Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie tez ten link nie dziala.
Aleksandra, a pozniej mialam labradorka i ta wariatka to nawet leb caly do pod wode wkladala i z otwartymi oczami tam buszowala.
Dobrze ze Twoja sunia sie nie utopila hehe, chociaz podejrzewam ze dalaby rade, moze po prostu troche niezdarna jest w wodzie, ale to nie znaczy od razu ze nie umie plywac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dżizas, dziewczyny, jak Wy to robicie, że wstajecie tak wcześnie i potraficie funkcjonować. Drugi raz w ciąży zdarzyło mi się obudzić ok.4 i nie móc zasnąć. To jest jakaś masakra, czuję się jak zombi. Siedzę i czytam książkę, bo nie wiem, co ze sobą zrobić, a wyglądam jak pół dupy zza krzaka. Masakrejszyn!
Iga gratulacje wielkie. Ten czop to chyba ze stresu poszedł- może też powinnam jakiś egzamin sobie zafundować 🙂
Lunaaa ja też nie czaję tak do końca po co liczy się te ruchy... Mój lekarz mówi mi, że dopóki się rusza to wszystko ok. A jak przestanie no to trzeba działać. Jakbym miała się skupiać jeszcze na liczeniu i nie daj Boże akurat Mały chciałby pospać, to ja bym chyba na głowę dostała.
Wczoraj poszliśmy ze znajomymi do pizzerii i wiecie co? Ludzie się na mnie lumpili jak wpierdzielałam tą pizzę jak na wyrodną matkę. W dodatku chciałam zamówić sobie karmi, ale pomyślałam,że jak zobaczą, że mam jakieś piwo to chyba mi ktoś przypieprzy 😁 Ludzie to są naprawdę...

A w ogóle to zrobiła mi się pare dni temu opryszczka i wyglądam jak idiotka. Macie jakies naturalne sposoby na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
hej kobietki
oplacalo sie jechac bo tylko piatki dzis nazbieralam 🙂3 zaliczenia!!! 🙂
co prawda dobrze ze nas gosc puscil wczesniej bo naprawde dostalam stracha ze tam urodze nie wiem czemu ale zaczelo mnie potwornie bolec podbrzusze bolalo bez przerwy jak wrocilam to mi odpadl gil czopowy ale bol ustal tylko zaczely bolec plecy-chyba mnie przewialo:/ jutro jade z mezem to wszystko nadrobie i was oklaszcze a na razie milej nocki zycze i rozwarc i odejsc wod 😁

p.s. ktora z was ma tel w play? to mam za free dzwonienie
zuzka prze kochana-natanielek tez
dorota gratuluje i czekamy na zdjecie ☺️

o Jezooo to Ty Urodzisz może w nocy 😉
a tak w ogóle to niedzielny doberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
hej kobietki
oplacalo sie jechac bo tylko piatki dzis nazbieralam 🙂3 zaliczenia!!! 🙂
co prawda dobrze ze nas gosc puscil wczesniej bo naprawde dostalam stracha ze tam urodze nie wiem czemu ale zaczelo mnie potwornie bolec podbrzusze bolalo bez przerwy jak wrocilam to mi odpadl gil czopowy ale bol ustal tylko zaczely bolec plecy-chyba mnie przewialo:/ jutro jade z mezem to wszystko nadrobie i was oklaszcze a na razie milej nocki zycze i rozwarc i odejsc wod 😁

p.s. ktora z was ma tel w play? to mam za free dzwonienie
zuzka prze kochana-natanielek tez
dorota gratuluje i czekamy na zdjecie ☺️



