Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Laski 😁
Wróciłam z badań - i jakie było moje zdziwienie - zostałam przepuszczona w kolejce!! 1 raz w ciązy!!!
Brawo dla Pani, która mnie przepuściła 😁

Powiem wam jak u mnie wygląda sytuacja z GBS. Jak byłam dwa tyg temu na wizycie lekarz powiedział, żebym sobie zrobiła takie badanie, a Pani połozna miała mi wyjaśnić jak. No i wyjaśniła, że:
1 sposób - mogę iść do poradni K u mnie w miejscowości i tam mi jakiś lekarz pobierze
2 sposób - mogę sobie kupić taki specjalny zestaw do wymazów z podłożem transportowym i sama w domu pobrać i tylko zanieść do laboratorium.
Oczywiście wybrałam sposób nr 2. I wczoraj schodziłam wszystkie apteki i sklepy medyczne - nigdzie tego zestawu nie było. I pytam dziś w laboratorium, czy mają coś takiego i czy takie badanie mi wykonają. I babka sprzedała mi ten zestaw 🙃 W poniedziałek mam iść zanieś - wyślą dalej i ma być git 🙃 Tylko zapomniałam zapytać ile za badanie zapłace, ale to szczegół 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie Emalljunga jest droga 😞 gdyby nie to że tydz przed tym jak się dowiedzieliśmy o ciąży mój mąż się zwolnił z pracy, 3 m-ce wypowiedzenia, no i dopiero teraz staje na nogi, to bez mrugnięcia okiem wzięłabym taki zestaw który mi się podoba czyli 4500zł i kolor kremowy z całym pakietem, ale musiałam się zadowolić zestawem używanym za 2000plnów i nosidełkiem od siostry.. cóż takie życie, a wózek choć używany na pewno na kolejne dziecko da radę przetrwać, ale jak już nie będzie parcia to i tak kupię nowy 🙂
myślę że bardzo dobrze wybrałyśmy, każdy kto używał Emalljungi mówi że to lexus wśród wózków
i na spacer na wertepy da radę i dziurawe chodniki itp tylko rozmiarami jest duży ale to wiadomo, każdy bierze to co potrzebuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam.... po raz kolejny już po wizycie.... dostałam znowu piękne skierowanie na oddział 😞 lekarz mówi, że zostanę tam raczej już do porodu, ale nie wie czy zostanę na podtrzymaniu czy od razu mi odstawią leki....
Mam teraz dylemat.... bo torba jest zapakowana do szpitala ale już na poród.... chyba muszę się przepakować no bo po cholerę mi teraz te wielkie podpachy i papmersy 😠 żeby było śmiesznej nikogo nie ma w domu... nie wiem czy mam sama iść z tą torbą czy czekać lepiej na kogoś 😞 chyba się właśnie zaczęłam bać....
Smutno mi będzie bez Was.... a w tym szpitalu nie ma internetu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dasz radę Nequitia!! Będziemy za Ciebie trzymać kciuki!!!
Ja myślę ze lepiej na kogoś poczekać, bo nawet jak dużo rzeczy w torbie mieć nie będziesz to i tak ciężka będzie. A czemu masz to skierowanie? jakiś konkretny powód? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 ja Ci szczerze polecam lumpeksy 🙂 można świetne sukienki znaleźć ciążowe... ta co mam na zdjęciu kosztowała 7 złotych 🙂
nika1306 no niby fajnie, że będę miała opiekę, ale jak mnie na podtrzymanie wezmą i będę musiała znowu leżeć 24h pod kroplówką to zaczyna mnie mdlić, szczególnie, że jest gorąco a z tą kroplówką się nawet nie umyjesz... 😞 a znając moje szczęście to trafię na takie baby, które nawet okna nie otworzą bo je poprzewiewa... ale cóż, dla Kruszynki wszystko !!! i samolot i lotnisko 😁
BarbaraK lekarz stwierdził, że gdybym nie była na fenoterolu to już pewnie bym urodziła 😮 poza tym, tak jak wcześniej skrócona szyjka, lekkie rozwarcie, podejrzenie sączenia wód płodowych, i te cholerne skurcze.... których w ogóle nie powinno być a i tak są ale leciutkie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
BarbaraK - oklask za info o zestawie do wymazów.
Tylko zastanawiam sie czy jak zapytam o to w aptece to beda mnie pytac o jaki wymaz chodzi czy to jest jeden zestaw standardowy do wszystkich badan ?


