Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobitki 🙂
oj widze ze sie dzieje na naszym forum-chyba jednak duzo z was nie wytrzyma nawet do 1-go czerwca. co do posiewu to az sie boje bo cos mnie wczoraj dupsko bardzo bolalo no i juz sobie oczywiscie musialam powkrecac srube...
co do sutkow to moje a raczej moj lewy peka 😞 dobrze ze juz nie boli aha nabawilam sie goraczki ale chociaz tej nocy udalo mi sie pospac-wczoraj sie nalazilam ale dzis to leniuchuje na 102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja na chwilke zagladam tylko sprawdzic jak sie macie... kurcze to faktycznie wyglada jakby polowa z nas miala rodzic do tygodnia. Jak sie wszystkie naraz rozpakujemy to nawet nie wiadomo do kogo smsa wyslac w razie czego 😁
ja juz mam dosc zgadywania typu ...to juz...nie falszywy alarm...itp no ale staram sie byc silna ale czasami to panikuje z byle plamki na majtkach czy skurczu 😜 normalne chyba... 🙃 jakby czlowiek wiedzial dokladnie kiedy co i jak to by nie panikowal 🤪
Co do biegunek...to ja mam odwrotny problem...puki co.
oki lece Mojemu pomagac w remoncie...choc krzyczy tu nie wchodz bo farba smierdzi , tu uwazaj bo sie umalujesz, i wychodzi na to ze ja sie tylko na sprzatanie nadaje i ukladanie rzeczy na miejsce. Ale zawsze jakas pomoc ze mnie 😁 ale za godzinke to sie chyba zdrzemne
Trzymajcie sie , uwazajcie na siebie i do pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Ciezarnabebe nie życzę Ci tego ale może masz hemoroidy? Sprawdzałaś?


nie sprawdzalam dorotko bo nie wiem jak ☺️ i np dzis mnie juz nie boli-moze to przez to ze nie nosze bielizny a wczoraj bylo dosc goraco i sie nalazilam... kurka nie wiem:/ aha widzialam ze te duze podpachy sa w tesco- u mnie na dziale z lekarstwami obok przyborow do golenia i testow ciazowych i past do zebow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pojawiły się ni z guchy ni z pietruchy w zeszłym tygodniu. Uczucie miałam takie jakbym zrobiła kupę mimo zatwardzenia- chodzi mi o ból zwieraczy, a podczas kąpieli wyczułam taką wystającą kuleczkę. Przepraszam za opis i jeśli komuś śniadanko obrzydziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ja to jeszcze nawet sniadania nie jadlam bo dopiero co wstalam...brzuch mnie bolal bo to moje dziecko jakies dziwne pozycje przyjmuje jakby nogami sie odpychala od kregoslupa a glowe wypychala w strone pepka na zewnatrz i wtedy to bol ze hoho

musze sie wziac za prasowanie ale normalnie nie mam na nic sily nawet zeby zrobic sniadanie 😞 w poniedzialek mam wizyte to sie dowiem co z tym posiewem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Same dolegliwości dzisiaj jak widzę...
Mikaanka ale jazdę miałaś..
Ja właśnie zakończyłam walkę z łazienką i chyba resztę sobie dzisiaj odpuszczę, bo plecy mi chyba odpadną za chwilę. Jeszcze zostało rozwiesić pranie i powalczę z mężem- może odkurzy dzisiaj. A jak nie, to może znajdę na to siły po południu.Jeszcze obiad... Chyba skończy sie nalesnikami.Mam ochotę na placki ziemniaczane już od jakiegoś czasu, ale chyba się nie zdobędę na ucieranie.
Wychodziłam dzisiaj z trzema worami śmieci i moja sąsiadka z góry za głowę się złapała, że tyle dźwigam. No cóż...
Ciezarnabebe ja też mam jakieś takie popękane sutki- wiesz może od czego to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hemoroidy na piersiach?? 😮 to możliwe jest w ogóle? mnie się wydaje, że przez wzrost szybki tak się dzieje... zwiększyły się rozmiary? no i poza tym delikatna bielizna i kremy w ruch! 🙂
Śniadanko... to ja po 7. i po 9. zjadłam 😁 a teraz to świeżutko po I obiedzie... 😜 machnęłam to spaghetti... a co tam 🙂 mąż i teściowa zjedli, dwóch pozostałych domowników nie ma w domu chwilowo. Szwagier i tak zje, a teść nawet wczoraj nie jadł mojego obiadu, bo zrobiłam taki zajeb*sty sos a'la gulasz po mojemu... troszkę gulaszowego, kurczaczka, kiełbaski, cebulka, papryczka, pomidorki... no bomba smakowa 🙂 ale że z papryką, to nie tknie, więc się już nie przejmuję wcale... więcej pyszności dla nas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie u mnie również noc do bani spac nie mogłam spałam może 4 godzinki na forum wejsc też nie mogłam bo burza była raz jedna i raz druga i prąd wyłanczali.

