Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasienkaks, ja słyszałam jak lekarz powiedział kiedyś mojemu byłemu jak miał kamień na nerkach, że jego poród (bo musiał go "urodzić) to njawiększy ból, jaki zna medycyna 😁 Współczuję...

Małgorzatta, ja też tak mam- już bym się napiła jakiegoś wina dobrego, piwa, drinka... Nawet czystą bym się schlała 🙂 Najgorsze jest to, że przecież Dzidź ma dwoje rodziców, a faceci jakoś nie mają szlabanu na takie przyjemności. Ja mam w planach dość szybko wrócić do pracy (zaraz po macierzyńskim), więc na cycu będę miała Małego jakieś 3 miesiące, potem zacznie się pół na pół i wprowadzanie nowości, a tym samym ograniczanie laktacji. Choć teraz mam styka, że moge nie mieć pokarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi brakuje.... hmmmm papierosów :P okropny nałóg.... imprezy? hmmm i tak chodzę ale nie piję.... a bym piwko wypiła 😁 i śmiać się nie mogę do utraty tchu bo brzuch zaczyna boleć... 🥴 w siatkę bym pograła... pojeździła na rowerze... a nawet poszła jak ja to mówię "w pizdu" a nie mogę bo zaraz siku, głodna, gniecie, boli, ciężko, spuchłam.... 😞 wiem, że będzie mi brakowało baaaardzo wyjazdów nad jezziorko w to lato... 😞 bo raczej z miesięcznym dzieckiem nie pojadę, a poza tym nie daj boże szwy będę miała to do wody nie wlezę.... i seksu mi brakowało 😁 ale dzisiaj sobie odbiję (delikatnie ☺️ ) haha o ile humor mi się utrzyma do wieczorka 😉

aaaaaaaaa jeszcze brakuje mi czegoś o czym zapomniałam.... odkąd jestem w ciąży mam szlaban na robienie sobie tattoo 😞 ale już niebawem 😎 no i jako wykonawca też niestety musiałam zaprzestać ozdabiania obcych ciał... ponieważ nie posiedzę dłużej niż 10-20 minut w jednej pozycji... więc ostatni tatuaż robiłam jakieś 3-4 miesiące temu jak brzunio zaczął rosnąć bardziej 🙂