Cześć 🙂
Ja w tamtym tygodniu byłam na zajęciach w sob 6h a w niedziele 12h 🤪
Spotkałam moją koleżankę, która wpadła na chwilę oddać notatki a była1 dzień po terminie... no i w nocy ją wzięło i w poniedziałek urodziła :P Więc może to pomaga ☺️
Ja wczoraj byłam od 8:30 do 11 na uczelni 🤨 potem złaziłam z moim całą IKEA blee nie lubię takich molochów ale jak mus to mus... potem zakupy i w ekspresowym tempie przebranie się i wylot na 14:30 na uczelnię na kolejne zajęcia 🤪 wróciłam o 18 i jak spojrzałam na swoje nogi to 😮 szok! Na koniec wspaniałego dnia przyjechali znajomi no i trzeba było a to kawka a to herbatka 😁 ehhh
Ale jak widać mnie złapie znienacka 😁 bo nic mi nie było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noc była super, kibelek 5 razy no i obrotki bo bolał lewy bok, kolana i łokcie i tak na zmiane z boku na bok, ale nie narzekam bo pospałam
po śniadanku, a na II już przygotowałam truskaweczki i ok 10 będzie można konsumować, teraz wzięłam się za smażenie placków z otrębów, miałam ochotę pare dni ale jakiegoś składnika nie było i nie chciało mi się do sklepu po jedną rzecz iść a wczoraj na spacerku dokupiliśmy 😉

więc patelnia w ruch a w nagrodę przed 10 kawka i parę ciach!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zgodę od ginki na 1 kawkę dziennie, i to już od jakiegoś 25tyg
miałam problemy z zaparciami i powiedziała że kawa to nie papierosek, mam się nie bać ale max 1 dziennie i nie espresso tylko z mleczkiem taka babska
a to naprawdę dobry lekarz więc się uśmiałam i piję codziennie a termin niedługo więc raczej kawa nie ma nic do przyspieszania 🙂
w międzyczasie uzbierałam pralkę białych rzeczy i puściłam pranko

mam ochotę na Ikeę, ale nie wiem czy dam radę..
nie wiem co się dzieje od wczoraj, chyba uświadomiłam sobie że mała i tak nie wyjdzie przez tydzień więc mogę spokojnie zająć się domkiem 😉

jak stoję przy blacie i lepię te ciacha to brzuch twardy jak skała, ale przecież to już ten czas że ma ćwiczyć, więc olewam i daję mu spokój

następna partia na patelni, najgorzej nie lubię lepienia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka mój lekarz też powiedział, że kawa to nie zbrodnia, gorzej napić się coli bo to odkamieniacz i na dodatek cukier w cukrze (jedna szklanka to około 7 łyżeczek cukru). Ale wiesz, ja lubię mocną kawę z mleczkiem (nic nie słodzę, kawy też) a jak piję taką z jednej łyżeczki to bardziej mnie obrzydza niż smakuje... poza tym nie piję rozpuszczalnej bo nie lubię.
.
IKEA jest świetna, ale ja jakoś nie mogę się przekonać do jakości takiej masowej produkcji 😮 pojechaliśmy tam po inspirację do szafy, zadzwonimy do znajomego czy będzie w stanie taką Nam sprawić a jeśli nie lub cena będzie z kosmosu to skusimy się na IKEę 🙂
.
Mi też ostatni twardnieje brzuch, a jakiś czas w sumie był spokój... Nasze macice urządzają sobie siłownię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuszki 😁.
U nas nocka jak kazda inna, krotka i bardzo ruchliwa, ale nie narzekam bo samopoczucie jest git (zobaczymy na jak dlugo).
Butterfly nie przejmuj sie, mi w 25 tygodniu wyszlo jakies pole parchow na buzi i za nic w swiecie nie chce zejsc, taka czerwona plama, nie wiem o co chodzi.
Ja tak kocham kawe ze szok. Przez cala ciaze pilam 2 dziennie + bezkafeinowa czasem.
Nagle w 34 tygodniu mnie odrzucilo 🤪 i do tej poory mi nie smakuje. Dziwnie troche.
czerwcowka spoko, kawke mozesz pic tylko nie litrami i faktycznie taka babska z mlekiem. Nie odmawiaj sobie, w koncu coli tez nie powinnysmy pic bo to syf, a zlopiemy litrami 😁. Ja juz na soczki np. nie moge patrzec, a czasem chce sie cos poza woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAWUSIA TYLKO ROZPUSZCZALNA, Z mleczkiem - ale tak symbolicznie, z dwóch łyżeczek no i niestety rozpuszczalna, ale nie dam rady bez
cola ale tylko light albo zero bo bez cukru za to dodaję sporo plastrów cytryny