Fajnie że Nequitia się odezwała niech się dzielnie trzyma 🙂

Wiecie co nie dała mi ta moja waga i dziś rano zwazyłam się po sniadanku jak jeszcze nóżek nie miałam spuchniętych to ważę 77kg na początku ciąży 64 kg czyli na +13kg wychodzi a u mojej ginki ważyłam 80kg czyli wychodzi na to że spuchnięte nózki mają znaczenie co do wagi naszej.Wiem że to nie aż tak dużo przytyłam ale dziwne mi było że tak dużo przybrałam od ostatniej wizyty 😮

Mikaanka duży twój maluszek podobnie wagaowo do mojego z tym że twój większy i masz tydzień pózniejszy ja wczoraj byłam 35tydz+3dni na 36 leci i ma tylko 2600 może to i dobrze może jeszcze troszkę przybierze?:blink

Beti a co to jest ten antybiogram przy tym badaniu Gbs jak pozytywne wyjdzie?Ja wczoraj tą babkę zrozumiałam że z tych wymazów będą robic coś jak pozytywnie wyjdzie że nowych nie będę musiała robic tylko 10zł dopłacic.Zobaczę w poniedziałek 🙂 (chyba zrozumiesz o co mi chodzi bo napisałam dosc dziwnie) 🙂

ale jestem zła jedyne buty które mogłam nosic teraz rozkleiły mi się podeszwę bym zgubiła he he i leciałam jakieś sandałki sobie kupic bo bym nie miała w czym na dwór wyjsc 😞 zaraz zakupy zrobiłam i obiadek i teraz mam czas chwilę popisac z wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka, Ciezarnabebe pisała że ją tyłek boli, stąd opis hemoroidów 🙂
A tak wogóle to musze Ci przyznać że Cie podziwiam, na tym etapie ciąży powinnaś do góry kołami leżeć a Ty ciągle coś dla tych swoich niewdzięcznych mieszkańców robisz. No i za te wszystkie kulinarne smakołyki również, mi do gotowania weny brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaah mikaanka ale sie usmialam nie hemeroidy na piersiach 🙂 tylko hemoroidy na d... a piersi to osobna sprawa 🙂 mi nic nie urosly wiec raczej to nie od tego 😞 no i dumam co moze byc przyczyna...gorzej co dopiero bedzie jak zaczne karmic-jesli wogole bedzie sie dalo oj biedne to moje dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka a na co jest ta herbatka z kopru i jaką kupiłaś i gdzie?w aptece?A ona jest dla nas czy dla dziecka????

Ja nie wiem ja to jestem jakaś inna bo mi nic nie dolega żadnych skurczów bolących,biegunek itd jedynie co jakiś czas mam twardnienie brzuszka ale przechodzi i tradycyjnie ból pleców i ostatnio ból pachwin a to jak leże i zmieniam pozycję 😮Mały dziś w nocy był ruchliwy teraz to chyba śpi bo słabo go czuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahaa... musisz wybaczyć, bo gapa jestem.. ☺️
Monia, a wiesz co mi na karteczce z badania napisał? ok. 36 tc... więc identycznie mamy... 😁 z miesiączki obliczył na nowo jak zawsze i 34 tc jeszcze był, a tu mi 36. wpisał........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha a czemu ci tak obliczył?trochę dziwne no chyba że mały aż taki jest rozwinięty?
Mikaanka jako jedyną mogłam cię oklaskac hi hi
A co do brzuszka to chyba mi się obniżył bo mi ciotka wczoraj gadała że mam niżej ja tego nie widzę 😮a jak rękę włoże pod piersi to wchodzi jedynie mały palec na brzuszku się podpiera reszta płasko leży więc chyba opadł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia nic sie nie przejmuj- ja tez nie mam zadnych objawow! a rozwolnienie jeszcze o niczym nie swiadczy-wczoraj mialam a dzis juz ok mimo ze skurcze mam co jakis czas to szyja twarda dluga i wogole