Proszę bardzo. Ja miałam tak podane: zestaw do wymazów z podłożem transportowym. Tylko u mnie w aptece powiedzieli, że to w sklepie medycznym. W sklepie powiedzieli że w sanepidzie może. Ale dzisiaj od laborantki kupiłam (tam gdzie zawsze chodzę do przychodni robić badania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia dołączam się do reszty dziewczyn sama nigdzie nie łaz z tą torbą i się nie martw na zapas może cię przetrzymają do 37 tyg a kiedy Ci się zaczyna chyba nie długo co???
Trzymam za Ciebie kciuki i daj znac którejś z nas co i jak jak cię na dłużej zostawią albo kiedy malutka wyjdzie na świat 🙂
Może Nike przegonisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek dzięki za poradę zobaczę za tym samochodzikiem do ciągnięcia trudno mi coś wybrac bo oni mają dużo kasy a mały ma zabawek wpip ale co tam rodziną nie jestem by się tak spuszczac 😉

Wiecie co ostatnio to tak się złapałam na tym że jak odpalam laptopa i myślę o forum naszym to zastanawiam się czy któraś z nas już się rozpakowała 🙂 teraz zdaję sobie sprawę że nie długo będą same takie wpisy o urodzeniu i że ten czas porodu się zbliża coraz bardziej 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BarbaraK napisał(a):
Doris25 napisał(a):
BarbaraK - oklask za info o zestawie do wymazów.
Tylko zastanawiam sie czy jak zapytam o to w aptece to beda mnie pytac o jaki wymaz chodzi czy to jest jeden zestaw standardowy do wszystkich badan ?


Proszę bardzo. Ja miałam tak podane: zestaw do wymazów z podłożem transportowym. Tylko u mnie w aptece powiedzieli, że to w sklepie medycznym. W sklepie powiedzieli że w sanepidzie może. Ale dzisiaj od laborantki kupiłam (tam gdzie zawsze chodzę do przychodni robić badania).



Kurde, u mnie w tym laboratorium co zawsze badam krew to tego nie robią, nie wiem gdzie to zrobić .... hmhm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika aż tak zle to nie będzie nie martw się twój mały zrobi Ci niespodziankę nie długo może faktycznie w dzień matki 🙂Głowa do góry 😜

Kurde ale się namęczyłam depilowac podwozie masakra aż bok mnie boli bo wygiac się musiałam 😞
za pół godzinki uciekam jadę do ginki ciekawa jestem co u mnie będzie z tą szyjką i z tym badaniem gbs 😮
Nie mam co ubrac na górę tunikę mam i czarne spodnie długie z materiału muszę ubrac tyłek mi się odparzy he he 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to my obydwie trzymamy kciuki i ja tez mysle ze przetrzymaja do konca 37 i dadza Ci urodzic pod warunkiem ze malenstwo ma odpowiednie wymiary!!
a z tymi szpitalami to racja lepiej jak najszybciej zmykac bo zwariowac mozna, zalezy na kogo sie trafi..

co do ubran to kupilam jedna sukienkę ale jakas taka pogrubiająca jeszcze jest i wygladam jak beza 🙂 na codzien dresiki z przed ciąży i normalne koszulki na ramiączka, mam w szafie 2 pary spodni ciazowych z h&m czarne i szare ale juz robi sie za ciepło na spodnie do pachy..

no i dostalam od siostry sukienki z ciązy, normalne ale rozciągliwe więc po domu mykam, jak wychodze na dwór wciągam legginsy pod sukienkę i do przodu

tak mnie straszyli że mała ma głowkę prawie między moimi nogami już na początku maja a ja czuję, że jeszcze odczeka do rocznicy ślubu rodziców 19-06 a może nawet przesiedzi do urodzin mamusi 25-06 🙂 wolałabym tak w 38-39tyg ale cóż

Cieszę się ze szczęscia że mogę normalnie siedzieć w domu a nie w szpitalu i za każdy kolejny dzień, jak to któraś z Was powiedziała dla Maluszków wszystko 🙂

Damy Rade 🙂 codo truskawek Ja zawsze rozmrażam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja teraz z innej beczki bo tak sobie siedze i wstaję co jakiś czas i mam takie dziwne bóle, jakby kłucie w podbrzuszu, prawie kroczu troszkę jak na miesiączkę, to takie nieprzyjemne no i tak troszkę boli
Co to może być hm? drapie się maleństwo po główce ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...