co do Ikei to żadne grubsze zakupy, nowe okrycia na kanapę, bo zostało mi tylko jedno i to w kolorze niebieskim (a kanapa czerwona..) więc jak zostanę z jednym okryciem a goście zaczną się zwalać to nieźle będzie 😁
musi coś do siebie pasować i fajny fotel z podnóżkiem wylookałam
ale też raczej w Ikei się nie zaopatrujemy, raczej naczynia do kuchni i takie sprawy
meble zamawiamy raczej u ludzi którzy sprowadzają je z Azji, troszkę się czeka aż przypłyną ale warto! a Ikea to takie raczej duperele, bo to gustu nie ma i tyle
ale czasami jak tam wpadnę na dział z butelkami, pojemnikami etc to nie mogę i kupuję ☺️
ostatnie ciacha się smażą, więc zaraz biorę się za przyg. obiadku, to potem będzie z głowy
wczoraj Mąż wysprzątał całe mieszkanie, picuś glancuś więc ja dziś choć mu posiłki fajne przygotuję, tak przy niedzieli, bo co czuję że to ostatni weekend we 2 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie nic nie chce, ale bede musiala sie za chwilke podniesc ogarnac, posprzatac no i wziac sie za obiad. Dzis zrobie rybke, dla Adrianka bo zdrowa 😁.
Zupka mi sie marzy, ale zapomnialam wczoraj kupic marchewke 😠, zawsze cos zapominam w sklepie, nawet jak mam kupic tylko 3 rzeczy.
Trzeba sie dzis spkowac juz tak na amen, bo non stop odkladam ta czynnosc, az w koncu w biegu bede sie pakowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena ja to już niby od miesiąca jestem spakowana a ciągle zmieniam Nikolce strój na porodówkę, to znowu przekładam dokumenty, dokładam np. krople do soczewek, teraz tak myślę że jak w nocy mnie złapie to muszę mieć jakieś ubranie przygotowane do zarzucenia tylko, a szczoteczkę do zębów kiedy zgarnę?! oj chyba się nie dam rady przygotować na 100% ale torba już stoi i czeka
a Ja lecę na poranną toaletę i potem do M. pod kołderkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja szczoteczke kupilam nowa i spakowalam, bo pozniej nie pomysle, chociaz tak jak mowilam tutaj w szpitalu to tylko porod i wypad do domu wiec moze nie bedzie nawet potrzebna. Z ciuszkami dla malego to porazka, ja nie wiem co mu zabrac. Przydalby sie jakis dresik chociaz poza spiochami ale mam tylko w rozmiarze 50 i 62 a w 56 to juz nie, a zarzeklam sie ze juz nic mu nie kupie dopoki sie nie urodzi, bo teraz mam pelno ciuszkow rozmiaru 50, a podejrzewam ze jak grzecznie bedzie sie rozwijal w brzuszku do tygodnia 40 to na pewno bedzie wiekszy i ciuszki trzeba bedzie spakowac do kartonu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siemka dziewczyny ja nadal 2 w 1 😁 nie bylo mnie od dwoch dni i mam ponad 100 stron ale chyba nie nadrobie hehe bede troche zacofana. wpadlam tylko powiedziec ze dalej w dwupaku i uciekam bede pozniej pozdrawiam i zycze milego dnia 😘 😘 😘


gratulacje dla kolejnej mamusi zycze zdrowka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂Iga gratuluję piątek 🙂Zuch kobietka z Ciebie 🙂
U mnie nocka tez ok jedynie ból pachwin i kolan mi przeszkadzał i się przewalałam z boku na bok 😞
Bóle mi wczorajsze minęły więc myśle że to były te nie regularne skurcze a co do czopa to niewiem czy to czop mi schodzi bo mam przezroczyste coś ale nic z krwią a ta plamka to jednorazowo była i niewiem od czego?? śniło mi się że za 3 dni urodziłam 🙂