a ta z kopru to jest na zwiekszenie pokarmu i nie wiem czy tez nie na kolki-zeby ich maluszek nie mial

a moj doktorek w ksiazeczce mi wpisal: 02.02.2011-21 tydzien ciazy a 02.03.2011- 22 tydzien ciazy czujecie bluesa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj... no właśnie tak się zadumałam jak to możliwe.... 🤔
Monia, już łapię opakowanie w rękę i opisuję: firma HIPP, 'herbatka z kopru włoskiego', granulat do przygotowania napoju, od 1. tygodnia -znaczy się dla dziecka głównie, ale wiem, że mamy karmiące też piją, mimo iż są specjalne dla nich, ale po co... 😜 z przegotowaną wodą łączysz i już 🙂 a kosztowała 9.80 bodajże. Już nie pamiętam na co to było... na kolki czy coś takiego... na opakowaniu jest, że 'pomaga pokryć zwiększone zapotrzebowanie na płyny, np. podczas pocenia się', ale tutaj masz szczegółowo już: http://www.hipp.pl/?id=244 -ta dokładnie, i tu ogólnie- http://jejdziecko.pl/herbatka-z-kopru-wloskiego-i-korzysci-z-jej-stosowania
a wpisał tak na karteczce jak z badania wynikało... 🙂 na karcie ciąży mam wg miesiączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny muszę też kupic tą herbatkę wtedy 🙂pooklaskuje was póżniej chociaż Tobie Mikaanka już dałam ale za tą herbatkę dostaniesz jeszcze jednego pózniej 🙂 Co do małego twojego to może bardziej rozwinięty że wedle usg 36 wychodzi bo ja się mojej pytałam ginki to gadała że mój mały wagowo jak na ten tydzień36 i że w terminie powinnam urodzic ale dzidzia zrobi swoje nie mamy na to wpływu.Ta moja ginka wczoraj mnie wkurzyła chyba na odczepnego ze mną tą wizytę zrobiła bo jak pytalam jak mi z usg wychodzi termin to wpierw nic nie mówiła a potem że tak jak z miesiączki.

Ciezarnabebe ślicznie wyglądasz na tej fotce nowej 🙂A czemu ty masz wpisany luty i marzec zakręcony jakiś ten twój doktorek 🙂he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka wypozycz meza-nie badz taka 😁
dzieki monia! 🙂 a lekarz zakrecony jak tampon bo obsluguje 3 pacjentki na raz jedna w gabinecie druga na usg trzecia na samolocie...wiec wszystko na szybciocha dobrze ze nie mam zadnych komplikacji bo chyba bym osiwiala przy takiej opiece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też poklaskałam parę minut temu 🙂 Iga... mówiłyśmy w ciemno, że piękna panna młoda i teraz się okazuje, że miałyśmy rację 🙂
Wyjęłam siatę z drobiazgami pielęgnacyjnymi i oto co mamy: aspirator, termometr w smoczku, smoczek, 2 butelki, sudocrem, oliwkę, mydełko, krem ochronny, krem na odparzenia, zestaw do manicure, grzebyczek i szczotka do włosów, termometr kąpielowy, okrycie kąpielowe, leżaczek, wanienka, (nakładka na palec do pierwszych ząbków), herbatka z kopru włoskiego, laktator, leżaczek i wanienka do kąpieli, okrycie i myjka, płatki kosmetyczne dla niemowląt, waciki kosmetyczne, płatki, chusteczki, pampersy, podkłady, miseczki do przemywania, sól fizjologiczna, pieluszki tetra i flanela…. i chyba tyle/ ubranka, łóżeczko i akcesoria, wózeczek poza tym.
Czy o czymś ważnym zapomniałam?
Czerwcóweczka przypomniałaś mi o wyparzeniu wszystkiego, ale z drugiej strony- co chwilę będę wyparzać? jeszcze teoretycznie czasu sporo zostało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...