakoś mi się przestało mieścić..... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
ufff 🙂 się zmęczyłam.... Mała non stop się rusza.... koło 37 tygodnia ponoć czuć cały czas dzidziusia bo jest duży i nie ma siły żeby go nie czuć,.... bo nawet przez sen jak się przekręca to go czuć.... ciekawe.... 🤔 może ten mój termin to zakłamany całkiem jest.... 🙂

Dziś na obiadek zapiekanka eksperymentalna z cukinią 🤪 idę obiorę ziemniaczków trochę... cebulki, cukinie, papryczkę.... pieczareczki, czosneczek... pokroję wszystko i zapiekę.... ciekawe czy wyjdzie coś zjadliwego 🤪

nequita super wyszła ta tabelka olkask dla ciebie jak uda mi sie klaskac bo sa jakies problemy 😜
a to racja co napisałas ja malego czuje nawet w nocy jak sie przekreca .. nie hula juz tak ale czuc kazdy jego ruch i przeciagniecie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio była rozmowa o robieniu kupki podczas/ przed / w trakcie porodu. Znalazłam coś na potwierdzenie tego o czym pisałam :
" Biegunka
Zwiastunem rychłego porodu jest też oddawanie luźnego stolca – wypróżnianie często przybiera wtedy nawet postać biegunki. To efekt działania prostaglandyn – związków wydzielanych w początkowej fazie porodu. Opróżniając jelito grube, organizm przygotowuje się do tego, co ma się wydarzyć – dzięki temu łatwiej będzie wypierać dziecko. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙃 pokroiłam wszystko, pogadałam z sąsiadem... teściu na chwilkę zajrzał i pogadał.... plecy mnie rozbolały 😮 a teraz zjadam bułeczkę maślaną z białym serem i miodkiem i piję herbatkę z cytrynką.... coś mnie katar łapię... i muszę temu zaradzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny, jak się czujecie? mi jutro stuka 33tydzień i bliżej porodu 🙂 oglądaliśmy dziś wózki w 2 hurtowniach, sama nie wiem na jaki mamy się zdecydować, na każdy wózek różne opinie, czy któraś z was kupiła może espiro? mi tak bardzo puchną nogi że aż z butów się wylewają, okropnie to wygląda a do porodu do 21 czerwca jeszcze trochę czasu, ja już ciuszki mam poprane, została mi pościel i prześcieradełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może głupie ale o tych 12-raczkach ( chyba tak się to pisze) skojarzył mi się pewnie dawno słyszany dowcip:
W pewnej góralskiej wsi bacowa miała za chwilę rodzić dziecko, jednak we wsi nagle zabrakło prądu.
Baca postanowił sam odebrać poród. Wziął do pomocy synka i latarkę.
- Ja będę odbierał poród, a ty mi świeć latarką gdzie trza - powiedział synkowi.
Minęło kilka chwil, nagle pojawia się główka dziecka. Baca wzruszony odebrał dziecko, zaczyna je obmywać wodą, nagle patrzy: pojawia się druga główka! Szybko odkłada pierwsze dziecko i zaczyna odbierać drugie. Po minucie owija drugie dziecko, z radością spogląda na oba maleństwa, nagle kątem oka patrzy - wyłania się trzecia główka! Bierze się zatem znów do dzieła, a do synka trzymającego latarkę mówi cicho: "Zgaś tę pioruńską latarkę, bo one tak do światła lezą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ten mnie powalił na kolana: ( na poprawę humorku)
Dwóch gejów idzie przez las. Nagle jeden skoczył na chwilę w krzaki. Słychać stękanie, nagle po chwili rozlega się przeraźliwy wrzask. Drugi gej wpada w krzaki i widzi pierwszego, jak nad czymś kuca.
- O Jeeezuuuuu - wyje ten pierwszy
- Rany co się stało? - pyta drugi
-Poroniłem! Zobacz, tu nóżka, tu rączka...
-Przestań idioto! Nasrałeś na żabę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i lista jest dostępna pod linkiem pod tymi moimi suwaczkami... dodałam link ze strony, na której jest ten wpis... myślicie, że będzie działał? aha i numer telefonu mój również jest wpisany pod gadu-gadu w moim profilu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku ja na ten weekend też do szkoły 🤢 zaczyna się panika na roku bo sesja się zbliża, a ja muszę pogadać z każdym wykładowcą czy mogę szybciej jakoś zaliczać.... bo wolałabym mieć rok do przodu... Najgorsze jest to, że mam do napisania prace zaliczeniową z antropologii a nie wiem nawet jak zacząć... dobrze, że z pracy magisterskiej coś tam zrobiłam i mam spokój póki co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota552- hehehe dobre,
Ja tez już spagetti z mężem opendzlowałam 😁 teraz idę troszkę na mokro powycierac bo naciapane farbą 😞 Ale duchota na dworze, meczące to strasznie takie zasapki łapie ajjjj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak tam próba zapiekankowa? 🙂 aż ciekawa jestem... już sobie wyobraziłam przepyszne leczo- z mięskiem mielonym ,kiełbaską, ziołami przeróżnymi, papryczką, cebulką, pomidorkami, cukinią, dynią czasem dla delikatności..... jejjjjj...... jak mi się chce... oby maluch był dla mamy łaskawy i pozwolił sobie zjeść coś dobrego.... 😉
Narobiłaś smaka Nequita... a do stronki obawiam się, że po moim poście już nie będzie dostępu, tzn. nie będzie na niej listy... bo mnie to wkurza właśnie, że to co się wpisuje nie zostaje na stronie konkretnej, tylko tak się te stronki przewijają... i admin będzie nad tym pracował....
Tak jest... sprawdziłam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...