Zuzka to istna księżniczka 🙂
Miłego dnia wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przy niedzieli 🙂

U mnie noc w miare do przespania, podobnie jak u Was 🙂 Pół nocy na siedząco bo biodra zbite jakbym tam siniaki miała, teraz d... znowu boli heheh Zastanawiam sie czy mam jakieś miejsce które nie boli 😉
Też zaraz idę zrobic sobie kawusie tez mam oficjalne pozwolenie hehe bo niskie ciśnienie cały czas mam i makowca do tego sobie ukroje.
Iga trzy piatki? No nieźle!!! Gratulacje 🙂
Wczoraj znów w miare regularne skurcze od 20-tej do 23-ej co 30 minut...ale potem nadzieja odeszła...dziwnie tak jakos mam 🙃
Dzis sobie wymyśliłam żeby mnie mój P przewiózł po naszych polskich drogach w ramach zapoznania z okolica heheh może to pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku, musiałam jeszcze chwilę odespać tą noc. Wypiłam lekką kawę i...położyłam się koło męża spać. Mamuska27 ja opryszczkę w życiu miałam ze 2-3 razy i złaziła bardzo szybko sama,a ta już siedzi u mnie ze 3 dni i nic. Ale jak zaczęłam czytać o opryszczce w ciąży to mnie odrzuciło od kompa. Dobrze, że to na ustach, a nie gdzie indziej. Swoją drogą- czy w ciąży trzeba łapać te wszystkie świństwa i to jeszcze na sam koniec?? Masakra.
Ciekawe jak tam Malgorzatta po imprezie- pewnie wyglądała lepiej niż panna młoda 😉
Dziś mam plan na obalenie ananasa. Jakoś mnie tak wzięło.. tylko ta opryszczka... echhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na opryszke to mozna maść cynkowa używac w ciąży i miód ale to chyba jak sie dopiero robi.

No i ja tez miałam opryszke pod nosem jakos w 4 miesiącu. Moja bratowa pytała swojego ginekologa czy to groźne w tym miejscu, a ten powiedział że nie. Groźne są tylko te na dole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂 ja dziś trochę pospałam, bo wczoraj długo posiedziałam 🙂
Znajomi byli i po północy wyszli, bo kolega stwierdził, że czeka aż mi wody odejdą 😜 był pewien, że będzie akcja, bo dziwnie na twarzy wyglądam 🙃 ja tam nic nie widzę 🤢 no ale może może... podobno ludzie widzą takie rzeczy, to już druga osoba, która przepowiada mi poród po wyglądzie buziaka 🙂 no nic niby jutro termin... zobaczy się 🙃
IGA dałaś czadu 🙂 GRATULACJE! hehe i jeszcze czop na dodatek, SUPER 🙂 zdałaś egz, stres odszedł to i poród teraz szybko przyjdzie 😉
Marlena i Czerwcowka ja też co chwilę dokładam coś do torby, wczoraj byłam na zakupuch i dokupiłam jeszcze jedną pidżamę tak w razie w... i taki ala szlafrok ale bardzo cienki, żeby nie łazić z gołymi ramionami, mam szlafrok ale cieplejszy, też go zapakowałam...bo ja mam w większości pidżamy (spodnie+góra) na porodówkę tylko mam koszulę i to taka duża rozmair M, czuję się w niej jak babcia 😮
lunaaa nie stresuj się tak tym liczeniem, głupi lekarz wymyślił sobie na koniec, nie wiem po co chyba tylko po to, żeby zestresować biedną ciężarną... do tej pory było wszystko git więc i dalej jest 🙂
apropos miałam straszny sen... śniło mi się że rodzę... i że tak jak Nika miałam uczulenie na epidural.... okropny sen..... wrrrrrr 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...