Kasienkaks położne nam mówią na szkole rodzenia, że kamienie bolą bardziej 🙃 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny z tym karmieniem a może by pododciagac sobie mleka na chociaż dzien czy dwa i sie napic po prostu tak nie za duzo ale mozna zapalic tez.małemu dac to zdrowe mleczko odciągniete wczesniej a to ble w trakcie naszego picia i po odciagnac znowu i wywalic..tak sobie kombinuje bo piwka tez mi brakuje co prawda nie mysle o chlaniu takim konkretnym i wogole ale chociaz jedno na pare miesiecy taki redsik...ciekawe czy tak by było można
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi tatuażami to mój piękny wpadł własnie wczoraj na taki pomysł.
Pocieszyłyście mnie powiem szczerze, skoro przedstawiciele służby medycznej mówią, że kamienie bardziej bolą a ja nadal żyję to dam radę i z tym kamykiem co mnie właśnie słodko łaskota po pęcherzu.
A u facetów jest gorzej z kamieniami bo mają węższą cewkę moczową niż my kobitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tatuaż mam od 10 lat. i powiem wam że bardziej mi się henna podoba.możliwosc zmian.po jednym tatuażu chce sie nastepny.a henna jest fajna bo na lato fajna dziara a potem znika. i co lato można miec gdzie indziej.ja mam na dole brzuszka.i nawet sie nie rozwalił od ciąży a teraz bym sobie zrobiła henne na łopatce, potem na szyji tak do pleców, a potem na kostce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak Małgorzata mam wesele 6 sierpnia mojego męża siostry MEGGGAA IMPREZAA na ok 150osób i też nie wiem czy dam radę w ciagu kilku tygodni dojść do formy 😞, boje się że będę wyglądać jak balon i że brzuch będzie mimo wszystko mocno widać 🤢 bo pewnie w tak krótkim czasie nie zniknie!!! Mam nadzieje że spuszczę z cyca mleczko i będę mogła nie tyle sie napić...co zjeść jakiś rarytasków!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić gorset i się w niego wbić po porodzie słyszałam że faktycznie pomaga choć jest nie wygodny i ciężko sie przyzwyczaić do tego ścisku- ale czego sie nie robi by być piękną 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wy macie wesela w sierpniu a ja 2 lipca 😲 i się wybieram.
W nosie mam czy będę nadal spuchnięta, czy będę karmic, muszę iść i koniec. Wesele siostry mojego męża. Brzuch zakryję jakąś mądrą sukienką, mocniejszy makijaż i idę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej to brakuję mi właśnie jakiejś mocno nakrapianej imprezy z tańcami 😁 Mojemu mężowi też 😁Właśnie ostatnio o tym rozmawialiśmy. Często chodziliśmy na dyskoteki i nie schodziliśmy dłuuugo z parkietu po wcześniejszych paru..-nastu 😁 mocniejszych kieliszkach hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pisze ni z gruszki ni z pietruszki ale polepszyłam sobie super humorek.a wiec znalazłam pare ala sklepów i osoby na allegro które mają możliwość odbioru osobistego za zero złotych i właśnie zamówiłam sobie kosmetyki 🙂 cienie bourjois kosztują u nich 10 zł bez wysyłki a w sklepie bo dzis patrzyłam były po 36 🙂 i fluid max factora mają za 26 zł a w sklepie u mnie kosztuje prawie 60 zł 🙂 nanananana śpiewać mi sie chce. jutro lub pojutrze może odbiorę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski ale mam nerwa na moją szwagierkę dostała opierdol ode mnie ale od początku: dziś mnie odwiedziła z małym jej synek ma 8miesięcy i nie dośc że chory ma katar i kaszel (była z nim u lekarza)
to jak go przewijac zaczęła to myślałam że zemdleję co on ma na jąderkach i pupie normalnie na odparzenie to wyglada ale teraz już raczej na jakieś zapalenie pieluszkowe skóry bo tak ma rozlane i takie czerwone krostki a jak płakał aż mi łzy pociekły a ta wariatka zapomniała lekarce pokazac normalnie chora szkoda mi małego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Nequita, u nas również brak wózka nadal. Nawet modelu nie wybraliśmy.
Nika nieźle z tymi skurczami. Jak je się odczuwa bo to twardnienie brzucha to już znam ale skurcze nie wiem jak się powinno odczuwać. Uważaj na siebie. Moja gin powiedziała, że teraz ciąże uznaje się za donoszoną 36-37 tydzień to nawey gdyby to po prostu będzie mniejszy Nathan a Tobie łatwiej się urodzi.
Monia to pobolewanie i ciągnięcie w pochwie było własnie powodem mojej wizyty na oddziale. Ale spokojnie to po prostu ucisk na nasze "podwozie" 🙂. Ja miałam wrażenie, że przeziębiłam pęcherz i co chwila takie kłucie w dół.
Małgorzatta, u mnie również powrót do ucisku na pęcherz. Na komunii rodzinka też mi powiedziała, że mam nisko brzuch.



Ja też mam niskie "podwozie" i od kilku dni mam właśnie to słynne ciągnięcie w pochwie, cos a la kłucie ale to chyba rzeczywiście jest ucisk malucha na pecherz.Są też plusy niskiego podwozia : łatwiej sie oddycha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że temat wesel został poruszony ja także mam wesela ale na 1 na pewno nie pójdę bo jest 22czerwca a termin mam na 19 czerwca 😞 za to na drugie chciałabym się załapac a mianowicie na 27sierpnia 🙂
Także mi i mojemu mężowi brakuje imprez no ale cóż,ja najbardziej to tęsknie za winkiem,piwkiem a w ogóle jak lato przyjdzie i będzie grill albo ognisko to nie wyobrażam sobie kiełbaski bez piwa 😞zawsze na ognicho do znajomych jeżdziliśmy rowerem którego mi też brakuje i się balowalo do białego rana a tak dupa 😞tak samo z wypadem nad jeziorko czy morze w tym roku pewnie nie da rady 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytam te wasze posty o obniżeniach brzuszka i tak patrze na mój ale jakoś nie widzę zmiany by się mi obniżył siku latam cały czas tak samo jedynie to kłucie w pochwie zauważyłam.Jedynie w weekend jak na urodzinach byłam u wujostwa to gadali że mam brzuch nisko mi się wydaje że jest taki sam 😮
Acha i więcej mam mokro jakieś upławy lekko żółtawe czasami ale więcej przezroczyste czuje jak mi lecą ale nie każdego dnia 😮Czy wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia29 masakra..tak to jest jedni sie bardzo przejmuja a inni niewiele.a co do tego że przyszła chora do Ciebie kiedy Ty w ciąży... jeden jedyny plus tego wyszedł ze ją ochrzaniłas i moze cos z tym uczuleniem zrobi,ale generalnie to nie powinna Cie narażac. mnie kiedyś babka w autobusie wnerwiła.ja siedziałam widac ze w ciązy zaawansowanej było cieplutko wiec kurteczkę rozpiętą miałam a ta sie ładuje na siedzenie obok mnie kaszląca prychająca jak nie wiem. po 1 minucie kiedy tak co 10 lub 5 sekund kaszlała jakby miała grużlice lub zapalenie oskrzeli wstałam i sobie poszłam komentując że chora i koło ciezarnej siada.musiałam juz stac w autobusie bo miejsca nie było ale wole stac niz sie zarazic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkaks no oklask za plum-plan 🙃

Co do porodu to jak najbardziej nie miałam znieczulenia, fakt,że mogłam bo mamusiny to szpital był, ale jakoś tak poszło bez. Ból masakryczny to prawda,ale dzięki temu,że taki jest nie ma się czasu/sił/możliwości myślenia o tym, pełna koncentracja na oddechu,inaczej się nie da, także mechanizm całości jest naprawdę sprytny, myślę,że każda z Was da radę, fakt,że najgorszy jest lęk przed komplikacjami/niekompetencją personelu...ewentualnie zbyt długim porodem...bo ból jak ból do przeżycia, jak się w nim tkwi to już po prostu gorzej nie będzie..tylko z czasem sił braknie a zaangażowanie musi być do końca takie samo i to jest właśnie ten najmniej miły aspekt 🤢

Ale ile dumy później i radości,w końcu nie każda kobieta może się pochwalić,że wydała na świat maleństwo nie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem że o tych upławach był temat tylko nie mogę znalezc tych postów 😞ale jak skończyłam 33tydz a obecnie jestem 33tydz i 3dni na 34 leci to coraz mocniej mi te upławy lecą normalnie jak bym płodne dni miała 😁 he he
Beti no fakt nie pomyślała o mnie ale długo nie była z resztą rodzinkę mojego męża moje zdrowie nie obchodzi najlepiej by mi homonto założyli bym orała pole 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82 - ale się uśmiałam jak przeczytałam o tym odciągnięciu mleka i wypiciu redsika. Oklask dla Ciebie za ten post. Mi też brakuje bardzo piwka - ja i mój mąż jesteśmy piwoszami, a on żłopie w każdy piątek i sobotę, a mi tylko leszek free pozostał - zresztą znudził mi sie i nie jest podobny do normalnego piwa. Bavaria 0,00 % jest lepsza - jak prawdziwe. Ostatnio wzięłam od męża końcówkę z kufla spiłam i poczułam tak jakby mi się alkohol po ramionach zaczął rozchodzić - potworne uczucie, wręcz taki ból ...
W ciąży jakoś ślinka mi leci jak patrze na winko czerwone, tak do obiadu bym sobie wypiła, eehhh....

Witaj Luna, już myślałam, że urodziłaś.

Monia29- ja też mam dużo wydzieliny ale też nie codziennie, podobno tak ma być. Bez wkładki ani rusz. Dziś też zamowiłam na allegro laktator tommee.

Odnośnie wesel to też mam: w maju i 11 czerwca ale na żadne się nie wybieram. Normalnie nie lubie wesel, a teraz jeszcze nie pije to już wogole nie umiałabym się bawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...